Odpowiedz  Napisz temat 
SUUNTO X10 Military
Autor Wiadomość
SopelGD

*

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
SUUNTO X10 Military

Przeszukalem forum i niestety nie zanalazlem zbyt duzo na temat zegarka/komputera Suunto X-10 Military. Wszyscy twierdza ze ogoolnie Suunto jest przecietne, slabo sie spisuje w warunkach zmiennej pogody i jest malo dokladne.

Mam w chwili obecnej mozliwosc "nabycia" takiego zegarka za mile lotnicze (czyli w uproszczeniu za free) i czy w tej sytuacji Waszym zdaniem warto.
Rozumiem ze placic za niego 2,2-2,5k pln nie warto, ale czy ten sprzet nadaje sie do czegokolwiek czy tylko cena jest nieadekwatna do tego co dostajemy?

W gorach uprawiam glownie DH i FR (downhill i freeride na rowerze gorskim), tez troszke MTB (rajdy przelajowe) i w mniejszym stopniu piesze wycieczki po gorach czy zima snowboarding.
Ewentualnie do takich zastosowan sluzylby mi ten zegarek o ktorym pisze.

Mile lotnicze straca waznosc za miesiac, wiec musze cos na szybko wybrac, przyznam ze nie ma za wiele ciekawych rzeczy. Jednak nie chcialbym tego zrobic pochopnie i wrzucic kolejny gadzet do szuflady by sie kurzyl.

Z gory dzieki za wszystkie konstruktywne odpowiedzi, porady i opinie.
Moze wypowie sie jakis posiadacz takiego sprzetu?
Pozdrawiam.

26-02-2011 01:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
RE: SUUNTO X10 Military

Ja też raz zamierzałem kupić sobie jakieś cacko od tej firmy. Potem jednak tego zaniechałem. Słyszałem tylko o jednym problemie. Czym więcej zegarek ma funkcji, tym więcej człowiek się z nim bawi i to ma za następstwo obniżenie wytrzymałości baterii (nawet nie wytrzyma rok). A wiadomo, że w zegarku trzeba baterię wymienić u kwalifikowanego zegarmistrza i to nie jest tania sprawa.
Suunto X-10 Military to ponoć najmiejszy outdoor komputer z funkcją GPS na świecie (tak reklamują). Jeszcze popatrzę, czy jakie relacje na ten temat są napisane oprócz reklam.

Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2011 10:04 AM przez Stasiu.

26-02-2011 09:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: