Odpowiedz  Napisz temat 
opłaty w parkach narodowych
Autor Wiadomość
elizages

*

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
opłaty w parkach narodowych

Lasy i górskie szlaki póki co otwarte - ale z mojej ostatniej wizyty w Szklarskiej wynika, że system poboru opłat za wejście jest mocno niedoskonały.
Jak jest budka z kasjerem to nie ma problemu. Ale w 2-3 punktach, gdzie zazwyczaj stał jakiś poborca, nie było nikogo. Nie licząc tablicy z kodem QR. Tylko co w momencie, kiedy turysta nie ma internetu albo podpiętych płatności w telefonie?!?
A potem spotka się jakiegoś kontrolera i co wtedyuhm

22-10-2020 07:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mirek

RE: opłaty w parkach narodowych

Wtedy trzeba liczyć na dobrą wolę kontrolera.ok

..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
22-10-2020 07:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
elizages

*

No właśnie - dobrą wolę. A powinno być jak w pociągach: jak nie ma kasy na stacji, to u konduktora można kupić bilet bez dodatkowych opłat. A jeśli przy jakiejś trasie nie było inkasenta, a kod z QR z różnych powodów - od braku urządzenia po wymianę tablic na nowe, kontroler w Parku Narodowym powinien zaoferować możliwość kupienia wejściówki. A nie od razu mandat!!!
To powinno być uregulowane prawnie, a nie zależeć od czyjegoś widzenia misiów!

26-10-2020 10:32 AM
szewczyczek

Super pomysł na reklamęok
Współczuję takiej pracy.

Hej ho, zwariowana przygodo!
26-10-2020 10:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mirek

szewczyczek napisał(a):
Super pomysł na reklamęok
Współczuję takiej pracy.

A czego tu wspólczuć? Jak dobrze płacą to czemu nie? Żadna praca nie hańbi.giggle

..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
26-10-2020 12:17 PM
Reinhold

Z tego co wiem, w naszym kraju nie ma obowiązku posiadania smartfona z dostępem do internetu, więc dla mnie sytuacja jest jasna. Nie ma budki, więc nie mam gdzie kupić biletu. Tylko raz miałem sytuację, lata temu, kiedy w Babiogórskim parku zaczepił mnie strażnik i pytał o bilet. Biletu nie posiadałem, ponieważ wszedłem do parku w miejscu gdzie nie pobierano opłat. Chciał wiedzieć tylko którym szlakiem się poruszałem i poprosił o kupienie biletu jeżeli będę mijał kasę.

27-10-2020 08:41 PM
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: