Z wielkim bólem serca zawiadamiamy, że w dniu 23.12.2021 zmarł nasz Przyjaciel i wspaniały górski towarzysz - Stasiu. Był serdecznym, pełnym pasji człowiekiem, duszą tego forum. Pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Do zobaczenia na niebiańskim szlaku!

Odpowiedz  Napisz temat 
Jaja z Warszawy przenoszą się w Tatry?
Autor Wiadomość
Sokół
Brak aktywacji konta

Jaja z Warszawy przenoszą się w Tatry?

http://wiadomosci.onet.pl/2681,2213977,t...kalne.html

Cytat:
Metalowy krzyż, a także bezprawnie zainstalowane tablice pamiątkowe i reklamowe usunęli ze szczytu Rysów pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Metalowy krzyż na szczycie Rysów został umieszczony nielegalnie w ubiegłoroczne wakacje z okazji 100-lecia Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Ten krzyż stanął na Rysach bez zgody TPN, Kościoła i bez aprobaty samego TOPR. To była samowola nieustalonych osób - powiedział dyrektor TPN Paweł Skawiński.
Krzyż z Rysów został przekazany do Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach koło Rusinowej Polany w Tatrach. Uroczyste poświęcenie krzyża na Wiktorówkach zaplanowano na najbliższą niedzielę.

Władze TPN nie obawiają się protestów w związku z usunięciem krzyża z Rysów. - Krzyż na Krakowskim Przedmieściu jest związany ze śmiercią wielu osób, dlatego wzbudza tyle emocji. Krzyż na Rysach nie był związany z niczyją śmiercią, a osoby które go tam umieściły są nieznane - powiedział Skawiński.

- W ubiegłym roku jakaś postronna osoba pytała mnie co by było, gdyby taki krzyż stanął na szczycie Rysów. Powiedziałem, że na to zgody nie ma. Ponadto władze TOPR nic o takiej inicjatywie nie wiedziały. Wiadomo, że było to samowolne działanie z pominięciem nawet stanowiska Kościoła - dodał.

Skawiński podkreślił, że na terenie parku narodowego nie można tworzyć nowych rzeczy a te które są tam od dawna, jak np. krzyż na Giewoncie, traktowane są jako dziedzictwo, które należy chronić. Z inicjatywy TPN w ubiegłym roku wyremontowano krzyż na Giewoncie, ustawiony tam w 1901 roku przez górali.

Oprócz krzyża ze szczytu Rysów zniknęła także bezprawnie zainstalowana tam tablica reklamująca usługi transportowe ze Słowacji do Zakopanego. Reklama była skierowana do polskich turystów, którzy przez wierzchołek Rysów udają się na słowacką stronę Tatr. - To jest wyraźny przykład traktowania szczytu jako miejsca do reklamowania usług turystycznych - powiedział Skawiński.

Z Rysów została także usunięta m.in. tabliczka z przyczepionymi kajdankami, którą pozostawili nowożeńcy, rakieta tenisowa oraz śmieci. W ostatnim czasie w Tatrach pojawiła się moda na umieszczanie pamiątkowych tabliczek np. przez nowożeńców. Są one jednak natychmiast usuwane. Władze TPN apelują do turystów o zaniechanie takich praktyk.

Czyżby teraz znaleźli się obrońcy krzyża, którzy będą okupować szczyt?

25-08-2010 06:24 PM
Zacytuj ten post w odpowiedzi
fabrykadrwin

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
RE: Jaja z Warszawy przenoszą się w Tatry?

Kto wie. Może ujawnią się ci, którzy go tam postawili i zaczną protestować okupując szczyt właśnie Toungue

25-08-2010 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Sokół
Brak aktywacji konta

http://www.joemonster.org/art/14920/Trad..._zasypanie

Albo tych specjalistów wyślą....

25-08-2010 06:44 PM
Zacytuj ten post w odpowiedzi
PiotrekDz
...

Trzeba dać cynk Komorowskiemu, niech wypuści informację, że krzyż z Rysów zabrali to sie mu może wwyniosą spod pałacu i ruszą pikietować w góry.
O tym, że to trochę będzie wspinania nie muszą od razu wiedziećBig Grin

Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom
26-08-2010 06:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

Czekam na reakcję PiS - menów zakopiańskich. Może być zabawna. "My, naród, nie zgadzamy się na usunięcie symbolu wiary. To wyraźny atak wiadomych sił. ... "

"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
26-08-2010 06:42 AM
margit
Putinowa

Miałam napisać " Boziuuu" - ale z wiadomych względów rezygnuję. Nawet nie mam nic przeciwko, żeby się przenieśli ze stolicy w góry - mogą tam zostać do zimy - a na wiosnę się posprząta (przepraszam jeśli kogoś uraziłam, ale ja z tych rogatych jestem)

I feel every mountain
I hear every tree
I know every ocean
I taste every sea (...)
26-08-2010 06:48 AM
PiotrekDz
...

Najlepiej żeby ich, jak by już jakoś wyszli a najlepiej trochę pogubili na Słowacką stronę Rolleyes, HZ musiała sprowadzać na dół. Przetrzepało by im trochę kieszenieBig Grin

Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom

Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2010 06:54 AM przez PiotrekDz.

26-08-2010 06:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Sylwester

margit napisał(a):
Miałam napisać " Boziuuu" - ale z wiadomych względów rezygnuję. Nawet nie mam nic przeciwko, żeby się przenieśli ze stolicy w góry - mogą tam zostać do zimy - a na wiosnę się posprząta (przepraszam jeśli kogoś uraziłam, ale ja z tych rogatych jestem)

Gdy patrzęna całątą sprawę, to widzę różnicę dotyczącą adoracji symbolu wiary, rozpoznaję też bigoterię, a że to bigoteria to mam to gdzieś i ... nie przepraszam urażonych, pozdrawiam za to margit Toungue

Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2010 08:37 AM przez Sylwester.

26-08-2010 06:55 AM
minimaks

*

heh Polacy są przynajmniej w części dziwnym narodem, garstka dziwaków robi z kraju pośmiewisko, sprawa krzyża ciągnie się już od tygodni, a ja mam już tego dość, o niczym innym już nie mówią w tv więc nie warto jej nawet uruchamiać

Organizujesz przyjęcie weselne? Przydadzą Ci się porady weselne oraz katalog lokali: sale weselne Łódź
29-08-2010 02:34 PM

Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: