Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (3): « Pierwsza [1] 2 3 Następna > Ostatnia »
Duchy w górach! ;)
Autor Wiadomość
Zoe

*****


Postów: 837
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2008
Status: Offline
Post: #1
Duchy w górach! ;)

"Tajemnicza postać straszy pod wierzchołkiem Łomnicy. Zwłoki? Duchy? A może zamarznięty taternik? ? toną w domysłach turyści, wjeżdżający na drugi co do wysokości szczyt Tatr." Scary

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/in...=g&id=1262

Co o tym myślicie? Widział to ktoś na żywo? Big Grin Takie to dziwne mi się wydaje. I chyba nieszczególnie mi się podoba. Podziela ktoś moje zdanie?


Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2008 07:38 PM przez Zoe.

29-06-2008 07:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Malgorzata_Wa

****


Postów: 300
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2008
Status: Offline
Post: #2
RE: Duchy w górach! ;)

a co oni chcieli tym zamanifestować? coś pokazać? komuś coś uświadomić? jak dla mnie niesmaczny pomysł. po kiego to? galerię sztuki (wątpliwej) chcą w Tatrach zrobić czy co? eee tam


29-06-2008 07:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Zoe

*****


Postów: 837
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2008
Status: Offline
Post: #3
RE: Duchy w górach! ;)

Dokładnie podzielam Twoje zdanie Małgosiu. Wg mnie to jakiś śmieć w Tatrach. Bo piękne to nie jest wcale, dla mnie walorów artystycznych nie ma rzadnych.
Nie wiem dlaczego, ale skojarzyło mi się to z umieszczeniem paskudnej rzeźby Mitoraja na Rynku Głównym w Krakowie, której z całego serca nie znoszę.
O dziwo jest podobno częściej fotografowana przez turystów niż Kościół Mariacki. Z tą rzeźbą może być podobnie, niektórym ludziom podobają się dziwne rzeczy.


29-06-2008 08:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
margit
Putinowa
*****


Postów: 1,217
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #4
RE: Duchy w górach! ;)

takie bardzo POP=owe to to..... mam mieszane uczucia co do takich "dekoracji"
No ale sprzeda się, zobaczycie


29-06-2008 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Malgorzata_Wa

****


Postów: 300
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2008
Status: Offline
Post: #5
RE: Duchy w górach! ;)

nie strasz...

mam nadzieję, że Tatry sobie z tym poradzą... jedna dobra lawina i będzie problem z głowy... Wink


29-06-2008 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
margit
Putinowa
*****


Postów: 1,217
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #6
RE: Duchy w górach! ;)

ludzie się pchają wszędzie.... na szczęście w górach cokolwiek by człowiek nie kombinował i tak jest tylko człowiekiem Wink


29-06-2008 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #7
RE: Duchy w górach! ;)

To chyba jakieś niesmaczne żarciki. Sob To trzeba latać w góry, żeby coś takiego pokazywać. kwasny



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
29-06-2008 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,465
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #8
RE: Duchy w górach! ;)

Ogólnie temat ozdób, tablic pamiątkowych, pomników , itd w Tatrach to "temat rzeka". Wiadomo, że nikt przy zdrowych zmysłach nie posunie się do likwidacji np. rzeźby Matki Boskiej w ścianie Zawratowej Turnii lub w Wąwozie Kraków. Ale dokładanie kolejnych tego typu rzeczy jest bez sensu. Doskonałym pomysłem jest Symboliczny Cmentarz pod Ostrewą. W jednym miejscu oddano hołd wielu wybitnym postacią.

P.s.1 Wg mnie najbardziej nietrafną "ozdobą" jest Krzyż na Giewoncie. Nie dość , że brzydkie to, napisów z kratownic cytować nie będę Wink, to jeszcze poprzez przyciąganie piorunów dochodziło tam do wielu tragedii. I , szczerze mówiąc, wiele osób, które tam wyszły a potem miały na Giewońcie wypadek, nie wyszłoby tam bez Krzyża.

P.s. 2 Największy szok przeżyłem dwa lata temu w Pustej Dolince. Obok drogi krzyż z kamieni, znicz i zdjęcie 21 letniej dziewczyny. Nie wiem czy to tam się jeszcze znajduje ale przemówiło do wyobraźni o wiele bardziej niż ten typek pod Łomnicą.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
30-06-2008 08:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Zoe

*****


Postów: 837
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2008
Status: Offline
Post: #9
RE: Duchy w górach! ;)

Krzyż na Giewoncie już trwale wrósł w umysły wszystkich i Giewont bez tego krzyża to nie będzie GiewontWink Nikt go nie usunie, chyba że sama natura i nam się Giewont razem z tym krzyżem rozsypie.
Fakt, jest wypadkowy, ale to dlatego, że przyciąga takie masy ludu. I w razie burzy czy innych niesprzyjających warunków ciężko uciekać razem z tym sznureczkiem ludzi.
Jest jaki jest, myślę, że wszyscy zdążyli się już do niego przyzwyczaić. Natomiast nie widzę sensu fundowania nam w Tatrach kolejnych takich atrakcji.


30-06-2008 10:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,465
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #10
RE: Duchy w górach! ;)

Zoe napisał(a):
Nikt go nie usunie, chyba że sama natura i nam się Giewont razem z tym krzyżem rozsypie.

Chhhhmmmm, nad Żywcem burza Cool Może by tak na wschód się przeniosła CoolWink

Fakt, jest wypadkowy, ale to dlatego, że przyciąga takie masy ludu. I w razie burzy czy innych niesprzyjających warunków ciężko uciekać razem z tym sznureczkiem ludzi.

A przyciąga przedewszystkim dlatego, że stoi na nim Krzyż Cool I tak w "koło Macieju" Wink

. Natomiast nie widzę sensu fundowania nam w Tatrach kolejnych takich atrakcji.

Amen.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
30-06-2008 11:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Fazik
Kierowca TYRa
*****


Postów: 6,675
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #11
RE: Duchy w górach! ;)

Masakra poprostu, w muzeumie każde "dzieło" sztuki ma swój podpis i autora, to "dzieło" może być nieopatrznie powodem tragedii jeśli ktoś powiadomi służby ratunkowe o prawdziwej ostoi a one (służby) pomyślą że to alarm z rzeźbą w tle... nie podoba mi się to...



Wyrwać się z miejskiego betonu, choć na dzień, choć na chwilkę, Żeby nie zwariować...
30-06-2008 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mieciur
- - user - -
*****


Postów: 1,892
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Feb 2008
Status: Offline
Post: #12
RE: Duchy w górach! ;)

Zoe napisał(a):
Krzyż na Giewoncie już trwale wrósł w umysły wszystkich i Giewont bez tego krzyża to nie będzie GiewontWink Nikt go nie usunie, chyba że sama natura i nam się Giewont razem z tym krzyżem rozsypie.
Fakt, jest wypadkowy, ale to dlatego, że przyciąga takie masy ludu. I w razie burzy czy innych niesprzyjających warunków ciężko uciekać razem z tym sznureczkiem ludzi.
Jest jaki jest, myślę, że wszyscy zdążyli się już do niego przyzwyczaić. Natomiast nie widzę sensu fundowania nam w Tatrach kolejnych takich atrakcji.


Odbiegne troche od temaatu. Byłem ostatnio na Giewoncie i długo tam nie wróce - coś z tym miejscem powinni zrobić. Pomijam już dzikie tłumy. Ale chodzi mi o to, że skały są już tam tak wyślizgane że strasz nogę położyć. Szło mi się tam dużo gorzej niż na niejednym szlaku w Tatrach wysokich ! A co do tego "straszydła" pod Łomnicą na szczęście to nie u nas i nich słowacy się martwią.


30-06-2008 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Zoe

*****


Postów: 837
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2008
Status: Offline
Post: #13
RE: Duchy w górach! ;)

Niby nie u nas i niby nie nasz problem, ale jednak denerwujące są takie pomysły, a jeszcze bardziej denerwująca jest ich realizacja.
Nie wróżę tej rzeźbie długiej przyszłości, w ogóle mam nadzieję, że to tylko chwilowy pomysł i raz, dwa po wakacjach ją stamtąd ściągną.

P.S.
Co do Giewontu, to ja jeszcze na nim nie byłam, a nawet więcej, nie planuję go odwiedzać. Odstrasza mnie myśl, że idąc tam, będę się czuła jak na pielgrzymce. Nie, nie, nie i jeszcze raz nie!


Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2008 04:25 PM przez Zoe.

30-06-2008 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mieciur
- - user - -
*****


Postów: 1,892
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Feb 2008
Status: Offline
Post: #14
RE: Duchy w górach! ;)

No i dobrze robisz, że się na Giewnot nie wybierasz bo i nie masz po co ! Po jaką cholere wkurzać się na śliskich skałkach i stać w kolejce bo jakaś panienka w klapkach nie może się ruszyć i robi korek ! A do tego po co iść z ceprami po cepro trasie na cepro szczyt ! Dobrze myślisz bo Giewont to stata czasu, pieniędzy i nerwów - już dużo lepsza jest choćby ścieżka nad reglami - niby wysokością nie imponuje ale jest tam też pięknie a jak tam osotonio szedłem to na odcinku od Chochołowskiej do Kościeliskiej nie spotkałem ani jednego człowieka - a dodam że była to niedziela !
pozdrawiam Smile


30-06-2008 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
margit
Putinowa
*****


Postów: 1,217
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #15
RE: Duchy w górach! ;)

Zoe nie ma po co iść, ja raz byłam, umęczyłam się stojąc w kolejce, potem pełno ludzi u góry, nie ma nawet gdzie usiąść, oprócz tego jak widzisz zachowanie niektórych to krew wrze.... a mój znajomy - który razem z nami po raz pierwszy pojechał w góry 10 lat temu ( teraz to on w górach częściej niż w domu, niezależnie od pory roku) palnął hasłem wtedy przy pierwszej wizycie : łoooo jesuuuu, same wieśniaki tam lezą, taki ćwiok a nie góra. No i został ćwiok i inaczej nie mówimy na Giewont. Tak już nam weszło w nawyk


01-07-2008 06:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: