Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (5): « Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 [4] 5 Następna > Ostatnia »
Program naprawczy Forum
Autor Wiadomość
Sylwester

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
RE: Program naprawczy Forum

"chyba lubiany" to jesteś Ty, Agnieszka jest po prostu "lubiana", ale pozwól Jej się wyedukować, bo skończy tak jak Ty, albo co gorzej ja*

* czyt. pod ziemią /brrr/ albo na ulicy /fee/

Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-08-2010 05:14 PM przez Sylwester.

09-08-2010 05:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Malwina

Jestem tu już jakiś czas, lecz czynnie od niedawna. Coraz bardziej mi się tu podoba. W sumie włączanie forum weszło mi już w nawyk. Praktycznie nie ma dnia, coby mnie nie było.
Mam małą wiedzę na temat gór, małe doświadczenie, ale ciągle się uczę...
Wg mnie:
1. "codzienne" muszą zostać. Ja tam lubię codzienne. Fakt czasem nie ma o czym pisać, ale to nie powód, żeby ten wątek usunąć.
2. Zwiększenie liczby moderatorów. Może to jest jakiś pomysł. Ja nie mam zdania na ten temat.
3. Cofanie banów - niepotrzebne.
4. Relacje - bardzo dobry pomysł, żeby najlepsze relacje zostały umieszczone na Stronie Głównej GŚ. Ktoś pisał o relacjach miesiąca - też można je tam umieścić.
5. Pokój "o nas" - niepotrzebny - mamy przecież przedstaw się, czy poczet Forumowiczów.
6. Biby forumowe - rewelacyjne zjazdy, wiele o nich słyszałam. Tam się dopiero musi dziać Big Grin Nigdy nie byłam na takim zjeździe, bo zawsze coś wypadało, ale mam nadzieję, że wkońcu uda mi się wyrwać z codzienności na taki zjazd. Fakt ciężko jest zgrać ze sobą wielką grupę ludzi, w jednym terminie (Ludzi z całego kraju). Zresztą tego trzeba chcieć, nikogo się nie zmusi.
7. Tylko jedno mam ale w takim razie. Musimy ożywić Stronę Główną GŚ. Bartek nie ma na to czasu, więc z tego miejsca apeluję do osób, które znają się na tym, aby pomogli Bartkowi zrobić gruntowny remont Strony Głónej i będzie cacy... Ja niestety nie potrafię pomóc, bo orłem z informatyki nie jestem..

Podsumowując:
Moje gadanie na wiele się nie zda, bo nie wymyśliłam nic nowego niż to, co napisali inni Forumowicze. Mnie Forum podoba się takie, jakie jest Smile
W sumie to nie zauważyłam jakiegoś dramatu panującego na Forum. Myślę, że powodem niskiej aktywnści na Forum jest właśnie to, że mamy lato, jest tyle rzeczy do zrobienia. Niektórzy mają wakacjegiggle. Przyjdzie jesień, potem zima - koszmarna pogoda za oknem i ludzie znów będą tu częściej zaglądać.

09-08-2010 05:21 PM
lapikus

Zdaje się, że nasz największy mankament, czyli strona główna, jeszcze długo pozostanie bez zmian. Chętnych do pomocy sporo, ale nikt nie ma odpowiednich kwalifikacji do jej udzielenia. Niestety, tego się nie przeskoczy. Trzeba będzie chyba liczyć na cud, że pojawi się wśród nas jakiś zdolny informatyk, chętny do poświęcenia swojego prywatnego czasu i wybawi nas z tej opresji. Spore kontrowersje wzbudza również założenie nowego tematu, w którym miałyby się znaleźć rozszerzone informacje o nas samych. Tak po prawdzie mówiąc, to obawiam się, że niewiele osób zdecyduje się na taki publiczny negliż. Jeżeli dodamy do tego fakt, że w skład tej notki osobowej ma również wejść opinia, jaką mamy na forum, to może się okazać, że wielu z nas nie zgodzi się z jej treścią, uważając, że mija się z prawdą. I dopiero stworzymy nową kość niezgody. Poza tym, kto by miał taką wizytówkę sporządzać? Wybór takiej osoby znów będzie się wiązał z powszechną dyskusją i niesnaskami.
Zatem: czy warto?

Życie już dawno nauczyło mnie wielkiego szacunku, pokory i cierpliwości do gór!!!
09-08-2010 05:46 PM
Sokół
Brak aktywacji konta

jejku, można w takim razie jedynie uporządkować temat PRZEDSTAW SIĘ i tam wrzucić po trzy zdjęcia ---> ale nic na siłę

co do negliżu -- to żaden wstyd, kiedyś moja goła d... żegnała pana Kolo. Lapi, Ciebie tu chyba jeszcze wtedy nie było....., co?

co do strony głównej.....

JAKI JEST PROBLEM WE WSTAWIENIU NA STRONĘ GŁOWNĄ LINKA DO JAKIEJŚ CIEKAWEJ RELACJI NA FORUM? Bo rozumiem, że wstawienie całej relacji plus zdjęcia to makabra.... Skoro nie ma informatyka, mozna ze strony głównej przekierować na Forum.

A my się postaramy, żeby na Forum było ciekawie, prawda?

PRAWDA?

09-08-2010 06:01 PM
Zacytuj ten post w odpowiedzi
PiotrekDz
...

Przy okazji może by też od strony technicznej pewną rzecz poprawićuhm
Jest jakoś tak, że po przeczytaniu tematu, by on przestał "świecić" trzeba kolejno cofać się w górę: 09.08.2010->Codzienne rozmówki->Off topic->Str Głównablink.

A prościej było by żeby po wyjściu z tematu od razu na Str. Główną temat już był zaliczony jako przeczytany.

Tak na marginesie skoro rewolucja trwa.

Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom
09-08-2010 07:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator

Grupa: Administratorzy

Tak właściwie to w ostatnich dniach większość wypowiedzi sprowadziła się do jednej podstawowej kwestii. Ożywić stronę główną.

Ciąży na mnie już ten temat od dawna, ale muszę przyznać że Wasze uwagi działają naprawdę motywująco - pomimo, że czasu na działania "naprawcze" jest naprawdę niewiele z mojej strony. Z góry zaznaczam, że nie jest to rzecz którą można zmienić w parę dni. Niemniej w miarę moich informatycznych możliwości postaram zająć się tematem od poniedziałku (do niedzieli jestem na urlopie no i zarazem wyjeździe Smile)

Zmiana strony głównej pozwoli za to później na część z tych pozostałych zmian, które były proponowane przez Was w ostatnich dniach.

Trzeba zatem działać, żeby stworzyć żyjący intensywnym forumowym życiem Górski Swiat Smile

Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
09-08-2010 07:43 PM
lapikus

Nie wypada odzywać się jeszcze po "najwyższym", więc długo to nie będzie trwało. Kiedy tak spojrzeć na dzisiejszy dzień, to można odnieść wrażenie, że wystarczyła sama dyskusja, abyśmy wszyscy ruszyli nasze cztery litery i zabrali się do solidnej roboty - wspólnego redagowania naszego Forum. Sami popatrzcie, jaki dzisiaj ruch w "interesie". Wystarczy trochę mobilizacji i już jest lepiej. ok

Życie już dawno nauczyło mnie wielkiego szacunku, pokory i cierpliwości do gór!!!
09-08-2010 08:08 PM
Sylwester

nazywaj to jak chcesz,
wczoraj zostało powiedziane/napisane, że dziś będzie przeciąg, więc słowo stało się ciałem

09-08-2010 08:16 PM
lapikus

Sylwester napisał(a):
nazywaj to jak chcesz,
wczoraj zostało powiedziane/napisane, że dziś będzie przeciąg, więc słowo stało się ciałem

Ten "przeciąg" został sprowokowany toczącą się od dwóch dni dyskusją, a nie tym, co zostało napisane! (chodzi oczywiście o ten jeden komentarz, bo przecież cała dyskusja również była w formie pisemnej).

09-08-2010 09:04 PM
yoter

Z tytułu mojego "zaangażowania" na Forum, nie czuję się specjalnie uprawniony do zabierania głosu. Nie jestem typem przesiadującym często w necie i komentującym każdą wypowiedź na Forum. Ale wbrew pozorom, nawet takiej osobie jak ja (i może mnie podobnym) zależy na NASZYM Forum. Pozwolę sobie zatem na kilka uwag.
1. Strona tytułowa - konieczna zmiana. Zauważcie, że mimo zakurzonej strony głównej, robiącej wrażenie wymarłej, cały czas logują się nowi członkowie ( co by było przy ożywionej ?!). Pojawienie się tutaj kogoś nowego, to wyraz jego "dużej desperacji" Wink, co już na wstępie świadczy korzystnie o takim delikwencie. I tu przydałoby się pewne zainteresowanie takimi osobami ze strony Forum. Zainteresowanie będące formą zaproszenia, wykazanie że są "elementem" mile widzianym.Big Grin
Pomysł konkursów, takich czy innych na stronie głównej, oceniam pozytywnie.
2. Też odnoszę wrażenie, że na Forum jest grupa dominująca, takie trochę "towarzystwo wzajemnej adoracji". Sądzę, że zjawisko to trochę przeszkadza. Z drugiej jednak strony sądzę, że jest to sytuacja nieodzowna takiej formy komunikacji, jakim jest forum internetowe i chyba nic z tym się nie da zrobić (po prostu grupa znająca się jak łyse konie wiedzie prym - to nie zarzut, jedynie stwierdzenie faktu).
3. Zmiany mające polegać na rozdziale działów, mogą się sprawdzić. Chyba warto spróbować.
4. Bany - nie znam szczegółów, więc się nie wypowiadam.
5. Biby, hmm... Tego aspektu nie podnosiłbym do poziomu wyznacznika jakości Forum. Niska frekwencja może wynikać z bardzo wielu przyczyn. Póki są chętni, należy je organizować i już.
6. Co do CODZIENNYCH - są chętni - zostawić. Po co zamykać dział, który może nie wnosi wiele nowatorskiego w życie Forum, ale za to żyje codziennie.
Nic nowego nie wniosłem do dyskusji, ale znacie zdanie kolejnego forumowicza.

góry to początek nieba
09-08-2010 09:41 PM
Sokół
Brak aktywacji konta

No, każdy napisał co myśli, nic sie nie zmieniło, no może oprócz tego, że codzienne się chwilowo ożywiły i Łukasz wrzucił trzy relacje....

11-08-2010 04:58 PM
Zacytuj ten post w odpowiedzi
gosia3ek
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tomek, myślę że jak Admin wróci z urlopu to coś podziałaSmile

12-08-2010 06:46 AM
Łukasz

Powoli, powoli, Panie i Panowie. Co nagle to po diable, nie od razu pół litra wypito i na początku był chaos.

"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
12-08-2010 07:35 AM
Zoe

Ja lubię to forum takie jakie jest. Jest po prostu sympatyczne. Smile

Jak ktoś nie lubi pisać, nie ma ochoty pisać, nie ma czasu pisać, albo nie ma nic do powiedzenia, to żadne akcje naprawcze nie zadziałają.

Codziennych bym się nie pozbywała. Jak ktoś nie ma ochoty czytać tekstów o niczym, to po co tam wchodzi?

Moderatorstwo i podziały uprawnień to gestia moderatorów i administratora. Sami wiedzą jak im wygodniej zarządzać forum.

Co do starych duchów.. co się stało z Doktorem? blink

Pokój o "nas"? Takie mi się trochę to dziwne wydaje. Opisać wszystkich? Czy tylko tych najbardziej aktywnych? Kto by miał to zrobić? Kto by chciał to zrobić? I kto by miał czas to zrobić? Wydaje mi się, że to podkreśli podział między "nowymi" a "starymi" (stażem, nie wiekiem Toungue ) użytkownikami. Jak ktoś chce wejść w to forum, to zapozna się z innymi użytkownikami czytając, wymieniając poglądy i rozmawiając. Gotowce w postaci kwestionariusza osobowego są dla mnie dziwnym pomysłem.

Tyle ode mnie. Nie wiem czy moje zdanie się liczy jeszcze, bo nie było mnie tu ho ho i jeszcze dłużej.

12-08-2010 09:34 AM
PiotrekDz
...

" O nas" to by mogło być pisane przez samych użytkowników, w.g. tak jak ktoś już mówił, pewnego schematu, żeby standard był określony.

Ale czy taki dział jest konieczny to inna sprawa.

Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom
12-08-2010 02:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: