Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (58): « Pierwsza < Poprzednia 1 [2] 3 4 5 6 Następna > Ostatnia »
Jakie buty?
Autor Wiadomość
Hans

*

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
RE: Jakie buty?

To do tych butów proponuję Ci znaleźć koszulki na targu u Rumunów. Są takie bawełniane, kosztują jakieś 5 zł za sztukę. Są rewelacyjne. Pozwolą wytrzymać Ci kilka nocy w górach pod kamieniem.
Pamiętaj, że cena proszku do prania, którą płacisz, zawiera tylko 4% kosztów wytworzenia, więc powinieneś się domyśleć za co płacisz np. w Hi-Mountain. Gratuluję wybotu. Jestem z tych butów zadowolony.

Nie ma po krzakach.
01-10-2006 01:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Ustrik

ha! kupiłem se taką koszulkę na targu w Chyrowie na Ukrainie. kosztowała 12 zł. Jest nieodzowna. a w Hi- moutain byłem niedawno. pominę fakt, że buty które sobie kupiłem 30 minut temu widziałem za 399 zł, ale zwykły wiatrochron (kawałek materiału ze znaczkiem) kosztował 250 zł. wyzysk.
a buty to wydająmi się być za rozsądną cenę. Wygoda przedewszystkim.

-No, ale po co ty tam leziesz?
-No bo tak i już.
01-10-2006 02:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Ustrik

he latem to tylko sandały jak dla mnie. może coś bardziej rozbudowanego na skały ale na pewno nie nic co jest wartę połowę pensji mojego ojca.

-No, ale po co ty tam leziesz?
-No bo tak i już.
01-10-2006 02:50 PM
Hans

*

Te koszulki sa rewelacyjne. Szkoda, że nie kupiłem tego więcej...Latem na sen pod chmurką nawet w zimniejsze dni styknie Ci byle jaka płachta od namiotu...Zresztą w Tatrach jest sporo fajnych koleb.

Nie ma po krzakach.
01-10-2006 02:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Olka

RE:  Jakie buty?

Hans napisał(a):
Ewentualnie jak Ci przyjdzie do głowy być prowadzonym jak pies na smyczy przez przewodnika możesz się za bardzo wyróżniać i będzie na Ciebie krzywo patrzył.

Myśle, że ubliżyłeś i przewodnikom i mi...i wielu innym, którzy chodza z przewodnikami.

Po pierwsze nie czuje się jak pies
Po drugie nie mam butów z metalową blaszką gore
Po trzecie skąd wniosek, że ludzie "nie lasujący sie" są dyskryminowani na szlaku, przez przewodników itd? jakieś doświadczenia?

01-10-2006 10:53 PM
rob
Rob

Za to ja mam dwie pary butów z blaszką.

Niw wiem Hans o co ci chodzi, nie czuje się przez te buty lepszy, to jest tylko po prostu sprzet, jeżeli kogoś stać na niego to proszę bardzo.Nie musza wszyscy chodzi w koszulkach od Rumunów(nie obrażając Rumunów, ja nic do nich nie mam)

A jeżeli chodzi o przewodników to trochę więcej szacunku .Praca przewodnika nie ogranicza sie tylko do prowadzenia kogos na smyczy -poszerz swoje horyzonty.

W górach jest wszystko co kocham...

Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2006 11:12 PM przez rob.

01-10-2006 11:10 PM
Hans

*

gratuluję.

Nie ma po krzakach.
01-10-2006 11:19 PM
Pedro
Administrator

Grupa: Administratorzy

Myślę, że i ja także powinienem się tutaj wypowiedzieć.
Otóż Hans ja również się z Tobą nie bardzo zgadzam a szczególnie z Twoimi moim zdaniem zbyt pochopnie wyrażonymi dość "ostrymi" poglądami na temat zarówno sprzętu jak i przewodnictwa górskiego.
Najpierw kilka słów o sprzęcie - moje buty posiadają znaczek vibram, posiadają też metalową blaszkę informującą o goretexie. Zapewniam Cię jednak, że nie kupowałem akurat tych butów po to, aby chwalić się nimi przed innymi turystami. W zasadzie nawet do głowy mi nie przyszło aby się tym chwalić, dopóki nie przeczytałem Twojego posta... Uzbierałem na nie kasę z niemałym trudem, ale tylko po to aby chodzić bezpieczniej i wygodniej po górach, po których dość sporo chodzę. Jasne że można chodzić w butach nie posiadających czegoś takiego - nikt nie pisze że nie można. Skoro jednak istnieje coś takiego jak vibram i goretex to może warto z tego skorzystać jeśli ktoś może? Jeśli coś zapewnia większe bezpieczeństwo i ktoś może z tego skorzystać to czy można go za to potępiać?
A co do przewodnika - popieram Olkę i Roba. Nie chodzi mi tu bynajmniej o przepisy TPN czy TANAP. To jest całkiem odrębna kwestia czy ktoś chodzi zgodnie z obowiązującymi przepisami czy nie. Natomiast czy należy kogoś potępiać za to że idzie z przewodnikiem bo tak czuje się bezpieczniej? Czy należy potępiać przewodnika za to, że istnieje taki zawód jak przewodnik i że on nim jest właśnie? Aby zostać przewodnikiem należy przejść naprawdę ciężkie kursy i zdać egzaminy na których wymagany jest ogrom wiedzy (nie tylko górskiej, ale także z zakresu historii, historii sztuki, geografi Polski, Europy i Świata a także z wielu innych mniejszych dziedzin). Tak więc pisanie o przewodniku i o smyczy jest moim zdaniem nie w porządku.
Oczywiście masz prawo nie chodzić po górach w butach gore i vibram. Masz prawo nie chodzić z przewodnikiem (po znakowanych szlakach). Możesz ryzykować przejścia nieznakowanymi szlakami bez przewodnika. Uważam jednak że nie masz prawa krytykować i obrażać ludzi, turystów którzy postępują inaczej - bo oni płacą więcej zł lub sk niż Ty.
Najważniejszym jest aby każdy wybierał się w góry odpowiednio wyekwipowany aby mógł bezpiecznie z gór powrócić. Oczywiście chwalenie się sprzętem na szlaku nie powinno mieć miejsca, ale zapewniam Cię że ja z takim chwaleniem nie za bardzo się spotkałem. Nie rozumiem więc Twoich postów. Cieszę się że zabierasz głos w dyskusji - to dobrze jeśli ludzie mają odmienne poglądy, jest ciekawiej Smile ale szanujmy się i nie obrażajmy, takie jest podsumowanie tej mojej długiej wypowiedzi. Pozdrawiam.

Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
02-10-2006 08:07 AM
Sylwester

Pedro na prezydenta - Pedro znasz pojęcie prawdy oczywistej, pewnie znasz, a jak znasz to wiesz, że i inni znają ...
/wrzuciłem Ci foty z Karkonoszy, jak zagustowałeś dołożę/ pzdr.

02-10-2006 08:25 AM
Olka

Jeszcze jedno Hans:

Nie wiem skąd pomysł, że przewodnik zwraca uwagę na cenę, markę butów w których wchodzi klient. Sami przewodnicy często do wspinaczki wykorzystują najtańsze korki.
No to chyba na tyle.

02-10-2006 10:38 AM
wapiennik

**

Wink  RE: Jakie buty?

Witam wszystkich!
To coś naprawdę wspaniałego, gdy można wybierać obuwie dyskutując o technologicznych niuansach związanych z jego produkcją, tak naprawdę nie do końca do wykorzystania podczas wypraw w góry polskie czy nawet europejskie. Żyję sporo na tym świecie (obserwując Wasze zdjęcia - większość z Was mogłaby być moimi dziećmi), odwiedziłem w ciągu ostatnich trzydziestu lat praktycznie wszystkie tak pasma jak i większość znajdujących się na nich szczytów, latem i zimą i dopiero kilka lat temu pozwoliłem sobie na "profesjonalne" obuwie firmy (tylko sie nie śmiejcie...) "Campus" - model Locarno. Były w miarę tanie (ok. 300 zł), solidnie wykonane i wierzcie mi nie zamierzam przez najbliższych kilka lat zmienić na inne. Co miałem na nogach wcześniej ? Nawet nie pamietam nazwy producenta. W latach 1978-83 chodziłem w butach nazywanych powszechnie z czasów staroharcerskich jeszcze "pionierkami" - pewnie większości z Was nic ta nazwa nie mówi. Ale przeszedłem w nich kilka razy Orlą Perć, odwiedziłem Rysy, Świnicę i wiele pomniejszych szczytów.
Dlatego uważam, że przy dzisiejszej powszechności membran, postępie technologicznym w jakości materiałów podeszwowych, jakości klejów szewskich, technologiach impregnacji skór po prostu nie ma dramatycznie złych butów. Dlatego, moim zdaniem, spokojnie kupuj buty na promocji i nie przepłacaj. I tak będziesz o lata świetlne lepszy i bezpieczniejszy od tabunów klapkowiczów i sandałowców.

20-10-2006 12:26 PM
Pedro
Administrator

Grupa: Administratorzy

wapiennik napisał(a):
Witam wszystkich!

Witaj w Górskim Świecie!

Właściwie to zgadzam się niemal ze wszystkim co tutaj napisałeś. Sam jeśli polecam buty w góry komuś znajomemu, który wiem ze bedzie w nich dzień czy dwa dni w roku, to mówie mu aby kupił coś tańszego bo nie ma sensu przepłacać. Buty za 250-300 zł także mogą być i często są bardzo przyzwoite.
Moim zdaniem wnioskiem jaki należałoby wyciągnąć z powyższej dyskusji jest to, że jeśli dużo chodzimy po górach i stać nas na trochę droższy model to nic w tym złego i niech każdy kupuje to co mu odpowiada, byleby spełniało pewne minamalne i podstawowe wymogi, by bezpiecznie poruszać się w górach typu Tatry. Moim zdaniem buty za wspomniane 250-300 zł takie wymogi spełniają (naturalnie dla turystyki w letnich warunkach). Nie oznacza to tylko, że jest to już najlepsze co można kupić, a droższe modele nic lepszego nie oferują - bo z reguły oferują (mam tutaj na myśli kwestie związane z wytrzymałością buta, jakością wykonania, wodoszczelności, czy też rodzajem podeszwy co się przekłada na jej przyczepność do podłoża, a także inne).

Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
20-10-2006 01:16 PM
Olka

Wiem co to są pionierki Big Grin
Kupiłeś buty za 300? Ja też, na promocji Big Grin

20-10-2006 10:04 PM
wapiennik

**

RE:  Jakie buty?

Olka napisał(a):

Cytat:
Wiem co to są pionierki Big Grin

A to ci dopiero... Shy
No popatrz, popatrz... A ja myślałem, że na lekcjach historii przy omawianiu Powstania Warszawskiego o takich detalach nie wspominają ...Big Grin
Pozdrowionka

21-10-2006 05:24 AM
rob
Rob

Ja kiedys kupiłem za 150 zł. i był dramat po 3 dniach szyłem je w Zakopcu.żeby móc dalej chodzić . Do Łodzi już nie wróciły. A tak dokładnie to była to druga para, bo pierwsza rozwaliłem próbując rozchodzić .

W górach jest wszystko co kocham...
21-10-2006 10:13 AM
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: