Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (3): « Pierwsza [1] 2 3 Następna > Ostatnia »
warto przeczytać
Autor Wiadomość
Rycho
i Tymek
*****


Postów: 512
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #1
warto przeczytać

zachęcam wszystkich miłośników gór do zapoznania się z nowym numerem kwartalnika "W górach" . A co polecam? Polecam artykuły "Panoramy tatrzańskie","Zamarła Turnia", "Anapurna" opowieść Krzysztofa Wielickiego,opowiadanie "lawina" i wiele wiele innych ciekawych artykulików między innymi naszego starego znajomka Bogusia Nowaka, a i o faunie i florze też się coś znajdzie.Reszta to niespodzianka. Polecam

psToungueomyślałem że warto by polecić fajne czasopisma lub super artykuły dlatego ten wątek, jeżeli zdublowałem lub umieściłem tam gdzie nie należy to
kolegów moderatorów proszę o korektę pozdrawiam



... i będą mi grały wiatry na organach turnii...
17-07-2007 07:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #2
RE: warto przeczytać

Rycho napisał(a):
psToungueomyślałem że warto by polecić fajne czasopisma lub super artykuły dlatego ten wątek, jeżeli zdublowałem lub umieściłem tam gdzie nie należy to
kolegów moderatorów proszę o korektę pozdrawiam  

Rycho-sam pomysł wydaje się ciekawy-umieszczenie tematu w dziale "Rozmowy o górach"-jak najbardziej zasadne.Istniejący wątek "Literatura górska"-,przez forumowiczów jest traktowany jako miejsce gdzie się opiniuje i poleca bardziej zwarte formy wypowiedzi (np.proza,poezja górska i turystyczna,)-w postaci książkowej,albumowej etc.
Natomiast -teraz(zwłaszcza w ostatnich czasach)-podstawą wypowiedzi w postaci publikacji-jest raczej czasopiśmiennictwo turystyczne i taternickie(np.tytuły"W górach","npm","Magazyn
Górski","Góry",kwartalnik "Tatry",a i pewnie parę innych pomniejszych -by się znalazło)
Jeśli forumowicze zechcą polecić,zrecenzować,przedyskutować -dane czasopismo czy konkretny artykuł,stworzony przez Ciebie Rycho-wątek, będzie właściwym miejscem
pozdrawiam



17-07-2007 08:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #3
RE: warto przeczytać

Mam przed oczyma i przeglądam nr 8 magazynu "npm":Z gór Polski i pogranicza polsko-słowackiego w miesięczniku-napotykamy relację z Beskidu Śląskiego-"Do źródeł Królowej Polskich Rzek",w innym artykule zapodany jest opis traktu wzdłuż przełomu Dunajca-Szczawnica-Czerwony Klasztor.Dla miłośników imprez wodnych wprowadzenie i opis alpejskich tras kanioningowych.Ponadto coś -o zbójowaniu w kontekście historycznym,w dziale krajoznawczym -rzecz o krzyżach (np.takich jak na Giewoncie).Relacje z Grenlandii,Albanii i Armenii uzupełniają wydanie.
Dla zainteresowanych-miłego czytania



19-07-2007 07:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #4
RE: warto przeczytać

Czy czytaliście już najnowsze wydanie kwartalnika "Tatry"(nr3/21) ? Jeśli nie -to zachęcamSmile-jak dla mnie jest jeden z bardziej interesujących tytułów górskiej prasy na rynku.Pod względem edytorskim-perfekcyjnie przygotowany,merytoryczny,zawierający dużo ciekawych zdjęć i artykułów.W najnowszym numerze-tradycyjnie aktualności z Tatr Polskich i Słowackich,kronika zdarzeń i interwencji TOPR-u i HZS,bogaty dział przyrodniczy(m.inn"Tatry świerkiem kwitnące","Wiosenny remanent"i inne),cykl artykułów o ludziach zauroczonych Tatrami(minn."Tatry-sposób na życie",'Tatry pod powiekami",obszerna wspomnieniowa wypowiedź Jana Muskata) i wiele,wiele innych-ok 120 stron pięknie zapisanych TatramiSmile



02-08-2007 01:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #5
RE: warto przeczytać

CzytamySmile ...? Jak najbardziejSmile

o ile poprzedni numer magazynu "npm" trochę mnie rozczarował-o tyle najświeższy- ten datowany jako 1/2008 jest zupełnie niezły.A w środku m.inn coś o układzie z Schengen w praktyce turystycznej, relacje z wyjazdów w Alpy i Kaukaz(Grossvenediger i Elbrus)coś o skitourach.Z krajowego podwórka -artykuły o Kościelcu,Babiej Górze i Śnieżniku zimowym.Czuje się pewną świeżość i lekkość pióra charakterystyczną dla relacji nadesłanych przez czytelnikówCoolDla tych -co są zainteresowani w przyszłości prowadzeniem schroniska turystycznego czy bazy namiotowej w górach również coś się znajdzie(m.inn o prowadzeniu bazy namiotowej w Gorcach)
Ps.
Przy okazji wizyty w księgarni dokonałem zakupu najnowszego dzieła p.Ani Czerwińskiej pt "GórFanka".Rzecz bardzo wspomnieniowa z początków taternickich i nie tylko z przed lat.
Zawsze tych trochę słówek napisanych -będzie pewną odskocznią od świątecznego stołu i TV-i.Smile



18-12-2007 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,671
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #6
RE: warto przeczytać

Będąc przez całe święta w gościach, to u rodziców, to u teściów, nie wiem czy uda mi się oderwać na chwilę... no nie, będę uciekał z psem na spacery, i niech tylko śnieg spadnie .... ale wracając do tematu, w drodze pomiędzy, będę miał co czytać bo zaopatrzyłem się w przewodnik wysokogórski Leszka Jaćkiewicza Smile
A powiem Doktorze, że zachęciłeś mnie do kupna Tatr, szczególnie ulubionymi relacjami ( cenne doświadczenia innych) a nuż może się przydadzą Wink no i nasze zimowe podwórko, apetycznie Smile
pozdr



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
18-12-2007 11:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #7
RE:  warto przeczytać

Pablo napisał(a):
.... ale wracając do tematu, w drodze pomiędzy, będę miał co czytać bo zaopatrzyłem się w przewodnik wysokogórski Leszka Jaćkiewicza Smile

Bardzo inspirująca lektura -Pablo.Zapewne nie jest to uwzględnione w niniejszym przewodniku, ale w najnowszych "Górach"(11/2007) w "kąciku tatrzańskiego turysty" znajdziesz opis zwiedzenia Żabiego Konia.Rolleyes
Pozdrawiam



18-12-2007 11:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,671
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #8
RE: warto przeczytać

dr.Etker napisał(a):
Bardzo inspirująca lektura -Pablo.Zapewne nie jest to uwzględnione w niniejszym przewodniku, ale w najnowszych "Górach"(11/2007) w "kąciku tatrzańskiego turysty" znajdziesz opis zwiedzenia Żabiego Konia.Rolleyes
Pozdrawiam

No tak, ten szczyt znajdzie się pewnie w drugiej części przewodnika, z drogami o większej skali trudności, raczej nie dla takiego laika jak w moim przypadku Big Grin



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
18-12-2007 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #9
RE: warto przeczytać

Może krótkie omówienie najnowszego 2/2008 numeru "npm"-a w środku:relacje egzotyczne-Aconcagua,Atlas marokański i Meteory(Grecja), coś dla turystycznych ekstremalistów-żleb Karczmarza w wydaniu zimowym,a dla tych -co lubią rozstawiać namiot na śniegu-relacja z zimowych Gorców.Sudety reprezentowane są przygodami na Śnieżce i w Górach Stołowych.
Czytam to pismo,od dawna-choćby dlatego,że jest adresowane pod względem zawartości do tych co po szlakach...
Po zmianach w redakcji w ub.roku-zamieszcza jakby więcej opisów i relacji nadsyłanych przez czytelników, mniej jest natomiast tematów związanych ze sprzętem turystycznym( testy,reklamy etc) i opisów rejonów górskich na zasadzie kompendium wiedzy o danym terenie.



22-01-2008 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #10
RE: warto przeczytać

Ukazał sie najnowszy jesienny numer kwartalnika "Tatry-TPN".
W środku stałe działy m.inn aktualności z TPN i TANAP, kronika TOPRU I HZS, artykuły o faunie i florze Tatr.Poza tem rys historyczny z Tatr Jaworzyńskich lat !938/39, historia eksploracji jaskini Małej w Mułoooowej, cuś o Dolomitach i wiele innych ciekawych.
Kupiłem, przeczytałem-zachęcam .



31-10-2008 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
maciek
Moderator
******


Postów: 3,494
Grupa: Moderatorzy Forum
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #11
RE: warto przeczytać

Zachęcam Was do przeczytania tego artykułu, który ukazał się w ostatnim numerze "Przewodnika Katolickiego" : http://www.przk.pl/nr/kultura/duch_dawne...anego.html


19-01-2009 07:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
maciek
Moderator
******


Postów: 3,494
Grupa: Moderatorzy Forum
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #12
RE: warto przeczytać

Kilka dni temu, moja Elka kupiła na "drogę powrotną" Wink najnowszy numer magazynu "Sukces". I co tam znalazła? Artykuł o Witkacym - "Wielka mistyfikacja".

Autorka pisze w nim: "W jego przypadku nic nie jest pewne. Nawet to, kiedy umarł. Czy Witkacy popełnił samobójstwo we wrześniu 1939 roku, czy do końca lat 60 ukrywał się u kochanki, Czesławy Oknińskiej?"

Polecam ten artykuł wszystkim wielbicielom telentu "demona z Zakopanego" (hej, Atanazy, chyba coś dla Ciebie! Smile ) i nie tylko. Ciekawe, ile jest w tym prawdy, a ile dziennikarskiej sensacji.

http://www.sukcesmagazyn.pl/


23-07-2009 06:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
atanazybazakbal

**


Postów: 16
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2009
Status: Offline
Post: #13
RE: warto przeczytać

maciek napisał(a):
Polecam ten artykuł wszystkim wielbicielom telentu "demona z Zakopanego" (hej, Atanazy, chyba coś dla Ciebie! Smile ) i nie tylko. Ciekawe, ile jest w tym prawdy, a ile dziennikarskiej sensacji.


Dzięki za info Big Grin.
Pędzę do kiosku!
Pozdrawiam.


23-07-2009 08:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,671
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #14
RE: warto przeczytać

Oooooo sąsiadka na okładce... chyba sobie poczytam Toungue
a tak na prawdę to trzeba mi już odwiedzić wystawę prac Witkacego w Słupsku, dawno nie byłem...



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
23-07-2009 08:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
maciek
Moderator
******


Postów: 3,494
Grupa: Moderatorzy Forum
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #15
RE: warto przeczytać

Artykuł o narodzinach polskiego taternictwa i o Mnichu. Coś dla Ciebie Smoku. Smile

http://www.przk.pl/nr/mlodziez/narodziny...ictwa.html

A tu wywiad z Anną Czerwińską:

http://www.przk.pl/nr/spoleczenstwo/gory...okory.html


01-08-2009 07:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: