Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (3): « Pierwsza < Poprzednia 1 2 [3] Ostatnia »
Klub Podróżników Kraków
Autor Wiadomość
spacetech1
Klub Podróżników
****


Postów: 114
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2008
Status: Offline
Post: #31
Konkurs - Wspomnienia z Podróży

Opisz swoją podróż przeplatając zdjęciami oraz/lub filmami.
Nie tylko wielkie wyprawy ale także zwykła wycieczka ze znajomymi może być tą najciekawszą.
Wybierać będą wszyscy podróżnicy więc warto dołączyć do relacji kilka cennych wskazówek bo być może ktoś inny zechce wybrać się właśnie tam zainspirowany Waszą relacją.
Długość wspomnień nie ma większego znaczenia ale pamiętajcie że to inni internauci będą to oceniać i piszcie tak aby zagłosowali właśnie na Waszą opowieść.
Na Wasze prace czekamy do końca kwietnia ale im wcześniej prześlecie je do nas tym szybiej internauci zaczną oddawać na nie swoje głosy.
Wyniki będą więc widoczne na bierząco a nagrody wręczymy/wyślemy natychmiast po zakończeniu głosowania (10 maja)
Wasze prace oraz wszelkie pytania prosimy kierować na:
klubpodroznikow@gmail.com
do wygrania atrakcyjne nagrody
pełne info na stronie konkursowej
http://www.klubpodroznikow.com/component...a-z-podroy
Załączone pliki Miniatury
   

http://www.klubpodroznikow.com
09-03-2010 06:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spacetech1
Klub Podróżników
****


Postów: 114
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2008
Status: Offline
Post: #32
wiosna w Klubie Podróżników "Śródziemie"- program slajdowisk

Kraków, pub Śródziemie, pl. Wszystkich Świętych 8

Klub Podróżników "Śródziemie" zaprasza 11 kwietnia, wyjątkowo w niedzielę na spotkanie z Krzysztofem Skokiem, który opowie o swojej wyprawie rowerowej "Pekin 2008" i książce "Rowerem na Igrzyska". A tradycyjnie w poniedziałek - 12 kwietnia - Katarzyna Suszczyńska zabierze nas "Zamarzniętą rzeką do Zanskaru".

11.04., godz. 16.00 - Krzysiek Skok - Wyprawa rowerowa ?Pekin 2008?

Nie miałem pieniędzy, ale miałem marzenia ? pojechać na Igrzyska Olimpijskie, zwiedzać ?Wschód?, podróżować rowerem. Tak zrodził się pomysł wyprawy rowerowej ?Pekin 2008?. Kiedy mój serdeczny kolega Sławek Chojnacki dowiedział się o wyprawie, stworzył stronę http://www.Rowerem.zeHej.pl.

Zbieranie funduszy szło bardzo ciężko, ponieważ wszyscy pukali się w czoło mówiąc: ?Do tej pory nawet 100 km nie przejechałeś jednego dnia, a teraz chcesz w cztery miesiące pokonać 10 tys. km!?.

A jednak udało się znaleźć sponsorów i 8 kwietnia 2008 roku ruszyłem z Sopotu do Pekinu w samotną podróż rowerową na Igrzyska Olimpijskie, aby móc kibicować ?biało ? czerwonym?.

Trasa prowadziła przez Polskę (Lidzbark Warmiński, Św. Lipka, Giżycko, Suwałki, Sejny), Litwę (Wilno, Niemenczyn), Łotwę (Daugavpils), Rosję (Katyń, Moskwę, Kazań, Ufę, Omsk, Krasnojarsk, Irkuck, jez. Bajkał), Mongolię (Darhan, Ułan Bator, Sajnszand) do Chin (Jining, Datong, Góry Wutai Shan, Wielki Mur Chiński w Badaling).

12.04., godz. 19.00 - Katarzyna Suszczyńska - Zamarzniętą rzeką do Zanskaru

Zanskar stare królestwo buddyjskie położone na północnym wschodzie Indii w Himalajach.

Zimą prowadzi do niego jedna droga. Na kilka tygodni zamarza rzeka i to nią można dotrzeć w głąb Zanskaru. Chadara, tak Zanskarczycy nazywają ten lodowy szlak, w tym roku zamarzał i topniał?

Zapraszam na relację i pokaz zdjęć z mojej pierwszej zimy w Himalajach.

[b]19.04. - Karolina i Wojciech Bałka - Na bezdrożach Wschodniego Sajanu[/b]

Sajany Wschodnie są rozległym pasmem górskim rozciągającym się między Krasnojarskiem, jeziorem Bajkał, Kyzyłem ? stolicą Tuwy, a jeziorem Chubsuguł w Mongolii.

Z tego ogromnego obszaru wybraliśmy sobie mały kawałek leżący na terytorium Buriacji. Chcieliśmy zdobyć szczyt Munku Sasan (3164 m n.p.m.) i odwiedzić Buriatów, z którymi zaprzyjaźniłem się będąc tu przed siedmioma laty.

Wybierając za cel spóźnionej podróży poślubnej ten dziki, górski zakątek świata chcieliśmy przeżyć przygodę, zmierzyć się z dziewiczą przyrodą, spotkać ciekawych ludzi i również odrobinę bardziej poznać samych siebie.

Dostaliśmy to wszystko z nawiązką. Teraz chcemy się tym doświadczeniem z wami podzielić. Zapraszamy na nasz pokaz!!

* po slajdach - spotkanie dla grupy fotografujących podróżników: porady i wskazówki dla wszystkich prowadzą Monika Oleksy i Jerzy Stokowski

Osoby nie mogące bywać w Klubie, zapraszamy na antenę Radia Voxfm 106.1 w poniedziałki o 18.30.

Klub Podróżników zaprasza wszystkich miłośników dalekich i bliskich wojaży do podzielenia się swoimi wrażeniami z wypraw i podróży. Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: klubpodroznikow@gmail.com

pełny program na stronie klubu http://www.klubpodroznikow.comhttp://www.klubpodroznikow.com
09-04-2010 07:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spacetech1
Klub Podróżników
****


Postów: 114
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2008
Status: Offline
Post: #33
RE: Klub Podróżników Kraków

10.05. godz. 19.00
"TAM GDZIE OGIEŃ ŁĄCZY SIĘ Z LODEM"
Marta Kurdziel
slajdowisko
Klub Podróżników "Śródziemie" Kraków pl. Wszystkich Świętych 8

Islandia-TAM GDZIE OGIEŃ ŁĄCZY SIĘ Z LODEM

?Emotional landscapes?, jak śpiewa Bjork, ? Alger Ţögn? (zupełna cisza) ja wtóruje jej Sigur Rós. Jaki jest kraj Bjork i Sigur Rós? Skąd biorą się te dźwięki, kompozycje, nastoje. Teraz już wiem. Islandia to jedyne miejsce, gdzie taka muzyka mogła powstać.

ŻYCIE NA WULKANIE

Islandia, mimo że 1/10 powierzchni pokrywa lód , to bardzo gorąca wyspa. Ostatnie wydarzenia zwróciły oczy Europy na liczącą zaledwie 100 tyś. km kwadratowych wyspę i uświadomiły, że człowiek XXI wieku nadal pozostaje bezradny wobec mocy natury.

Swoją sejsmiczną aktywność ?Kraina Lodu? zawdzięcza położeniu na styku 2 płyt tektonicznych ? Euroazjatyckiej i Północnoamerykańskiej, których granica biegnie z północnego ? wschodu na południowy - zachód. Przekonują nas o tym aktywnie geotermicznie tereny w okolicy Myvatn m. in. Hverarond (północny ? wschód) oraz legendarne gejzery (południowy-zachód). Ponadto na tym obszarze możemy na własne oczy zobaczyć szczelinę między płytami kontynentalnymi.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.

W ubiegłym roku, gdy odwiedzałam wyspę, ostrzegano nas przed aktywnością Hekli, która wybucha średnio co 10 lat. Ostatni erupcja miała miejsce w w 2000 roku także odradzano nam trekking w tej okolicy. Niespodziankę zrobił jednak Eyjafjallajökull, położony na południe od Hekli ok. 45 km, który uczynił spustoszenie (albo, jak kto woli zawieruszenie) w przestrzeni powietrznej Europy.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.

Takich niespodzianek było jednak więcej w historii wyspy. W okolicy Myvatn, ok. 2,5 tyś lat temu, miała miejsce erupcja wulkanu Ludent, dzięki, któremu powstało jezioro i charakterystyczne formy zwane pseudokraterami, ale też i stożek wygasłego już dzisiaj innego wulkanu ? Hverfjall oraz rozległe pola lawy pomiędzy nimi.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.

Inne miejsce o dużej aktywności sejsmicznej to wyspy Vestmannaeyar. Najmłodsza z nich Surtsey powstała w 1963 roku, a w 1973 wskutek wybuchu Eldfell, trzeba było ewakuować mieszkańców wyspy, która dzięki wylewającej się lawie zwiększyła powierzchnię o 2 km kwadratowe.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.

Park narodowy Skaftafell powstał w latach 50 ubiegłego wieku. Jest to miejsce niezwykłych wydarzeń. Znajdują się tutaj aktywne wulkany przykryty lodową czapą. Jeden z nich dał o sobie znać ostatnio w 1996, a jego wybuch stał się przyczyna lodowcowej powodzi. Erupcja i jej skutki były rozciągnięte w czasie. Najpierw pojawiły się kłęby czarnego dymu unosząc się nad lodowcem. Masy rozgrzanej lawy, pozostały pod skorupą lodowca, która jest zbyt gruba by pęknąć od razu. Najpierw stopniały wewnętrzne masy lodu tworząc rodzaj podlodowcowego jeziora, potem, gdy ciśnienie wody było na tyle duże, doszło do rozerwania powierzchni i wówczas niszczycielska fala nagromadzonej wody i lodu wielkości samochodu ciężarowego zmiotła wszystko, co napotkała na swej drodze, przesuwając, oddalone o 30 km od siebie, wybrzeże o 800 metrów w głąb Atlantyku!! Nikt nie zginął. W tej okolicy nie ma żadnego osiedla, jednak ślad po wszelkiej infrastrukturze zaginął. Mosty, drogi, linie wysokiego napięcia zostały zerwane, a komunikacja na południu wyspy sparaliżowana.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.

Historia wyspy jest nieodłącznie związana z wulkanami i ich aktywnością. Zrodziło się wokół nich mnóstwo mitów i legend, co inspiruje i przyciąga wielu ludzi. Jedni szukają zejścia do piekieł w kraterze Hekli, inni troli pląsających wśród zastygłej lawy. Inni zastanawiają się jak wykorzystać energię z wnętrza ziemi w codziennym życiu, a są tez i tacy, którzy jak śpiewa Sigur Ros ? w zupełnej ciszy? chcą po prostu zachwycać się naturą.
http://www.klubpodroznikow.com/slajdy/61...si-z-lodem
Załączone pliki Miniatury
   

http://www.klubpodroznikow.com
09-05-2010 03:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spacetech1
Klub Podróżników
****


Postów: 114
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2008
Status: Offline
Post: #34
RE: Klub Podróżników Kraków

slajdowisko w Klubie Podróżników Śródziemie.

"Góry Sowie - Fakty, mity i szaleńcy"
16.VIII godz.19.00
Klub Podróżników "Śródziemie"
Kraków pl. Wszystkich Świętych 8
Michał Banaś


Góry Sowie i ich Przedgórze są najbardziej owianym tajemnicami rejonem Polski. Już pod koniec lat 30-tych Niemcy rozpoczęli tu budowę kompleksu zbrojeniowego. Podczas II wojny w Masywie Włodarza rozpoczęła się budowa kilku podziemnych kompleksów niewiadomego pochodzenia. Tuż przed wyzwoleniem, Góry Sowie były scenerią dziwnych operacji i wydarzeń. W latach 70-tych tajemnice sowiogórskie rozpropagował ich pierwszy badacz - Jerzy Cera. Do dziś miejsce to przyciąga miłośników "historii z dreszczykiem" a prace przy próbie odkrycia nieznanych podziemi przyciągają licznych zapaleńców. O Górach Sowich powstało wiele książek i filmów."
"Jeden z klubowiczów ma także pewne sukcesy sowiogórskie - został współautorem mitu o tajnym projekcie Dzwon - Die Glocke, dotyczącym antygrawitacji. Jego materiały bywają komentowane na międzynarodowych forach badaczy tajemnic II wojny"

http://www.klubpodroznikow.com/slajdy/74...i-szalencyhttp://www.klubpodroznikow.com
16-08-2010 09:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spacetech1
Klub Podróżników
****


Postów: 114
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2008
Status: Offline
Post: #35
RE: Klub Podróżników Kraków

23.VIII godz.19.00
Klub Podróżników "Śródziemie"
Kraków pl. Wszystkich Świętych 8
Grzegorz Stodolny
"alpejscy bracia Eiger i Finster"


"Alpejscy bracia Eiger i Finster" lub "helikopter, trzy lodowce i Alpy"
to opowieść Grzegorza o niesamowitych przygodach w Alpach.
Na pewno będzie "straszno i śmieszno"


Eiger - jeden z najbardziej znanych szczytów alpejskich, którego północną
ścianę obserwowały wszystkie europejskie media w latach trzydziestych XX
wieku, zasłynął ze swej niedostępności. Mimo, że nie jest
czterotysięcznikiem, w jego okolice co roku ściągają tłumy turystów, aby
przejechać koleją przez środek góry oraz podziwiać najwyższą ścianę w
Europie. Finsteraarhorn to natomiast najwyższy szczyt Alp Berneńskich
liczący sobie 4274m n.p.m. położony pośród górskich lodowców jest oddalony
od najbliższej cywilizacji o ok 1 dzień drogi, a brak zasięgu sprawia, że
całkowicie możemy odetchnąć od jakiegokolwiek kontaktu z cywilizacją. Te
dwie góry południowej Szwajcarii stały się celem trzech krakowskich
studentów, którzy wyruszyli na swoją pierwszą alpejską wyprawę.

Grzegorz Stodolny - student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, absolwent
Akademii Fotografii, dziennikarz magazynu turystki górskiej NPM
http://www.stodolny.com.pl
[url= http://www.klubpodroznikow.com/slajdy/74...i-finster]
http://www.klubpodroznikow.com/slajdy/74...-i-finster[/url]
Załączone pliki Miniatury
       

http://www.klubpodroznikow.com
19-08-2010 10:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Sylwester

*****


Postów: 5,035
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2006
Status: Offline
Post: #36
RE: Klub Podróżników Kraków

cóż z tego, że interesująca sprawa, gdy ja mam do Kraka daleeeko ...


20-08-2010 05:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,504
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #37
RE: Klub Podróżników Kraków

Hm, jak czas pozwoli to może sobie posłucham SmileGórskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
21-08-2010 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spacetech1
Klub Podróżników
****


Postów: 114
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2008
Status: Offline
Post: #38
RE: Klub Podróżników Kraków

30.VIII godz.19.00
Klub Podróżników "Śródziemie"
Kraków pl. Wszystkich Świętych 8
Magdalena Sawkiewicz
".ch .li" 2 punkty na mapie Europy
Czy deszcz i brak zaplanowanej trasy oznaczają nieudany wyjazd wakacyjny?
Czy krótki choćby pobyt we wnętrzu lodowca pozwala skutecznie zapomnieć o uciążliwych upałach?
Gdzie można zobaczyć pociąg duchów i dlaczego lepiej nie mieć z nim do czynienia?

O tym i owym, w kilku słowach (i zdjęciach) opowiem na poniedziałkowym spotkaniu w Śródziemiu. Zapraszam do odwiedzenia Szwajcarii i Liechtensteinu - dwóch niewielkich, malowniczych punktów na mapie Europy.

http://www.klubpodroznikow.com/slajdy/748-ch-li
Załączone pliki Miniatury
       

http://www.klubpodroznikow.com
28-08-2010 05:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spacetech1
Klub Podróżników
****


Postów: 114
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2008
Status: Offline
Post: #39
RE: Klub Podróżników Kraków

29.10.2012 godz. 19:00
Klub Podróżników "Śródziemie"
Kraków Piwnica pod Baranami

El Condor Rio Colca.
Wyprawa do dziewiczej części najgłębszego kanionu świata.


Krzysztof Mrozowski
Barbara Mrozowska - uczestniczka pierwszej wyprawy.Czy można dziś poczuć się prawdziwym odkrywcą? Albo mówiąc wprost ? czy pozostało w ogóle coś do odkrycia? Odpowiedź brzmi: tak! Jedną z ostatnich białych plam na naszym globie był do niedawna dziewiczy fragment peruwiańskiego kanionu rzeki Colca. Jego eksplorację rozpoczęli w 1981 r. polscy kajakarze działający w ramach wyprawy Canoandes-79. Jednak dopiero w 2009 r. udało się przebyć najwyższy odcinek przełomu.
El Condor Rio Colca jest zapisem zmagań członków gliwickiego Akademickiego Klubu Turystycznego "Watra" i ich przyjaciół z kanionem Colca, zakończonych ostatecznie sukcesem ? eksploracją niezbadanej części przełomu. Opowieść Krzysztofa Mrozowskiego przenosi nas w świat przygody, walki z surową przyrodą andyjskiej rzeki, a także mierzenia się z własnymi słabościami. Dla rodzimej literatury podróżniczej stanowi zaś najpełniejszy, źródłowy zapis niezwykłej wyprawy odkrywczej, zamykającej niemal 30-letnią historię polskiej eksploracji najgłębszego kanionu świata.

W trakcie slajdowiska rozlosowane zostaną egzemplarze ksiażki z autografem autora.

W uścisku żywiołów. El Condor Rio Colca

http://www.klubpodroznikow.com/slajdowis...-rio-colca
Kontynujemy konkurs !!!

Klub Podróżników Śródziemie i EMPIK SCHOOL
zapraszają do udziału w drugiej edycji konkursu
Do wygrania nagroda o wartości 1200 pln
Semestralny kurs językowy!!!
http://www.klubpodroznikow.com/forum/21-...hool-#6444

Przed slajdowiskiem przypominamy o kuponach konkursowych
Załączone pliki Miniatury
       

http://www.klubpodroznikow.com
27-10-2012 05:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: