Odpowiedz  Napisz temat 
Koniec wysokogórskich schronisk
Autor Wiadomość
wuzu

**

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
Koniec wysokogórskich schronisk

Witam wszystkich, przyglądam się dłużej lecz nie pisałem dotąd z braku czasu i nadmiaru zajęć.Wybieramy się w połowie września w nasze Taterki. Mało kiedy uda się zmontować kilka osób każdy ma swoje zajęcia wiadomo. Okazuje sie że w naszych "schroniskach" odprawia się łazików nawet o dość późnych porach. Od kilku lat w nasileniu ruchu pojawił się zwyczaj rezerwowania miejsc. Nie dostanie się czasem nawet podłogi. W sprawie tej dzwoniłem do TPNu gdzie odesłano mnie natychmiast do nieuprzejmej pani z informacji turystycznej (patrz dla ceprów). Dowiedziałem się oględnie mówiąc że schroniska są w ajencji spółek , i odstawiają bonanzę jak hotele i pensjonaty ustanawiając sobie niepisane prawa. Fakt natłok ludzi jest niekiedy wielki, jednak to przede wszystkim wynik zbyt dużej dostępności naszych gór ze względu na asfalt którym dowozi się tabuny, a może i zbyt małe opłaty nie wiem. Wiadomo ludzie są coraz bardziej rozbestwieni i w góry jeżdżą nie tylko ich miłośnicy (co widać po śmieciach po drodze) , ale np zajmują miejsca do spania imprezownicy rezerwując sobie schronisko jak pensjonat, nie koniecznie chodząc po szlakach bo nie są na to przygotowani. Niech już zostają tacy na dole na Krupówkach! W każdym razie tylko 5 Stawów czasem deski udostępnia po zmroku. Kierowniczka Murowańca i recepcjonista z M.Oka jako wyjście z sytuacji wskazują czołówki i zejście w dól gdzie za szlabanem nie koniecznie jest dalsze wyjście z sytuacji (brak noclegów i transportu), a oczy miśka błyszczą czasem niemiło. W zeszłym roku po nieprzespanej nocy (jazda do Kuźnic) i 13stu godzinach marszu ze sporym worem, odprawiono nas w 3ch miejscach. Koniec końców noclegi na dole marnowały nasz czas. Co o tym sądzicie? Nie wiem czy do Słowacji nie skoczyć zatem...... smutne to....

Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2007 07:50 AM przez wuzu.

05-09-2007 07:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Wiadomości w tym temacie
Koniec wysokogórskich schronisk - wuzu - 05-09-2007 07:47 AM

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: