Odpowiedz  Napisz temat 
Kaszëbsczi Zemia - niedzielne wycieczki
Autor Wiadomość
Pablo
pablo

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
RE: Kaszëbsczi Zemia - niedzielne wycieczki

gosia3ek napisał(a):
... tylko tak jakby... płasko??Wink
...

Nio tak widać, że jeszcze nie byłaś Toungue Gór u nas nie ma to fakt niezaprzeczalny, ale... płasko na pewno nie jest. Wzgórza morenowe i Trojmiejski Park Krajobrazowy to pasmo łagodnych zalesionych wzgórz, płasko to masz w Mazowieckim. W lesie deniwelacja pomiędzy sąsiednimi wzgórkami to 80m, mamy fajne głębokie polodowcowe jary (dobre do zjazdów) Dla przykładu kawałek ode mnie jest ulica przez las do Sopotu gdzie organizowana jest eliminacja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, inne dopiero na samym południu Polski, mamy stok narciarski z wyciagami orczykowymi. Jadąc z mola do domu miałem w pionie 150m, deniwelacji nie wiem ile, raz się zjeżdża raz podjeżdża.
Takie małe porównanie na koniec:
Nowy Sącz położony jest w płaskim dnie Kotliny Sądeckiej, ... na zróżnicowanej wysokości od 272 n.p.m.(Wielopole) do 387 n.p.m. (wgórze Majdan).
Gdynia- Najniżej położonym miejscem jest tafla wody Zatoki Gdańskiej ? 0 m n.p.m. Najwyższe wzniesienie to Góra Donas (kawałeczek ode mnie, bliżej Dąbrowy) o wysokości 205,7 m n.p.m. - widok z niej Łatwo policzyć 115m - 205m ... a to co na horyzoncie to juz inna bajka Cool

Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
01-06-2009 10:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Wiadomości w tym temacie
RE: Kaszëbsczi Zemia - niedzielne wycieczki - Pablo - 01-06-2009 10:10 AM

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: