Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (3): « Pierwsza [1] 2 3 Następna > Ostatnia »
Dom Turysty w Zakopanem
Autor Wiadomość
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,509
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #1
Dom Turysty w Zakopanem

Przed chwilą znalazłem w Tygodniku Podhalańskim informację na temat możliwego zakończenia działalności Domu Turysty w Zakopanem. Oto link:
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/in...62392a0777

Ma ktoś może bardziej szczegółowe informacje na ten temat? No cóż nie wiem jak Wy, ale ja jednak jestem zdania że obiekt typu Dom Turysty powinien istnieć. Może za mało znam bazę noclegową w Zakopcu jednak wydaje mi się że nie będzie obiektu który wypełniłby powstałą lukę jeśli faktycznie doszłoby do zamiany DT na nowowybudowany hotel (ceny przypuszczam że były by odpowiednio wyższe...).



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
22-07-2008 12:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Malgorzata_Wa

****


Postów: 300
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2008
Status: Offline
Post: #2
RE: Dom Turysty w Zakopanem

Tak, też o tym słyszałam. I również uważam, że taka baza jak "Dom turysty" powinien istnieć w Zakopanem. Takie miasteczko nie powinno zostawiać noclegów dla turystów li tylko i wyłącznie w rękach prywatnych właścicieli.

Przecież na całym świecie istnieją hostele różnakie. Nie każdy może/chce nocować w hotelach x-gwiazdkowych, kwaterach czy w namiotach.

Wystarczyłoby aby go wyremontowali, uczłowieczyli (łazienki) i cześć. Żeby Zakopane się nie przejechało na takiej decyzji...


22-07-2008 12:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #3
RE: Dom Turysty w Zakopanem

Przypadkiem Dom Turysty nie jest zabytkiem z powodu dachu gontowego ? Czy takie pozwolenie na remont nie złamie wielu przepisów ? Pewno znów na decyzji burmistrza zaważą łapówki i lobby zainteresowanych grup.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
22-07-2008 12:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Zoe

*****


Postów: 837
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2008
Status: Offline
Post: #4
RE: Dom Turysty w Zakopanem

Jeśli jest wpisany na listę zabytków, to go nie mogą zburzyć, bo najnormalniej w świecie złamią prawo. Remont przeprowadzić mogą, ale tylko pod okiem i za zgodą bodajże wojewódzkiego konserwatora zabytków.


22-07-2008 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #5
RE: Dom Turysty w Zakopanem

Zoe napisał(a):
Remont przeprowadzić mogą, ale tylko pod okiem i za zgodą bodajże wojewódzkiego konserwatora zabytków.


A jak gość będzie obiektywny i niezależny to Anglicy mogą się lekko zdziwić Big Grin

P.s. Dwa lata temu zmieniałem okna w domu. Tzw "strefa A" miasta Żywiec. Też się zdziwiłem Big Grin



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
22-07-2008 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #6
RE: Dom Turysty w Zakopanem

Jak mają zrobić hotel to zrobią, wszyscy zainteresowani dostaną kasę i koniec, myślicie że obchodzą ich jacyś turyści górscy. Znajdą sie inni amatorzy tego przybytku z grubszymi portfelami (taka miejscówka!) A dach zostawia w spokoju i już.



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
22-07-2008 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #7
RE: Dom Turysty w Zakopanem

Czyli zależy , które lobby da większą łapówkę. Amen.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
22-07-2008 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,509
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #8
RE: Dom Turysty w Zakopanem

Pewnie Pablo masz rację, bo wiadomo że w interesach ważniejsze są pieniądze a nie sentymenty. Jednak Ci turyści górscy o których wszyscy piszemy (i nimi jesteśmy Smile) także nocują w Zakopanem, a więc także płacą za nocleg, a więc także da się na nich zarobić. Nie wiem jakie jest średnie obłożenie Domu Turysty, nie wiem na ile jest on rentowny (duży obiekt więc duże koszty utrzymania). Niemniej wydaje mi się, że czy w tym miejsu czy w innym miejscu byle przystępnym na piechotę z centrum, może mniejszy niż dotychczasowy ale jednak tego typu obiekt chyba powinien być w stanie na siebie zarobić? Wydaje mi się że chętnych nie jest tak mało...



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
22-07-2008 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #9
RE: Dom Turysty w Zakopanem

Tak, tak ...ale w hotelu gość zapłaci 200 pln do tego zamówi jeszcze jakieś obiady czy kolację, alkohol i wyda dodatkowo jakieś 150 pln i tak przez kilka dni, a to w sumie jest ok.11 turystów schroniskowych. Jak zmieni się właściciel to na pewno będzie tam odpowiednio duża liczba gwiazdek przy wejściu.


Aaaaa bym zapomniał i w całej Polsce jest taka tendencja coraz mniej zaplecza hotelowego średniej klasy i niższej a coraz więcej tego z najwyższej półki. I popyt na takie jest bardzo duży i na tym się naprawdę zarabia, nad morzem to widać jak na dłoni co i gdzie powstaje, a noclegów w takich drogich hotelach ciągle brakuje. Popyt w większości tworzą goście zagraniczni, biznesowi i jakieś tam wyjazdy firmowe, integracyjne itd



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
22-07-2008 01:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mieciur
- - user - -
*****


Postów: 1,892
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Feb 2008
Status: Offline
Post: #10
RE: Dom Turysty w Zakopanem

Zgadzam się z Pedrem, że obiekt taki jak Dom Turysty powinien istnieć. Ale niestety Zakopane to komercja i myślę, że wkońcu go przekształcą na hotel a turyści plecakowi bądą mogli jeszcze nocować w schroniskach i to też pewnie do czasu. Niestety jestem pesymistą i jeśli obecna sytuacja w Tatrach i Zakopanyum się utrzyma to za parę lat wyjazd w Tatry więcej niż na 1 dzień będzie możliwy tylko dla luddzi z grubym portfelem i z wcześniejszą (na ok 2 miesiące) rezerwacją. Szkoda...


22-07-2008 05:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Zoe

*****


Postów: 837
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2008
Status: Offline
Post: #11
RE: Dom Turysty w Zakopanem

Szkoda, szkoda. Ale zawsze zostają nam panie, które atakują po wyjściu z autobusu. "Pokoik może?" Może one nie dorobią się gwiazdek, choć kto wie.. uhm


23-07-2008 11:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #12
RE: Dom Turysty w Zakopanem

Zoe napisał(a):
Szkoda, szkoda. Ale zawsze zostają nam panie, które atakują po wyjściu z autobusu. "Pokoik może?" Może one nie dorobią się gwiazdek, choć kto wie.. uhm


Nigdy nie należałem do wielkich entuzjastów tego obiektu- ale przychylam się do opinii, że szkoda się dzieje. Cry
Choćby z tego powodu, że w przypadku późnej pory przyjazdu do Zakopanego-nie zawsze już można liczyć na naganiaczy.
Drugie-W przypadku krótkiego jednonocnego pobytu pod Giewontem(wiadomo->dalej góry i noclegi w schroniskach), Ci co oferują kwatery strasznie grymaszą, bo najchętniej widzieli by gościa co i przez tydzień by letnikował na ichniej kwaterze w Harendzie albo innych Bachledach...uhm



23-07-2008 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
przemo

*****


Postów: 1,259
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2008
Status: Offline
Post: #13
RE: Dom Turysty w Zakopanem

Ja pamiętam swój pobyt w Domu Turysty podczas pierwszego wyjazdu w Tatry. Pokój 4 na 3 metry, 4 piętrowe łóżka - 8 osób, okienko ja we więziennej celi i mały stoliczek pod nim... i miało to swój urokok

co do cen: to chyba nie ma co przesadzać, dać średno 30zł na prywatnej kwaterze to chyba nie jest dużo, no tylko że problem właśnie taki że na jeden dzień to nie chcę przyjąć.


29-07-2008 10:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,509
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #14
RE: Dom Turysty w Zakopanem


Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
30-07-2008 08:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Malgorzata_Wa

****


Postów: 300
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2008
Status: Offline
Post: #15
RE: Dom Turysty w Zakopanem

no. kasa rządzi. a jak ktoś będzie chciał przyjechać na jeden dzień to zostanie mu nocleg pod chmurką.


30-07-2008 09:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: