Odpowiedz  Napisz temat 
Akcja odbudowy Wieży na Śnieżniku
Autor Wiadomość
bios

*****


Postów: 802
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #1
Akcja odbudowy Wieży na Śnieżniku

W niedzielę 14.10 byłem na Śnieżniku, pogoda dopisała.
Na szczycie jest kupa kamieni po wyburzonej wieży. Nie podoba mi się ten bałagan na Śnieżniku, szlakowskazy krzywe, tablica przejścia granicznego tez niechlujnie usytuowana.
   
Na kupie kamieni jest umieszczona tablica:
   

Co sądzicie o planach i akcji odbudowy Wieży ?

Historia Wieży na Śnieżniku
" W latach 1895 - 1899 została wzniesiona wieża widokowa imienia cesarza Wilhelma (Kaiser - Wilhelmtur), która została zbudowana z kamienia.
Składała się z dwóch zestawionych ze sobą cylindrycznych wież, wyższej i niższej.
Wyższa miała 33,5 m, a niższa - 17 m.
Większa wieża miała kształt cylindryczny, zwężającej się ku górze wieży zwieńczonej blankami i zawierała schody na górną kondygnację.
W przyziemiu znajdowała się sklepiona hala poświęcona cesarzowi Wilhelmowi, w której umieszczono jego popiersie.
Na początku XX w. wzniesiono przed wieżą schronienie dla turystów, niewielki jednokondygnacyjny, drewniany budynek z dużymi oknami.
Ze względu na zagrożenie jaki stwarzała zdewastowana wieża widokowazburzona została 1973 roku" - http://www.snieznik.prv.pl/

Dyskusja na forum Sudety.it - http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=8...nie%BFniku


17-10-2007 11:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kamil756

*


Postów: 9
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2007
Status: Offline
Post: #2
RE: Akcja odbudowy Wieży na Śnieżniku

hueh no faktycznie moje jedno z marzeń, to to aby na .śnieżniku była wielka wieża widokowa(najlepiej taka jak była kiedyś) coś podobno myślano o jakiejś wieży ale coś ucichło, a szkoda...


17-10-2007 08:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mohito84

*


Postów: 1
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Feb 2015
Status: Offline
Post: #3
RE: Akcja odbudowy Wieży na Śnieżniku

Kiedyś mieszkałem w tych rejonach i żałuję, że nie zwiedzałem tego wszystkiego. Teraz nadrabiam. Chciałbym by to powstało, ale nie wiem czy nie zaszkodzi to środowisku (budowa)


22-11-2016 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mirek

*****


Postów: 6,609
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2008
Status: Offline
Post: #4
RE: Akcja odbudowy Wieży na Śnieżniku

mohito84 napisał(a):
Kiedyś mieszkałem w tych rejonach i żałuję, że nie zwiedzałem tego wszystkiego. Teraz nadrabiam. Chciałbym by to powstało, ale nie wiem czy nie zaszkodzi to środowisku (budowa)

Fajnie odnowić temat po 9 latach.giggleTylko w jakim celu?



..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
22-11-2016 03:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,671
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #5
RE: Akcja odbudowy Wieży na Śnieżniku

Mirek, musisz się uzbroić w cierpliwość a za jakiś czas wyjdzie po co ten post Wink



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
22-11-2016 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mirek

*****


Postów: 6,609
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2008
Status: Offline
Post: #6
RE: Akcja odbudowy Wieży na Śnieżniku

Pablo napisał(a):
Mirek, musisz się uzbroić w cierpliwość a za jakiś czas wyjdzie po co ten post Wink


Nooo nie wiem czy tak długo pożyję.giggle



..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
22-11-2016 04:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
No Name

**


Postów: 21
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2009
Status: Offline
Post: #7
RE: Akcja odbudowy Wieży na Śnieżniku

Po co się buduje wieże widokowe? Po to żeby ze szczytu było coś widać. Czy na Śnieżniku aktualnie coś zasłania widok? Jaki jest sens wydawania milionów zł na budowę czegoś co w żaden sposób nie zmieni widoku?
Wieże widokowe to się buduje na zalesionych szczytach.


02-03-2017 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: