Odpowiedz  Napisz temat 
Doliną Białej Wody na Małą Wysoką...
Autor Wiadomość
grabarz
Adrian

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
Doliną Białej Wody na Małą Wysoką...

Pomysł na tą wycieczkę powstał po obejrzeniu relacji Łukasza... Która to nie została dokończona z powodów wyższych Wink Postanowiliśmy przekonać się sami, co było dalej... (kierowcy autobusów już nie biorą w łapę, bo robią im kontrolę innocent)

Trasa: Łysa Polana - Dolina Białej Wody - Polski Grzebień - Mała Wysoka - Sląski Dom - Stary Smokowiec - Łysa Polana.

Długość trasy: 23.5 km
Czas trasy: 11 godz.

Wstawanie o 1.00 w nocy nigdy nie przychodzi nam łatwo, ale co zrobić kiedy góry hipnotycznie wzywają do siebie, a człowiek nie potrafi się oprzeć Smile
Jak zwykle wyjazd o 3.00, żeby na parkingu zameldować się o 6.00. Po raz kolejny ta sztuka nam się udaje.
Mimo gorącej nocy w Cieszynie, Łysa Polana przywitała nas okrutnym chłodem a w zasadzie zimnem kwasny trzeba było zagęszczać ruchy żeby się trochę rozgrzać, a i tak prawie uszy nam odmarzły Wink
Dolina Białej Wody w zasadzie od początku serwuje ładne widoki i po jej przejściu śmiało możemy powiedzieć że lepiej iść właśnie tą doliną niż niektórymi po polskiej stronie kwasny Nie widzieliśmy całej doliny, ponieważ krótki odcinek po ostatnich wydarzeniach pogodowych był zamknięty i musieliśmy obejść przez błotnisty las... Ale i tak jest to bardzo ładna dolina Wink

Płaski teren się jednak szybko kończy i trzeba zacząć się "wspinać", zakos po zakosie pięliśmy się w górę odsłaniając z każdym kwadransem nowe piękne widoki, Litvarovy staw i Zmarzły staw Pod Polskim Grzebieniem, które otaczają giganty pnące się dookoła nas niczym mury, tyle tego naraz...

Nie jesteśmy dobrzy w topografii ale Rysy odnajdujemy Big Grin później z lekką pomocą mapy ustalamy Wysoką i Gerlach, co potwierdziły blaszane schematy na Małej Wysokiej Smile
Ustalamy że na Małą Wysoką idę sam, więc zostawiając dziewczyny ruszyłem przodem jeszcze przed podejściem na Polski Grzebień, chyba tępo było za duże bo w połowie drogi na szczyt myślałem że nie dam rady, bolały mnie mięśnie i łapały skurcze kwasny trochę rozciągania, masowania i wspomaganie szotem magnezowym pozwala iść dalej Smile

W międzyczasie dziewczyny doszły na przełęcz i czekały na mnie, gdzie po około godzinie schodzę, krótka przerwa na regeneracje i dalej w drogę.
Przejście łańcuchów to jakaś katorga, nie którzy ludzie nie rozumieją że z dzieckiem nie idzie się tak szybko jak by się chciało ( A jakoś i gdzieś, to dziecko musi nabrać obycia i doświadczenia). Gdyby mogli to by nas popchnęli w przepaść byle już iść dalej ! Szarpanie łańcucha w momencie kiedy młoda miała go w rękach, pchanie się na siłę mimo braku miejsca i stwarzania niebezpieczeństwa !!! NOSZ KU..WA MAĆ !
Nie ważne, jakoś poszło i dalsza część wycieczki przebiegała w miłej turystycznej atmoswerze Wink

W Śląskim Domu zabawiliśmy tylko chwilę (Nasza pierwsza wizyta) krótka przerwa na jedzonko, zakup znaczki turystycznej i takie tam Wink A później już bardzo szybko w drogę do Smokowca, bo czasu do odjazdu autobusu było mało. Po drodze były uniki przed żmijami wygrzewającymi się na szlaku, całe szczęście wyprzedziły nas dwie biegaczki i to one później torowały nam drogę od żmij innocent giggle na styk dotarliśmy na PKS.

Po "przyjemnej" godzinie w autobusie, dotarliśmy do miejsca startu naszej wycieczki.
Padła decyzja że nie jedziemy na kemping jak zakładał wcześniejszy plan, tylko wracamy do domu Smile Zaparzyliśmy świeżą kawę i z bosymi nogami delektowaliśmy się jej pysznym smakiem siedząc sobie w cieniu... Do domu dotarliśmy po 22.00.

I taka to była wycieczka.

''(...) nigdy nie umiałem pogodzić się z tym, żeby wracać z niczym. Zawsze próbowałem jeszcze raz. Czasem nawet wbrew logice, ale zgodnie z jakimś wewnętrznym przekonaniem.'' (J.Kukuczka)
05-08-2018 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Wiadomości w tym temacie
Doliną Białej Wody na Małą Wysoką... - grabarz - 05-08-2018 02:01 PM

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: