Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (21): « Pierwsza [1] 2 3 4 5 Następna > Ostatnia »
Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.
Autor Wiadomość
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #1
Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

Od jakiegoś czasu mi, gosia3kowi i mieciurowi plątał się pomysł co by zimowe łażenie po naszych beskidzkich górach urozmaicić sobie zjazdami na nartach. Rozmawialiśmy tak i dyskutowaliśmy niewątpliwe zalety tego sportu nie raz i nie jedno naczynie płynu turystycznego wyschło w tym czasieShy, lecz w końcu przyszła kryska na matyska i postanowiliśmy nasze teorie przekuć w czyn!blink

W piątek wraz z mieciurem (gosia3ek złożony wrednym katarem został w pieleszach) stanęliśmy przed drzwiami wypożyczalni sprzętu narciarskiego w Rytrze, by po kilku minutach i wydaniu 20zł na łebka stać się posiadaczami kompletu do biegania na cały dzień Big Grin

Bez wdawania się w szczegóły - zrobiliśmy trasę w górę doliny Roztoki, 7km, podchodzenie jest naprawdę łatwe, na ubitym śniegu narty jakby same parły do góry Wink A potem odbył się uroczy powrót przerywany wieloma upadkami na cztery litery. Lecz końcówka poszła nam już świetnie i napaliliśmy okropnie się na kolejne wypady!

Polecam wszystkim ten sport jako sposób na zimę!

A tutaj materiał szkoleniowy: giggle

http://picasaweb.google.pl/Maciej11980/N...0804492338

http://picasaweb.google.pl/Maciej11980/N...3782605570

http://picasaweb.google.pl/Maciej11980/N...0213294594

giggle


Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2009 08:48 PM przez Mallaidh.

17-01-2009 08:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
gosia3ek
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
*****


Postów: 3,824
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2007
Status: Offline
Post: #2
RE: Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

hehe , filmik z poszukiwania telefonu w zaspie - bezcenny (w oryginale)
wogóle - fajnie mieliście...(chlip)
ja też będe tak miała!! (niedługo!!)


17-01-2009 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
paaulo
snow addict
*****


Postów: 1,625
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #3
RE: Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

Pięknie! ok Gratuluję realizacji planu.
Fotki obejrzę jutro.


18-01-2009 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #4
RE: Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

Dobra zabawa to podstawa Big Grin rosnie ekipa zimowych deskolubów Wink



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
19-01-2009 09:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
KasiaA
KrakowiankA
*****


Postów: 1,329
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2007
Status: Offline
Post: #5
RE: Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

No to udało się Wam spróbować ok Tylko to wciąga, prawda?
Jak sie hamuje na takich nartach?



"[Tatry]...Przeto stałyście się marzeniem, tęsknotą ludzi spragnionych modlitwy bezsłownej i słońca"
19-01-2009 09:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #6
RE: Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

No udało się! Wink I wciąga jak cholera! Już nie możemy się odczekać kolejnego wyjazdu!

A co do techniki jazdy, to tak: pod górkę można sobie człapać, maszerować, biec i suwać nartami w zależności od jakości śniegu. Sprzęt jest tak lekki, że praktycznie nie czuję się jego obecności.

Zjazdy są trudniejsze, deski wąskie, więc mało stabilne i np. na grudach i nierównościach o wywrotkę bardzo łatwo. Trzeba pracować nad balansem ciała. Aby zwolnić można zrobić pług, jak również nawet skręcać na boki. Jednak mówię to, ja jako osoba jeżdżąca na zjazdówkach od dziecka nie mająca z tym większych problemów. Myślę, że mieciur może dodać coś od siebie, bo on miał narty w ogóle pierwszy raz na nogach Wink (A szło mu bardzo dobrze!)

Co do hamowania, to oczywiście oprócz zatrzymywania się na drzewach, zaspach i współtowarzyszach wyprawy to jak wspomniałem można użyć pługu lub po prostu ostro skantować nartę w bok.

Oczywiście nie obeszło się bez gleb, ale w miękkim śniegu to nie problem Wink

Polecam!

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to chętnie odpowiem, bo sam wsiąkłem dość mocno w ten temat i wyszukuję różnych informacjii.

PZDR


Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2009 10:08 AM przez Mallaidh.

19-01-2009 10:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
KasiaA
KrakowiankA
*****


Postów: 1,329
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2007
Status: Offline
Post: #7
RE: Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

Czyli hamowanie tak jak mi mówiono: na Przyjaciela, na Drzewko, na Misia itd Wink jest jak najbardziej w modzie Wink
Słyszałam przedwczoraj o pani która na biegówkach zjeżdżała z Wrót Chałbińskiego Smile



"[Tatry]...Przeto stałyście się marzeniem, tęsknotą ludzi spragnionych modlitwy bezsłownej i słońca"
19-01-2009 10:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #8
RE: Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

Hamowanie takowe oprócz tego, że modne jest jednym z najbardziej skutecznych Wink

No na Wrota to już bym się nie porwał, ale wczoraj widziałem dziadka zjeżdżającego z Gęsiej Szyi na Rusinową Polanę. Całkiem przyjemnie mu się jechało chyba Wink

Było tam też kilka skitourowców...eh..z zazdrością patrzyłem na nich brodząc po kolana w śniegu Wink


Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2009 10:21 AM przez Mallaidh.

19-01-2009 10:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
KasiaA
KrakowiankA
*****


Postów: 1,329
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2007
Status: Offline
Post: #9
RE: Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

Mallaidh, to proponuję wymianę: pojedziecie z nami na toury a my na biegówki Smile
A mi wczoraj udało się wyprzedzić Pana na biegówkach na prostym odcinku, co uważam na wyczyn, toury są mim wszystko cięższe i jodełką nie zawsze "idzie", nie w każdym śniegu.

Jakie buty używa sie do biegówek?



"[Tatry]...Przeto stałyście się marzeniem, tęsknotą ludzi spragnionych modlitwy bezsłownej i słońca"
19-01-2009 10:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mieciur
- - user - -
*****


Postów: 1,892
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Feb 2008
Status: Offline
Post: #10
RE: Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

No to i ja sie wypowiem co do biegówek.
Tak jak Mallaidh wcześniej powiedział, że to wciąga. Było bardzo fajnie,co do techniki hamowania i jazdy to niewiele powiem. Miałem wogóle jakiekolwiek narty na nogach pierwszy raz i jako tako jechałem - fakt że zaliczyłem ze 20 gleb ale i tak jak na początek jeżdziło mi się świetnie, zresztą wywracałem się tylko wtedy jak już przestrszyłem się prędkości której nabrałem i próbowałem hamować zwolnić itd. Ale myśle, że szybko uda mi sie tego nauczyć Smile
A co do butów na biegówki są bardzo fajne to co pożyczyliśmy miały taki specjalny zaczep do wiązań a tak to wyglądały jak zwykły but w góry - z grubą twardą podeszwą z bieżnikiem i wysoki ponad kostke i co najważneijsze były bardzo lekkie więc bez problemu można w nich iść po szlaku jeśli zjazd okaże się np zbyt stromy.


19-01-2009 12:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Agnieszka.S
Aga
*****


Postów: 1,959
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2007
Status: Offline
Post: #11
RE: Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

Super te biegówki, sama się nad tym jakiś czas temu zastanawiałam, bo w lesie moim górek dostatek, ale zanim bym zdecydowała się kupić jakiś sprzęt-wolałabym wypożyczyć i wypróbować-trza się nad tym zastanowićWink Super filmiki-gratulacje udanego wypadu Maciek i Krzysiu! Gosia w następnym na pewno też będzie uczestniczyć, no chyba, że będzie wolała zostać w domu i uczyć się-ona w końcu taka uczona, co czytam-to uczy się i uczyWinkPozdrawiam gorąco!



"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował, tego czego nie zrobiłeś niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślny wiatr.
Podróżuj. Śnij. Odkrywaj. "
19-01-2009 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
paaulo
snow addict
*****


Postów: 1,625
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #12
RE: Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

Fajne filmiki. Chętnie spróbuję jak się na biegówkach śmiga.


19-01-2009 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
gosia3ek
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
*****


Postów: 3,824
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2007
Status: Offline
Post: #13
RE: Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

Agnieszka.S napisał(a):
Gosia w następnym na pewno też będzie uczestniczyć,

jasne że będzie... i to już niedługo Big Grin

Agnieszka.S napisał(a):
no chyba, że będzie wolała zostać w domu i uczyć się

Agnieszka.S napisał(a):
ona w końcu taka uczona, co czytam-to uczy się i uczyWinkPozdrawiam gorąco!

że co?? buahahahahahah Big Grin (jedyne wytłumaczenie brzmi następująco: jak się przez pół roku nic nie robi to przed sesją trzeba "przysiąść fałdow" (kiedyś w końcu trzebaToungue)


Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2009 04:24 PM przez gosia3ek.

19-01-2009 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Agnieszka.S
Aga
*****


Postów: 1,959
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2007
Status: Offline
Post: #14
RE: Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

gosia3ek napisał(a):
że co?? buahahahahahah Big Grin (jedyne wytłumaczenie brzmi następująco: jak się przez pół roku nic nie robi to przed sesją trzeba "przysiąść fałdow" (kiedyś w końcu trzebaToungue)


Nie bądź taka skromnagiggle

A na poważnie to następnym razem nie choruj i pokazuj zdjęcia z nartami na nogachok



"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował, tego czego nie zrobiłeś niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślny wiatr.
Podróżuj. Śnij. Odkrywaj. "
19-01-2009 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #15
RE: Biegówki, śladówki...zimowe wędrowanie na deseczkach.

KasiaA, Paaulo, chętnie bym się z Wami zamienił sprzętem, lecz póki co nie posiadam własnego.
Ciekawie by było sprawdzić w terenie oba gatunki nart i stwierdzić, które jakie posiadają plusy i minusy.

Ale kto wie, może kiedyś uda się zrobić forumowy zlot deskowiczów?
Weźmie każdy zjazdówki, toury, bieżki, parkiety pozrywa, boazerie i zawody można taaaaaakie zorganizować Wink


19-01-2009 04:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: