Odpowiedz  Napisz temat 
Dobrze utrzymany szlak w Tatrach Zachodnich.
Autor Wiadomość
Łukasz

*****


Postów: 6,465
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #1
Dobrze utrzymany szlak w Tatrach Zachodnich.

Dobry wieczór.

W styczniu KG Zdobywcy przygotował plany górskie na ten rok. Taaaa ? Ale mogło być gorzej. Np. mogliśmy pierwszy raz pójść w góry w listopadzie - na zakończenie sezonu.

Na 5 września zaplanowaliśmy wyjazd w Tatry Zachodnie. Dokładnie to na Siwy Wierch. Ale nie oklepanymi, pospolitymi i "komercyjnymi" szlakami przez Miasto i przez Babki. Swoją drogą jeden z tych szlaków to dla mnie jeden z dziesięciu najpiękniejszych szlaków turystycznych w Tatrach jakie przeszedłem. A przeszedłem prawie wszystkie.

Organizator wymyślił drogę na Siwy z Bobrowieckiego Wapiennika przez Dolinę Jałowiecką, Bobrowiecką i Przełęcz Palenica. Z zejściem przez Ostrą do schroniska , a potem do Wapiennika.

Wyruszamy z Żywca o 5 rano w składzie 24 osobowym. W tym goście ze Śląska - Agnieszka i Rafał. Rafał znany co niektórym z np. tamtorocznego pobytu w Stryszawie. Ponoć miał też być Vision ale odmówił. Źle uczynił.

Przybywamy na parking. Pogoda idealna. Haku w pracy. Co prawda wysłał żonę ale Sabina nie ma takiego wpływu na pogodę jak de Zoo. tak więc może z nami jeździć.

O 7.30 nasza kolumna rusza żółtym szlakiem w stronę przeznaczenia. Ten kolor szlaku będzie nam towarzyszył do Przełęczy Palenica.

Po lewej stronie ścieżki.




Efekt nocnej pracy pająków.




Wnikamy w zwężenie dolnej części Doliny Jałowieckiej ( 800 m ). Ta część doliny jest mi znana z wycieczek w Doliny : Głęboką i Parzychwost.
















Po około godzinie docieramy do wiaty obok mostu i rozstaju szlaków ( 1006 m ).

Tuz za mostem jest zakręt w lewo - wnikamy w odnogę Doliny Jałowieckiej zwaną Doliną Bobrowiecką.

Świat dziczy, bujnej roślinności, połamanych mostków, dzikich skał na zboczach, czającej się żmii, wąskiej dróżki i niedźwiedzia polarnego. Tam idzie oficjalny szlak turystyczny. Otwarty i zapraszający.







To po lewej to pokrzywa.



















Po godzinie od wejścia w Dolinę B wchodzimy na polanę zwaną Polaną ( 1350 m ). Kiedyś pasały się tu bydlątka z widokiem na Siwy Wierch. Wtedy to zwało się Halą Bobrowiecką. Górale sobie tu mieszkali we wiatach.







Po pewnym czasie trochę wyżej nad Polaną mijam zbiornik wodny. To chyba jeden z Bobrowieckich Stawków.




Gdy po chwili odwracam się to wtedy pojawia się Cel.




Pełny luda.




Przed nami łąka u stóp grani Tatr Zachodnich. My po chwili skręcimy w lewo.




To zdjęcie właśnie z tego zakrętu. Widać wyraźny szlak na Siwy, Ostre z tyłu i staw u dołu. Ma bardzo ciekawy kształt.





Po godzinie i 50 minutach wchodzę na Przełęcz Palenica ( 1574 m ) Węzeł szlaków na najniższej przełęczy leżącej w grzbiecie głównym Tatr. Jestem tu drugi raz - prawie nic nie pamiętam z tamtego pobytu. Zeszliśmy wtedy z niej do Zuberca.

Widok na Małą Fatrę.




Widok na Cel.




Ponownie Fatra.



Rozkład jazdy.



Ostatnie metry przed Palenicą.




Ruch turystyczny w okolicy Brestowej.




Cel po raz kolejny.




Co on Wam przypomina ?








Rzut oka w lewo.




Te skały, po prawej stronie grani, to ponoć Kamienne Mleko.







Robi wrażenie, nie ?




Na odcinku Palenica - Siwy poza żywymi turystami były też gady. Mi udało się zrobić zdjęcie połowy ( ? ) gada.




Rzut oka na prawo.




Ścieżka na Siwy lekko się podnosi i zaczyna kluczyć pomiędzy skałami.




Widok na m.in. Salatyny, Spaloną, Pachoła, Banówkę i Baraniec.




Jedyny element metalowy na szlaku. W suchym dniu przydatny do przywiązania pasącej się kozy.




Jak Siwy to jasne skały.




To nie jest szczyt.




To jest szczyt !




Bardzo gęsto zaludniony. Na zdjęciu jest m.in. żona Haka. Nie popsuła dobrej pogody.




Widok na początek / koniec Rzędowych Skał, Góry Choczańskie i Małą Fatrę.




Przed nami Ostra, a nad nią wał Tatr Niżnych.




Ponownie Tatry Zachodnie.




Organizator też wszedł na szczyt. Siwy Wierch ( 1805 m ) - szósty raz. Tym samym jest to dla niego najczęściej odwiedzony szczyt Tatr Słowackich.




Przyszedł czas na zejście. Po prawej Rzędowe Skały vel Skalne Miasto.




Fragment Skał.




Tam byliśmy.




Skały. W tym mini Giewont.













Dotarłem na Przedwrocie ( 1590 m ). Coś w rodzaju przełęczy między Ostrą a Babkami. Fajne miejsce widokowe.










Baraniec w tle.




Banówka.




Z Przedwrocia ruszamy w dół, w lewo do Chaty Naruże.







Raz za czas dopadają mnie kwiatki i owadki.
















Schronisko czekało. Skorzystaliśmy z jego gościnności.




Przed nami ostatnie odcinki szlaku. Niebieskim szlakiem do połączenia z zielonym, potem tylko niebieskim na parking.







Koniec !!! o godzinie 16 ruszyliśmy w stronę Polski.

Szczerze Wam polecam te okolice. Tzw znawcy ( ci co wiedzą, że WSZYSTKIE szlaki Tatr są zatłoczone ) tam by się lekko zdziwili. Na odcinku parking - Siwy minęliśmy dwie osoby idące w tym samym kierunku co my. A jak wcześniej byłem w sąsiedzkich dolinach Głębokiej i Parzychwost to ilości luda były podobne. Różnica pomiędzy Bobrowiecką a powyższymi dolinami jest jedna : Bobrowiecka nie jest stroma.

Dziękuję za uwagę.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
28-09-2020 06:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #2
RE: Dobrze utrzymany szlak w Tatrach Zachodnich.

Nie wiem, jak wygląda żona Haaka, ale na zdjęciu widzę tylko jakiegoś "nasmolonego" gościa, który jest zły, że jest uwieczniony przez Organizatora wycieczek żywieckich.
Organizator może współzawodniczyć z Tomturem w ilości wejść na Siwy. Smile Tomtur też był wiele razy. Nie wiem co wy dwaj macie wspólnego z tym Siwym.
Podobają mi się te Twoje przybliżenia zaludnionych szczytów. ok



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2020 06:17 PM przez Stasiu.

28-09-2020 06:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,465
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #3
RE: Dobrze utrzymany szlak w Tatrach Zachodnich.

Darz Szlak !

Żona Haka jest na tym samym zdjęciu co zadowolony turysta Smile

Ja jeszcze siwy na łbie nie jestem i z tego powodu zamierzam jeszcze kiedyś na Siwy wejść. Np. przez Brestową. A czy Tomtur już osiwiał ? innocent

Człek na szczycie fajnie wygląda.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
01-10-2020 06:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
roman.d

****


Postów: 182
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #4
RE: Dobrze utrzymany szlak w Tatrach Zachodnich.

Łukasz, czy na Fot. nr 8 to na skale siedzi zamaskowany Rambo, ze swoją swoją słynną giwerą?



Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.
08-01-2021 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,585
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #5
RE: Dobrze utrzymany szlak w Tatrach Zachodnich.

Tomtur siwy, i na siwy wchodził od każdej strony, ale ostre już mijam skrótem ????



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
08-01-2021 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
włodarz

****


Postów: 359
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2018
Status: Offline
Post: #6
RE: Dobrze utrzymany szlak w Tatrach Zachodnich.

Cytat:
Świat dziczy, bujnej roślinności, połamanych mostków, dzikich skał na zboczach, czającej się żmii, wąskiej dróżki i niedźwiedzia polarnego. Tam idzie oficjalny szlak turystyczny. Otwarty i zapraszający.

Czyli jak wszędzie. Popularne miejsca zadeptywane, ale jak ktoś chce to znajdzie Tatry, Karkonosze czy inne popularne góry prawie bez ludzi. Trzeba trochę pochaszczować, ale coś za coś.


09-01-2021 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,478
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #7
RE: Dobrze utrzymany szlak w Tatrach Zachodnich.

Chaszcze są fajneok



Hej ho, zwariowana przygodo!
09-01-2021 09:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,465
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #8
RE: Dobrze utrzymany szlak w Tatrach Zachodnich.

roman.d napisał(a):
Łukasz, czy na Fot. nr 8 to na skale siedzi zamaskowany Rambo, ze swoją swoją słynną giwerą?



Brawo ! Odnalazłeś go ! ok

P.s. Tego typu szlaków , "bez ludzi", jest od groma. Kto szuka , ten znajdzie.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
13-01-2021 07:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: