Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (5): « Pierwsza [1] 2 3 4 5 Następna > Ostatnia »
Z kuracji w Mineralnych Wodach.
Autor Wiadomość
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #1
Z kuracji w Mineralnych Wodach.

Nie chce mi się pisać.
Ale dopingowany przez Stasia -czuję zobowiązanie.blink
Na razie wymyśliłem tytuł. Huh
Jak dobrze pójdzie-to dziś dodam kilka zdjęć z początku i parę słów. Rolleyes
A jak nie-to jutro. uhm



03-09-2012 06:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #2
RE: Z kuracji w Mineralnych Wodach.

Dobrze Doctore, że jestem inspiracją dla Ciebie. Może i Ty będziesz dla mnie to samo. Dalsze relacje się szykują. Smile Ty koniecznie musisz opisać, czym kuryrowałeś się w tych Mineralnych Wodach. Wink



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
03-09-2012 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #3
RE: Z kuracji w Mineralnych Wodach.

Stasiu napisał(a):
Ty koniecznie musisz opisać, czym kuryrowałeś się w tych Mineralnych Wodach. Wink

Stasiu.
Nie ma co się ekscytować przyszłą relacją.
Jak będziesz miał tyle lat co ja to też będziesz zmuszony udawać się do wód na kuracje. Huh
Ale za to widoki fajne.    



03-09-2012 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #4
RE: Z kuracji w Mineralnych Wodach.

dr.Etker napisał(a):
Stasiu.
Nie ma co się ekscytować przyszłą relacją.
Jak będziesz miał tyle lat co ja to też będziesz zmuszony udawać się do wód na kuracje. Huh
Ale za to widoki fajne.

Tylko mi nie wmawiaj, że takie widoki leczą. Takie widoki tylko zakłócają widzieć inne, prawdziwe cuda natury. Już raz pisałem, jak to było z diabłem i kobietą. Wink



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2012 08:00 PM przez Stasiu.

03-09-2012 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Arrow

****


Postów: 142
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #5
RE: Z kuracji w Mineralnych Wodach.

Eee, myślałem że już jest relacja... Sad
Napisz Doktorze jak tam jest w górach u wschodnich towarzyszy...

Tomek


04-09-2012 07:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #6
RE: Z kuracji w Mineralnych Wodach.

Piątek -4.52 z rana. Pociągiem wyruszam w stronę Przemyśla, a w dalszej perspektywie ku górom dalekiego Kaukazu. W Przemyślu trochę zwiedzam, kupuję ruble i hrywny oraz spotykam się z ekipą.
Granicę przekraczamy w Szegini , ładujemy się z klamotami do marszrutki (24 hrywny) i tym sposobem gdzieś tak około 20 jesteśmy we Lwowie. Późna pora i krótki czas do odjazdu następnego pociągu (do Kijowa) uniemożliwia zwiedzanie. Czasu akurat starcza na odwiedziny pobliskiego magazynu i konsumpcję w parku.
Nocny (plackarta) dowozi nas do stolicy Ukrainy.

Ponieważ jest rano, a do odjazdu następnego pociągu (Kijów-Kisłowodsk) sporo czasu, konkretnie ze dwanaście godzin, to zostawiamy graty w przechowalni i ruszamy na zwiedzanie.Wink
                                   
Sam Kijów jak Kijów, średnio mi się podoba, ogólne wrażenia polepszają odwiedziny plaży nad Dnieprem. Jest na co popatrzeć.Smile
   
I znowu długaśna podróż plac kartą, a upał potężny. Mam wrażenie-że w tych słabo wentylowanych wagonach ugotuję się za chwilę.
   
Mijają Dniepropietrowsk, kolejna granica(bezproblemowo), Taganrog(gdzieś tam w oddali Morze Azowskie), Rostów nad Donem. Kolejna noc i tak w poniedziałek koło 3 nad ranem wyładowujemy się na peron dworca w Mineralnych Wodach. Jest chwila, zatem przesiadujemy we wnętrzach budynku stacyjnego (bizantyjski przepych i nowoczesność w postaci bramek do wykrywania metali oraz okazałej kabiny x-ray scannera.).
   
Potem myk na busa w stronę właściwego busa( dworca autobusowego w Min Vodach). Tu krótka przygoda z miejscową milicją . Szukają sztrafa czyli po miejscowemu -łapówki, ale muszą odejść z kwitkiem. Jest to jedyna sytuacja tego typu w trakcie pobytu na Kaukazie.Huh
Dalsza podróż to autobus kursowy do Nalczika, gdzie mamy nadzieję na szybsze połączenie. Dworzec autobusowy w Nalcziku-to już klimaty azjatyckie. Efekt psuje kabina skanera na środku sali.
Następny kursowy do miejscowości Tyrnyauz(ośrodek administracyjny w dolinie Baksanu).
Zaczynają się góry.
               
Wprawdzie kierowca oferuje się podwieźć dalej do Tereskol, ale chce za dużą cenę. W Tyrnyauz każemy kierowcy ............
Trochę czekamy na następną gazelę, podziwiając miasteczko i życie w nim.
       
Ale oto i jest. Ładujemy się do środka, mijamy ostatnie posterunki z szykanam(trochę rozespanych żołnierzy, worki z piaskiem, jakiś transporter opancerzony-nie zatrzymują) i późnym popołudniem lądujemy w Tereskol. Najpierw za znakiem drogowym Tereskol (to jak znak granicy między Europą a Azją) znajdujemy przytulny camp (znak -Biwjak- czyli Azja) ze spartańskimi urządzeniami sanitarnymi.
           
Później odwiedzamy Europę (czyli Tereskol) by zobaczyć co mają do zaoferowania w magazinach. Mają wszystko co potrzeba (Finlandija promocyjnie za 100 rubli, a jak dobrze trafi to nawet za 85).ok
No to jesteśmy przygotowani należycie do noclegu na ziemi kabardyjskiej.
Witaj Kaukazie ! innocent



Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2012 01:54 PM przez dr.Etker.

05-09-2012 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #7
RE: Z kuracji w Mineralnych Wodach.

Czy biwak jest w Azji i Tereskol w Europie jest mniej istotne. Ważniejsze jest czy na własne oczy sprawdziłeś gdzie ten kopczyk o nazwie Elbrus jest. uhm W Europie albo Azji. Dla mnie ważne, ponieważ trzeba by było odwiedzić dach Europy a ja wolę raczej na Blanca. Shy
Mam nadzieję, że cdn. Twojej relacji. Smile



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
05-09-2012 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #8
RE: Z kuracji w Mineralnych Wodach.

Stasiu napisał(a):
Czy biwak jest w Azji i Tereskol w Europie jest mniej istotne. Ważniejsze jest czy na własne oczy sprawdziłeś gdzie ten kopczyk o nazwie Elbrus jest. uhm W Europie albo Azji. Dla mnie ważne, ponieważ trzeba by było odwiedzić dach Europy a ja wolę raczej na Blanca. Shy
Mam nadzieję, że cdn. Twojej relacji. Smile

Elbrus na pewno jest w Azji.
Dokładnie linia graniczna między kontynentami przebiega na północnej ścianie tego przybytku.    
Ruszaj na Blanca. ok



05-09-2012 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #9
RE: Z kuracji w Mineralnych Wodach.

Doctore, zaczynam podejrzewać, że Ty tam jechałeś zbierać materiał na pracę magisterską pod tytułem: "Obsrana góra". fiuuuu Bo na Twoich relacjach porządnych kopczyków nie widziałem, ale kibli co nie miara.
Inaczej dzięki. Blanc jest bliżej. No i nowy schron. Smile



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
05-09-2012 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #10
RE: Z kuracji w Mineralnych Wodach.

Stasiu napisał(a):
Doctore, zaczynam podejrzewać, że Ty tam jechałeś zbierać materiał na pracę magisterską pod tytułem: "Obsrana góra". fiuuuu Bo na Twoich relacjach porządnych kopczyków nie widziałem, ale kibli co nie miara.
Inaczej dzięki. Blanc jest bliżej. No i nowy schron. Smile

Stasiu.
Włażenie na Elbrus to dość specyficzna konkurencja. Huh
To wulkan.Nieaktywny(nie napiszę-że wygasły, bo kto wie-jak się obudzi to cała dolina Baksanu popłynie do Morza Kaspijskiego).
Stoki jednostajnie,umiarkowanie nachylone.Niżej typowy gruz powulkaniczny,wyżej śnieg. No i ten miły rozgardiasz wokół -czyniony pracowicie przez ludzi radzieckich od Oktriabskojej Rewolucji praktycznie aż do dziś. Wink



Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2012 05:07 PM przez dr.Etker.

05-09-2012 05:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #11
RE: Z kuracji w Mineralnych Wodach.

Kilka zdjęć z podróży i Tereskoła. Wink
    -Lwów. Dworzec kolejowy nocą.
    -j.w.
    -Stacja gdzieś na Ukrainie. Zagłębie pluszaków.
    -Szeroki Dniepr w Dniepropietrowsku.
    -Kotłownia w wagonie plackartnym.Jak jest mróz to trzeba jakoś ogrzać wagon. Rolleyes
    -Dworzec w Mineralnych Wodach z zewnątrz.
    -Gdzieś tam są Mineralne Wody.Widać dominujący nad miastem wygasły wulkan.
    -Wałęsające się krowy po szosie w dolinie Baksanu-to normalka.Jeśli kierowca-dżygit ma fantazje, to omija je slalomem nie zwalniając zbytnio.Wink



Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2012 04:33 PM przez dr.Etker.

06-09-2012 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #12
RE: Z kuracji w Mineralnych Wodach.

    - Typowe zabudowania wioski przed wąwozem Baksanu.Wysokie mury i bramy.Znać lokalsi mają starania o bezpieczeństwo tamtejszych kobitek. Big Grin
I sam Tereskoł:
    - Niedaleko rozstaju do doliny Adył-Su, sklep turystyczny "Seven Summits". Podobno można tam zakupić kartusze z gazem.
    -Tereskoł.Akcent militarny.Obecnie duża zabawka dla miejscowych dzieciaków. Wink
    -Tereskoł.Akcent zupełnie pokojowy. Big Grin
    -Kafe oznacza najczęściej knajpę, gdzie oprócz kawy można po prostu coś zjeść.
    -Są i hotele dla tych co nie dysponują namiotem( reklama hotelu "Wolfram"). Tak przyjemność chyba od 500 Rs/osoba/noc.
    -Inny widoczek na Tereskol.
    -Ważny budynek w Tereskol. W nim się mieszczą tak ważne instytucje jak kantor i urządzenia jak bankomat.Przed budynkiem zaparkowane marszrutki dla tych co chcą gdzieś dalej.
    -Przy ulicy trochę sklepów, takich jak np. ten "Mini Market".
    -Reklama dźwignią handlu.Rolleyes Ta dziewczyna reklamuje zdaje się "Zdrowy halal". blink Macie ochotę ? Toungue
    -Na zdjęciu z konserwą ze starego barana i ciapatą(tak nazywam ichni chlebek).W zasadzie każdy zakup mięsa w konserwie to porażka( wieprzowinki nie uświadczyłem w magazinach-kraj muślimski). Proponuję dla ceniących mięsko raczej miejscowe kiełbasy suszone albo po prostu wizytę w knajpie.



Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2012 04:33 PM przez dr.Etker.

06-09-2012 04:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Marjanna

**


Postów: 42
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2011
Status: Offline
Post: #13
RE: Z kuracji w Mineralnych Wodach.

dr.Etker napisał(a):

Sam Kijów jak Kijów, średnio mi się podoba, ogólne wrażenia polepszają odwiedziny plaży nad Dnieprem. Jest na co popatrzeć.Smile


powiem tak Doktorku, takie widoki tylko w wersji hard polecam wzdłuż wybrzeża Słowenii, od Piranu az po Izole ciagnie się piękna kilku kilometrowa plaża nudystów Toungue trafiłyśmy na nią przez przypadek giggle chcąc przejść wybrzeżem od Piranu aż do Kopru. Fiu fiu nie wiedziałam gdzie oczy podziać giggle



Bóg wszystko stworzył z niczego, jednak góry stworzył z okruchów gwiazd
06-09-2012 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Marjanna

**


Postów: 42
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2011
Status: Offline
Post: #14
RE: Z kuracji w Mineralnych Wodach.

[/quote]
Tylko mi nie wmawiaj, że takie widoki leczą. Takie widoki tylko zakłócają widzieć inne, prawdziwe cuda natury. Już raz pisałem, jak to było z diabłem i kobietą. Wink
[/quote]


Stasiu gdzie mogę poczytać o tym diable i kobiecie?Toungue



Bóg wszystko stworzył z niczego, jednak góry stworzył z okruchów gwiazd

Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2012 06:20 PM przez Marjanna.

06-09-2012 06:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Marjanna

**


Postów: 42
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2011
Status: Offline
Post: #15
RE: Z kuracji w Mineralnych Wodach.

Stasiu napisał(a):

Tylko mi nie wmawiaj, że takie widoki leczą. Takie widoki tylko zakłócają widzieć inne, prawdziwe cuda natury. Już raz pisałem, jak to było z diabłem i kobietą. Wink
[/quote]
ups znowu mi sie nie udało kwasny
To gdzie mam tego szukać Stasiu?Big Grin
mam jakiś problem z cytowaniem postów, zawsze cos za dużo usunę albo coś



Bóg wszystko stworzył z niczego, jednak góry stworzył z okruchów gwiazd

Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2012 06:22 PM przez Marjanna.

06-09-2012 06:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: