Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (3): « Pierwsza [1] 2 3 Następna > Ostatnia »
Prace aktualizacyjne nad skryptem forum
Autor Wiadomość
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,509
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #1
Prace aktualizacyjne nad skryptem forum

Witajcie, chciałem poinformować że w związku z planowanymi pracami technicznymi nad forumowym skryptem, od godziny 23.00 dnia dzisiejszego forum będzie niedostępne. Prawdopodobnie przerwa potrwa kilka godzin więc jutro z samego rana powinno działać już wszystko normalnie, w międzyczasie można będzie korzystać z serwisu głównego http://www.gorskiswiat.pl, którego prace nie obejmą. Pozdrawiam.



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)

Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2008 09:59 AM przez Pedro.

17-03-2008 11:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,509
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #2
RE: Informacja na 17.03.2008

Chciałbym wszystkich powitać po długiej dwudniowej przerwie, a jednocześnie za nią przeprosić...

Przerwa techniczna była spowodowana aktualizacją skryptu forum. Dla Was na pierwszy rzut oka nie ma wielkiej różnicy, niemniej ta aktualizacja z punktu widzenia "administratorsko-moderatorskiego" jest bardzo istotna.

Najbardziej rzucająca się w oczy zmiana dla Was to system reputacji. Niestety ze względu na całkowitą zmianę w obecnym skrypcie, starych ocen i komentarzy nie udało się przenieść na obecne forum. Każdy Forumowicz może teraz wystawić jednemu Forumowiczowi wyłącznie jedną ocenę z komentarzem (zastrzegając że może ją w przyszłości zmienić). Ma to na celu ocenę osoby nie za konkretny post, ale jako całokształt jej pracy na forum.

Być może niedługo pojawi się możliwość nagradzania kogoś komentarzem za konkretny post, ale to jeszcze jest do przemyślenia.

Druga istotna sprawa to wprowadzenie ograniczenia przy czytaniu codziennych rozmówek, które od dziś dostępne są wyłącznie dla zalogowanych użytkowników forum.

Jest też sporo drobnych zmian i poprawek, których ciężko mi jest wymieniać - co zresztą sami pewnie niedługo zauważycie.

Mam nadzieję, że wszystko w obecnym forum działa bez zarzutów, gdyby jednak było cokolwiek nie tak proszę o zgłaszanie takiego faktu do mnie.

Pozdrawiam i czujcie się dalej dobrze w Górskim Świecie. Przepraszam jeszcze raz za tak długą przerwę, wszystkie działania dotyczące forum są jednak skierowane ku jego lepszemu działaniu. Pedro.



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)

Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2008 12:28 AM przez Pedro.

20-03-2008 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #3
RE: Informacja na 17.03.2008

Trochę bez sensu że każdy może podejrzeć, kto za co dostał, no i te punkty, jak jakiś ranking, będę szczery nie podoba mi się to...



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
20-03-2008 09:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,509
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #4
RE: Informacja na 17.03.2008

Cóż Pablo. Zmiana systemu reputacji nie była powodem zmiany skryptu forum i powiem, że wyszła ona "przy okazji". Niestety nie był możliwy powrót do Waszych starych komentarzy, co domyślam się dla wielu jest pewną stratą... Wierzcie, nie dało się - choć będę szukał jeszcze jakiegoś pośredniego rozwiązania...

A co inni sądzą na ten temat? Na chwilę obecną jedyną alternatywę jaką mogę zaproponować to wyłączenie w ogóle systemu reputacji.

PS. Wyłączyłem Wam dzienny limit przyznawania punktów reputacji.



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
20-03-2008 09:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #5
RE: Informacja na 17.03.2008

A czy nie można by zamienić punkty na jakąś grafikę?? cos jak było, albo jakis smieszny opis, np tyle i tyle pkt. w opisie np. "zatwardziały user" Big Grin



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
20-03-2008 10:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dzienciol313
okrzyknięty stukaczem
*****


Postów: 1,457
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2007
Status: Offline
Post: #6
RE: Prace aktualizacyjne nad skryptem forum

Zgadzam się z Pablem,jakiś graficzny znak lub smieszne stwierdzenie będzie może lepsze niż surowa liczba.



"Góry są wyzwaniem, prowokują istotę ludzką do wysiłku, do przezwyciężania samych siebie." J.P.II
20-03-2008 10:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,509
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #7
RE: Prace aktualizacyjne nad skryptem forum

Zamienić na grafikę by się dało - nawet taką jaka była, aczkolwiek w dalszym ciągu każdy mógłby u każdego po kliknięciu na reputację zobaczyć szczegóły i komentarze.



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
20-03-2008 10:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dzienciol313
okrzyknięty stukaczem
*****


Postów: 1,457
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2007
Status: Offline
Post: #8
RE: Prace aktualizacyjne nad skryptem forum

Jednakowoż myślę,że będzie to lepszy pomysł niż wartość liczbowa(nie koniecznie zielone prostokąciki,może coś nowego?Toungue),a poza tym uważam,że na forum musi być jakaś możliwość oceny użytkowników.



"Góry są wyzwaniem, prowokują istotę ludzką do wysiłku, do przezwyciężania samych siebie." J.P.II
20-03-2008 10:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Hella

*****


Postów: 1,966
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2007
Status: Offline
Post: #9
RE: Prace aktualizacyjne nad skryptem forum

Jeśli i ja mam być szczera to "publiczny" system punktacji też nie bardzo mi się podoba.
Stanowimy tu bardzo fajną społeczność i chyba nikt by nie chciał żeby to się posuło poprzez jakieś tam oceny.
Nasze opinie na temat czyiś osiągnięć, sukcesów wyrażamy na bieżąco. Nad porządkiem, kulturą dyskusji czuwają modzi.
Każdy z nas wnosi tu swoją cząstkę, więc większości aktywnych użytkowników należałoby dać punkt za całokształ.
A teraz (z braku czasu Toungue) mam wyrzuty sumienia, że tylko niektrym dałam plusika.



"... Snuj marzenia tak, jakbyś miał żyć wiecznie;
żyj tak, jakbyś miał umrzeć dziś..."
20-03-2008 10:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,509
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #10
RE: Prace aktualizacyjne nad skryptem forum

Pewnie macie w tym trochę racji - zrobimy tak. Poszukam innego rozwiązania technicznego, choć nic nie obiecuje. Postaram się wyeliminować możliwość publicznego pokazywania komentarzy, choć jak mówię standardowo nie jest to możliwe i potrzebne jest grzebanie w kodzie skryptu forum. Do tego czasu wyłączam system reputacji (wystawione dzisiaj oceny reputacji po przywróceniu reputacji będą istniały).



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
20-03-2008 10:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
bios

*****


Postów: 802
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #11
RE: Prace aktualizacyjne nad skryptem forum

Taki fajny się dzień zapowiadał, zaglądam na Forum i pełna załamka, reputacja ZERO, ja tego nie przeżyję Smile.


20-03-2008 10:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
KasiaA
KrakowiankA
*****


Postów: 1,329
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2007
Status: Offline
Post: #12
RE: Prace aktualizacyjne nad skryptem forum

Co do punktacji to również nie byłam nią zachwycona. Przyznam ze podoba mi się to, co pojawia sie pod naszymi napisami, te dodatkowe podpisy które chyba Modzi wstawiają. Wiec przychylam się do opinii Pablo (cyt. "zatwardziały user") lub zabawnych ikonek, choć jeszcze nie mam wizualnego pomysłu jakby mogło to wyglądać... Rolleyes



"[Tatry]...Przeto stałyście się marzeniem, tęsknotą ludzi spragnionych modlitwy bezsłownej i słońca"
20-03-2008 11:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
paaulo
snow addict
*****


Postów: 1,625
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #13
RE: Prace aktualizacyjne nad skryptem forum

Hella napisał(a):
Stanowimy tu bardzo fajną społeczność i chyba nikt by nie chciał żeby to się posuło poprzez jakieś tam oceny.
Nasze opinie na temat czyiś osiągnięć, sukcesów wyrażamy na bieżąco.

Dobrze powiedziane, zgadzam się w 100%.
Dla mnie system 'reputacji' mógłby w ogóle nie istnieć, nawet w poprzedniej wersji nie był dla mnie konieczny.


20-03-2008 01:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #14
RE: Prace aktualizacyjne nad skryptem forum

paaulo napisał(a):

Hella napisał(a):
Stanowimy tu bardzo fajną społeczność i chyba nikt by nie chciał żeby to się posuło poprzez jakieś tam oceny.
Nasze opinie na temat czyiś osiągnięć, sukcesów wyrażamy na bieżąco.

Dobrze powiedziane, zgadzam się w 100%.
Dla mnie system 'reputacji' mógłby w ogóle nie istnieć, nawet w poprzedniej wersji nie był dla mnie konieczny.


Przychylam się do powyższych zdań Smile



20-03-2008 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,509
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #15
RE: Prace aktualizacyjne nad skryptem forum

Przed chwilką pojawiły się na forum brązowe przyciski zamiast niebieskich. Z pewnością pasują lepiej kolorystycznie, jeśli jednak uważalibyście że są zbyt mało widoczne proszę pisać Smile

Jeśli jeszcze widzicie stare (niebieskie) przyciski to wystarczy na takiej stronie wcisnąć ctrl+F5.

Pozdrawiam Smile


01-04-2008 07:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: