Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (6): « Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 [4] 5 6 Następna > Ostatnia »
czołówka
Autor Wiadomość
paaulo
snow addict

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
RE: czołówka

Dla mnie różnica jest też w komforcie noszenia - Tikka XP ma baterie na czole, Myo XP z tyłu głowy.
Największym plusem obu czołówek jest dyfuzor pięknie rozpraszający światło. W nocy, szczególnie jak jestem zmęczony, przeszkadza mi jasna plama światła przed oczami. Z dyfuzorem nie ma tego problemu, mamy równomiernie oświetlone pole, bez jaśniejszych od reszty punktów.
Będziesz zadowolony Gienek.

22-12-2009 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Edyta85

też jestem posiadaczką tej czołówki i jak na razie nie mam co do jej działania żadnych zastrzeżeń Smile

"Jeżeli kobieta chce się realizować, wszystko jedno w jakiej dziedzinie, wcześniej czy później stanie przed wyborem między swoimi dążeniami a związkiem uczuciowym. Bo jeśli nawet partnerzy patrzą w tą samą stronę najczęściej widzą coś innego." E. Matuszewska
22-12-2009 11:34 PM
Tenshi

Ja posiadam czołówkę Petzl Myolite 3 z podwójnym źródłem światła: ksenon-halogen. Pierścień zapewnia regulację szerokości wiązki światła. Jestem bardzo zadowolona z zakupu.

02-01-2010 07:04 PM
Fazik
Kierowca TYRa

paaulo napisał(a):
Dla mnie różnica jest też w komforcie noszenia - Tikka XP ma baterie na czole, Myo XP z tyłu głowy.
Największym plusem obu czołówek jest dyfuzor pięknie rozpraszający światło. W nocy, szczególnie jak jestem zmęczony, przeszkadza mi jasna plama światła przed oczami. Z dyfuzorem nie ma tego problemu, mamy równomiernie oświetlone pole, bez jaśniejszych od reszty punktów.
Będziesz zadowolony Gienek.

Jestem Smile i to bardzo, dyfuzor to naprawdę mocna rzecz Smile

Tenshi napisał(a):
Ja posiadam czołówkę Petzl Myolite 3 z podwójnym źródłem światła: ksenon-halogen. Pierścień zapewnia regulację szerokości wiązki światła. Jestem bardzo zadowolona z zakupu.

Mam też ten model (prezent) jednak nieco za duży ogólnie stąd mniejszy brat się pojawił Smile

Wyrwać się z miejskiego betonu, choć na dzień, choć na chwilkę, Żeby nie zwariować...
04-02-2010 09:49 AM
jarek121

Mam pytanko czy umocowanie baterii z przodu czołówki stanowi problem jakiś, tzn czy pod cieżarem baterii czołówka nie zsuwa sie ?

Chciałbym sobie kupic jakas "byle jaką" bo w sumie płacic ponad setke za petzla nie chcę, skoro póki co mi jest potrzebna dwa lub trzy razy w roku Smile
Na allegro widzialem jakies takie po 30 zeta powinno wystarczyc

30-03-2010 09:39 AM
Pedro
Administrator

Grupa: Administratorzy

No jeśli ma być "byle jaka" to ta pewnie spełni te kryteria Smile

Jakoś mnie nie przekonuje takie umiejscowienie baterii, ale też i przyznaję się że z taką nie miałem do czynienia. Tak z ciekawości - możesz podać link o jakiej myślisz?

Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
30-03-2010 09:45 AM
jarek121

Nie mam konkretnej jakiejś juz upatrzonej - póki co chciałbym cos w ten deseń sobie wziąć

http://www.allegro.pl/item966725980_supe...r_bat.html
lub
http://www.allegro.pl/item964044597_hurt...tryby.html

Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2010 10:01 AM przez jarek121.

30-03-2010 09:57 AM
lapikus

Jeżeli faktycznie używanie czołówki ma być tylko i wyłącznie okazjonalne, to te dwie propozycje, jakie podałeś, powinny spełnić to zadanie. Musisz się jednak liczyć z tym, że nie uzyskasz z nich światła rozproszonego, ponieważ nie są zaopatrzone w odpowiednie przysłony, a jedynie w punktowy strumień światła. Więc musisz się zastanowić, do jakich zastosowań ma służyć ta czołówka i czy właśnie taka jej funkcja będzie temu wyborowi odpowiadać. Co do Twoich wątpliwości dotyczących umiejscowienia baterii z przodu, w tej samej obudowie co pozostałe akcesoria, to raczej nie ma się czego obawiać. Większość popularnych czołówek z podstawowej linii każdego producenta, jest właśnie tak skonstruowana. Pod wszakże jednym warunkiem. Taśma, która stanowi opaskę czołówki, musi być wykonana z odpowiedniej jakości materiału. Powinna ona być na tyle sprężysta i zarazem elastyczna, aby bez zbędnego ucisku potrafiła w sposób pewny i stabilny utrzymać czołówkę na swoim miejscu. Taką jakość mogą zapewnić jedynie firmowe produkty, które mają uznaną już renomę na rynku. Dlatego myślę, że warto dołożyć trochę grosza i zaopatrzyć się w jakiś niedrogi model, ale pewnej firmy. Bardzo często na czołówki są dość spore promocje, więc myślę, że warto poszperać po ofercie.

Życie już dawno nauczyło mnie wielkiego szacunku, pokory i cierpliwości do gór!!!

Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2010 03:13 PM przez lapikus.

30-03-2010 10:29 AM
Sokół
Brak aktywacji konta

Ja kiedyś miałem takie z allegro za 20 złotych. Były fajne, dopóki nie okazalo się, że są potrzebne, bo się ściemniło. Wtedy moja oszczędność skończyła się na świeceniu oczami Smile

30-03-2010 01:53 PM
Zacytuj ten post w odpowiedzi
paaulo
snow addict

Najtańsza sensowna - Black Diamond Ion, poniżej 50zł znajdziesz.
Szkoda kasy na wynalazki z marketu, warto dopłacić trochę do czegoś niezawodnego.
Tak jak Lapikus pisał, baterie na tyle głowy, czy w zasobniku przy pasie są w droższych modelach.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2010 08:07 PM przez paaulo.

30-03-2010 02:02 PM
Stasiu

Jarek, trzeba bardziej precyzyjnie powiedzieć do czego ma służyć. Jeżeli ma służyć jako latarka, którą nie trzeba trzymać w ręku, to wystarczy jakakolwiek. Tylko, jak pisał Falco, w 100% nas zawiedzie, kiedy trzeba akurat jest nam potrzebna. Jeżeli planujesz z nią chodzić na dłuższą metę, to raczej baterie mieć oddzielone naprz. światło z przodu a zasobnik na baterie w tyle głowy. Mam obawy, że przy dłuższym noszeniu 2 w 1 (baterie i światło w jednym) może dojść do nieprzyjemnego bólu szyji, bo mięśnie szyji muszą trzymać nie tylko głowę pełną rozumu, ale i niesymetrycznie umieszczoną czołówkę. A to nie wspominam o garnku, który się kaskiem zowie.
Dalszym ulepszeniem jest możliwość umieścić zasobnik na baterie w kieszeni kurtki. Baterie też lubią przy -20 stopniach siedzieć pod pazuchą.

Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
30-03-2010 04:54 PM
jarek121

Póki co nie zamierzam w zimę nocą zwiedzac gór Smile
Chciałbym sobie kupic czołówke tak na wszelki wypadek. Ostatnio jak byłem w Tatrach zdarzyło mi sie po prostu wracac jakas niecałą godzinkę po ciemku (tzn świecilem sobie "latarką" z telefonu komórkowego). Troche niewygodnie sie szło trzymając latarke w ręku.
Poza tym staram się zawsze dobrac tak trasy by nie wracac po ciemku do kwatery. Stąd tez zamiarzałem kupic tak zwane byle co by miec na wszelki wypadek - skoro raz się zdarzyło to i może sie zdarzyc ponownie (nigdy nie wiadomo co cię spotka na szlaku)
Zaoszczędzoną kasę wolałem wydac na wazniejsze zakupki (musze do wakacji jakis nieduży plecak sobie sprawić, bo stary sie mocno wysłużył)
No ale skoro mówicie by kupować firmówkę to będe musial sie jeszcze zastanowić i ponownie budżet zweryfikować

pzdr
Jarek

31-03-2010 07:37 AM
lapikus

jarek121 napisał(a):
No ale skoro mówicie by kupować firmówkę to będe musial sie jeszcze zastanowić i ponownie budżet zweryfikować

Jarku!
Będę Cię usilnie do tego namawiał, bo za zaoszczędzone 30-40 zł i tak plecaka nie kupisz, a może się tak zdarzyć, że "byle jaka czołówka", jak ją nazwałeś, nie przyniesie Ci pożytku ani razu, rozsypując się w rękach już przy pierwszej próbie jej założenia. Poza tym, kto wie, co Cię będzie czekało w przyszłości, a solidna czołówka zawsze się przyda, nawet w gospodarstwie domowym, podczas wykonywania całkiem przyziemnych czynności.

Życie już dawno nauczyło mnie wielkiego szacunku, pokory i cierpliwości do gór!!!
31-03-2010 08:57 AM
Pablo
pablo

Na te z allegro trzeba uważać w zimę, miałem taką kiedyś (zaoszczędziłem Wink ) zakładając ją popękał plastik (cały dzień w plecaku na mrozie) wracałem Jaworzynką po zmroku, na dodatek tzw. czołówka wpadła w śnieg i oddała ostatnie tchnienie, na szczęście była mroźna, bezchmurna noc.
Kiedyś trzeba będzie kupić lepszą, więc się zastanów czy warto teraz dodatkowo wydać pieniądze na taką z Allegro
pozdrawiam
p.

Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
31-03-2010 11:05 PM
jarek121

No po Waszych namowach wybór padł na Tikkinę2 Petzla - teraz jest w promocja (dzisiaj 20% na wszystko) w 8a - i w sumie wyjdzie 40 zł + koszta wysyłki. Taka sama w Hi u mniew miescie 79 zł

pzdr
Jarek

14-05-2010 08:56 AM
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: