Odpowiedz  Napisz temat 
kto zna dobrze Beskid Żywiecki?:)
Autor Wiadomość
Kania

***


Postów: 79
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #1
kto zna dobrze Beskid Żywiecki?:)

Mam do Was kochani prośbę!
Wybieram się w tę sobotę w Beskid Żywiecki - na dwa dni. Tylko nie wiem za bardzo jak rozplanować trasę, bo nigdy tam nie biegałamSmile Planuję iść w stronę Lipowskiej (jeszcze nie wiem, czy z Węgierskiej Górki, czy z Milówki, czy z Rajczy) a potem na Pilsko i zejść do Korbielowa. Które schronisko wybrać na nocleg? Może ktoś doradzi. Może ktoś lepiej zna te tereny. Piszcie jak najwięcejSmile


13-03-2007 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kania

***


Postów: 79
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #2
RE: kto zna dobrze Beskid Żywiecki?:)

A może ktoś ma ochotę się też tam wybrać???Smile


13-03-2007 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spoko
rock spires hunter


Postów: 2,699
Grupa: Zbanowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Niedostępny
Post: #3
RE: kto zna dobrze Beskid Żywiecki?:)

Moim skromnym zdaniem proponowałbym rozpocząć w Ujsołach i drogą w kierunku Złatna -huty skąd szlakiem Papieskim na Lipowską Rozpoczyna się tutaj ciekawa Droga Światła 14 stacji po zmartchwywstaniu Chrystusa .Sąto obeliski kamienne wmurowanymi płytami sentencjami. -Schronisko na Pilsku nie ma podobno dobrej opinii .A tak poza tym to jest to szlak do przejścia o ile nie będzie nawianego nowego śnieegu .Chyba Pascaliusz ma tam najwięcej przejść .A on ma swoją stronę i tam można mu zadać Pytanie



Aby wędrować po górach nie wystarczy mieć tylko dobre nogi ale także dobre oczy aby ich piękno podziwiać oraz dobre serce aby je pokochać.... .
13-03-2007 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,587
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #4
RE: kto zna dobrze Beskid Żywiecki?:)

Może nie znam bardzo dobrze beskidu żywieckiego ,ale ten rejon tak .Proponował bym ci dojechać do Węgierskiej Górki z tamtąd na ostatni przystanek Żabnica skałka ,stamtąd czarnym szlakiem na Boraczą.Zhali Boracza dalej czarnym na Boraczy wierch,potem żóltym w stronę Rysianki i Lipowskiej[przy widoczności ładny widok na Tatry].Wjednym z tych schronisk nocleg [oba 10 min.od siebie].po południu na lekko można wejść na Romankę . Rano z Rysianki czerwonym na pilsko ,obiadek w miziowej i zejście do korbielowa.Wydaje mi się że przy twardym śniegu trasa na dwa dni bez problemu .


13-03-2007 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,509
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Online
Post: #5
RE: kto zna dobrze Beskid Żywiecki?:)

tomtur napisał(a):
Wydaje mi się że przy twardym śniegu trasa na dwa dni bez problemu .


Nie znam obecnej sytuacji ale teraz to bym bardziej stawiał na mokry śnieg.



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
13-03-2007 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pascalius

****


Postów: 137
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #6
RE: kto zna dobrze Beskid Żywiecki?:)

WitamSmile widze ze moge w czyms poradzicSmile nie jestem w stanie okreslic jak wyglada sytuacja ze sniegiem ale mysle ze wszystko bedize do przejscia w obecnych warunkachSmile ja bylem tam juz z miesiac temu- snieg byl ale strasznei zbity i zmrozony. o jako takim zapadaniu sie nie bylo mowy. sam kiedys zrobilem taka trase (tez na dwa dni tyle ze zaczynalem ja juz w piatek po szkole). zielonym z milowki na boracza (i to bylo na tyle pierwszego dnia) wyjscie jest jakies 2 godziny. a boracza dlatego ze tania- choc nie zbyt piekne schronisko to kierownictwo bardzo przyjazne- szczegolnie dla wlascicieli psowToungue moja Sara dostala raz calego kurczaka- tak sie spodobala pani kierowniczceSmile no i tanio! najtaniej w tej czesci zywieckiego. drugi dzien to dalej zielonym w strone lipowskiej- mysle ze kolo 2 g 30min wyjscia. i dalej z rysianki na miziowa. o ile warto ewentualnie zanocowac na lipowskiej (tu chyba przyjazniejsza atmosfera) lub na rysiance. i choc drozej niz na miziowej to widoki fajne i ludzie przychodzacy do schronisk tez przyjaznie nastawieni. raczej nie ma tych niedzielnych turystow. pozniej czerwonymi znakami na miziowa.idzie sie tak dziwnie bo raz pod gorke raz z gorki i tak w kolkoToungue tam bedzie z 2godz 30min do 3godz.



http://www.pttk.sltzn.katowice.pl
beskidy, góry, turystyka
13-03-2007 09:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pascalius

****


Postów: 137
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #7
RE: kto zna dobrze Beskid Żywiecki?:)

pozniej jakies 40min na sam szczyt. noclegu na miziowej nie polecam- chyba ze wymagasz od schroniska by byly w pokojach telewizory, bilard i restauracjaToungue nie wspomne o gigantycznych lustrach w kibelkachToungue zejc mozesz do samego korbielowa na granice niebieskim (szlak bardzo stromy ale poltora godzinki i jestes na przeleczy korbielowskiej) albo do samego korbielowa. wariant z przelecza jest o tyle ciekawy ze zawsze mozna sprobowac jakies slowackie piwko albo inne cukierki- sklepy sa tuz za granicaSmile to tyle o przejsciach. trasa bardzo fajna- wiele widokow poczawszy od boraczej, pozniej troche lasem, no a powyzej juz same hale- przepiekne widoki na caly zywiecki, czesc slaskiego, a przy dobrej pogodzie taterki. piekniejszych widokow i wiekszych panoram trudno szukac w zywieckim gdzies indziej. no o widokach z pilska chyba wspominac nie muszeSmile tylko zeby pogoda dopisalaSmile tereny dosc dzikie- nie ma niedzielnych turystow- sami plecakowicze. mozna tez spotkac ciekawe zwierzatka- ja sam mialem okazje obserwowac gluszce w okolicy trzech kopcow. a zwierzatko to dosc rzadkie bo ponoc w zywieckim jest ich okolo 60 sztuk. ogolnie polecam bardzo goraco caly zywiecki. na rysianke mozna jeszcze sprobowac wyjsc od strony romanki- mysle ze tez bedzie ciekawie ale tamtedy jeszcze nie szedlem. co do zlatnej i szlaku papieskiego jest to droga dojazdowa do schroniska na rysiance a wiec i najkrotsza. aczkolwiek nie jest tak widokowa jak od strony zielonego szlaku z boraczejSmile



http://www.pttk.sltzn.katowice.pl
beskidy, góry, turystyka
13-03-2007 09:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pascalius

****


Postów: 137
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #8
RE: kto zna dobrze Beskid Żywiecki?:)

Ps co do obiadku na miziowej- moze byc drogo:/ ale pomysl niezly- wyjsc z milowki przez boracza na lipowska- nocleg w jednym z dwoch schronisk a pozniej fru na pilskoSmile

a tu kilka panoram- takze z czesci zywieckiego ktora Cie interesujeSmile

http://www.pttk.sltzn.katowice.pl/PANORAMY.HTM



http://www.pttk.sltzn.katowice.pl
beskidy, góry, turystyka
13-03-2007 09:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pascalius

****


Postów: 137
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #9
RE: kto zna dobrze Beskid Żywiecki?:)

PS oczywiscie moje czasy sa czasami w lecie! pozdrawiamSmile



http://www.pttk.sltzn.katowice.pl
beskidy, góry, turystyka
13-03-2007 09:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kania

***


Postów: 79
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #10
RE: kto zna dobrze Beskid Żywiecki?:)

dzięki wielkie za wszelkie wskazówki
Jeśli tylko uda mi się wyjechać, to potem wszystko Wam opiszę
Zastanawiam się właśnie tylko nad tym śniegiem, ale przecież chyba powinnam dąć radęSmile


13-03-2007 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #11
RE: kto zna dobrze Beskid Żywiecki?:)

Wystarczy. że wytniesz "chyba powinnam" i na pewno się uda Wink
Powodzenia i czekamy na relację.



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
13-03-2007 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: