Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (5): « Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 [5] Ostatnia »
Zachodnia część USA
Autor Wiadomość
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #61
RE: Zachodnia część USA

Oliwka napisał(a):
No to ładnie pozwiedzaliście i góry, i kaniony, i ocean. Pogoda też full wypas Wink i lato ze słońcem, i zima ze śniegiem. Szkoda tylko, że nie mogliście pokąpać się w oceanie.
Grizzly napisałeś, że są duże różnice w cenach na campingach w USA i w Canadzie. Możesz (tak dla zaspokojenia ciekawości) podać w przybliżeniu koszt np. za 1 noc na campingu w USA i w Canadzie i co jest w tę cenę wliczone?

Co to za włochaty zwierz skubał resztki trawki? Wyglądał jak turo-bawolo-mamut giggle



Stalo sie to wlasnie dlatego ze Canadyjski dollar spadl na wartosci do USA dollars. Jezeli kanadyjski dollar byl gdzies od 90% w gore do US dollar to by sie ceny wyrownaly. State campingi albo national campingi od lat poszly w gore . 20-25 lat temu panstwo nimi sie zajmowalo i byly one dosyc tanie. Od tego czasu przepisali je aby sie opiekowac nimi prywatnym corporacjom. i ceny pod koczyly 100% w gore w ciagu kilka lat. To samo jest w Canadzie. Jakie ceny jezeli sa bardziej popularne miejsca to campingi sa drozsze. Blizej ladnych miejsc sa dosyc drogie. Prywatne dochodza od 45 do 80 $ USA za jedna noc. Panstwowe od 35 $ do 55 $ za jedna noc. Co na tym campingu jest za te pieniadze. To mam podlaczenie electryczne, wode i sewer line do trailera . Na campingu takze sa ubikacje z ciepla woda i prysznic za te pieniadze. Jezeli sie spedza noc na campingu bez tych podlaczen to prywatne sa gdzies od 35 do 40 $ a panstwowe od 20 do 30 $. Sa to mniej wiecej campingi w popularnych miejscach. i tak samo za te pieniadze sa z ciepla woda prysznice i ubikacja z ciepla woda. Jezeli sie oddali od tych popularnych miejsc nawet 10, 20 km to ceny spadaja za campingi. Za wszystkie podlaczenia prywatne sa od 30 do 40 $ a panstwowe od 25 do 35 $.. Campingi bez podlaczen prywatne od 20 - 25 $ a panstwowe 12-20$. Moja zona nie mogla spedzic na campingu bez podlaczen wiec musialem placic o wiele wiecej. Te same ceny sa w Canadzie tylko ze Canadyjski dollar jest 75% amerykanskiego dollara. Dlatego kosztowaly nas campingi w US okolo 30 % wiecej niz w Canadzie. Tak samo koszta za zywnosc sa wieksze niz w Canadzie w przeliczeniu do naszego dollara. Zauwazyle takze ze bardzo malo turystow z Canady wyjezdzajacych do USA. Przez ten czas kiedy bylem w USA to doliczylem sie do 5 samochodow Canadyjska licencja. W zeszlym roku kiedy bylem w USA to Wyoming w miasteczku Jackson Hole za camping domagali sie 115 $ US za jedna noc. Wiec odjechalem 15 km dale i zaplacilem 70$. Ale to miejsce jest popularne bardzo w USA. Kiedy spedzilem kilka nocy w Lake Tahoe w USA. to bez podlaczen za jedna noc placilem az 42 $ US. I musialem sie zwinac o jedna noc wczesniej bo bylo bardzo glosno nie mozna bylo spac a w nocy wloczyli sie po campingach homeless i uzywali prysznic i ubikacje. to byl bardzo brudny camping in lake tahoe ktory byl pod zarzadem miasta. Juz bym tam nikomu nie polecal zagladnac. Tak samo kolo wiekszych miast duzo na prywatnych czy panstwowych campingach mieszkaja na stale przez pewien czas rodziny z dziecmi poniewaz maja prace w miescie a nie moga znalez mieszkan. Mieszkaja w starych trailerach.Tak ze to wrzystko wplywa negatywnie na turystow. Bylem w zachodniej czesci USA wiele razy. W przyszlosci bede tylo wyjezdzal blizej Canadyjskiej granicy . Nawet zauwazylem ze za 1 liter benzyny ktory placilem w Calgary 98 centow to w Californii kosztowal z przeliczenien od 1,10 do 1,30 $ Za liter. A na kazdej stacji benzynowej pisze ze panstwo bierze od 38 do 48% podatku a State od 20 do 24% tylko 28 % pozostaje na reke olejowym companiom. Tak ze podatki od paliwa sa tam takze. Coraz wiecej w popularnych miejscach pojawia sie wiecej turystow z chin z indii, albo z poludniowej ameryki i czesto campingi na lato musza byc rezerwowane az 6 miesiecy wczesniej. Dobrze jest zwiedzic te miejsca ale w przyszlosci beda wieksze utrudnienia.. Wszystkie te koszta campingow sa za jedna noc..


Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2019 04:09 PM przez grizzly.

04-07-2019 04:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #62
RE: Zachodnia część USA

Teraz wiem , że campingi w Stanach trzeba omijać wielkim kołem. 70 dolarów za nocleg? Ja bym to nazwał bandytyzm w biały dzień. Złote Dolomity z maksymalnie 15 euro. Nawet Zbójnicka w Tatrach ze swoimi 30 eurami, to nie przebijaa.



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
04-07-2019 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,587
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #63
RE: Zachodnia część USA

A jak to się ma czy jak na dzikusa bym się rozbił to jakieś kary czy mozna biwakowacBig Grin



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
04-07-2019 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #64
RE: Zachodnia część USA

tomtur napisał(a):
A jak to się ma czy jak na dzikusa bym się rozbił to jakieś kary czy mozna biwakowacBig Grin


Mozna na dzikusa. Nie ma klopotow. Tylko potrzeba odjechac od narodowych parkow granicy I mozna na dzikusa. Nawet nad oceanem mozna sie rozbic. na to wrzystko musisz miec odpowiednia osobe ktora lubi na dzikusagiggle Ja osobiscie duzo razy parkowalem samochod kolo hotelu I spalem sam w Vannie albo z tylu trucka gdzie mam nakrycie nikto mi nie zawracal glowe w nocy. Tylko W US jest dziki zachod gdzie kazdy ma bron. Moze sie jemu spodobac twoj samochod albo nie spodobac twoja geba I masz klopoty. dlatego dobrze jest miec towarzystwo do podrozy. Na campingach w niektorych Stanach gdzie marihuana jest dozwolona to zamiast czystego powietrza to czuc ta marihuana I jest dozwolone. Tak ze nie ma controli .


04-07-2019 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #65
RE: Zachodnia część USA

Tomaszu, jak tak słucham grizzlego, to lepiej nam będzie w naszych europejskich pieleszach. Nie potrzeba mi zagadywać się z kowbojami co noszą colty przeklęcie nisko. Smile



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
04-07-2019 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,587
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #66
RE: Zachodnia część USA

Bez kałacha z domu nie wychodz Big Grin



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
04-07-2019 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #67
RE: Zachodnia część USA

tomtur napisał(a):
Bez kałacha z domu nie wychodz Big Grin


Duzo amerykanow na campingach maja kalacha ze soba. To jest okey jezeli ktos mnie bedzie okradal to bede wrzesczal a taki zrobi odstrzal za zlodziejemBig Grin. Tylko sa inni ktorzy moga uzyc do okradzenia ciebie. Ale tak zle nie ma. Duzo spedzilem czasu w USA bylem ostrozny i bywalo fajnie. Tylko potrzeba unikac duzych miast. A te drozsze campingi to przez noc maja security..


04-07-2019 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: