Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat
Czy koniecznie spać w Zakopanem? - Wersja do druku

+- Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl/forum)
+-- Forum: Górskie tematy (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Dyskusje na górskie tematy (/forumdisplay.php?fid=10)
+---- Forum: Tatrzańskie (/forumdisplay.php?fid=43)
+---- Temat: Czy koniecznie spać w Zakopanem? (/showthread.php?tid=6644)

Czy koniecznie spać w Zakopanem? - Staszekc - 13-06-2015 01:27 PM

WitamSmile
Postanowiłem załozyć ten wątek bo zastanawiam się nad wyborem miejsca noclegowego na Podhalu.
Planuję wyjazd w góry w sierpniu i moje wakacje " mają" wyglądać tak:

Wycieczki 1-dniowe , wędrówki po Tatrach ( szczególnie Tatry Zachodnie) ale nie tylko. Nie posiadam samochodu więc zależy mi na busach, PKS aby z rana szybko dotrzeć do szlaku i wieczorem żeby zdążyć na kwaterę na noc.
Pobyt 8 dniowy i nie zawsze chodzenie po górach ale też inne atrakcje;
spływ Dunajcem, zwiedzanie okolic Zakopanego itp.

Nie będę się już więcej rozpisywał ale mam do Was pytanie; najważniejsza
sprawa o co mi chodzi: czy mając takie plany; wędrowania po górach
i powracania na noc na kwaterę, mogę na miejscowość mojego zamieszkania
wybrać np. Poronin ?
Czy jednak muszę zdecydować się na Zakopane?

Proszę o odp. to dla mnie ważne, mialem ochotę na Poronin, coś tam już znalazłem ale wczesniej przed rezerwacją postanowiłem zasięgnąć informacji
tu na forum, jesteście specjalistami od tych spraw więc proszę o poradę.

PozdrawiamSmile

RE: Czy koniecznie spać w Zakopanem? - Em. - 13-06-2015 07:37 PM

Bedzie taniej spac w Poroninie niż w Zakopanem. Ale doliczając dojazdy wyjdzie na to samo... Polecam zatem zakopane.. Będziesz w centrum. Nie tracisz czasu na dojazdy. Bo w zasadzie wybierając się na szlak zawsze miałabyś dojechać do zakopanego.. I kolejnym busem dalej... Dla mnie stres czasu.. Mimo iż przez 8 dni nie wytrzymałabym w tym mieście...

RE: Czy koniecznie spać w Zakopanem? - Stasiu - 13-06-2015 08:04 PM

Ją bym nawet nie doradzał spanie w Zakopanem. Jeszcze i tak daleko w góry i sporo czasu traci się na dojazd. Najlepiej spać po schroniskach. Jedynie, że lubisz wcześnie wstawać, wtedy da się coś zrobić.

RE: Czy koniecznie spać w Zakopanem? - Em. - 13-06-2015 08:43 PM

No tak ale kolega chce nie tylko gór..

RE: Czy koniecznie spać w Zakopanem? - Stasiu - 13-06-2015 08:46 PM

Emilia napisał(a):

No to niech zostanie Poronin. Wink My jesteśmy spece od górskich schronisk.

RE: Czy koniecznie spać w Zakopanem? - mirek - 13-06-2015 09:06 PM

Stasiu napisał(a):

Emilia napisał(a):

No to niech zostanie Poronin. Wink My jesteśmy spece od górskich schronisk.

I chłopaki z piaskownicy.giggle

RE: Czy koniecznie spać w Zakopanem? - Stasiu - 13-06-2015 10:24 PM

No tak, ale o tym Staszekc wogóle nie wie. innocent

RE: Czy koniecznie spać w Zakopanem? - Staszekc - 14-06-2015 06:06 PM

Dziękuje za odpowiedzi Smile
ale zrezygnowałem z tego Poronina i najprawdopodobniej tym razem zamieszkam
w Kościelisku.

Dzięki za info i pozdrawiam Smile

RE: Czy koniecznie spać w Zakopanem? - conti - 14-06-2015 06:48 PM

Fajne miejsce Kościelisko

RE: Czy koniecznie spać w Zakopanem? - szewczyczek - 15-06-2015 06:12 AM

Jeżeli planujesz raczej szlaki w Tatrach Zachodnich to Kościelisko będzie dobrym wyborem. Nie będziesz musiał dojeżdżać tam nawet z Zakopanego, a na jeden czy dwa dni spędzone w innym rejonie sobie jakoś dojedziesz. Jeżdżenie busami jest po okolicy łatwe, częste kursy, tylko trochę kosztują. Najlepiej więc wychodzi spanie tam, gdzie się najwięcej czasu chce spędzić.

RE: Czy koniecznie spać w Zakopanem? - tomtur - 15-06-2015 06:21 PM

Chopie patrz tylko czy do baru blisko reszta to dupereleShygiggleuhm

RE: Czy koniecznie spać w Zakopanem? - roman.d - 16-06-2015 08:28 PM

Na pewno nie Poronin.
Jeżeli już to Zakopanie, Kościelisko lub noclegi w schronie na Polanie Chochołowskiej, ale to zależy jak logistycznie zaplanowałeś wyprawę po Tatrach Zachodnich.
Poronin za daleko. Zanim z rana dojedziesz (korki) powrót, zapomnij...
PS. Na tego typu wyprawy, o których piszesz, przemyśl co napisałem. Na wiele wypraw (spływ, okolice Zakopca) to, to nielubiane przez nas Zakopane, akurat jest najlepszym miejscem.

RE: Czy koniecznie spać w Zakopanem? - Wasylisa - 18-06-2015 03:21 PM

Jeszcze wszystko zależy od proporcji między górołażeniem a innymi atrakcjami. Bo może być tak, że spanie w Zakopanem i dojeżdżanie na początek szlaku będzie bardziej ekonomiczne, a może być też tak, że lepiej wyjdzie nocowanie w schronisku i zejście do Zakopanego wcześnie rano tego dnia, gdy chce się jechać np. na wycieczkę do jaskiń słowackich.

Taka mała dygresja osobista: w zeszłym roku cztery dni chodziłam po Tatrach (dwa po Wysokich, dwa po Zachodnich) mieszkając w Gliczarowie, czyli jeszcze za Poroninem. Więc potwierdzam, że mieszkanie poza Zakopanem i chodzenie po Tatrach owszem, jest możliwe, ale jeśli się nie musi, to lepiej tego nie robić Wink Ja akurat miałam dobry powód na ten Gliczarów, wynagradzający trudy codziennych dojazdów.

RE: Czy koniecznie spać w Zakopanem? - Staszekc - 18-06-2015 07:36 PM

Wasylica napisała:

"Więc potwierdzam, że mieszkanie poza Zakopanem i chodzenie po Tatrach owszem, jest
możliwe, ale jeśli się nie musi, to lepiej tego nie robić" Wink

Dzięki za odp. moje plany noclegowe znów uległy zmianom, z Kościeliska zrezygnowałem
wybiorę spanie w innym miejscu ( może w Zakopanem) ale przecież tam w wakacje
jest mnóstwo busów i nawet z Poronina kursują od wczesnego rana do późnego wieczora a do Zakopanego 6 km.Wy jesteście PRAWDZIWYMI Turystami przez duże "T" Smilea ja tam nie planuję tylko i wyłącznie wędrować po szlakach ale tak mniej więcej : połowa Gór, połowa
nie gór , Smile myślę że będzie OK nawet kilka km. poza Zakopanem. Da się radę Smile