Odpowiedz  Napisz temat 
"niefortunne" plany inwestycyjne w Tatrach
Autor Wiadomość
mar.an

*****


Postów: 1,093
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2008
Status: Offline
Post: #1
"niefortunne" plany inwestycyjne w Tatrach

www.onet.pl napisał(a):
Słowackie inwestycje mogą zniszczyć Tatry

"Gazeta Wyborcza": Słowackie inwestycje na terenach zniszczonych po huraganie z 2004 r., mogą doprowadzić do zniszczenia Tatrzańskiego Parku Narodowego. Słowacy nie chcą poczekać aż las naturalnie się odrodzi, tak jak dzieje się po polskiej stronie.
Drzewa powalone w pasie o długości 40 km zostaną usunięte, a Słowacy postanowili wybudować w tym miejscu nowe wyciągi narciarskie, hotele i górskie apartamenty. Budynki będą miały po około 20 metrów wysokości.

- Na Słowacji ingerencja w tatrzańską przyrodę ma bardzo dużą skalę. Inwestycje zagrożą polskiej części gór, bo Tatry to jeden ekosystem - mówi "Gazecie Wyborczej" prof. Zbigniew Mirek członek rady polskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dodając, że jeżeli przestanie istnieć słowacki park narodowy, to zagrożenie dla polskiego parku z każdym rokiem będzie większe i w końcu nie będzie co chronić.Temat z dzisiejszej Gazety Wyborczej.
Średnio mi się ten pomysł słowacki podoba, a nawet dodam - baaardzo średnio. Pomyśleć, że za jakiś czas idąc w góry zamiast przez tereny pozostałe po huraganie, które zdążyły już nieco odrosnąć, będziemy przechodzić wśród hoteli górskich zaśmiecających krajobraz swoim wyglądem... No i wyobrażam sobie niedźwiedzie i inne górskie czworonożne okazy krzatające się w okolicy 20-metrowych apartamentowców, "odławiane" dla bezpieczeństwa "apartamentowych bywalców".
Niezbyt przyjemna wizjaSad
Park Narodowy miejscem na apartamenty - jakis kompletny absurd!http://www.youtube.com/watch?v=syTcL8OIP7A
20-10-2008 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Wiadomości w tym temacie
"niefortunne" plany inwestycyjne w Tatrach - mar.an - 20-10-2008 05:11 PMPokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: