Temat zamknięty  Napisz temat 
Majówka 2018 na Wielkiej Fatrze
Autor Wiadomość
Stasiu

*****


Postów: 16,422
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #1
Rolleyes  Majówka 2018 na Wielkiej Fatrze

Ledwo zakończyliśmy jedną bibę i trzeba organizować kolejną. Jak admin zalecał, tak też zrobiliśmy. Na Hali Krupowej padła decyzja o kolejnej bibie.

Na razie jest propozycja dla tych co nie wiedzą, gdzie dreptać początkiem maja. Są już wyznaczone dni:
3.5 - 6.5.2018
Trochę przemierzyłem mapę i z grubsza mam taką propozycję trasy:

1. Teplá dolina i dojście do Chaty Limba pod Rakytowem. Trasa minimum, ze względu na różne czasy dojazdu uczestników. Ja bym proponował odwiedzenie wiochy Vlkolínec (dziedzictwo kulturowe zapisane w UNESCO). Samochody zostawiamy w Rużomberku lub we Vrutkach, Żylinie (niżej zapodam, gdzie będzie wygodniej wg ostatniego dnia). Autobus jeździ z Rużomberka do Liptowskich Rewuc.
2. Normalna trasa (trzeba ją przejść) Chata Limba - Rakytow - Ploska - Chata pod Boryszowem. Po odpoczynku późno popołudniowe wyjście na Boryszow. Muszę do przodu uprzedzić przed krytykami, że w razie mrozu, burzy, opadów wszelakich itp. wcale nie musimy Boryszow odwiedzić. Smile
3. Kolejna normalna trasa Chata pod Boryszowem - Ostriedok - Kryżna - Hotel Kralowa Studnia.
4. Dwa warianty zejścia i powrotu do samochodów. Kto będzie chciał się przejechać pociągiem na trasie widokowo-technicznego standartu europejskiego, przejechać 22 tuneli, w tym najdłuższy (4,5 km) na Słowacji, dwie doliny z obrotem 180 stopni, to zejdziemy do wiochy Staré Hory lub Dolný Harmanec i autobusem do Bańskiej Bystrzycy. Stąd pociągiem do Vrutek lub Żyliny. Tym, którzy będą mieli w nosie przejazd pociągiem lub będą się śpieszyć, to ze Starych Hor jedzie autobus do Rużomberka.

Wszystkie trzy noclegi jeszcze nie mam zagwarantowane i dlatego może się coś zmienić. Trzeba wziąć pod uwagę, że Limba i Pod Boryszowem są chaty najniższego standartu zwłaszcza duża higiena odbywa się w naturze. Z tego powodu Kralową Studnię dałem na sam koniec, kiedy higiena po trzech dniach już jest jednak więcej potrzebna. Myślałem też o odwrotnym wariancie i przespaniem na Smrekowicy (tym byśmy więcej podreptali po grzbiecie), ale z wojskowego sanatorium zrobili wynośny hotel z apartamentami. Można też iść na całość i spać w szałasach lub miejscach biwakowych, jednak atmosferę podanych chałup mogę polecić, zwłaszcza tym, co tam jeszcze nie byli.

Czekam na propozycję i uwagi. Forumowiczu! Jeżeli nie wiesz co z wolnym czasem w wyżej podanych dniach, szukasz dreptania w ładnych górach i widzieć Stanisława w akcji (wiecznie to nie będzie), zapisz się na podaną niżej listę do 18.3.2018

1. Stasiu

Zaliczki nie trzeba, późniejsze wpisy na listę nie gwarantują spania z bibowiczami, wypisanie się z listy po terminie jest skazane na wieczne potępienie.
Na razie tyle.Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
26-02-2018 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Temat zamknięty  Napisz temat 

Wiadomości w tym temacie
Majówka 2018 na Wielkiej Fatrze - Stasiu - 26-02-2018 09:20 PMPokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: