Odpowiedz  Napisz temat 
Wszystko dla "turystów" - czyli jak zabetonować Tatry?
Autor Wiadomość
Kiwi

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
Wszystko dla "turystów" - czyli jak zabetonować Tatry?

W tym roku w lipcu wybrałam się na kilka wycieczek z rejonu Szczyrbskiego Plesa i przyznam się szczerze, że przygnębiło mnie to co tam zobaczyłam. Już od dawna nad tym stawem były hotele i restauracje ale to co w ostatnich 2 latach uczyniono jest nie do opisania. Od strony kolejki praktycznie zabetonowano teren przy brzegu jeziora. Wybudowano nowe ośrodki a teraz na ukończeniu jest okropny hotel spa wyglądający jak stare bloki (nie wiem kto to projektował ale jest osobą tak świadomą spójności architektury z przyrodą jak ja jestem baletnicą :-)) Po Szczyrbskim Plesie pływają łódki z "turystami", w godzinach południowych nawet koło 6-8 jednocześnie (mam nadzieję, że kaczki nie utrudniają im "ruchu na wodzie"). Nie lepiej jest na trasie na Predne Solisko. Wokoło Chaty na Solisku ma powstać "tylko" restauracja, ośrodek z miejscami noclegowymi, nowa trasa zjazdowa (pięknie wycięto juz sporo kosodrzewin). W planach jest też doprowadzenie tam kanalizacji i wybudowanie nowego wyciągu narciarskiego. Zamiast na wycieczce znalazłam się na placu budowy z wygodnymi "turystkami" w tle, które wjechawszy kolejką krzesełkową (w letnich sukienkach i japonkach) udały się wraz ze swoimi pieskami na buchty do chaty i spacer wokoło niej.
Hmm a może patrzę na to ze złej strony. Może powinnam cieszyć się, że osoby, które nigdy nie spędziłyby urlopu w górach (gdyby nie luksusowe hotele), dzięki tym udogodnieniem będą mieć szansę obcowania z "naturą"?unsure

Nie, chyba nie będę się z tego cieszyć ...

Wszystko to, co nadaje smak i sens życiu jest bliżej niż myślimy ...

Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2009 10:44 PM przez Kiwi.

19-08-2009 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Wiadomości w tym temacie
Wszystko dla "turystów" - czyli jak zabetonować Tatry? - Kiwi - 19-08-2009 10:34 PM

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: