Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (10): « Pierwsza [1] 2 3 4 5 Następna > Ostatnia »
Problemy z funkcjonowaniem forum
Autor Wiadomość
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,508
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #1
Problemy z funkcjonowaniem forum

Zwracam się z pytaniem i prośbą do Forumowiczów którzy znają PHP, czy znalazłby się ktoś chętny do pomocy przy współtworzeniu pewnego skryptu (niezbyt skomplikowanego) który jest tworzony na potrzeby serwisu Górski Świat. W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt do mnie na priv. Zapraszam do współpracy Smile



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
05-02-2007 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,508
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #2
RE: Pytanie i prośba o pomoc

Zwrócę się z jeszcze jedną prośbą do Was.

Z pewnością można zauważyć że Górski Świat w ciągu ostatnich kilkunastu miesiący bardzo się rozrósł. Znacząco wzrosła jego oglądalność, coraz trudniej jest mi wobec tego zapanować nad całością (forum oraz część serwisowa).

W kolejce czekają do zamieszczenia galerie zdjęć, relacje z wypraw, górskie informacje z kraju i świata. Nie ukrywam że bardzo przydałaby mi się pomoc w jakimkolwiek zakresie (nie koniecznie dużym). Nie jest wymagana znajomość tworzenia www.

Jeśli masz choć trochę wolnego czasu który chciałbyś poświęcić na rozwój GŚ i spodziewasz się że możesz pomóc bardzo proszę o kontakt mailowy.

Pozdrawiam, Bartek
Wasz Admistrator Big Grin



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
01-05-2007 12:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Aniap

****


Postów: 225
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #3
RE: Pytanie i prośba o pomoc

Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale mam ogromną prośbę - mam program Irfanwiev - czy ktoś może mi napisać krok po kroku jak mogę skompresować zdjęcia, by móc przesłać na Forum. Z góry dziękuję!


16-08-2007 03:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spoko
rock spires hunter


Postów: 2,699
Grupa: Zbanowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Niedostępny
Post: #4
RE: Pytanie i prośba o pomoc

To ja spróbuję
Otwierasz program i pod File  klikasz open otwiera się jakiś folder na Twoim komputerze np Pulpit a jeżeli tam nie ma interesującego Cię zdjęcia to Szukasz odpowiedni folder gdzie jest to zdjęcie zaznaczasz go i klikasz otwórz .Zdjęcie pojawi się na ekranie Irfana .Następnie pod Image znajdujesz Resize/resample  i klikasz .Otwiera się okienko i po prawej stronie zaznaczasz opcję np 600 na 800 .To są najlepsze wielkości bo prawie dokładnie na ekran i nie trzeba przesuwać paska(jeżeli interesują całkiem malutkie to tam po lewej stronie wpisuje się wymiary ale to na razie nas nie interesuje)
gdy już zaznaczona opcja 600  x 800 zatwierdzamy ok i wtedy na ekranie irfan wiev pojawi się zmniejszone zdjęcie .Teraz wracamy do File i zapisujemy save as. Pojawią się dwa okienka w okienku z lewej wybieramy u góry gdzie zapisać (najlepiej na pulpicie).niżej wpisujemy sobie nazwę pliku a jeszcze niżej wybieramy format najlepiej jpg (Taki chyba jest ustawiony domyślnie).Po prawej w okienku możemy suwakiem ustawić jakoś zdjęcia po zapisie .Najlepiej przesunąć suwak (myszką ) na 90% .Na koniec zatwierdzamy zapisz w okienku po lewej i mamy na pulpicie to co chcemy .A inna sprawa z przesyłaniem na Forum .Tam Piwonce wyjasniłem dzisiaj w codziennych rozmówkach to proszę trzymać się tego wyjaśnienia Forum samo zmniejsza zdjęcia do postaci miniaturek Pozdrawiam .Jeśli będą jeszcze jakieś problemy to śmiało pytać



Aby wędrować po górach nie wystarczy mieć tylko dobre nogi ale także dobre oczy aby ich piękno podziwiać oraz dobre serce aby je pokochać.... .

Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-08-2007 07:04 PM przez spoko.

16-08-2007 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Aniap

****


Postów: 225
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #5
RE: Pytanie i prośba o pomoc

Spoko - dziękuję bardzo! Zrobiłam po kolei zgodnie z Twą instrukcją i udało mi się wkleić klamry z Rohatki. Nawet nie wiesz ile sprawiło mi to radości! Jutro przystąpię do dalszych wklejań z opisami i zgodnie z Twoją deklaracją w razie potrzeby będę pytać! Jeszcze raz z wielką wdzięcznością dziękuję Ci bardzo.


16-08-2007 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
gosia3ek
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
*****


Postów: 3,824
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2007
Status: Offline
Post: #6
RE: Pytanie i prośba o pomoc

czy ktos moze mi pomoc....
baaardzo proszeSmile
chodzi o to ze od jakiegos czasu nie chodza mi w necie polskie znaki, pojawiaja sie jakies dziwne, np. jak pisze alt+l pojawia sie B itdSad
nie wiem co z tym zrobic, bo normalnie w systemie (word, notatnik i takie tam) wszystko jest w porzadku....
znajac zycie rowiazanie jest banalne, cooosh, nie kazdy jest informatycznym megamozgiem Toungue
z gory dzieki za pomoc Smile


23-01-2008 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,671
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #7
RE: Pytanie i prośba o pomoc

Nie wiem jakiej przeglądarki używasz, w firefoxie jest zakładka narzędzia-opcje i w ogólnych jezyki, może tam cos poprzestawiało Ci sie
A może w pasku narzędzi też kliknij, nawet jak wydaje sie, że jest dobrze ustaw jeszcze raz polski (programisty)
pozdr



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
23-01-2008 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
gosia3ek
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
*****


Postów: 3,824
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2007
Status: Offline
Post: #8
RE: Pytanie i prośba o pomoc

uzywam internet explorera bo dla takiego ciemniaka informatycznego jak ja jest najprostsza Smile
a w narzedziach: opcje internetowe/ogolne/jezyki/polski, tak??
i kurczee nic sie nie zmieniloSad


23-01-2008 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Ewcia

****


Postów: 130
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Apr 2007
Status: Offline
Post: #9
RE: Pytanie i prośba o pomoc

A masz przestawiony Y z Z. Tzn jeśli wpisujesz y to wyskakuje z i na odwrót? Bo jeśli tak to spróbuj kombinacji ctrl+shift, ona to przełącza. Ale pewnie to by było za proste. Chociaz spróbować zawsze warto.



I znów dopada mnie tęsknota ...
24-01-2008 12:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
gosia3ek
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
*****


Postów: 3,824
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2007
Status: Offline
Post: #10
RE: Pytanie i prośba o pomoc

heeeeh za prosto by bylo Sad mam normalnie literki, nie chodza mi tylko polskie znaki, wszystko inne jest oki ....
heeeelp Sad


24-01-2008 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spoko
rock spires hunter


Postów: 2,699
Grupa: Zbanowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Niedostępny
Post: #11
RE: Pytanie i prośba o pomoc

Może klawiaturę trzeba by wymienić?Smile



Aby wędrować po górach nie wystarczy mieć tylko dobre nogi ale także dobre oczy aby ich piękno podziwiać oraz dobre serce aby je pokochać.... .
24-01-2008 05:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
gosia3ek
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
*****


Postów: 3,824
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2007
Status: Offline
Post: #12
RE: Pytanie i prośba o pomoc

zmieniona 2 miechy temu... i na poczatku wszystko bylo ok....


24-01-2008 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
gosia3ek
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
*****


Postów: 3,824
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2007
Status: Offline
Post: #13
RE: Pytanie i prośba o pomoc

jestem z siebie dumna i postanowiłam się pochwalić Big Grin :
ą, ę, ł, ó, ń, ż, ź, ś, ć Big Grin
dwie rzeczy: dodatkowy pasek google toolbar Smile i po drugie zmieniłam sobie przeglądarkę - IE mnie już zdenerwował Smile
kurcze, teraz się trzeba będzie z powrotem przyzwyczaić do pisania polskich znaków Toungue


25-01-2008 10:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mirek

*****


Postów: 6,609
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2008
Status: Offline
Post: #14
RE: Pytanie i prośba o pomoc

Mam pytanie ,jak uzupełnić swój profil?Chodzi mi o uzupełnienie danych(data urodzin i inne)i zdjęcie na avatar?



..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
06-10-2008 02:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Edyta85

*****


Postów: 2,593
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #15
RE: Pytanie i prośba o pomoc

Na górze strony po zalogowaniu masz coś takiego jak panel kontrolny (obok wyloguj), wchodzisz do niego i tam zmieniasz to co chcesz



"Jeżeli kobieta chce się realizować, wszystko jedno w jakiej dziedzinie, wcześniej czy później stanie przed wyborem między swoimi dążeniami a związkiem uczuciowym. Bo jeśli nawet partnerzy patrzą w tą samą stronę najczęściej widzą coś innego." E. Matuszewska
06-10-2008 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: