Odpowiedz  Napisz temat 
KURTKA ZIMOWA
Autor Wiadomość
Ossesmayer

*


Postów: 1
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2017
Status: Offline
Post: #1
KURTKA ZIMOWA

Przeglądam sklepy internetowe szukając odpowiedniej kurtki na zimę. Czytam o parametrach i im dłużej w to brnę tym mniej już wiem.
Szukam kurtki zimowej na górskie wycieczki, chyba raczej z wypełnieniem syntetycznym. Na jakie parametry zwracać uwagę?

Czy np ta kurta będzie odpowiednia na zimę w Tatrach? Dodatkowo na to ew. jeszcze kurta z Gore-Texem
http://8a.pl/kurtka-arcteryx-atom-lt-jac...-fizz.html


Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2017 01:57 PM przez Ossesmayer.

03-11-2017 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,671
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #2
RE: KURTKA ZIMOWA

To jest raczej waciak z takich cieńszych i nie ma kaptura, odpowiednik starej bluzy polarowej, też jakaś zewnętrzna kurtka się przyda na to.



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
03-11-2017 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #3
RE: KURTKA ZIMOWA

Też tak myślałem. Jednak Osses jest chyba sportsmenka i nie potrzebuje ocieplanej kurtki dla plątonogich, ale żeby dobrze się czuła podczas swoich aktywności zimowych w górach.



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
03-11-2017 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Reinhold

****


Postów: 351
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2015
Status: Offline
Post: #4
RE: KURTKA ZIMOWA

Zależy przy jakich temperaturach chcesz chodzić. Kurtka na zimowe Tatry to pojęcie względne Smile. Zewnętrzna warstwa nie koniecznie musi zawsze być super ciepła, ważne żeby była nieprzewiewna. Zwracałbym uwagę na to czy kurtka ma wysoką gardę i kaptur. Zamki pod pachami to też dobra rzecz nawet w zimowej kurtce. Im więcej będziesz chodziła zimą po górach, tym sprawniej będziesz potrafiła dobrać ciuchy na pierwszą i drugą, (trzecią, czwartą, piątą... Big Grin) warstwę. Jeżeli kupujesz swój pierwszy zestaw do zimowego chodzenia po górach, mimo wszystko wychodziłbym z założenia, że lepiej się spocić niż zmarznąć.

"Ocieplina Coreloft doskonale spisująca się w każdych warunkach atmosferycznych" - przypuszczam, że większości osób na tym forum, które chodzą zimą po górach nic to nie mówi. Jeżeli nie kupujesz kurtki puchowej, to nie przejmuj się parametrami. Producent i tak zawsze napisze, że będzie Ci ciepło, a Ty i tak nie będziesz wiedzieć dopóki kurtki sama nie przetestujesz.


Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2017 10:54 PM przez Reinhold.

03-11-2017 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Zygmunt

****


Postów: 324
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2016
Status: Offline
Post: #5
RE: KURTKA ZIMOWA

Reinhold napisał(a):
lepiej się spocić niż zmarznąć.


Nie mogę się z tym zgodzić. Człowiek spocony marznie dwa razy szybciej i dwa razy bardziej mu to dokucza. Zwłaszcza zimą. Wiem, bo z natury jestem potliwy. Sucha warstwa pierwsza to dla mnie priorytet absolutny.


05-11-2017 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,585
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #6
RE: KURTKA ZIMOWA

Też jestem potliwy zawsze mam na zmianę koszulki,nie ważne czy -20 jak mokry to przebieram ,jak jestem mokry to nie ważne ile mam warstw to marznę



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
05-11-2017 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Zygmunt

****


Postów: 324
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2016
Status: Offline
Post: #7
RE: KURTKA ZIMOWA

tomtur napisał(a):
zawsze mam na zmianę koszulki, nie ważne czy -20 jak mokry to przebieram


ok

System mądrze dobranych warstw, którymi można sobie manipulować w zależności od sytuacji to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie na zimę. Problem tylko w tym, że trzeba się tego nauczyć, poznać swoje ciało, poznać sprzęt, poznać góry, wydać ciężarówkę pieniędzy...


Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2017 08:54 PM przez Zygmunt.

05-11-2017 08:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Reinhold

****


Postów: 351
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2015
Status: Offline
Post: #8
RE: KURTKA ZIMOWA

Zygmunt napisał(a):

Reinhold napisał(a):
lepiej się spocić niż zmarznąć.


Nie mogę się z tym zgodzić. Człowiek spocony marznie dwa razy szybciej i dwa razy bardziej mu to dokucza. Zwłaszcza zimą. Wiem, bo z natury jestem potliwy. Sucha warstwa pierwsza to dla mnie priorytet absolutny.

Zygmunt, bynajmniej nie chodziło mi o to żeby zimą za każdym razem ubrać wszystkie ciuchy załadowane do plecaka, tylko żeby mieć jakieś opcje dobrania warstw do warunków jakie się zastanie. No chyba, że ktoś chce sprawdzić czy 'Ocieplina Coreloft doskonale spisująca się w każdych warunkach atmosferycznych' + polarek i koszulka termoaktywna dają radę przy -15 i mocnym wietrze Wink


07-11-2017 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
ulablo

*


Postów: 1
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2018
Status: Offline
Post: #9
RE: KURTKA ZIMOWA

ok:ok


16-01-2018 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mirek

*****


Postów: 6,609
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2008
Status: Offline
Post: #10
RE: KURTKA ZIMOWA

ulablo napisał(a):
ok:ok


A że co?



..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
16-01-2018 08:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
titanic

*


Postów: 2
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2018
Status: Offline
Post: #11
RE: KURTKA ZIMOWA

Dla mnie jako dla kompletnego laika najwazniejsze jest zeby była z wytrzymalego materialu. Za dobra puchowke niestety tzreba sporo zaplacic..



Don't be affraid <3
21-09-2018 08:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
plaskospacerowic

*


Postów: 2
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2019
Status: Offline
Post: #12
RE: KURTKA ZIMOWA

Jeśli chodzi o mnie, to w tym roku wymieniłem kurtkę zimową, ale nie puchową. Nową kupiłem i chodziłem już w niej w lutym i na początku marca i sprawowała się bardzo dobrze ok myślę że w tę zimę jeszcze spokojnie w niej pochodzę i z niej nie wyrosnę


16-10-2019 08:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: