Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat
Softshell - Wersja do druku

+- Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl/forum)
+-- Forum: Górskie tematy (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Sprzęt/odzież górska (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Temat: Softshell (/showthread.php?tid=5497)

Softshell - dominiqs - 24-10-2013 08:19 PM

Którą markę bardziej polecicie Quechua czy 4F? Zastanawiam się nad dwoma softshellami:

http://www.decathlon.pl/softshell-bionnassay-id_8189747.html

http://4fsklep.pl/t4z13-sfm202_softshell_meski_sfm202_-_czarny,288,48333.html

czy może jeszcze coś innego?

RE: Softshell - trap89er - 29-10-2013 12:43 PM

Widze, ze McKinley też ma softshelle np. http://esklep.intersport.pl/pl/product/83851/kurtka-mckinley-maddy-201390 w sumie widze, ze chyba nawet tanszy niz te z decathlona i 4f.

RE: Softshell - dominiqs - 30-10-2013 05:44 PM

już kupiłem, firmy Hi-Tec, w promocji za 159zł

RE: Softshell - conti - 03-11-2014 05:26 PM

W sprawie softów. Jakimi środkami czyścicie/pierzecie swoje softy? Co sądzicie o preparatach NIKWAX?

RE: Softshell - TomaszRT - 03-11-2014 06:46 PM

conti napisał(a):
Jakimi środkami czyścicie/pierzecie swoje softy?

W pralce, mydłem do prania.. Ale można i pospolitym płynem do prania.. Jak Ci zależy, żeby podczas niewielkiego opadu, przez chwilę nie przemakał to możesz dodać do ostatniego płukania coś, co tworzy powłokę hydrofobową.. Jakiegoś Nikwaxa chociażby..

conti napisał(a):
Co sądzicie o preparatach NIKWAX?

Mam o nich dobre zdanie.

RE: Softshell - conti - 03-11-2014 07:50 PM

TomaszRT dzięki za odpowiedź. Ciekawy jestem co o tych specyfikach myślą również inni forumowicze

RE: Softshell - Em. - 03-11-2014 09:03 PM

Ja też używam ich do prania i impregnacji.. I jestem zadowolona.. Szczerze to nawet nie próbowałam nic innego.

RE: Softshell - conti - 04-11-2014 08:39 AM

Ja na razie 2:0 dla NIKWAX'a Smile Emilia bardzo dziękuję za odpowiedź.

RE: Softshell - hemlighet - 04-11-2014 08:43 AM

Bodajże kiedyś raz próbowałam uzdatnić swoją kurtkę takim specyfikiem - no i ja akurat żadnej różnicy na plus nie zauważyłam. Od tej pory jedyną rzeczą, jaką wykorzystuję do prania górskich ciuszków jest najzwyklejszy proszek do prania Wink

RE: Softshell - szewczyczek - 04-11-2014 08:51 AM

Również stosowałem kiedyś Nikwax taki do wcierania w buty. Nie wiem co tak na prawdę dawał, bo nie próbowałem go nie stosować. I teraz nie wiem czy to były czasy, w których jeszcze GoreTex działał jak powinien czy imregnat pomagał.

Nie używam teraz imregnatów, goretexów i wcale mi ich nie brakuje.

RE: Softshell - conti - 04-11-2014 10:03 AM

hemlighet szewczyczek czyżby znaczyło to, że te wszystkie goretexy i impregnaty to zwyczajne sraty taty? Smile
hemlighet ciekawy jestem czy po spróbowaniu NIKWAX'a ja też będę następnym razem pral w zwykłym proszku albo w mydełku!?
szewczyczek ja nie mam wyboru, dostałem gore służbowy a softa w sumie sobie kupiłem sam. Ale widzę, że masz bardzo zdroworozsądkowe podejście do zakupów.

RE: Softshell - grabarz - 04-11-2017 05:55 PM

Miał ktoś kiedyś softshell z Himoutain ?
Mnie interesuje konkretnie model Compressor ws czerwony.

https://www.himountain.pl/odziez/kategorie-odziez/kurtki-odziez/page4.html

Czekam... Smile

RE: Softshell - GrzesiekGóra86 - 29-11-2017 08:55 AM

Z Himoutain niestety nie. Ostatnio jednak testuję ze sklepu Regatta.pl i jestem pozytywnie zaskoczony. Smile Ps. Twój link się nie otwiera.

RE: Softshell - grabarz - 29-11-2017 09:32 AM

Mnie się otwiera uhm

RE: Softshell - conti - 29-11-2017 05:33 PM

U mnie również się otwiera Smile

RE: Softshell - GrzesiekGóra86 - 30-11-2017 12:56 PM

Sprawdziłem jeszcze raz, teraz działa. Nie wiem, co z tymi internetami... Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

RE: Softshell - Krzysiek - 30-11-2017 07:05 PM

hemlighet napisał(a):
Od tej pory jedyną rzeczą, jaką wykorzystuję do prania górskich ciuszków jest najzwyklejszy proszek do prania Wink

Proszek może mieć wpływ na trwałość membrany i lepsze będą delikatniejsze środki.
Co do softshelli to polecam te bez membran - oddychalność na najwyższym poziomie nie do osiągnięcia przy jakiejkolwiek membranie.

RE: Softshell - Bruno Ochocki - 23-01-2018 06:41 PM

Hej!

Jaki softshell sprawdza się Wam zimą w górach? Jaki się nie sprawdził? Chciałbym poznać Wasze opinie na temat używanych modeli. Interesują mnie okrycia zgodne z ideą softa - bez membrany. Celujecie w większą uniwersalność czy stosujecie rozwiązania hybrydowe?

RE: Softshell - TomaszRT - 23-01-2018 06:51 PM

Marmot Pro Tour.. pierwszą zimę dopiero używam ale póki co jestem bardzo zadowolony.. ok

RE: Softshell - Bruno Ochocki - 23-01-2018 07:12 PM

Dzięki za odpowiedź. Ciężko mi nadążyć za rynkiem renomowanych producentów, a wszędzie tylko same pozytywne recenzje. Dobrze jest podpytać zatem wiarusówSmile

RE: Softshell - Zygmunt - 23-01-2018 08:03 PM

Na pewno nie Columbia. Wszystko co ma w sobie ich wiatroszczelne membrany, tzw. Omni-Wind, nie oddycha. Trochę tak jakby człowiek ceratę założył. Z tą różnicą, że cerata kosztuje parę złotych. Mówię o sytuacji, gdzie trzeba się w tym przejść pod górkę. Bo tak na płaskim, bez większego wysiłku to ok. Ale jak tylk człowiek zaczyna budować ciepło... dramat. Podobno nawet firma rezygnuje z tej membrany, ale na rynku wciąż jest masę ciuchów, więc przestrzegam, aby uważać na wszelkiego rodzaju promocje i przeceny. Nie warto.

RE: Softshell - grabarz - 23-01-2018 09:10 PM

Niedawno kupiłem z himoutain compressor i sprawił się dobrze, nie przypuszczał wiatru i dobrze odprowadzał ciepło, ale rozmiarówka jest zaniżona i L jest dopasowana , nie mogę zbyt dużo pod niego założyć kwasny

RE: Softshell - Stasiu - 23-01-2018 10:17 PM

Według własnego doświadczenie podpisuję się pod tym co powiedział Zygmunt. Softshell jest dobry akurat na wiatr i trzymanie ciepła, ale wtedy, kiedy człowiek nie prowadzi aktywności fizycznej. Przed deszczem długo nie chroni i pot się pod nią dobrze trzyma.

RE: Softshell - Michał_DG - 23-01-2018 10:26 PM

Kiedyś się połasiłem i kupiłem kurtę 3w1 w promocji w Martes Sport.

Kurta i dopinany pod nią softshell. Nie chodzę w tym bo jestem mokry
pod spodem. Z resztą kurta daje taki sam efekt. Tak się kończą wyprzedaże
i nie do końca przemyślane zakupy.

RE: Softshell - Bruno Ochocki - 24-01-2018 06:18 PM

Akurat czytałem sobie o jakiejś Columbii 3 w 1. Wydawała mi się kosmicznie grzejąca, właściwie nie wyglądała na softa, no i porszę - utwierdziliście moje wnioski. Dzięki za odpowiedzi.
Celuję w coś, co wykorzystam też wiosną i jesienią, zatem ważna jest dla mnie wysoka oddychalność i przyzwoita wiatroszczelność. Chciałbym się w tym móc trochę powspinać. Chyba padnie na Black Diamond Dawn Patrol.

RE: Softshell - tomtur - 24-01-2018 08:28 PM

Ja mam rzadka skórę ,dla mnie najlepszy jest polar ,jak stoję wtedy wrzucam na plecy puch potem znowu polar no i zmieniam koszulki Big Grincaly wór ciuchów i zawsze coś się znajdzieBig Grin