Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (2): « Pierwsza [1] 2 Następna > Ostatnia »
Flaga Tybetu na Giewoncie
Autor Wiadomość
KasiaA
KrakowiankA

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
Flaga Tybetu na Giewoncie

"[Tatry]...Przeto stałyście się marzeniem, tęsknotą ludzi spragnionych modlitwy bezsłownej i słońca"
08-08-2008 12:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Malgorzata_Wa

RE: Flaga Tybetu na Giewoncie

Z daleka jest niewidoczna, zobaczą ją nieliczni. A za kilka dni (lub po lepszej zlewie) stanie się śmieciem w Tatarch. Giewont nie jest dobrym miejscem do oprotestowania czegokolwiek tym bardziej, że to obszar TPNu.

08-08-2008 12:32 PM
Edyta85

Malgorzata_Wa napisał(a):
Z daleka jest niewidoczna, zobaczą ją nieliczni. A za kilka dni (lub po lepszej zlewie) stanie się śmieciem w Tatarch. Giewont nie jest dobrym miejscem do oprotestowania czegokolwiek tym bardziej, że to obszar TPNu.

cóż zgadzam sie w 100%, wywieszanie flag niczego nie zmieni, to są tylko dodatkowe śmieci. Czemu nie zbojkotować Chin nie kupując ich towarów?? Czemu zamiast wywieszać flagi ludzie nie zaprzestaną kupowania chińskich produktow?? Bo tak jest za ciężko, to nie lada zadanie. Trudno znaleźć coś w sklepie co nie pochodzi z tamtyh regionów (jeżeli nie cały produkt to z pewnością jakaś jego część). Prościej jest powiesić kawałek szmatki (nie ujmując nikomu) wszędzie gdzie się da i udawać solidarność w tym przypadku z Tybetem. Wrrrr...

"Jeżeli kobieta chce się realizować, wszystko jedno w jakiej dziedzinie, wcześniej czy później stanie przed wyborem między swoimi dążeniami a związkiem uczuciowym. Bo jeśli nawet partnerzy patrzą w tą samą stronę najczęściej widzą coś innego." E. Matuszewska
08-08-2008 12:46 PM
KasiaA
KrakowiankA

A w takim razie Dziewczyny, czy Wy coś robicie w tym kierunku?

"[Tatry]...Przeto stałyście się marzeniem, tęsknotą ludzi spragnionych modlitwy bezsłownej i słońca"
08-08-2008 12:51 PM
Edyta85

KasiaA napisał(a):
A w takim razie Dziewczyny, czy Wy coś robicie w tym kierunku?

Szczerze powiedziawszy to niewiele można zrobić. Czemu państwa nie zbojkotowały igrzysk? Ze strahu, Chiny są za dużą potęgą gospodarczą. Nawet w USA ponad połowa importowanych dóbr pochodzi właśnie z tamtych regionów, w obecnej chwili nie jesteśmy w stanie się obejść bez Chińskich produktów, z czego tamte władze doskonale zdają sobie sprawę i wykorzystują to. Nie muszą się zbytnio przejmować naszym zdaniem i glosem.
Staram się unikać Chińskich produktów, ale jak już wspominałam to jest nie lada zadanie. To jest wszędzie!!!!!!!!!

"Jeżeli kobieta chce się realizować, wszystko jedno w jakiej dziedzinie, wcześniej czy później stanie przed wyborem między swoimi dążeniami a związkiem uczuciowym. Bo jeśli nawet partnerzy patrzą w tą samą stronę najczęściej widzą coś innego." E. Matuszewska
08-08-2008 01:00 PM
KasiaA
KrakowiankA

Właśnie wiekszość z nas nic nie robi.
Dlatego staram się doceniać takie gesty jak Ci młodzi ludzie robią. Chcą pokazać, ze to nie jest tak, ze nikt nie dostrzega problemu, ze wszyscy się na to godzą i milczą. Takie ciche przyzwolenie. A Giewont jest znanym i popularnym wśród turystów szczytem. Moze to da komuś do myślenia?

08-08-2008 01:12 PM
Pablo
pablo

Postanowiłem ze przez tydzień nie będę oglądał olimpiady i już... a co

ps. hi montain większość towaru szyje w Chinach kwasny

Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
08-08-2008 01:14 PM
Edyta85

Pablo napisał(a):
ps. hi montain większość towaru szyje w Chinach kwasny

właśnie o tym mówie. Nie jest łatwo zbojkotować Chiny.
A propo robienia czegokolwiek to jestem bardzie za manifestacjami niż rowieszaniem flag, których potem nie ma nawet kto zebrać i rośnie kupa walających się śmieci. A co do Olimpiad, coż... Też chyba sobie daruje oglądanie..

08-08-2008 01:19 PM
KasiaA
KrakowiankA

Ta flaga na pewno tam nie zostanie jako śmieć Wink

Ogladałam wczoraj program na którym wypowiadali się byli więźniowie, Tybetańczycy. Zrobiło to na mnie potężne wrażenie.

08-08-2008 01:32 PM
Malgorzata_Wa

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że od lat trwa eksterminacja mieszkańców Tybetu a świat się temu przygląda. Kilka lat temu kilku panów podjęło decyzję o igrzyskach w Chinach a dopiero kiedy o olimpiadzie stało się głośniej zaczęły się protesty. Ja wiem, że igrzyska coraz mniej mają wspólnego z czystym sportem a coraz więcej z pieniądzem i farmakologią ale dlaczego "przy okazji" olimpiady tracić ma na tym idea? szkoda mi tych sportowców (w końcu większość to bardzo młodzi ludzie), którzy tyle lat przygotowują się do udziału, walczą a teraz może to wszystko zostać przyćmione przez zamieszki bo boję sie (obym się myliła!), że coś tam niedobrego się stanie...

I nagle teraz cały świat olśniło... jak mam zaprotestować? np. wyrzucić teraz komputer przez okno? od lat większość towarów jest produkowanych w Chinach... mam wywiesić transparent wyprodukowany w Chinach? a tych kilku panów wciąż będzie zacierało łapki bo rzeka pieniążków będzie wciąż płynęła do ich kabzy, jak nie z tej to z drugiej strony.... eee tam, i tak wszystko jest poza nami. czas w Tatry...

Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-08-2008 01:57 PM przez Malgorzata_Wa.

08-08-2008 01:55 PM
Pablo
pablo

Malgorzata_Wa napisał(a):
... czas w Tatry...

i dla tego nie będę oglądał olimpiady prze tydzień Wink

Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
08-08-2008 02:25 PM
paaulo
snow addict

Podobno trzy najpopularniejsze słowa na świecie to "made in China".
Sama decyzja o przyznaniu Olimpiady Chinom była i jest dla mnie bardzo kontrowersyjna.
Pokojowe Igrzyska w kraju notorycznie łamiącym podstawowe prawa człowieka, w kraju gdzie ekstreminuje się Tybetańczyków? Kpina.
Gdy jakiś czas temu doszło do krwawych zamieszek, "zachód" powinien był zareagować bardzo ostro, przywódcy państw mieli trudny orzech do zgryzienia. Niestety z pomocą przyszła im ekonomia, gospodarka wielu krajów ucierpiałaby w przypadku zaostrzenia stosunków z Chinami.
Przesłanie całej sytuacji było jasne - Chiny mogą robić co im się podoba, poza słowami ewentualnej krytyki nie będzie reakcji.
Podoba mi się pomysł jednego z gości Trójki - oznaczenia na produktach "wyprodukowano z poszanowaniem praw człowieka". Tego jednak nie doczekamy.

Akcje jak ta na Giewoncie są potrzebne. Ludzie mają prawo (i obowiązek) wyrażać swoje zdanie, swój sprzeciw/poparcie. Dzięki mediom ma to szerszy zasięg niż lokalny.

P.S. Olimpiady oglądać nie będę.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-08-2008 03:43 PM przez paaulo.

08-08-2008 02:56 PM
maciek
Moderator

Grupa: Moderatorzy Forum

Myślę, że tak jak kiedyś my - Polacy, będąc w niewoli, wypatrywaliśmy przyjaznych oznak sympatii i poparcia dla naszych idei niepodległościowych, dla naszych dążeń do odzyskania naszej państwowości, tak dziś Tybetańczycy są spragnieni takich właśnie gestów. Z pewnością powiewająca na Giewoncie tybetańska flaga (nawet jeśli jej żywot będzie krótki) jest jednym z wielu takich właśnie znaków solidarności, płynących z całego świata, który pozwala narodowi tybetańskiemu podsycać w swych sercach gorący płomień nadziei i pragnienia na odzyskanie niepodległości.

Jestem przekonany, że prędzej, czy później, Tybet doczeka się swojego 11 listopada 1918 roku.

08-08-2008 10:00 PM
margit
Putinowa

Przejrzałam swoje rzeczy, te ulubione - buty, plecak i parę gadżetów - bojkot Chin dla mnie równałby się z wyrzeczeniem wielu rzeczy :/
Mój niedoszły szwagier miał jopla na tym punkcie - kupował tylko polskie produkty, albo wyprodukowane przez kraj z którego miały pochodzić. Trzymał się tej zasady jak świętości, ale sam dawał do zrozumienia, że ma ogromne kłopoty z zakupami.

I feel every mountain
I hear every tree
I know every ocean
I taste every sea (...)
09-08-2008 07:23 AM
dr.Etker

Może parę uwag praktycznych i mobilizujących do unikania towarów z Chin.
Otóż jest tak- że wiele firm renomowanych-w tym tych produkujących sprzęt turystyczny- przeniosło z wiadomych względów przynajmniej część produkcji( zazwyczaj tej z panelu-tańszego i bardziej masowego ) - właśnie do ChRL.
Jakość wykonania tych produktów spadła czasem dość dramatycznie.
Także kupując np. buty w "atrakcyjnej " cenie renomowanej firmy-uważajcie i miejcie oczy szeroko otwarte.
A poza tem:
NIECH ŻYJE WOLNY TYBET !

09-08-2008 09:43 AM
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: