Odpowiedz  Napisz temat 
"niefortunne" plany inwestycyjne w Tatrach
Autor Wiadomość
Galleahad

****


Postów: 491
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2008
Status: Offline
Post: #1
RE: "niefortunne" plany inwestycyjne w Tatrach

Na Słowacji chyba niestety pozostała tradycja "kołchoźniczej" eksploatacji przyrody. Wystarczy spojrzeć na zabudowę. Jakoś im nie przeszkadzają szpetne pozostałości poprzedniej gospodarki. Poza tym śledząc politykę TANAPu można zauważyć, że wszystko obliczone jest na zysk. Regulacje dotyczące wchodzenia na szczyty poza szlakami są tak samo nieścisłe jak niewygodne. Otóż teoretycznie mając kask i uprząż można pójść wszędzie, gdzie nie ma rezerwatu i jakby się jakiś filanc przyczepił, to właśnie robimy dojście pod ścianę albo wycof.

A akcje zamykania Tatr na zimę i to, że Słowacy trzęsą dupą o swoją dolinę Cichą oznaczają tylko, że chcieliby wygonić z wysokich i dalekich ostępów górskich niedochodowych turystów, którzy wszystko przyniosą na plecach, a wolą przyjąć bogatych narciarzy i turystów reglowych, którzy powyżej schronisk by nie wychodzili.

Jednak jeśli chodzi o ochronę Tatr... przydałaby się jakaś akcja tam na miejscu na kształt naszej Rozpudy - obawiam się jednak, że Słowacy są za bardzo pragmatyczni i gonią za zyskiem, a ekolodzy nie mają przebicia. Poczekamy na odpowiedź Unii Europejskiej. By gdyby Tatry Słowackie straciły miano parku narodowego, to nagle wszędzie możnaby u nich przekroczyć granicę, a tego Słowacy to się chyba naprawdę obawiają.


19-11-2008 12:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Wiadomości w tym temacie
RE: "niefortunne" plany inwestycyjne w Tatrach - Galleahad - 19-11-2008 12:55 PMPokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: