Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (3): « Pierwsza [1] 2 3 Następna > Ostatnia »
Rekawiczki i rekawice
Autor Wiadomość
Snieshka

*****


Postów: 1,391
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #1
Rekawiczki i rekawice

Moze druga kawa to za mało zeby znaleźć temat o rekawiczkach, ale nie znalazłam go tutaj.

Podzielcie sie opiniami jakich rękawiczek używacie w trojsezonie a jakich zimą.

Ja na chłodniejsze dni używam rękawiczek Lafumy. Mam je od wiosny i mamy obecnie jesienio-zime i chętnie oddam te rękawiczki jakiemuś facetowi, bo się tak rozciągły. Nosze rozmiar S a teraz wyglądają jak L. Pochwalić je można za Windstopper i przyczepność. ale za rozciągliwość krecha straszna!

Będę kupować niebawem rękawice zimowe. Mam na oku TNF- Montana Glove - wersja damska oczywiście. Czy któraś z drogich Pań posiada te rękawice?
Jakie rękawice zamiast wymienionych przeze mnie mogłybyście mi polecić? Zaznaczam, że mam cieniutkie paluszki, które szybko mi marzną.



"Gdy maja Cię wieszać poproś o szklankę wody - nigdy nie wiadomo co się stanie, zanim przyniosą"
14-10-2009 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Snieshka

*****


Postów: 1,391
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #2
RE: Rekawiczki i rekawice

Eeeee, co wy. Rękawiczek nie nosicie ? O_o



"Gdy maja Cię wieszać poproś o szklankę wody - nigdy nie wiadomo co się stanie, zanim przyniosą"
16-10-2009 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #3
RE: Rekawiczki i rekawice

Nosimy, nosimy, ale nie wiem co na ten temat pisać Shy



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
16-10-2009 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
paaulo
snow addict
*****


Postów: 1,625
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #4
RE: Rekawiczki i rekawice

Jako, że ręce marzną mi w górach cholernie, temat jest dla mnie ważny.
W góry zabieram trzy pary rękawic:
- cienkie windstopperowe na dobrą, w miarę bezwietrzną pogodę. Mogą być użyte jako wkładka do rękawic nr 2
- ciepłe, pięćiopalczaste, nieprzemakalne. Ważne, żeby były dość długie, zakończone ściągaczem
- mega ciepłe łapawice puchowe. Używam do zagrzania rąk w ciężkich sytuacjach. Są na tyle duże, że wkładam je bez zdejmowania rękawic nr2


Zmarzluchom, nie polecam rękawic jednopalczastych do używania jako podstawowe rękawice - do każdej bardziej precyzyjnej operacji trzeba je zdjąć, a ręce marzną.
Przy zakupie trzeba też zwrócić uwagę na materiał zewnętrzny rękawic - nie może sztywnieć od potu, śniegu, mrozu - założenie ich na zmarznięte rękawice graniczy z cudem.

Te Montana Glove wyglądają (przynajmniej w necie) nieźle. Nie znam ichniej membrany, ani warstwy ocieplającej.


17-10-2009 10:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Snieshka

*****


Postów: 1,391
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #5
RE: Rekawiczki i rekawice

Widzę Paaulo, że mamy tak samo- ja niestety też cierpię z powodu zimnych paluszków.

Moje rozciągnięte Lafumy wykorzystałam przed wczoraj do ubrania ich na cienkie rękawiczki i obecnie przy ich rozciągnięciu tylko do tego sie nadają. Ale ciepło rewelacyjne Smile

Jeszcze nie znalazłam dla siebie ciekawszej propozycji niż te rękawice, ktore wymieniłam w poście #1. Pan w sklepie proponował mi ciekawe rękawice Reusch'a, ale nie dość że wszystkie miały za krótkie palce - jestem posiadaczka długich i szczupłych paluchów, to jeszcze skóra na wewnętrznej czesci dłoni mnie nie przekonywała, bo mam wrażenie ze się rozciągnie a cena rekawic była większa niż wiele modeli TNF.

Myśle, że z czasem rozważę kupno łapawic, bo jednak puch to puch ale na ten moment potrzebuje 5-cio palczastych rekawic, ponieważ stawiam na precyzję.

Mam nadzieje, ze uda mi sie kupić takie rękawice, które mnie nie zawiodą.



"Gdy maja Cię wieszać poproś o szklankę wody - nigdy nie wiadomo co się stanie, zanim przyniosą"
19-10-2009 05:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
paaulo
snow addict
*****


Postów: 1,625
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #6
RE: Rekawiczki i rekawice

Snieshka napisał(a):
Myśle, że z czasem rozważę kupno łapawic, bo jednak puch to puch ale na ten moment potrzebuje 5-cio palczastych rekawic, ponieważ stawiam na precyzję.

Puchowe nadają się tylko do zagrzania rąk, nie da się w nich nic robić.

W 5cio palczastych zwróć uwagę na ściągacz, żeby śnieg do rękawic się nie sypał. Niby drobiazg, a nie zawsze jest.


22-10-2009 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
maciek
Moderator
******


Postów: 3,494
Grupa: Moderatorzy Forum
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #7
RE: Rekawiczki i rekawice

Może nie jest to oferta ze sklepu sportowego, ale...

http://www.tchibo.pl/is-bin/INTERSHOP.en...SKU=M18850

W ubiegłym roku kupiłem te rękawiczki i powiem tyle, że są bardzo dobre: ciepłe, miękkie, dobrze leżą na ręce, mają długi mankiet, który chroni przed wsypującym się śniegiem, nie przemakają. Cena, myślę, że jest całkiem przyzwoita.

Widzę, że pojawiły się w tym roku znów w ofercie "Tchibo", więc śpieszę Wam o tym napisać.

Kupiłem je w sklepie "Tchibo" w Bydgoszczy. Takie sklepy są chyba we wszystkich dużych miastach.


Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2009 03:26 PM przez maciek.

02-11-2009 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Galleahad

****


Postów: 491
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2008
Status: Offline
Post: #8
RE: Rekawiczki i rekawice

Ja używam dwóch par: windstopperowych superdopasowanych rękawiczek Marmota na chłodne dni - można w nich spokojnie obsługiwać sprzęt foto, grzebać w plecaku - może dlatego, że są nawet pół numeru za małe na mnie. Na zimniejsze okazje zakładam na nie pięciopalczaste ocieplane nieprzemakalne Treksporty. Sprawdzają się świetnie, sięgają do połowy przedramienia, więc śnieg się nie wedrze. Puchowych nie miałem jeszcze okazji używać. Nie polecam wewnętrznych rękawiczek z wełny czy polaru, bo sztywnieją od potu na mrozie, a te wełniane zaciągają się o byle co. Rano w namiocie potem trzeba takie sztywne rękawiczki łamać i rozpychać, żeby w ogóle chciały wejść na ręce.


Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2009 11:21 PM przez Galleahad.

02-11-2009 11:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Snieshka

*****


Postów: 1,391
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #9
RE: Rekawiczki i rekawice

maciek napisał(a):
Kupiłem je w sklepie "Tchibo" w Bydgoszczy. Takie sklepy są chyba we wszystkich dużych miastach.


Myślę, ze tak, w Krk jest np. w Galerii Krakowskiej. Poza przepyszną kawą z lodami(polecam!), widziałam że mają b. duży wybór przeróżnych rzeczy w tym właśnie ubrań sportowych.
Te rękawiczki, które są na zdjęciu są bardzo podobne, do takich które widziałam w Go Sporcie, no niemal identyczne. A mają kieszonkę na wierzchu dłoni? Smile Tamte miały Smile i kosztowały około 150 zł.
Fajnie Macku, że dobrze Ci służą i jesteś z nich zadowolony, tu się po raz kolejny sprawdza, że nie zawsze to co markowe i drogie musi być lepsze.



"Gdy maja Cię wieszać poproś o szklankę wody - nigdy nie wiadomo co się stanie, zanim przyniosą"
04-11-2009 08:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
KasiaA
KrakowiankA
*****


Postów: 1,329
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2007
Status: Offline
Post: #10
RE: Rekawiczki i rekawice

Ania i na czym stanęło? Kupiłaś coś?
Ja też jestem na kupnie. Na pewno z membraną bo z moimi umiejętnościami narciarskimi nader często w śniegu się grzebię. Zastanawiam się nad primaloftem. No i moja słabość do marmota lub mammuta... Wink ale nie mówcie mojemu Mężowi Wink



"[Tatry]...Przeto stałyście się marzeniem, tęsknotą ludzi spragnionych modlitwy bezsłownej i słońca"
04-11-2009 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
maciek
Moderator
******


Postów: 3,494
Grupa: Moderatorzy Forum
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #11
RE: Rekawiczki i rekawice

Snieshka napisał(a):
Te rękawiczki, które są na zdjęciu są bardzo podobne, do takich które widziałam w Go Sporcie, no niemal identyczne. A mają kieszonkę na wierzchu dłoni? Smile

Te pokazane w tegorocznej ofercie, widać, że mają. Te moje, zeszłoroczne nie mają kieszonki, może dlatego były chyba o parę złotych tańsze. Big Grin

W sumie wyglądają bardzo solidnie i spisują się dobrze (jak na moje potrzeby Wink). Nie jestem jednak znawcą w tym temacie i nie mam porównania z firmowymi.


04-11-2009 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Snieshka

*****


Postów: 1,391
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #12
RE: Rekawiczki i rekawice

KasiaA napisał(a):
Ania i na czym stanęło? Kupiłaś coś?


Tak Kasiu, kupiłam- przypadkowo.
Moje rękawice sa identyczne jak Nortfejsowe Dilithium II
Tyle że moje nie mają znaczka TNF i kosztowały 140 zł mniej.
Rękawice baaardzo szczegółowo porównałam w Alpach, bo Paweł, z którym tam byłam jest właśnie posiadaczem Dilithium II. O, jest jedna różnica, on miał cieńsze gumki do zawieszenia rękawic na nadgarstkach Smile

Rękawice są super, sprawiły się b. dobrze, są wygodne, milutkie wewnątrz, palce mi nie zmarzły, trzymałam je w potoku, grzebałam w śniegu, ocierałam nos, przedarłam sie przez ferrate... jestem b. zadowolona.

KasiaA napisał(a):
Ja też jestem na kupnie. ....Zastanawiam się nad primaloftem. No i moja słabość do marmota lub mammuta... Wink ale nie mówcie mojemu Mężowi Wink

No tak, gwiazdka tuż, tuż fiuuuu



"Gdy maja Cię wieszać poproś o szklankę wody - nigdy nie wiadomo co się stanie, zanim przyniosą"
26-11-2009 10:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
KasiaA
KrakowiankA
*****


Postów: 1,329
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2007
Status: Offline
Post: #13
RE: Rekawiczki i rekawice

Te Twoje wyglądają całkiem fajnie Smile Hmm no i cena przystępna Wink
Ja zastanawiałam się nad MARMOT GENESIS z goretexem i primaloftem. Podobają mi się ale cena odstrasza... kwasny



"[Tatry]...Przeto stałyście się marzeniem, tęsknotą ludzi spragnionych modlitwy bezsłownej i słońca"
26-11-2009 10:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Edyta85

*****


Postów: 2,593
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #14
RE: Rekawiczki i rekawice

tym bardziej że rękawiczki mają niesamowitą zdolność do znikania w akcji



"Jeżeli kobieta chce się realizować, wszystko jedno w jakiej dziedzinie, wcześniej czy później stanie przed wyborem między swoimi dążeniami a związkiem uczuciowym. Bo jeśli nawet partnerzy patrzą w tą samą stronę najczęściej widzą coś innego." E. Matuszewska
26-11-2009 11:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #15
RE: Rekawiczki i rekawice

A ja kupiłem rok temu jakieś łapki Rossingiola, za 100zł takie narciarskie, ale kiszka straszna, zimno w paluchy i przemakają szybko - szkoda, że nie posiłkowałem się jeszcze wtedy opiniami forumSad
Teraz pasuje kupić nowe..lub przynajmniej jakieś cienkie nie przewiewne pod to co mam.


26-11-2009 11:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: