Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (76): « Pierwsza [1] 2 3 4 5 Następna > Ostatnia »
Na temat Gor Skalistych w Canadzie.
Autor Wiadomość
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #1
Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Mieszkam w Canadzie od wielu, wielu lat.Kocham gory, nie tylko canadyjskie gory ale wiele innych gor bardzo mnie pociaga i co rocznie uciekam od moich canydyjskich gor do innych stron swiata. Bardzo malo tutaj pisza na temat Gor Skalistych w Canadzie czy w USA. Ja osobiscie bede sie starac cos napisac na temat tych gor, szlakow turystycznych i moich ulubionych wyskokach w swiat gorski. Mam do tych gor tak blisko ze dwa raza w tygodniu je odwiedzam. Postaram sie podrzucic troche zdjec z Gor Skalistych. Znam Banff National Park,Jasper National Park, Yoho National Park. Kotenay National Park i wiele innych Provincjonalnych Parkow w poblizu mojego zamieszkania. Kiedy wskocze w samochod to za 45 minut jazdy jestem w Gorach Skalistych. Tak samo wyskoki raz do roku robie do USA do gor.Tym razem Dzien Dobry dla wrzystkich na tym gorskim forum. Moja klawiatura jest inna niz u was, ale jakos ktos sobie to przetlumaczySmile))                


20-06-2013 07:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #2
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Witaj.
Super, że chcesz napisać coś o tamtejszych górach i przybliżyć tematy. Zawsze brakowało mi na forum jakiejś relacji z wejścia np. na Mount Assiniboine.
Parafrazując słowa pisarza Fiedlera Arkadego- "Canada pachnąca żywicą i pięknymi szczytami".ok
ps.
Zdjęcia bardzo w porządku.ok



20-06-2013 03:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
PiotrekDz
...
*****


Postów: 3,603
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2010
Status: Offline
Post: #3
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Piękna rzecz mieć takie góry- tak blisko.



Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom
20-06-2013 03:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,508
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #4
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Witamy Kolegę zza oceanu! ok

Góry Skaliste brzmi obiecująco. Czekam zatem z niecierpliwością na relacje czy zdjęcia. Kawał drogi to od nas. Choć miałem okazję popatrzeć z góry na te góry Rolleyes No i przez szybę samochodu. Chodzić jednak nie było mi dane. Przynajmniej jeszcze innocent

Filmy z festwialu w Banff gościły u nas na Krakowskim Festiwalu Górskim przez parę lat. Choć ostatnio coś zniknęły z repertuaru uhm

Piękne i klimatyczne okolice.



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
20-06-2013 03:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #5
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Pedro napisał(a):
Witamy Kolegę zza oceanu! ok

Góry Skaliste brzmi obiecująco. Czekam zatem z niecierpliwością na relacje czy zdjęcia. Kawał drogi to od nas. Choć miałem okazję popatrzeć z góry na te góry Rolleyes No i przez szybę samochodu. Chodzić jednak nie było mi dane. Przynajmniej jeszcze innocent

Filmy z festwialu w Banff gościły u nas na Krakowskim Festiwalu Górskim przez parę lat. Choć ostatnio coś zniknęły z repertuaru uhm

Piękne i klimatyczne okolice.


Tak to bywa pieniadz gra role na kazdym festiwalu. Dla mnie to hobby. Lubie podzielic sie czyms i tym co mam za darmoSmile). Pomalu bede rozwijac tematy nietylko na temat naszych gor . Ale takze z moich wyjazdow do poludniowej ameryki, nowej zelandi, atakze tego popularnego nepalu. Mam tak duzo tu pisac na temat naszych gor ze zabieze mi duzo czasu. A co do dzisiejszego dnia to mamy bardzo deszczowa pogode i flooding. Droga do gor zamknieta, do Vancouver zamknieta. Pfu duzo deszczu na poczatek tego roku.


20-06-2013 04:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #6
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

dr.Etker napisał(a):
Witaj.
Super, że chcesz napisać coś o tamtejszych górach i przybliżyć tematy. Zawsze brakowało mi na forum jakiejś relacji z wejścia np. na Mount Assiniboine.
Parafrazując słowa pisarza Fiedlera Arkadego- "Canada pachnąca żywicą i pięknymi szczytami".ok
ps.
Zdjęcia bardzo w porządku.ok


Wlasnie za ta zywica wyjechalem dawniej do Canady. Czytalem jego ksiazke kilka raza. Coraz wiecej ludzi i turystow. Juz niedlugo nasza Canada bedzie pachniala chinszczyzna. Tak coraz wiecej zanieczyszczen przenosi sie z Chin do Canady.


20-06-2013 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #7
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

grizzly napisał(a):

dr.Etker napisał(a):
Witaj.
Super, że chcesz napisać coś o tamtejszych górach i przybliżyć tematy. Zawsze brakowało mi na forum jakiejś relacji z wejścia np. na Mount Assiniboine.
Parafrazując słowa pisarza Fiedlera Arkadego- "Canada pachnąca żywicą i pięknymi szczytami".ok
ps.
Zdjęcia bardzo w porządku.ok


Wlasnie za ta zywica wyjechalem dawniej do Canady. Czytalem jego ksiazke kilka raza. Coraz wiecej ludzi i turystow. Juz niedlugo nasza Canada bedzie pachniala chinszczyzna. Tak coraz wiecej zanieczyszczen przenosi sie z Chin do Canady.

I tak jest lepiej niż w Detroit. Tam to już w ogóle tylko RoboCop może poradzić.uhm



20-06-2013 06:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
paulina
magurczanka ;)
*****


Postów: 1,678
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Feb 2008
Status: Offline
Post: #8
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

grizzly napisał(a):
... Pomalu bede rozwijac tematy nietylko na temat naszych gor . Ale takze z moich wyjazdow do poludniowej ameryki, nowej zelandi, atakze tego popularnego nepalu. Mam tak duzo tu pisac na temat naszych gor ze zabieze mi duzo czasu.
...


Oj to wygląda na to, że będzie ciekawie. Smile Może nas choć wirtualnie po odległych nam górkach przeciągniesz, bo nie każdy ma możliwości żeby podreptać po kopczykach na innych kontynentach. Rolleyes

Tak przy okazji, witaj grizzly, miłej zabawy na forum, weny pisarskiej co byśmy mieli co czytać Smile i co oglądać, zatem zdjęć w relacjach nie szczędź! Smile



Kiedy w tęczy na niebie rozpoznasz kolorów życia odbicie, to znaczy po prostu, że kochasz życie! (...)
20-06-2013 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
maciek
Moderator
******


Postów: 3,494
Grupa: Moderatorzy Forum
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #9
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

grizzly napisał(a):
Moja klawiatura jest inna niz u was, ale jakos ktos sobie to przetlumaczySmile))

Jeśli o mnie chodzi, to nie mam z tym żadnych problemów. Smile

grizzly napisał(a):
Pomalu bede rozwijac tematy nietylko na temat naszych gor . Ale takze z moich wyjazdow do poludniowej ameryki, nowej zelandi, atakze tego popularnego nepalu.

Czekam z niecierpliwością. Smile

A tak w ogóle, witaj Kanadyjczyku. Smile


20-06-2013 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #10
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Nie wiem co na to powiedzieć. Pozostaje mi czekać o słuchać opowieści o kopczykach, które się zna z różnych opowieści i tym podobnych dyrdymałów. Świat jest taki mały i życie krótkie, żeby we wszstkich tych miejscach obmacywać te skały. Znowu mi smutno. Sad Niedźwiedziu, pisz do nas. ok Większość nas nigdy nie przekroczy tego Rubikonu.



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2013 08:39 PM przez Stasiu.

20-06-2013 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #11
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Moj czas a Polsce czas troche sie rozni. Nie znam dlaczego niektore moje pisanie nie wchodzi. Tepy komputer. Wlasnie chcialem wyslac kilka zdjec okolic Banff National Park, Moraine lake i Mount Temple. Piekne miejsce. Gora to kopczyk 3540 npm. Mozna wciagu 7-8 godzin zrobic scrambling. Moze byc bardzo niebezpieczna kiedy snieg z kamieniami i piarchem schodzi z gory. Tu tylko kilka zdjec z Moraine lake;                 . Zaladuje pare zdjec w podejciu na Mount Temple                                             . Jezeli chodzi o zdjecia to nie jestem fotogeniczny. Moja postawa zasmuca widok gorski. Zdjecia sa moje i moje szlaki kopczyki ktore przeszedlem. A pozniej jak sie wam znudzi canada to wrzuce USA i Zelandie i Poludniowa Ameryke i Nepal. Dzisiaj do kitu u nas pada deszcz i powodzie w podgorzu. Drogi pozamykane na zachod.


20-06-2013 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #12
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Stasiu napisał(a):
Nie wiem co na to powiedzieć. Pozostaje mi czekać o słuchać opowieści o kopczykach, które się zna z różnych opowieści i tym podobnych dyrdymałów. Świat jest taki mały i życie krótkie, żeby we wszstkich tych miejscach obmacywać te skały. Znowu mi smutno. Sad Niedźwiedziu, pisz do nas. ok Większość nas nigdy nie przekroczy tego Rubikonu.

Nie mam tak zbytnio duzo czasu. Mialem tak sobie pare dni wolnego od pracy i ciagle pada deszcz, pada usilnie i bardzo duzo klopotow z wylewami rzek w okolicach. Kopczyki tam jeszcze stoja. Ale do nich dotrzec nie mozna dzisiajSad((


20-06-2013 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #13
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

grizzly napisał(a):
(...)Jezeli chodzi o zdjecia to nie jestem fotogeniczny. Moja postawa zasmuca widok gorski. (...)

Wiesz grizli, tutaj się mylisz. Ja lubię zdjęcia gór, kiedy w przodzie stoi jakaś postać. I nawet jest lepiej kiedy to jest normalny człowiek. Te ładne buźki należą na inne rodzaje zdjęć. Wink



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
20-06-2013 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #14
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Zapomnialem dodac jak ta gora wyglada patrzac na nia z podworka. Mount Temple         Tak samo w poblizu mamy 2 piekne jeziorka consolation lakes.I tutaj dorzuce pare zdjec                        


20-06-2013 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #15
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Stasiu napisał(a):

grizzly napisał(a):
(...)Jezeli chodzi o zdjecia to nie jestem fotogeniczny. Moja postawa zasmuca widok gorski. (...)

Wiesz grizli, tutaj się mylisz. Ja lubię zdjęcia gór, kiedy w przodzie stoi jakaś postać. I nawet jest lepiej kiedy to jest normalny człowiek. Te ładne buźki należą na inne rodzaje zdjęć. Wink


akto robi ci zdjecia. Ja mam wiecej samotnika gorskiego wsobie, a nie bede sie chwalic niedzwiedziowi ze mam camereWink Pozatym pamietam ze camera moze tez odstraszycWink


20-06-2013 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: