Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (86): « Pierwsza < Poprzednia 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 Następna > Ostatnia »
znalezione w necie
Autor Wiadomość
Reinhold

****


Postów: 351
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2015
Status: Offline
Post: #1141
RE: znalezione w necie

tomtur napisał(a):
Reinhold a jeździsz,na nartach

Obawiam się, że zadając takie pytania jakakolwiek dyskusja i tak będzie prowadziła donikąd.
Równie dobrze mogę zapytać czy komuś podobają się takie szlaki w górach:
http://bi.gazeta.pl/im/90/8c/16/z2364379...Resort.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/ff/8c/16/z2364364...Resort.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/09/8c/16/z2364365...Resort.jpg

... albo ile nowych tras należałoby zrobić w Beskidzie Śląskim, żeby narciarze przestali narzekać, że jest ich za mało?
Dla narciarza być może takie obrazki jak powyżej, to jedynie 'lekka kosmetyka', dla kogoś kto chodzi na Skrzyczne nie tylko zimą, to nie jest fajny widok. Gdyby ktoś się jeszcze nie zorientował w Beskidach wolę ścieżki przez las gospodarczy, niż szerokie na cały grzbiet nartostrady.

TomaszRT napisał(a):
Ja mam nadzieję, że Pilsko doczeka się kiedyś podobnej modernizacji..

W weekendy będzie można wtedy zjeżdżać w jeszcze większym tłumie i stać w jeszcze dłuższych korkach.Smile


Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2018 11:49 PM przez Reinhold.

20-11-2018 11:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,585
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #1142
RE: znalezione w necie

Kiedyś psioczylem na rowerzystów na drogach ,do czasu aż sam nie zacząłem jeździć .Teraz jestem łagodniejszy w ocenie .Jest popyt na narty ,rowery ,góry.Zgadzam się że z tobą że nie wszystkie szczyty dla narciarzy ,ale gór to my mamy mało i zaczyna być ciasno.kwasny



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
21-11-2018 05:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,478
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #1143
RE: znalezione w necie

Macie wszyscy skejtury to nie będzie Wam tłoczno, gotowe stoki zostawcie niedzielnym jeżdżaczomSmile



Hej ho, zwariowana przygodo!

Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2018 10:28 AM przez szewczyczek.

21-11-2018 10:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,585
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #1144
RE: znalezione w necie

To prawda od 3 lat nie byłem z nartami zjazdowymi na nartach ale z stoków korzystałem Shy



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
21-11-2018 10:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
hemlighet
Hemli
*****


Postów: 2,576
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2011
Status: Offline
Post: #1145
RE: znalezione w necie

Reinhold napisał(a):
Obawiam się, że zadając takie pytania jakakolwiek dyskusja i tak będzie prowadziła donikąd.
Równie dobrze mogę zapytać czy komuś podobają się takie szlaki w górach:
http://bi.gazeta.pl/im/90/8c/16/z2364379...Resort.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/ff/8c/16/z2364364...Resort.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/09/8c/16/z2364365...Resort.jpg

... albo ile nowych tras należałoby zrobić w Beskidzie Śląskim, żeby narciarze przestali narzekać, że jest ich za mało?
Dla narciarza być może takie obrazki jak powyżej, to jedynie 'lekka kosmetyka', dla kogoś kto chodzi na Skrzyczne nie tylko zimą, to nie jest fajny widok. Gdyby ktoś się jeszcze nie zorientował w Beskidach wolę ścieżki przez las gospodarczy, niż szerokie na cały grzbiet nartostrady.

W weekendy będzie można wtedy zjeżdżać w jeszcze większym tłumie i stać w jeszcze dłuższych korkach.Smile


Okej, teraz to wygląda paskudnie, jak pokazują zdjęcia rozkopów, błota i ciężarówek. W mediach zawsze pokazują coś, co robi wrażenie. Ale jak ktoś sięgnie pamięcią do czasów sprzed-Ski Mountain Resort, to stoki były po prostu sporymi widokowymi polankami, już wtedy nie taka mała infrastruktura narciarska jakoś nikomu specjalnie nie przeszkadzała. Za parę lat to błotko też zarośnie. Pozostaną nieco szersze stoki. No i trochę ludzi na Hali Skrzyczeńskiej, kiedyś w lecie to tam można było jedynie psa z kulawą nogą spotkać. A w Beskidzie Śląskim jest nadal mnóstwo zacisznych miejsc, gdzie narciarzy nie ma. I pewnie nie będzie. No chyba, ze skiturowcy Smile

I nie sądzę, żeby Szczyrkowski jakoś mocno się rozrósł, tras i tak jest już bardzo dużo, to chyba największy ośrodek w Polsce, o ile dobrze kojarzę. Kto narzeka, że tras jest za mało? Dziennikarz z gazety, żeby wywołać dyskusję? Smile Bo chyba nie narciarze odwiedzający Szczyrk. Wszystkim się nie dogodzi, tak jak napisał Tomtur, nie jesteś narciarzem, to Cię coś takiego wkurza, nie jesteś biegaczem, wkurzają Cię biegi uliczne i zamknięte drogi... Jakby u nas infrastruktura narciarska się nie rozwijała, to od razu by się pojawiły głosy, że w innych krajach można, a u nas nic się nie dzieje.



http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
21-11-2018 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Reinhold

****


Postów: 351
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2015
Status: Offline
Post: #1146
RE: znalezione w necie

hemlighet napisał(a):
I nie sądzę, żeby Szczyrkowski jakoś mocno się rozrósł, tras i tak jest już bardzo dużo, to chyba największy ośrodek w Polsce, o ile dobrze kojarzę.

Moim zdaniem to nie jest kwestia tego 'czy' się rozrośnie, tylko kiedy. Góra, na której jest już masa wyciągów to teren, na którym łatwiej dostać pozwolenie na kolejne inwestycje. Panuje powszechne społeczne przyzwolenie na budowę nowej infrastruktury w Beskidach, można na tym biznesie świetnie zarobić i większość osób ma głęboko gdzieś jak ten teren będzie kiedyś wyglądał.
Z chętnymi nie ma problemu. Górnośląsko-Zagłębiowska metropolia to ponad 2mln osób, które w Beskidy mają rzut beretem. Dojazd też można im ułatwić, np. budując tunel do Szczyrku (> http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/...o-szczyrku). Mimo że w okolicach Szczyrku tras jest już bardzo dużo, w Beskidach i tak powstają nowe (np: ośrodek narciarski w Złatnej > http://www.wgmedia.eu/aktualnosci/wydarz...narciarski , wyciągi i stacja narciarska niedaleko Żabnicy na Hali Borucz).

hemlighet napisał(a):
A w Beskidzie Śląskim jest nadal mnóstwo zacisznych miejsc, gdzie narciarzy nie ma. I pewnie nie będzie. No chyba, ze skiturowcy Smile


Z tymi zacisznymi miejscami bym nie przesadzał. W Beskidach jest mnóstwo zacisznych miejsc, w których permanentnie słyszy się piłę łańcuchową. Zanim do tych miejsc turysta dojdzie, musi przejść się asfaltową drogą i zostać obszczekany przez psy, przechodząc przez teren zabudowany. Potem wbija się na rozjeżdżony przez drwali szlak i uwalony błotem podziwia wylesione zbocza gór. Pozostałe nierozjeżdżone jeszcze przez drwali ścieżki ochoczo eksploatują osoby na quadach i crossach. Przynajmniej takie są moje doświadczenia z ostatnich wypadów w Beskidy Big Grin. Biorąc to wszystko pod uwagę, widoki na nowe trasy narciarskie zamiast widoków na polanki na Małym Skrzycznem powinny mi faktycznie najmniej w tym całym bajzlu przeszkadzać.


Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2018 10:15 PM przez Reinhold.

23-11-2018 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
TomaszRT

*****


Postów: 1,711
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2009
Status: Offline
Post: #1147
RE: znalezione w necie

10-12-2018 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,508
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #1148
RE: znalezione w necie

Dobra wiadomość ok



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
10-12-2018 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Fazik
Kierowca TYRa
*****


Postów: 6,675
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #1149
RE: znalezione w necie

Dobrze. W mailu myślałem że 3ci sezon M'Oko darknesss Big Grin



Wyrwać się z miejskiego betonu, choć na dzień, choć na chwilkę, Żeby nie zwariować...
10-12-2018 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,671
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #1150
RE: znalezione w necie

ok
ale jeszcze daleka droga.



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
10-12-2018 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
hemlighet
Hemli
*****


Postów: 2,576
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2011
Status: Offline
Post: #1151
RE: znalezione w necie

Ech, a ja nawet pierwszego jeszcze nie zdążyłam obejrzeć... Big Grin Trzeba nadrobić ok



http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
10-12-2018 04:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,478
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #1152
RE: znalezione w necie

A ciekawy ten serial?



Hej ho, zwariowana przygodo!
10-12-2018 04:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
TomaszRT

*****


Postów: 1,711
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2009
Status: Offline
Post: #1153
RE: znalezione w necie

Pablo napisał(a):
ale jeszcze daleka droga.


Pewnie przełom 2019/2020 będą kręcić i jesienią 2020 premiera.. chyba, że akcja 3. będzie o innej porze roku się rozgrywać..

Wojtek, to jest nie tylko moim zdaniem najlepszy serial jaki powstał w Polsce.. ok


10-12-2018 05:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
JadziaKa

*


Postów: 3
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2018
Status: Offline
Post: #1154
RE: znalezione w necie

Wyprawa na Kilimandżaro to moje wielkie marzenie. Jak lepiej organizować wycieczkę tego typu, lepiej korzystać z biura trekkingowego/turystycznego czy lepiej opłaca się na własną rękę to organizować? Słyszałam, że jak jedziemy sami bez biura to na miejscu musimy czekać, aż zbierze się grupa osób, aby móc wejść To prawda? Jaki macie doświadczenia?


Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2018 08:52 AM przez JadziaKa.

11-12-2018 08:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #1155
RE: znalezione w necie

JadziaKa napisał(a):
Wyprawa na Kilimandżaro to moje wielkie marzenie. Jak lepiej organizować wycieczkę tego typu, lepiej korzystać z biura trekkingowego/turystycznego czy lepiej opłaca się na własną rękę to organizować? Słyszałam, że jak jedziemy sami bez biura to na miejscu musimy czekać, aż zbierze się grupa osób, aby móc wejść To prawda? Jaki macie doświadczenia?


Wrzystko zalezy od ciebie ile masz zielonych w portfelu...Chcesz wygodniej z mniejsza grupa placisz o wiele wiecej . Pamietaj ze tragarzy placisz z wlasnej kieszeni.


12-12-2018 04:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: