Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (56): « Pierwsza < Poprzednia 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 Następna > Ostatnia »
Skitury czyli zwierzenia moheroholików
Autor Wiadomość
Krzysiek
Administrator
*******


Postów: 827
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Dec 2008
Status: Offline
Post: #541
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

tomtur napisał(a):
Był juz kto gdzie ,a w białce maja nasypane nie wiecieuhm


Był ale na rekonesansie terenowym z buta jedynie - sobotnią nocą.
W górnym Szczyrku coś tam napadało ale jest o wiele za mało 15cm na golgocie było.
Znajomi byli w niedziele na Rysiance i ponoć po kolana na górze.
Warunki do chodzenia są, do zjazdu już gorzej więc buty jak na razie w Beskidach przynajmniej wygrywają.



"nie możemy się tu zatrzymać, to kraina nietoperzy !"
19-12-2011 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #542
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

Tak, ja otworzyłem sezon biegowy Smile
Do Chochołowskiej podreptałem na nartach. Śniegu było wystarczająco - cały czas podkład, zero kamieni, patyków.
Na polanie pod schroniskiem śniegu 20-30 cm.
Im wyżej na grań tym lepiej, ale najwięcej w pasie lasu i kosówki. Granie wypiździło ze śniegu do golutkiej ziemi. Więc na razie Tatry na toury też nie za bardzo...

Na Rysiance podobno miejscami 30 cm lub więcej i już tam urzędują biegacze.

Jeśli chodzi o stoki zjazdowe - to działa coś w Białce i Bukowinie. W Sądeckim z tego co wiem jeszcze nic.


20-12-2011 08:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Krzysiek
Administrator
*******


Postów: 827
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Dec 2008
Status: Offline
Post: #543
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

Patrząc na obrazki wychodzi na to, że w tym tygodniu już coś będzie dało się pojeździć:
http://gat.pl/kamery/kamera2_szczyrk.htm



"nie możemy się tu zatrzymać, to kraina nietoperzy !"
20-12-2011 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,587
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #544
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

Krzychu to moze coś zrobimy w swieta



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
20-12-2011 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Krzysiek
Administrator
*******


Postów: 827
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Dec 2008
Status: Offline
Post: #545
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

http://www.youtube.com/watch?v=uEztIzqwxDk
W śląskim da się z Soliska przez Małe wejść na Skrzyczne. Od dołu na Skrzyczne gorzej...



"nie możemy się tu zatrzymać, to kraina nietoperzy !"

Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-12-2011 08:28 AM przez Krzysiek.

25-12-2011 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,587
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #546
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

Krzychu jak rozpoczęcie sezonu to dawaj cały filmik ,a nie jak buty odpinasz Big Grin



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
26-12-2011 08:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Krzysiek
Administrator
*******


Postów: 827
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Dec 2008
Status: Offline
Post: #547
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

tomtur napisał(a):
Krzychu jak rozpoczęcie sezonu to dawaj cały filmik ,a nie jak buty odpinasz Big Grin


No dobra.
Więc...
Niektórzy spędzają okres świąteczny na obżarstwie, ja z natury mam jakoś inaczej - nie lubię jeść dużo i jem tylko jak jestem głodny w granicach rozsądku. Skutkuje to tym, że gdy inni odsypiają świąteczne potrawy, ja w pełni rześki zastanawiam się gdzie iść i z kim.
Poranek mija, kolejne osoby którym proponuję wspólne wyjście albo nie odpowiadają trawiąc wigilijną wieczerzę we śnie, albo wybierają się na jakieś rodzinne uczty.
Zapada późna decyzja, są okolice południa - trzeba odkurzyć narty, dać krawędziom pokrytym tlenkiem żelaza troszkę śniegu.
Pojechałem do Soliska, na drodze chlapa z nocnego opadu, temperatura zdecydowanie coś minimalnie na plusie. Stwierdziłem, że zerknę na Golgotę i sąsiedztwo skoro tu już jestem bo chyba nie ma sensu...
Jadąc przez Szczyrk widziałem Skalite ale wyższa górka za nim wydawała się nie istnieć pośród nisko siedzących chmur. Parking, rozpoznanie sytuacji śniegowej u spotkanego znajomego - jest po co iść w górę bo właśnie zjechał ze Skrzycznego...
Ruszam z Soliska na Halę S. przez Suche trasami koło wyciągów bo w lesie jest jeszcze za mało śniegu by iść na skróty.
W okolicy jest zimowo, powyżej parkingu mijam granicę mrozu, idzie się przyjemnie i choć wyciągi działają do hali na trasie nie ma tłoku.
Wreszcie dochodzę do hali i tu niespodzianka, spotykam grupę czworga znajomych idących w tym samym kierunku czyli na Skrzyczne a gdzieś z dołu idzie jeszcze kolejna osoba z ich ekipy...
Dalsza trasa przebiega już w towarzystwie, mijamy "Małe" lewą stroną dochodząc do schroniska na Skrzycznem gdzie posilamy się herbatą i czekamy na spóźnialskiego.
Najlepiej moim zdaniem wracając jest dojść szczytem na Małe i jechać w dół jednak my obieramy opcję ominięcia szczytu i wjechania z płaskiej nartostrady tuż ponad halę. Dalej w dół Hala S., Suche i Solisko czyli dokładnie powtórzenie mojej trasy w górę. W międzyczasie chmury osiągnęły wyższy pułap i okolica odsłoniła nam się kolorami zachodzącego słońca.

Nie miałem aparatu więc relacja jest bezzdjęciowa i trzeba uwierzyć w to co napisałem...

P.S.
Coś mi mówiło, że kamerka zajmuje mało miejsca i warto ją zabrać pomimo "ponurego" dnia:
http://www.youtube.com/watch?v=YcMeDGBPr6Y

Podsumowując w trzech słowach:
Godne rozpoczęcie sezonu
Smile



"nie możemy się tu zatrzymać, to kraina nietoperzy !"
26-12-2011 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #548
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

Zjazd super! Zazdroszczę!
Ten szlak na oko nadałby się również na śladówki.
No i widokowo również niczego sobieSmile


27-12-2011 09:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Krzysiek
Administrator
*******


Postów: 827
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Dec 2008
Status: Offline
Post: #549
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

Mallaidh napisał(a):
Ten szlak na oko nadałby się również na śladówki.

Tam zazwyczaj jest po szczycie ubite przez skutery aż do Baraniej więc musisz koniecznie spróbowaćBig Grin



"nie możemy się tu zatrzymać, to kraina nietoperzy !"
27-12-2011 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Krzysiek
Administrator
*******


Postów: 827
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Dec 2008
Status: Offline
Post: #550
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

Skończyłem dziś wcześniej pracę i korzystając z okazji odwiedziłem najbliższą z godnych górek. Doszedłem na szczyt już po zachodzie słońca, więc zjazd był minimalnie utrudniony Smile
Wiał lekki zefirek i prószyło co zapowiada wyśmienite warunki w nadchodzących dniach.
http://www.youtube.com/watch?v=HDXzb1lCXa4



"nie możemy się tu zatrzymać, to kraina nietoperzy !"
13-01-2012 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #551
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

Nice!
W górach już nawet metr śniegu! Bez nart to w ogóle wyjście mija się z celem, hehe Big Grin


14-01-2012 11:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,587
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #552
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

No rozpoczałem sezon skiturowy i ledwo żyje ,ja rozumie jazda na nartach w puchu ,ale nie w metrowym ,dla całej grupy warunki wysamienite ,dla mnie mordega ale zrzucam to na nie odpowiedni sprzet ,tyle śniegu w beskidzie to ja juz dawno nie widziałem ,kto żywy na narty.Fotek nie mam ale moze Krzychu coś uwiecznił ,co prawda mój styl w lesie to na wykrzyknik ale takie początki



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
15-01-2012 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #553
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

Czekamy na filmiki Smile


15-01-2012 08:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Marnypopis

**


Postów: 32
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2010
Status: Offline
Post: #554
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

Ostatnio znajomy chciał wypożyczyć w Krakowie biegówki i muszę niestety stwierdzić, że ilość wypożyczalni z biegówkami skurczyła się o jedno miejsce. Niestety w wypożyczalni między R. Matecznego a byłym hotelem Forum, nie wypożyczymy już biegówek. Być może, dobrze było by utworzyć wątek i zebrać informację w jakich miejscach (miastach) można wypożyczyć sprzęt biegowy.


16-01-2012 03:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #555
RE: Skitury czyli zwierzenia moheroholików

To jest dobry pomysł!


16-01-2012 04:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: