Odpowiedz  Napisz temat 
Kambodia
Autor Wiadomość
grizzly

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
Kambodia

Planowalem w zeszlym roku w listopadzie wyskoczyc sobie do Azji..Mialem na mysli Kambodie i polnocny Vietnam..Smile. Zaczelem wtym samym czasie zalatwiac vise i przelot samolotem do Hanoi a pozniej Siem Reap Kambodia. Wrzystko zamowilem na miesiac luty. Mialem wylot z Calgary do Vancouver z Vancouver do Tokyo a z Tokyo do Hanoi gdzie mialem sie przespac jedna noc i w nastepny dzien do Kambodi. I tak sie zaczela moja wycieczka. Wylatywalem z Calgary 4 lutego o 10:30 am do VancouverSmile. Kiedy dolecialem do Vancouver jak na zlosc snieg zaczal padac i tu mi sie zaczelo kotlowac w przelocie. Poniewaz w Vancouver snieg pada kilka razy do roku to na lotnisku nie maja duzo maszyn do usuniecia lodu z samolotu. Wiec musialem w Vancouver czekac az dodatkowo 2:30 w samolocie na wyjazd do Tokyo. Wiec przez to bylem opozniony na samolot do Hanoi. Japonskie linie lotnicze zalatwily mi hotel ,obiad i sniadanie . Nastepny dzien mialem o godzinie 10 am wylot do Hanoi. Jednak nie moglem sie zalapac na samolot o 3:15 po poludniu do kambodia Siem Reap. Wiec na lotnisku zalatwilem sobie przelot o godzinie 17,20 po poludniu. Dolecialem wieczorem do Siem Reap . Na lotnisku w Siem Reap czekal na mnie taxowkarz ktory hotel oplacil . Kiedy wysiadlem z samolotu bardzo sie zadziwilem kiedy zobaczylem taxowke. Ale taka jest najtansza unsure     Mimo tego wsiadlem i dojechalem do hotelu. Tylko powinienem sobie zalozyc sobie maseczke podczas tej podruzy. Bylo bardzo cieplo i duzo kurzu na drodze. Kiedy dojechalem do hotelu i rozpakowalem sie postanowilem wyskoczyc sobie na kolacje wieczorem do centrum miasta. Zaskoczylo mnie to ze miasto jest bardzo wesole wieczorem ,wrzystcy sie bawia w tym czasie. Po sniadaniu pomyslalem sobie o wycieczce poza miasto aby zobaczyc wrzystie miejsca starodawne gdzie do dzisiaj stoja zabytkowe temples.Porozmawialem w Hotelu aby wynajac na 4 dni prywatnego kierowce z samochodem. Ktory by mnie zawiozl do najpiekniejszych miejsc w okolicy Siem Reap. I tak sie zaczelo ze na nastepny dzien wczesniej rano wyjechalem w okolice Siem reapSmileZaczelismy od Preah Ko temple , Kravan Temple Takeo Phnom Bakhead i wiele innych miejsc. Po pierwsze musialem zakupic bilet wstepu na 4 dni. W pierwszy dzien spedzilem na podrozy 12 godzin , nastepny 6 godzin , nastepny 6 i ostatni 8 godzin. Bylo bardzo goraco dochodzilo do plus 34 stopnie w dzien . Bylo bardzo malo turystow . A wogole nie bylo Chinczykow bo zamknieto granice dla nich.. Dla mnie bylo bardzo wygodnie ze ich nie bylook . Zdjecia ...                                                                                                                                                                                 Ciag dalszy nastapi...ok

Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2020 10:41 AM przez grizzly.

01-03-2020 10:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

RE: Kambodia

Ale sie na tej emeryturze rozbijasz po swiecie ,pamietaj ze jak trafisz na Polskę to nie zapomnij o nas jak poprzedniopokeyDevil

"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
01-03-2020 11:13 AM
grizzly

tomtur napisał(a):
Ale sie na tej emeryturze rozbijasz po swiecie ,pamietaj ze jak trafisz na Polskę to nie zapomnij o nas jak poprzedniopokeyDevil

Nastepnym razem beda mozliwosci.ok Zona juz nie chce podruzowac na dluzsze przeloty samolotem.Big Grin

01-03-2020 03:28 PM
grizzly

W pierwszym dniu o godzinie 5.30 pm kierowca podwiozl mnie do Phnom Bakheng gdzie mozna bylo zobaczyc zachod slonca. tam doczekalem sie zachodu a pozniej pod wieczor dojechalem do Hotelu. Spedzilem caly dzien na zwiedzanie. Bylo bardzo cieplo w tym dniu po poludniu dochodzilo do 34 stopni. Dobrze ze wynajalem sobie samochod poniewaz moglem sobie siedziec bez maski na twarzy. W innych pojazdach otwartych bylo duzo kurzu I bylo goraco. Po zachodzie slonca powrocilem do hotelu. zdjecia ok....                                                                     .... Na nastepny dzien umowilismy sie na 5 godzine rano. Tym razem mielismy podjechac do nawieksze miejsca Angkor wat aby zobaczyc wschod slonca.Po wschodzie slonca zwiedzilem to najwieksze miejsce?...ok                                                                                             ..... ciag dalszy...ok

Załączone pliki Miniatury

01-03-2020 03:59 PM
grizzly

wtym samym dniu zwiedzilem wiecej miejsc. ?.ok                                                                                                                                                                                 .....ok

01-03-2020 04:24 PM
grizzly

Na trzeci dzien moj kierowca postanowil mnie podrzucic do pobliskich wzgorz gdzie zbierali glazy na budowe swiaten wtamtym czasie. Mial tam byc wodospad ktorego mozna zobaczyc. Ja przyjechalem w suchym okresie I tego wodospadu nie bylo. Tutaj w kambodie maja deszczowy I suchy okres w czasie roku. Mokry zaczyna sie czerwca I konczy sie pazdzierniku. Od pazdziernika do czerwca jest suchy okres i nie ma deszczow. Dlatego wrzystko w okolicy bylo wysniete i bylo dosyc cieplo. Mialem dosyc przyjemnego kierowce ktory mnie wozil po okolicy. Dobrze rozmawial po angielsku.ok Na imie mial Luck Broas jego telephone 855 92 561 1124. Takze ma email do kontaktu : broasbrother@gmail.com Nie nazekalem na niego.zawiozl mnie tam gdzie sobie ja zyczylem samochod mial klimatyzacje a takze wiozl mnie do restauracji gdzie mozna bez obawy zjesc kolacje...     Przewaznie wszystkie hotele maja rano sniadania . Sniadania sa bardzo dobre i mozna sobie naladowac pelny zoladek. Po powrocie wtym dniu do hotelu wyskoczylem sobie wieczorem na miastook                         .. Co zauwazylem to wrzystko zaczyna sie po poludniu, az trwa do 12 wieczorem. wiecej zdjec....                                                                                                                             ... Kilka razy podczas robienia zdjec aparatem telephonicznym ktos mnie zaczepil aby mi zrobic zdjecie moim aparatem. Juz bym swojego cellphone nie uwidzial po zrobieniu zdjec.uhm

01-03-2020 05:04 PM
grizzly

We czwarty dzien postanowilem wyjechac do Kopong Phlug Village. Jest to osiedle nad jeziorem budowane na palach. Poniewaz bylem w okresie bezdeszczowym woda w jeziorze byla ponizej 7-8 metrow. Jest miejsce gdzie ludzie zajmuja sie lowieniem ryb na jeziorze. Jak sie okazuje to w jeziorze jest coraz mniej ryb do lowienia. Nawet krokodyle zniklely z jeziora bo nie ma ryb. Tylko w niektorych miejscach je choduja. Wiec duzo mlodych ludzi emigruje do pracy do miast lub zagranice. Biednie ta miejscowosc wyglada Sad                                                 Wynajalem lotke i splywem rzeki dotarlem na jezioro z powrotem zawrocilem ta sama wodna droga. Wracajac po drodze wstapilem do ruin gdzie temple bylo zburzone przez vietnamska armie gdzie khmerowie stawiali opor. wrzystko zaroslo drzewami..                                 .. W piaty dzien pobytu w Kambodie mialem wyjazd po 5 wieczorem do Hanoi. w tym dniu postanowilem sobie pochodzic po miescie i zobaczylem nowy spolczesny temple w Siem Reap...                                                                                 .....ok na tym koncze Kambodie nastepnie bedzie Vietnam....

01-03-2020 05:40 PM
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: