Odpowiedz  Napisz temat 
kompas
Autor Wiadomość
margit
Putinowa
*****


Postów: 1,217
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #1
kompas

Kochani potrzeba mi pomocy. Mój mąż zamówił sobie (nie wiem jaki, bo już dwa razy odesłał) kompas , za pierwszym razem przyszedł popsuty, za drugim jakiś niedokładny. Krzysiek bardzo uparł się na ten kompas i tak sobie pomyślałam, że może uda mi się go przekabacić aby zrezygnował z kupna, bo ja bym miała pomysł na prezent. Recz w tym, że się nie znam. Są w sherpie, horyzoncie, w polarsporcie jest zegarek z kompasem, ale na taki prezent niestety mnie nie stać. No i proszę Was o pomoc. Jedyny wymóg - ma być dobry .... no z ceną też zobaczymy, bo jakiś kosmicznie drogi też odpada.



I feel every mountain
I hear every tree
I know every ocean
I taste every sea (...)
19-11-2008 10:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Galleahad

****


Postów: 491
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2008
Status: Offline
Post: #2
RE: kompas

Witaj,

zależy do czego mąż potrzebuje kompasu. Albo do biegów na orientację, wtedy dobrze jest kupić kompas typu busolowego otwierany, (z klapką), który ma lusterko i muszkę do łatwego wyznaczania azymutu w terenie. Jeśli zaś chodzi głównie o orientację w połączeniu z mapą, gdzie nie trzeba cały czas łazić na azymut, to wystarczy płaski kompas mapowy (dobrze, jak jest dłuższy, wtedy też dokładniej się widzi kierunek marszu itp. Silva ma ładną ofertę - przyzwoity kompas można kupić za 50-200zł.
Aha - zegarek z kompasem to fajny bajer, ale ja bym polecał coś z większą tarcza, wtedy można dokładnie określić azymut.


19-11-2008 01:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mar.an

*****


Postów: 1,093
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2008
Status: Offline
Post: #3
RE: kompas

Ja przymierzam się do kupienia czegos takiego : http://www.e-horyzont.pl/site/index.php?...&prod=3474

Będzie wygodny do nakładania na mapę i odnajdywania kierunku. Tak mi się przynajmniej wydaje Rolleyes



http://www.youtube.com/watch?v=syTcL8OIP7A
19-11-2008 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Galleahad

****


Postów: 491
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2008
Status: Offline
Post: #4
RE: kompas

Mam prawie identyczny - bardzo polecam. Lekki, wszędzie się mieści, w razie wycieczki z trudną orientacją można go zawsze upchnąć gdzieś w kieszeni i nie będzie przeszkadzał.


19-11-2008 01:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #5
RE: kompas

Odświeżę troszkę temat. Teraz są fajne możliwości na telefon. Widziałem całkiem nienajgorzej działającą aplikację "kompas" na androida.


04-11-2014 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
hemlighet
Hemli
*****


Postów: 2,576
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2011
Status: Offline
Post: #6
RE: kompas

Faktycznie mocne odświeżenie - temat sprzed 6 lat Big Grin
Ja też mam coś takiego w telefonie. Jeśli chodzi o funkcję kompasu, jest w porządku, ale o wiele bardziej wolę zaufać tradycyjnemu. Mam też w tym samym programiku funkcję coś a la podawanie wysokości, ale na to zazwyczaj trzeba brać poprawkę - np. w okolicach Trzech Koron pokazywał mi grubo ponad 1000 m. Podsumowując - bardziej gadżet niż coś, czemu można zaufać. No chyba, że trafiłeś na jakąś lepszą aplikację niż ja Wink



http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
04-11-2014 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #7
RE: kompas

No tak odświeżenie mocne. Ale ciągle żywy temat bo kompas jest bardzo przydatny. Miałem taki kompas w telefonie i sprawdzał się na poziomie dobrym +. Niestety padł mi soft i stawiałem go na nowo jednak wszystkie dodatki przestały istnieć. W moim kompasie nie było wysokościomierza, był czysty kompas. Taką aplikację o jakiej mówisz, mianowicie kompas z wysokościomierzem tylko widziałem, i faktycznie jest to coś co pokazuje czy się wznosisz czy schodzisz, na wartości nie bardzo zwracałbym uwagę. Niestety nie pamiętam nazwy aplikacji którą miałem u siebie.


04-11-2014 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
daniel1995

*


Postów: 1
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2014
Status: Offline
Post: #8
RE: kompas

Witam. Jeśli potrzebujesz dobrą mapę turystyczną Karpat zapraszam do naszego sklepu internetowego [edycja] posiadamy szeroki wybór produktów. Z naszymi mapami dotrzesz wszędzie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą


10-12-2014 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
hemlighet
Hemli
*****


Postów: 2,576
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2011
Status: Offline
Post: #9
RE: kompas

Ależ subtelna reklama Wink



http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
10-12-2014 02:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #10
RE: kompas

Widać, że Hemli nie potrzebuje mapy. giggle



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
10-12-2014 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
watażka

*****


Postów: 594
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2014
Status: Offline
Post: #11
RE: kompas

Stasiu, młodzi mają na wszystkie okoliczności odpowiednią aplikacjęSmile
kiedyś zaskoczył mnie syn gdy poprosiłem o zapalniczkę wyjął telefon wstrząsną jak starą dobra benzynówką i błysną płomień na ekranie, ale niestety ogniska nie dało się zapalić


10-12-2014 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
hemlighet
Hemli
*****


Postów: 2,576
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2011
Status: Offline
Post: #12
RE: kompas

watażka napisał(a):
Stasiu, młodzi mają na wszystkie okoliczności odpowiednią aplikacjęSmile
kiedyś zaskoczył mnie syn gdy poprosiłem o zapalniczkę wyjął telefon wstrząsną jak starą dobra benzynówką i błysną płomień na ekranie, ale niestety ogniska nie dało się zapalić


Ee tam, bez przesady - w górach telefon z reguły mam głęboko w plecaku Rolleyes A na dłuższe wyjazdy zabieram stary. Bateria w moim "telewizorze" podczas normalnego użytkowania wytrzymuje ok. 2 dni, a w miejscach z problemem z zasięgiem z 1,5, więc długo bym się tymi aplikacjami nie nacieszyła Big Grin

Myślę, że papierowe mapy jeszcze długo nie wyjdą z użytku Wink



http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
11-12-2014 10:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #13
RE: kompas

Musimy czcić i szanować papierowe mapy i plany. Przynajmniej ja tak mam. Aplikacje są fajne i nierzadko pomocne, ale podstawą jest szlak wyznaczony na papierze. Szczególnie podoba mi się jak widzę, jak niektórzy turyści pokazują na planach jak szli i... okazuje się, że idą dopiero tam skąd pokazują, że przyszli Smile


11-12-2014 10:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: