Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (7): « Pierwsza < Poprzednia 1 2 [3] 4 5 6 7 Następna > Ostatnia »
kijki nie za drogie
Autor Wiadomość
tadeo

**


Postów: 19
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2010
Status: Offline
Post: #31
RE: kijki nie za drogie

Tomtur ja już po 30-stce, więc jak do tej pory nie nabrałem wagi to chyba to już nie nastąpi. No ale ja nie narzekam- mniej do dźwigania Big Grin


08-08-2010 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Sokół
Brak aktywacji konta


Post: #32
RE: kijki nie za drogie

Nie czepiajcie się Tadeo, bo jeśli On waży 85 to co ja mam powiedzieć przy moich 75? A Mieciur to już w ogóle.....


08-08-2010 09:43 PM
Zacytuj ten post w odpowiedzi
lapikus

*****


Postów: 2,442
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2009
Status: Offline
Post: #33
RE: kijki nie za drogie

Sokół napisał(a):
Nie czepiajcie się Tadeo, bo jeśli On waży 85 to co ja mam powiedzieć przy moich 75? A Mieciur to już w ogóle.....


Broń Boże, nikt się go nie czepia!
Wręcz przeciwnie, bardzo mu zazdroszczę. Shy ok



Życie już dawno nauczyło mnie wielkiego szacunku, pokory i cierpliwości do gór!!!
09-08-2010 05:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tadeo

**


Postów: 19
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2010
Status: Offline
Post: #34
RE: kijki nie za drogie

Jeśli o mnie chodzi to możecie się czepiać. Lepiej wzbudzać jakiekolwiek zainteresowanie niż odejść w zapomnienie Wink


09-08-2010 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #35
RE: kijki nie za drogie

Tadeo, lepiej nie otwieraj tej skrzynki Pandory o czepianiu się, możesz potem gorzko żałować. Wink Napisz coś w innym poście i chyba się potem do Ciebie przyczepimy. A co do tanich kijków, raz już było napisane, że najlepsze są dwa patyki. Mają trzy pozytywa:
1. Są darmowe
2. Kiedy się złamie, to pod ręką masz pełno zapasowych i
3. Nie musisz ich taszczyć ze sobą do domu, przed wyjściem wybierasz te najdogodniejsze dla Ciebie i po zakończeniu wyprawy bez smutku porzucasz.



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
09-08-2010 07:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Sylwester

*****


Postów: 5,035
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2006
Status: Offline
Post: #36
RE: kijki nie za drogie

zdublowany post


Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-08-2010 07:39 PM przez Sylwester.

09-08-2010 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Sylwester

*****


Postów: 5,035
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2006
Status: Offline
Post: #37
RE: kijki nie za drogie

Długość kijów zmierzysz w ten sposób, że generalnie powinny sięgać do łokcia z bezpiecznym nie wykorzystanym zapasem, z tym, że na podejściach wygodniejsze są krótsze, na zejściach na odpór przydadzą się dłuższe ... jak nie używałeś kijków pamiętaj, że one nie służą do stukania, czy do lansu, ale po to by odciążały kolana i wymuszały pracę ramion i przedramion ... a zresztą sam zobaczysz i ... pamiętaj o zdjęciu ochraniaczy z grotów.
Napisz co kupiłeś, napisz jak Ci się chodzi z kijami.
ps. te paski przy uchwytach też do czegoś służą, załóż je na ręce tak jak to robi Justyna Kowalczyk*, wtedy anatomicznie niejako ułożenie kijów stanie się naturalne.
*ręka od dołu w pętlę i chwyta za rękojeść wraz z pętlą


09-08-2010 07:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tadeo

**


Postów: 19
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2010
Status: Offline
Post: #38
RE: kijki nie za drogie

Apropos kursu dotyczącego używania kijków za 60 PLN/godz to na youtube jest tego zatrzęsienie i za darmo. To tak na wszelki wypadek jakby komuś przyszło do głowy skorzystać z tego szkolenia Wink Warto popatrzeć choćby z tego względu że na niektórych filmikach całkiem zgrabne panie prezentują jak pracują ich uda w połączeniu z tymi kijkami Shy


09-08-2010 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
PiotrekDz
...
*****


Postów: 3,603
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2010
Status: Offline
Post: #39
RE: kijki nie za drogie

tadeo napisał(a):
Warto popatrzeć choćby z tego względu że na niektórych filmikach całkiem zgrabne panie prezentują jak pracują ich uda w połączeniu z tymi kijkami Shy

Smile



Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom
09-08-2010 09:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,465
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #40
RE: kijki nie za drogie

Raz w życiu użyłem kijków w górach. Przy podejściu do Terrego. Tak z 50 - 60 metrów. Na wszelkie pozostałe ustrojstwa wlazłem przy uzyciu , tylko, rąk i nóg własnych. Ewentualnie kolejek.

Co do "pracy ud". Ważny temat. Prowadzący bardzo często do zwolnienia grupy górskiej na szlaku. To znaczy idzie dziewczyna ( a lepiej jak kilka ) a za nią ( nimi ) wolno i dostojnie maszeruje tłum turystów płci męskiej. Jest za obowiązkiem używania kijków przez turystki górskie.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
10-08-2010 06:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
edan

*


Postów: 3
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2010
Status: Offline
Post: #41
RE: kijki nie za drogie

tadeo napisał(a):
Tomtur ja już po 30-stce, więc jak do tej pory nie nabrałem wagi to chyba to już nie nastąpi. No ale ja nie narzekam- mniej do dźwigania Big Grin


Ja mam już 40 wiosen i 80 kg przy 190 wzrostu więc masz słuszną nadzieję Smile


05-09-2010 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
edan

*


Postów: 3
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2010
Status: Offline
Post: #42
RE: kijki nie za drogie

Po ostatnim 3-dniowym rajdzie po górach i mnie zaczęły pobolewać kolana (zwłaszcza lewe). Chcę zakupić kije w końcu, by trochę odciążyć kolana. Za 2 tygodnie czekają 4 dni w górach a kolanka wciąż lekko dają znać o sobie. Co sądzicie o kijach firmy Neverland?


05-09-2010 09:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
gabi82

*****


Postów: 1,086
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2010
Status: Offline
Post: #43
RE: kijki nie za drogie

ja tego lata wypróbowałam kijki trekkingowe firmy Fizan, teleskopowe z możliwością regulacji długości. Jestem z nich bardzo zadowolona, dobrze amortyzują, odciążają stawy kolanowe i kręgosłup w znacznym stopniu. Po kilkuset metrach bez problemu złapałam tempo i rytm, raczej się już z nimi nie rozstanę. Odnośnie wypowiedzi Sylwestra ''pamiętaj o zdjęciu ochraniaczy z grotów'' ... pamiętaj! ja swoich nie zdejmowałam, na każdą trasę bez względu na podłoże używałam gumowego zakończenia, w efekcie dolna warstwa jest już pościerana i nadaje się do wymiany. Korzystniej byłoby używać zamiennie w zależności o rodzaju terenu. Cena ok. 170zł za parę.


06-09-2010 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
lapikus

*****


Postów: 2,442
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2009
Status: Offline
Post: #44
RE: kijki nie za drogie

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Shy Ale gumowe ochraniacze na typowych kijach trekkingowych służą tylko i wyłącznie do zabezpieczenia grotów podczas transportu, żeby nie uszkodzić nimi "najbliższego otoczenia". Podczas użytkowania należy ochraniacze bezwzględnie ściągnąć, żeby umożliwić bezpośredni kontakt z podłożem specjalnie do tego celu przystosowanym, metalowym grotom. To one odpowiadają za prawidłową i stabilną przyczepność do różnego rodzaju podłoża. No chyba, że chodzi o jakiś inny rodzaj kijów.



Życie już dawno nauczyło mnie wielkiego szacunku, pokory i cierpliwości do gór!!!
06-09-2010 12:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
gabi82

*****


Postów: 1,086
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2010
Status: Offline
Post: #45
RE: kijki nie za drogie

lapikus napisał(a):
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Shy Ale gumowe ochraniacze na typowych kijach trekkingowych służą tylko i wyłącznie do zabezpieczenia grotów podczas transportu, żeby nie uszkodzić nimi "najbliższego otoczenia". Podczas użytkowania należy ochraniacze bezwzględnie ściągnąć


tak? unsure lapikusie, być może uhm nie posiadam teoretycznej wiedzy w tym zakresie... a praktycznie to przedstawia się tak, że groty na niektórych trasach były mało kompatybilne z podłożem i po prostu się ślizgały Huh może stawiałam kije pod niewłaściwym kątem? uhm


06-09-2010 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: