Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat
Zmiany na forum - Wersja do druku

+- Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl/forum)
+-- Forum: Działalność Forum (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Propozycje, uwagi (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Temat: Zmiany na forum (/showthread.php?tid=44)

Zmiany na forum - Pedro - 19-09-2006 02:33 PM

Witajcie,

Dziś pozmieniałem trochę organizację na forum. Po dwóch miesiącach jego istnienia troszkę zorientowałem się w jakim kierunku powinienem pójść, aby łatwiej było dla wszystkich Forumowiczów. Mam nadzieję że faktycznie będzie teraz przejrzyściej, a te tematy które poprzenosiłem szybko odnajdziecie i przyzwyczaicie się do nowego układu.
Oczywiście gdybyście uznali te zmiany za nieprawidłowe proszę Was o kontakt. Dzięki przy okazji za wszystkie posty i pozdrawiam, Bartek.

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Montenegro - 31-10-2006 11:43 AM

Na pewno to forum poszło w bardzo dobrym kierunku.
To znaczy TYLKO na tym forum nie ma nerwów i chamstwa (wszędzie gdzie indziej się tylko z nim spotykam).
Za to Ci Pedro gratuluję tego forum!!!
Jak na 3 miesiące to śmiga już całkiem nieźle.
Tak trzymaj.
Będę tu składał swoje relacje. Najbliższa w styczniu z TPN-u.

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Pedro - 31-10-2006 04:06 PM

No to Montenegro mnie pochwaliłeś Smile

Dzięki za taką opinię. Z pewnością jest to jednak zasługa wszystkich tutaj piszących, że panuje taka atmosfera a nie inna. Cieszę się, że mogłem zapoczątkować powstanie takiego forum i takiego miejsca gdzie można właśnie kulturalnie bez zbędnego chamstwa i "nienawiści" do innego człowieka wyrazić swoje poglądy i po prostu normalnie porozmawiać. Taki był mój cel i póki co udaje mi się go realizować. Ale tak jak piszę nie jest to tylko moja zasługa - ja to jestem tutaj tylko od pilnowania Smile Tak naprawdę to Wy tworzycie to forum i to Wam głównie należą się te gratulacje Smile
Tak więc zapraszam do kolejnych spotkań z Górskim Światem Smile

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Sylwester - 31-10-2006 05:24 PM

"i to Wam głównie należą się te gratulacje" - a więc co, kiedy i gdzie stawiasz?

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Pedro - 31-10-2006 05:28 PM

Narazie poprzestanę na słownych gratulacjach Toungue

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Sylwester - 31-10-2006 05:30 PM

zły Pedros, a tak się starałem ...

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Olka - 31-10-2006 08:09 PM

I dzięki nam z Sylwka wychodzi ludzki ludź Big Grin
Sylwek bez obrazy, wiesz ze ja to z czystej sympatii

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Sylwester - 31-10-2006 08:15 PM

do zobaczenia na szlaku ... czarownico

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - rob - 31-10-2006 10:57 PM

Jasny gwint ,trzeba to bedzie niedługo opić. Powiem szczerze że idzie ku lepszemu.

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Pedro - 24-11-2006 02:59 PM

Słuchajcie mam propozycje - od dawna już zakładamy codziennie nowe rozmówki. Wiem że była propozycja shoutboxa, a ja jakoś ciągle go nie wprowadziłem. Nie wydaje się Wam jednak że takie rozmówki jak my prowadzimy sa pod pewnymi względami lepsze ? (archiwum wiadomości no i załączniki np. można dodawać).
Do tej pory było tak, że rozmówki sprzed paru dni były kasowane. A może założyć nowy dział codzienne rozmówki, w którym byłyby tylko one? Wówczas bym nie musiał kasować, i w ten sposób byłoby całe ich archiwum. Bałaganu by się nie wprowadziło bo byłoby wszystko w osobnym dziale (w pokoju off-topic). Co o tym myślicie?

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - spoko - 24-11-2006 03:52 PM

moim zdaniem propozycja jak najbardziej przemyślana i trafiona.Smile

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Montenegro - 24-11-2006 05:10 PM

Strzał w dziesiątkę Pedro!!!

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Montenegro - 24-11-2006 05:24 PM

I mam jeszcze jedną taką uwagę, którą wszyscy przestrzegamy mimo, że nie było o tym mówione. Trzeba by było zrobić taki osobny rozdział z regulaminem gdzie między innymi byłby zapis że nie można używać animowanego avatara, bo trochę to rozprasza uwagę i męczy oczy przy dłuższym czytaniu postu(ów) (dobrze że Grisza często nie pisze Big Grin - to tylko żart. Nie chcę tu nikogo urazić.). Dla mnie to ważne bo przy wysokim astygmatyźmie i wadzie
L:-4.0 i P:-10.0 oraz zaniku części siatkówki w prawym oku to robi duuuuuuużą różnicę i jeszcze ten pogarszający się wzrok co -0.5 na rok.

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - KaRoLiNa :) - 24-11-2006 05:45 PM

Pedro...Ty tu rządzisz...jak gOdosz tak tYż bYdzie heeeej Wink Wg mnie pomysł jest ołkeeeej Smile

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Sylwester - 24-11-2006 06:20 PM

to teraz pogadajmy o nazwie dla tego "hyde parku" może "perć straceńców" , albo "na krawędzi"?

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Montenegro - 24-11-2006 06:24 PM

Może "Perć Przepaści" albo "Przepaścistą Percią"

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Sylwester - 24-11-2006 06:30 PM

a może "Tygiel czarownic" wtedy co poniektóre osóbki mogły by się personalnie identyfkować do miejsca ...

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Montenegro - 24-11-2006 06:37 PM

Albo by Cię "zeżarły" za tą nazwęBig Grin. I byłbyś na swojej "perci straceńców"
I chyba by trzeba było logo naszywek zmienićBig Grin

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Sylwester - 24-11-2006 06:39 PM

no i dobra - jak skończyć to z klasą, cały jestem za tym ... a co do nazwy to jeszcze może być "Wybieg" "Kojec" "Ring" albo po prostu "ośla łączka"

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Montenegro - 24-11-2006 07:29 PM

Albo jak napisałęm na moście na Wiśle pod Barania Górą "Potok rwąca d***". Ale to nie jest chyba najlepsza nazwaBig Grin
Jaka rwąca jest Wisła przekonałem się kiedy przepłynąłem ją wpław w dwóch etapach za Kazimierzem. Ale wtedy poziom wody był trochę niższy i trochę więcej policji było...

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Pedro - 24-11-2006 08:29 PM

Montenegro napisał(a):
I mam jeszcze jedną taką uwagę, którą wszyscy przestrzegamy mimo, że nie było o tym mówione. Trzeba by było zrobić taki osobny rozdział z regulaminem gdzie między innymi byłby zapis że nie można używać animowanego avatara, bo trochę to rozprasza uwagę i męczy oczy przy dłuższym czytaniu postu(ów) (dobrze że Grisza często nie pisze Big Grin - to tylko żart. Nie chcę tu nikogo urazić.). Dla mnie to ważne bo przy wysokim astygmatyźmie i wadzie
L:-4.0 i P:-10.0 oraz zaniku części siatkówki w prawym oku to robi duuuuuuużą różnicę i jeszcze ten pogarszający się wzrok co -0.5 na rok.

No jeśli uważasz że to Ci przeszkadza to pogadam z Griszą, choć to pierwsze zgłoszenie tego typu. Jednocześnie proszę Was wszystkich o uszanowanie funkcji super moderatora Griszy, który mimo że bywa tutaj rzadko, to jednak w momentach gdy nie mogę zająć się forum robi wszystko aby funkcjonowało ono jak należy...

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Montenegro - 24-11-2006 08:33 PM

Nie narzekam na Griszę ani trochę. Jakoś forum funkcjonuje bez zarzutów i nidgy nie nawaliło. Z tego wynika, że moderator i administrator jest OK. Tak trzymajcie!!! W końcu bez Was by to wszystko się rozleciało.

RE:   Zmiany na forum - organizacja tematów - Sylwester - 24-11-2006 08:55 PM

"No jeśli uważasz że to Ci przeszkadza to pogadam z Griszą, choć to pierwsze zgłoszenie tego typu."

Ręce precz od pelerynki!!! - Grisza uciekaj, jest spisek na Twoją pelerynkę, uciekaj stary.

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Montenegro - 24-11-2006 08:57 PM

heheheBig Grin

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Fazik - 25-11-2006 10:19 AM

Grisza ma zezwolenie ministra kultury i sportu na używanie ruchomej pelerynki, minister edukacji narodowej też chciał się podpisać pod tym rozporządzeniem ale nie skumał bazy i mu się czerwone nie spodobało, kij mu w ... . Roman G...
"Tygiel Czarownic" BOMBA!! Może dziewczyny to docenią...

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Sylwester - 25-11-2006 10:23 AM

pewnie że docenią, podrapią mnie jak koty murzyna w beczce po kapuście

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Fazik - 25-11-2006 10:29 AM

I solą BESTIE podsypią żeby nie gniło Smile M, aż takie złe to one nie są (chyba)

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Sylwester - 25-11-2006 10:37 AM

I Ty Brutusie przeciwko mnie, a może w planie zmiana płci ... ej Fazik, Fazik taki chłop a z babami trzyma ...

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Fazik - 25-11-2006 10:40 AM

W Życiu przeciw tobie, sam do beczki wskoczę, napisałem że złe to istoty choć mogę się mylić,...

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Sylwester - 25-11-2006 10:49 AM

dobra - przywróciłeś mi wiarę w człowieka

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - KaRoLiNa :) - 25-11-2006 08:50 PM

Faaaaaaaaaaazik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak tak mogłeś!!!! I Ty przeciwko nam!!!!!!!!! Radziłabym się dobrze zastanowić nad wyborem!!!! Więc jak to się tam sprawy mają????

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Fazik - 25-11-2006 09:03 PM

Ja mam babaJagę w domu, nic gorszego nie może mnie już spotkać... Ale szanuję dziewczyny które kochają góry, serio!!

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Sylwester - 25-11-2006 09:17 PM

terefere bajerańcie w beczce jest ciemno, śmierdzi kapustą i jest pełno kotów - wyciągnij pomocna dłoń bo mnie jedna jaga miotłą atakuje

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - rob - 25-11-2006 11:17 PM

Ale goraco sie tutaj zrobiło.

Przepraszam, czy tu biją?

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - KaRoLiNa :) - 25-11-2006 11:20 PM

Rob...w dzisiejszych czasach nie ma nic za darmo hehe. Na wszystko trzA sE zasłużyć heh Wink

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - rob - 25-11-2006 11:29 PM

I to znowu ty, grozna z Ciebie istotka
Tylko bić tych biednych facetów , i to jeszcze za pieniadze.

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - KaRoLiNa :) - 25-11-2006 11:34 PM

eeee...eeee...faceci??!! Biedni??!! Ja tu w obronie płci pięknej tego forum stoję bo nikt się w naszej obronie nie odzywa więc ktoś musi < wiesz...to za naszą <babską> wolność heh Wink > a tu proszę...osądzają mnie żeM groźna...toć to kłamstwa!!!! Pomocyyyyyyy.....Jam bym nawet muchy nie skrzywdziła <lol>Wink

RE:  Zmiany na forum - organizacja tematów - rob - 25-11-2006 11:41 PM

KaRoLiNa Smile napisał(a):
Jam bym nawet muchy nie skrzywdziła <lol>Wink

Tylko wyrwała skrzydełkaSmile

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - KaRoLiNa :) - 25-11-2006 11:48 PM

juz cichosza rob bo ludziowie zaczną się mnie bać i żadna tam naszywka mi nie pomoże na szlaku!!

Sylwester napisał(a):
w beczce jest ciemno, śmierdzi kapustą i jest pełno kotów - wyciągnij pomocna dłoń bo mnie jedna jaga miotłą atakuje

widzisz jakiego to Ty masz funfla...buahahaha...FACETA!!!! Zobacz..Fazik pewnie sE teraz słodko śpi a Ty zostałeś sam na sam w beczce, z kapuchą, klakierami no i jakieś wiedzmy Ciebie atakują...

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Fazik - 26-11-2006 12:31 PM

Karolinko! Szyderstwo wyczuwam między literkami na kilometr... Niech no Ja cię spotkam, to aż Strach się bać. Wink

Słodki to sen nie był, łeb boli, przed oczami coś mi lata, chyba ten wczorajszy WOJAK wielkie manewry sobie we mnie urządził, AAAUUUa...

RE:   Zmiany na forum - organizacja tematów - Sylwester - 26-11-2006 08:19 PM

KaRoLiNa Smile napisał(a):

Fazik napisał(a):
Szyderstwo wyczuwam między literkami na kilometr...

Fazik...ja nie szydzęSad.....ja się cieszę a że Wam dokuczam to nie moja wina....to wszystko z tego...nio po prostu z tego, że Was lubię Smile

a jak uczucie się przerodzi w coś więcej to dostaniemy po toporku w plecy, a przynajmniej strychninę do piwa - wiem, wiem ...

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Pablo - 12-02-2007 04:12 PM

Pedro, teraz jakaś panorama by się przydała koło loga forum.

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Pedro - 12-02-2007 05:04 PM

Masz na myśli, że jest trochę za pusto na prawo od logo?

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - KaRoLiNa :) - 12-02-2007 05:42 PM

Zgadzam sięSmile Wypełnilabym tą pustkę obok logo forum tak jak to mówi PabloSmile Bo tak pusto tam trośku..

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - spoko - 12-02-2007 06:08 PM

kilka avatarków i pustka zapełniona

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Pablo - 12-02-2007 07:24 PM

Pedro napisał(a):
Masz na myśli, że jest trochę za pusto na prawo od logo?

Dokładnie, jak nie panorama to może coś innego, nie wiem, ale jakoś pustawo tam.

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Fazik - 12-02-2007 07:31 PM

Na Babiej robimy wspólne zdjęcie i już jest materiał na FreespaceSmile
Kto nie przyjedzie tego zabraknie aż do następnego wspólnego... Smile

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Lelko - 20-02-2007 12:15 AM

Pedro napisał(a):
"A tak wogóle zastanawiam się nad nowym działem w serwisie: relacje Forumowiczów. Można by tam zamieszczać i te krótsze i te trochę dłuższe relacje wraz ze zdjęciami, które najpierw pojawiłyby się na forum. Po dłuższym czasie łatwiej byłoby je odnaleźć i poczytać. W mojej koncepcji nie miałoby to wyeliminować relacji z forum, tylko te już tutaj napisane wraz z czasem sukcesywnie bym przenosił (kopiował, zostawiając je także na forum) do głównej części serwisu. Co o tym myślicie?"

Pomysł niezły Smile
Relacje podzielone ze względu na miejsce którego dotyczą i linki do forum wraz z komentarzami znacznie ułatwiły by odnalezienie konkretnych informacji.
Równie dużym ułatwieniem było by (o ile jest to możliwe) wstawienie wyszukiwarki związanej ze stronami Górskiego Świata, która szybko nakierowywałaby na poszukiwaną informację zarówno z głównej strony jak i forum

Pozdrowienia

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - daniel - 28-02-2007 05:13 PM

Czołem. Smile
Pytanie do Adminów: myśleliście o założeniu kanału irc?

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Pedro - 28-02-2007 05:23 PM

daniel napisał(a):
Czołem. Smile
Pytanie do Adminów: myśleliście o założeniu kanału irc?

Do chwili obecnej nie mieliśmy takiego pomysłu, jednak jeśli pojawiałyby się liczne głosy z taką koncepcją to pewnie coś by się pomyślało Smile

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Sylwester - 23-03-2007 05:07 PM

Jak najbardziej jestem za instytucją "KOSZA" gdzie lądowały by te sprawy, które dotychczas ulatywały w kosmos, ale nad wyborem sprzątacza radzę się zastanowić, bo czyściciel może mieć aspiracje Cezara

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Pablo - 23-03-2007 05:25 PM

Też jestem za tym koszem... a może być jakaś segregacja Wink

Może któryś z odświętnych moderatorów powinien się tym zająć?

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Pablo - 10-11-2007 04:39 PM

Proponuję założyć temat np. Warunki na szlaku (zawsze na górze którejś podstrony), gdzie umieszczane byłyby pytania o takie i adekwatne odpowiedzi, bo widzę że wiele osób zakłada wątki typu pytanie i jedna odpowiedź, często o te same rejony, wielokrotnie powielane w różnym czasie.
pozdrawiam
p

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Gandzia1 - 01-12-2007 04:49 PM

Proponuję dać jakąś muzyczkę?

RE: Zmiany na forum - organizacja tematów - Pedro - 03-12-2007 07:50 PM

Gandziu na podstawie różnych opinii które do tej pory słyszałem, a także na podstawie moich własnych obserwacji wiem, że dla wielu osób puszczana w tle stron www, jest ona raczej uciążliwa. Dzięki Ci wielkie za propozycję i jak cokolwiek Ci się nasunie nowego pisz oczywiście śmiało. Każdy pomysł warto jest rozważyć, jednak w tej kwestii prawdopodobnie nie zmieni się nic na GŚ. Pozdrawiam!

RE: Zmiany na forum - Pedro - 20-05-2008 11:03 PM

Chciałem poinformować, że w wyniku własnych decyzji związanych z sytuacją na forum Dr Etker zrzekł się bycia moderatorem na forum GŚ. W tym miejscu chciałem podziękować mu serdecznie za dotychczasową pomoc i wkład włożony w rozwój serwisu.

Mam jednocześnie wielką nadzieję, że Doktorze pozostaniesz z nami i w dalszym ciągu będziesz dzielił się swoją wielką wiedzą na temat Tatr a także i innych gór Smile

RE: Zmiany na forum - paaulo - 21-05-2008 12:47 PM

Doktorze, dzięki za moderowanie. Witam w szeregach użytkowników. Smile

RE: Zmiany na forum - dzienciol313 - 21-05-2008 02:01 PM

Doktorze,dziękuje za wkład który włożyłeś w to forum i mam nadzieje,że zostaniesz wśród nas.
Pozdrawiam Cię.

RE: Zmiany na forum - spoko - 21-05-2008 03:29 PM

Dziękuję Doktorze w swoim imieniu za ogromny wkład jaki wniosłeś jako moderator aby utrzymać to forum takim jakie miało być z założenia .I również mam nadzieję że pozostaniesz nadal z Nami aby dzielić się ogromnym bagażem wiedzy górskiej jak i doświadczeniem .
Pozdrawiam Władysław

RE: Zmiany na forum - dr.Etker - 21-05-2008 05:23 PM

Moderatorstwo to ciekawa przygoda- Poznałem wielu fajnych ludzi, uczestniczyłem we wspólnych wyjazdach Forumowych . Serdeczne dzięki Wam Smile

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 21-05-2008 09:39 PM

Mam nadzieję DrE, że zapału Ci nie zabraknie i jako użytkownik. Mam w planie przygotować dla Ciebie fajne zagadki po letnim sezonie. Pogody ducha życzy Stanisław.

RE: Zmiany na forum - KasiaA - 22-05-2008 07:16 PM

Doktorze, nie tylko Moderatorstwo to fajna przygoda Wink Teraz bez obowiązku ciążącego na Tobie możesz dać nam popalić zagadkami Smile, przyznam że liczę na to Smile

RE: Zmiany na forum - Aniap - 25-05-2008 10:17 PM

Dziękuję za moderowanie Doktorze i mam nadzieję, że nadal będziesz raczył nas zagadkami i ciekawymi relacjami! Wink

RE: Zmiany na forum - Fazik - 26-05-2008 12:11 PM

DoktoreS, nie może być tak żebyś się poprostu poddał...

RE: Zmiany na forum - spoko - 27-05-2008 10:27 AM

Hej nie sprowadzajcie roli doktora tylko do zagadek .
W każdym temacie , w poście ,w wątku potrafił wnieść na Forum wiele ciepła a przede wszystkim multum wiedzy .Forum będzie nadal funkcjonować bez doktora .Ale czy będzie takie samo.Szkoda że w wyniku kilku nieprzemyślanych do końca postów niektórych naszych użytkowników odszedł tak wartościowy człowiek

RE: Zmiany na forum - paulina - 27-05-2008 09:01 PM

A to dopiero! Doktorze- szkoda, że nie będziesz już naszym moderatorem. Ale liczę na to, że zostaniesz wśród nas, bo smutno by było bez Ciebie Cry. Pozdrawiam i przesyłam mnóstwo serdecznych uśmiechów Smile.

RE: Zmiany na forum - maciek - 27-05-2008 09:02 PM

spoko napisał(a):
Hej nie sprowadzajcie roli doktora tylko do zagadek .
W każdym temacie , w poście ,w wątku potrafił wnieść na Forum wiele ciepła a przede wszystkim multum wiedzy .Forum będzie nadal funkcjonować bez doktora .Ale czy będzie takie samo.Szkoda że w wyniku kilku nieprzemyślanych do końca postów niektórych naszych użytkowników odszedł tak wartościowy człowiek

Wydaje mi się, że Doktor zrzekł się tylko moderatorstwa. Z ostatniego jego postu wcale nie wynika, żeby rozstał się definitywnie z nami. Mam głęboką nadzieję, że Twoje słowa, Spoko, nie znajdują pokrycia w prawdzie.

A co do tych nieprzemyśłanych postów, to uważam, że w temtej sytuacji rzeczywiście padały różne słowa, ale (tak jak pisałem w temacie o wolności słowa) byliśmy poddawani manipulacji przez naszych gości i wielu z nas, niestety dało się niechcący wciągnąć w ten podstępny mechanizm. (za co nikogo nie winię)

Osobiście wierzę, żę Doktor jest ciągle z Górskim Światem. Obiecał przecież, że napisze relację z naszego wyjazdu w Tatry.Smile

dr.Etker napisał(a):
Ze swej strony postaram się o opis tatrzańskich przygód w najbliższym czasie- póki co dwa zdjątka z okrytych jeszcze śnieżną kołderką Taterek

patrz post 218/Wiosną na górskich szlakach

Doktorze, pozdrawiam Cię serdecznie!!!

RE: Zmiany na forum - maciek - 28-05-2008 02:35 PM

Kontynuując moją wczorajszą myśl chciałbym posłużyć się fragmentem tekstu naszego Gościa zawartym w jego poscie nr 139 tyczącym wolności słowa : http://www.gorskiswiat.pl/forum/showthread.php?tid=1164&page=10

Gość napisał(a):
Życzę Wam również, byście nie zatracili swojej jedności, by nikt z Was po tym zamieszaniu nie poczuł się niepotrzebny, odrzucony. Czas leczy rany.

[attachment=11172]

RE: Zmiany na forum - Pedro - 10-07-2008 10:46 AM

Wczoraj była druga rocznica forum, a dziś się zastanawiam nad tym czy czegoś nie zmienić na forum, aby było łatwiej się poruszać czy też wypowiadać. Co sądzicie o obecnej organizacji działów forum? Mam na myśli szczególnie dwa "Turystyka Górska" oraz "Rozmowy o górach". Myślę, że te dwa działy trochę się zazębiają (za bardzo). Można by to może jakoś podzielić, bądź utworzyć jeszcze jakiś dodatkowy (?). Chciałbym poznać Waszą opinię w tym temacie a później podejmę decyzję na temat ewentualnych zmian Smile

RE: Zmiany na forum - Pedro - 13-07-2008 06:52 PM

Pedro napisał(a):
Wczoraj była druga rocznica forum, a dziś się zastanawiam nad tym czy czegoś nie zmienić na forum, aby było łatwiej się poruszać czy też wypowiadać. Co sądzicie o obecnej organizacji działów forum? Mam na myśli szczególnie dwa "Turystyka Górska" oraz "Rozmowy o górach". Myślę, że te dwa działy trochę się zazębiają (za bardzo). Można by to może jakoś podzielić, bądź utworzyć jeszcze jakiś dodatkowy (?). Chciałbym poznać Waszą opinię w tym temacie a później podejmę decyzję na temat ewentualnych zmian Smile

Widzę że się chyba w pełni zdajecie na swojego admina skoro taka cisza w temacie Toungue

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 13-07-2008 08:12 PM

Adminie, mnie wystarczy tak jak jest. Wymyślać coś dodatkowego będzie dalszym rozgałęzieniem, które i tak się będzie zazębiać albo pójdzie do ztracenia. uhm

RE: Zmiany na forum - Pedro - 13-07-2008 08:20 PM

Stasiu napisał(a):
Adminie, mnie wystarczy tak jak jest. Wymyślać coś dodatkowego będzie dalszym rozgałęzieniem, które i tak się będzie zazębiać albo pójdzie do ztracenia. uhm

Ok dzięki Stasiu za wyrażenie swojego zdania. Może jeszcze ktoś? Smile

RE: Zmiany na forum - Pablo - 14-07-2008 12:26 PM

Myślę, że na razie nie trzeba nic zmieniać co do porządku tematów, jeśli powstałyby nowe tematy, które nadawały by się do jakiegoś nowego działu, to wtedy można by coś pomyśleć.

RE: Zmiany na forum - Agnieszka.S - 14-07-2008 12:59 PM

Ja zgadzam się z przedmówcamiSmile Wydaje mi się, że chyba teraz jest dobrze..

RE: Zmiany na forum - gosia3ek - 15-07-2008 12:26 AM

a ja powiem tak:
faktycznie się te działy zazębiają, ale taki jest już chyba urok for internetowych, że nie sposób wszystkiego dopasować stricte do danego, ściśle określonego odgórnie tematu. wymyślanie nowego tematu (dobrze rozumiem, że istniałby od odrębnie od pozostałych??) jest utrudnianiem sobie życia (a tego chyba Adminie nie potrzebujesz ??Wink)
jedyna opcja, to jak sądzę połączenie tych działów w jeden. ale wówczas mógłby powstać zbyt duży problem przy jego przeszukiwaniu.

co do poruszania się i wypowiadania - jako stałemu użytkownikowi nie sprawiają mi te kwestie żadnego problemu, więc nie jestem osobą odpowiednią do wypowiadania sięSmile
najlepiej by było, żeby nowi użytkownicy się odnieśli do tematu.

aczkolwiek z mojego punktu widzenia - COŚ by można było zmienić w wyszukiwarce (ale co to już mnie proszę nie pytaćWink), ażeby łatwiej można było się odnaleźć na ForumSmile

RE: Zmiany na forum - Pedro - 16-07-2008 07:59 AM

gosia3ek napisał(a):
wymyślanie nowego tematu (dobrze rozumiem, że istniałby od odrębnie od pozostałych??) jest utrudnianiem sobie życia (a tego chyba Adminie nie potrzebujesz ??Wink)
jedyna opcja, to jak sądzę połączenie tych działów w jeden. ale wówczas mógłby powstać zbyt duży problem przy jego przeszukiwaniu.

Jeśli byłaby wprowadzona jakaś zmiana to niekoniecznie musiałby to być nowy temat. To tylko jedna z możliwości. Inną jest przemianowanie obecnych działów tak aby podział pomiędzy nimi był bardziej zauważalny. Wówczas poprzenosiłbym obecnie istniejące tematy wg kryteriów nowych działów (mam tutaj cały czas na myśli "Turystykę Górską" oraz "Rozmowy o górach").
Połączenie w jeden dział nie uważam za dobre rozwiązanie.

RE: Zmiany na forum - Pedro - 02-09-2008 08:22 PM

Informuję, że od dnia dzisiejszego mamy dwóch nowych czerwonych na forum (czyt. moderatorów) Smile

RE: Zmiany na forum - Pablo - 02-09-2008 08:35 PM

Bójcie się ha od dzisiaj oficjalnie będę zamykał codzienne rozmówki... bez skrupułów ha

RE: Zmiany na forum - Zoe - 02-09-2008 09:01 PM

Aaa! Strach się bać Toungue Big Grin

RE: Zmiany na forum - Malgorzata_Wa - 02-09-2008 10:00 PM

kongratulejszym Panowie! życzę mądrych i celnych trafień tą maczugą... ok

RE: Zmiany na forum - dzienciol313 - 02-09-2008 10:22 PM

Zoe napisał(a):
Aaa! Strach się bać Toungue Big Grin

Bójcie się bójcieToungue Big Grin

Będziemy podejmować,a przynajmniej starać się podejmowaćBig Grin same trafne decyzjeBig Grin

RE: Zmiany na forum - Hella - 03-09-2008 04:24 PM

Gratulacje chłopaki Smile

RE: Zmiany na forum - maciek - 03-09-2008 05:36 PM

Pedro napisał(a):
Informuję, że od dnia dzisiejszego mamy dwóch nowych czerwonych na forum (czyt. moderatorów) Smile

Dziś dopiero zauważyłem, że wczoraj, w tym temacie były oficjalnie ogłoszone nominacje "kardynalskie" (a ja pisałem o tym w rozmówkach Big Grin). jestem bardzo spostrzegawczy, nie ma co giggle .

Gratulacje dla Nowych Moderatorów. clap

RE: Zmiany na forum - paulina - 08-09-2008 12:17 PM

Gratulacje chłopaki Smile, w nowych bordowych kolorkach Wam do twarzy Smile Big Grin Big Grin!

RE: Zmiany na forum - Snieshka - 25-09-2008 02:21 PM

Mam prośbę do wszystkich użytkowników Forum.

Zapewne wielu z Was miało okazje być przy awarii forum w sobotę bądź jakiś mniejszych brakach funkcjonowania serwisu.

Jeżeli zdarzy się(oby nie) jakaś kolejna awaria i będzie wyświetlony komunikat/błąd- który spowodował zaprzestanie działania forum, bardzo proszę o zrzut ekranu.
W szczególności proszę mieć na uwadze błędy skryptów, bo wczoraj wyświetlił mi sie 3 razy między godz 12-14.
Z pewnością to pomoże rozwiązać te drobne incydenty w braku funkcjonalności serwisu.

Bóg zapłać Smile

RE: Zmiany na forum - Pedro - 25-09-2008 04:03 PM

Widzę że Ania wzięłaś sprawy w swoje ręce Big Grin

Oczywiście podpisuje się pod tym co Ania napisała, choć szczerze mam nadzieję że może nie będzie problemów technicznych z dostępnością GŚ. Całość tematu została wywołana kilkukrotnymi zaburzeniami w pracy GŚ w ciągu ostatnich dni.

Może jeszcze jedno dopiszę - jeśli faktycznie by się taki ów nieprzewidziany problem zdarzył i zrobilibyście zrzut ekranu, to prosiłbym o przesłanie go na mojego maila b.pedryc@gorskiswiat.pl

Życzę Wam miłych chwil na GŚ Smile

[split] Prace aktualizacyjne nad skryptem forum - Edyta85 - 02-10-2008 01:29 PM

Wiem że był kiedyś poruszany problem z dostępem do forum, ale nie bardzo pamiętam gdzie. Wklejam print screen tego co mi się wyświetlało, od rana nie mogłam dostać się na stronkę Sad

RE: Prace aktualizacyjne nad skryptem forum - Edyta85 - 02-10-2008 01:30 PM

w poprzednim nie poszło, wklejam ponownie

RE: Prace aktualizacyjne nad skryptem forum - Pedro - 02-10-2008 01:50 PM

Dzięki Edytka Wink

RE: Prace aktualizacyjne nad skryptem forum - Snieshka - 02-10-2008 01:51 PM

Dzięki Edyta, nie tylko u Ciebie wystąpił ten sam problem. Dobrze, że przerwy są chwilowe.
"Na szczęście" to wina dostawcy a serwis jest save&sound Smile

A Modów proszę o przerzucenie powyższych postów do tematu "Zmiany na forum" Smile

RE: Zmiany na forum - Pedro - 02-11-2008 11:05 PM

Od dnia wczorajszego w zwiazku z prowadzonymi pracami na serwerze GS pojawily sie problemy z pisownia polskich znakow a takze problem zbyt wielu zapytan w jednakowym czasie dla serwera. Pracujemy nad jak najszybszym rozwiazaniem tego problemu.

Jednoczesnie prosze o niestosowanie polskich znakow az do odwolania co ulatwi nam prace przy przywroceniu pracy forum do normalnego stanu.

Za utrudnienia przepraszamy.

RE: Zmiany na forum - Pedro - 05-11-2008 06:57 AM

Z przyjemnością informuję, że polskie znaki powróciły na forum Smile

Mam nadzieję tylko, że nie jest to tymczasowe - gdybyście jednak zauważyli w dalszym ciągu ich brak to proszę w takiej sytuacji jeszcze raz ponownie o ich nieużywanie.

Pozdrawiam,
Pedro

RE: Zmiany na forum - mar.an - 05-11-2008 08:58 AM

Pedro napisał(a):
Z przyjemnością informuję, że polskie znaki powróciły na forum Smile

clap NARESZCIE!!!!

RE: Zmiany na forum - Johny - 25-11-2008 12:01 PM

A może by tak zegarek przestawić w końcu? Bo dziwnie tak trochę i myląco

RE: Zmiany na forum - dr.Etker - 25-11-2008 12:14 PM

Johny napisał(a):
A może by tak zegarek przestawić w końcu? Bo dziwnie tak trochę i myląco

Johny - zegarki przestawiamy we własnym zakresie----> panel kontrolny-----> edytuj opcje ....i zmiana na forum gotowa.

RE: Zmiany na forum - Johny - 25-11-2008 12:32 PM

Upsss...ShyDzięki. Juz zrobione

RE: Zmiany na forum - mar.an - 10-12-2008 01:12 PM

Ja mam takie nieśmiałe pytanie...Shy
Czy jest możliwość, by na Forum było wiecej emotek?
Pedro?Smile

RE: Zmiany na forum - Pedro - 10-12-2008 01:14 PM

mar.an napisał(a):
Pedro?Smile

Mhm Rolleyes

RE: Zmiany na forum - mar.an - 10-12-2008 01:15 PM

Pedro napisał(a):
Mhm Rolleyes

Big Grinclap

RE: Zmiany na forum - dr.Etker - 10-12-2008 02:02 PM

mar.an napisał(a):

w00t ....Marta to emocjonalna kobitka Cool Big Grin

RE: Zmiany na forum - Edyta85 - 10-12-2008 04:34 PM

Całkiem ciekawy pomysł z tymi emotkami, że też wcześniej nikt na to nie wpadł uhm

RE: Zmiany na forum - JanuszB - 12-12-2008 11:00 PM

Kto chce więcej emotek , podaję linka: http://emots.yetihehe.com/

Klikamy na emotkę , kopiujemy i wklejamy link do postu

itp. itd.

RE: Zmiany na forum - Gandzia1 - 13-12-2008 01:42 PM

Ja też kocham te "kotichonki" więcej więcej więcej -bardzo mnie rozczulają, bawią i śmieszą .
A ten w00t z tych co już mamy najbardziej mi się podoba.

O a ten z Janusza linku

RE: Zmiany na forum - dr.Etker - 13-12-2008 05:12 PM

Dzięki Janusz

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 13-12-2008 05:21 PM

I ja sobie znalazłem mój ulubiony

RE: Zmiany na forum - JanuszB - 13-12-2008 06:08 PM

Skoro się spodobało , używajcie do woli ok
A jak mało , to jeszcze są inne giggle

http://emoty.blox.pl/html

Link do emotikonki po skopiowaniu i wklejeniu trzeba zapisać tak:

[img] ... link...[/img]

Ta jest zajefajna:

RE: Zmiany na forum - jacko - 13-12-2008 07:15 PM

Dzięki za te linki

RE: Zmiany na forum - Sokół - 13-12-2008 07:37 PM

Chyba sobie zmienię awatar... Devil
podobna do mnie nie? podobne kształty...

RE: Zmiany na forum - dr.Etker - 13-12-2008 07:49 PM

Sokół napisał(a):

Chyba sobie zmienię awatar... Devil
podobna do mnie nie? podobne kształty...

Nie mów że podobne-jak fociłeś w lusterku ! w00t
Śmiało zmieniaj avatar !

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 13-12-2008 07:50 PM

dla mnie taki

RE: Zmiany na forum - Sokół - 13-12-2008 08:12 PM

Stasiek, jak przyjdzie bocian, to dostaniemy po uszach.

Doktór, Ty też jesteś w tych emotkach, pierwszy z lewej, hihihi

RE: Zmiany na forum - JanuszB - 13-12-2008 09:50 PM

Sokół napisał(a):
jak przyjdzie bocian, to dostaniemy po uszach.

Czy jest na forum jakiś Bocian uhm

BOCIAN I ŻABY

Po tej łące koło strugi
chodzi bocian - dziób ma długi.
Tak, tak, tak -
a żab brak!

Obszedł kołem te kaczeńce,
może żab tam będzie więcej.
Nie, nie, nie -
jeszcze mniej!

Stanął bocian tuż przy rowie.
A może są za sitowiem?
Człap, człap, człap -
nie ma żab!

Szukał w trzcinie, w tataraku
i tam żabek ani znaku -
tylko rak
płynął wspak!

Bocian wraca na stodołę,
a żabusie są wesołe:
- Re, re, re!...
Chciał nas zjeść!

RE: Zmiany na forum - Sokół - 14-12-2008 07:41 AM

Żaba puszcza siódme poty
Gdzie chowają się klekoty?
Jeden tam
Człapie sam

Więc dlatego ta ropucha
z szuwar nie wysuwa brzucha
łeb pod glon
Bociek - won

Wniosek z tego dla Bociana
żab poszukać w wodzie z rana
Bo ich tam
Cały kram

Smile

RE: Zmiany na forum - mar.an - 15-12-2008 10:57 AM

Janusz, jesteś po prostu WIELKI

Dzięki Ci za emotki!!!Big Grin

- to chyba jedna z moich ulubionychSmile

RE: Zmiany na forum - JanuszB - 15-12-2008 11:10 AM

mar.an napisał(a):
Janusz, jesteś po prostu WIELKI

http://cmok.pl/link/1557615 giggle ok

RE: Zmiany na forum - Lotka - 23-12-2008 12:06 PM

Łooo Smile
Widzę, że humory dopisują ok

Dzień Dobry forum. U nas również dużo słoneczka i pogody ducha ok

RE: Zmiany na forum - Pedro - 09-04-2010 09:39 PM

W związku z ostatnimi wydarzeniami na forum - od dnia dzisiejszego nie możliwości edycji raz zatwierdzonych postów.

W wyjątkowych sytuacjach można się kontaktować z Moderatorami bądź ze mną w celu zmiany ich treści/załączników.

RE: Zmiany na forum - bober37 - 09-04-2010 09:48 PM

[quote=Pedro]
W związku z ostatnimi wydarzeniami na forum - od dnia dzisiejszego nie możliwości edycji raz zatwierdzonych postów.

Pedro z całym szacunkiem ale to zakrawa na dyktaturę,,,,,

RE: Zmiany na forum - Pedro - 09-04-2010 09:52 PM

Bober a to czemu?

Ostatnio byli tu tacy co napisali nie jedno, pozniej przeedytowali i sie wypierali ze bylo inaczej. Zawsze można napisać komentarz do swojego poprzedniego posta w swoim następnym.

RE: Zmiany na forum - paaulo - 09-04-2010 10:00 PM

Bober, Tobie akurat to nie zaszkodzi. Może dwa razy się zastanowisz, zanim napiszesz.
Twoje ostatnie posty w temacie pana K. - ŻENADA...

RE: Zmiany na forum - mirek - 09-04-2010 10:03 PM

No to ja widzę to tak;będzie mnóstwo zdublowanych postów.

RE: Zmiany na forum - Edyta85 - 09-04-2010 10:28 PM

wątpie, jak do te pory może raz zdarzył mi się zdublowany post, więc nie widzę żadnego problemu, poza tym może teraz będzie większe przemyślenie wypowiedzi które mają być zamieszczone na forum. Bo wydaje mi się że niektórzy trochę bezmyślnie swoje posty wypisywali

RE: Zmiany na forum - maciek - 23-04-2010 01:16 PM

Pedro napisał(a):

W wyjątkowych sytuacjach można się kontaktować z Moderatorami bądź ze mną w celu zmiany ich treści/załączników.

Minęły dwa tygodnie od zlikwidowania możliwości edycji i kasowania własnych postów i pojawiają się drobne nieporządki na Forum. W kilku miejscach zalegają wadliwe, bądź zdublowane posty, które wprowadzają niepotrzebne zamieszanie i psują ogólne wrażenie. Dlatego, choć nie pełnię żadnej funkcji na Forum, pozwolę sobie zaapelować do Wszystkich, by widząc błędy w swoich postach zgłaszali je do Osób kompetentnych, w celu ich poprawienia lub skasowania, o czym wspominał już Administrator.

RE: Zmiany na forum - mirek - 23-04-2010 03:28 PM

A nie prościej by było wprowadzić znowu opcję;kasuj.?

RE: Zmiany na forum - gosia3ek - 23-04-2010 03:33 PM

Mirku, może i prościej, ale:

Pedro napisał(a):
Ostatnio byli tu tacy co napisali nie jedno, pozniej przeedytowali i sie wypierali ze bylo inaczej.

I uwierz, ta decyzja nie jest po to, żeby utrudnić życie Forumowiczów

RE: Zmiany na forum - Sokół - 23-04-2010 04:01 PM

Może po prostu zwiększyć ilość moderatorów, dla ułatwienia Smile

RE: Zmiany na forum - Pedro - 23-04-2010 06:24 PM

Ja wiem, że pewnie dla części z Was zablokowana opcja edycji jest swego rodzaju utrudnieniem. Po ostatnich wydarzeniach uważam, że przynajmniej przez jakiś czas obecne ustawienia powinny zostać utrzymane.

Przy okazji chciałbym przypomnieć, że jest też taki przycisk przy każdym poście jak zgłoś, co w razie czego powinno być szybszą i prostszą opcją w celu zgłoszenia posta/błędów w nim niż pisanie specjalnej PW.

RE: Zmiany na forum - Pedro - 16-05-2010 08:31 PM

Od chwili obecnej istnieje możliwość edycji swoich postów.

RE: Zmiany na forum - Edyta85 - 16-05-2010 08:36 PM

huraaaaaa Smile

RE: Zmiany na forum - PiotrekDz - 16-05-2010 08:38 PM

No to już sobie nie ponabijam postów kwasny

Big Grin

RE: Zmiany na forum - Sylwester - 17-05-2010 06:21 AM

Pedro napisał(a):
Od chwili obecnej istnieje możliwość edycji swoich postów.

Pedro na prezydenta / a tak nawiasem mówiąc - dzięki

RE: Zmiany na forum - Sylwester - 02-08-2010 06:44 PM

uzupełnij Bartek temat "Parki linowe" o "ściany wspinaczkowe i inne ekstremalne sprawy", bo tych też dostatek i można pisać choćby o wrocławskim Eigerze i Zerwie, że o krakowskiej Fortecy nie wspomnę Smile

RE: Zmiany na forum - dzienciol313 - 13-01-2011 11:35 AM

W związku z tym, iż każdy z nas choć trochę zna topografię Tatr czy też innych gór, a poza tym mamy tutaj kilku specjalistów w tej dziedzinie, to może warto byłoby stworzyć odpowiedni dział na forum. Zawierałby on zdjęcia z opisami panoram lub też pojedynczych szczytów. Z biegiem czasu stworzyłaby się niezła baza topograficzna, która byłaby ogromnym źródłem wiedzy. Co sądzicie o takim pomyśle?

RE: Zmiany na forum - Pablo - 13-01-2011 04:31 PM

A kogo byś proponował, myśląc o Tatrach? Był kiedyś DrE, Pedro jako administrator nie wiem czy chciałby się dodatkowo obciążać, Maciek jest dobry z topografii, mógłby to poprowadzić. A użytkownicy, jak napisałeś specjaliści mogą mu pomagać, Paulina na przykład, Parys ma pewnie polską stronę w jednym paluszku.

RE: Zmiany na forum - Mallaidh - 13-01-2011 04:43 PM

Ja już dłuższy czas przymierzam się do czegoś takiego o n.p. B.Sądeckim, a potem o innych Beskidach.
tylko ten czas Sad
Ale może w końcu zbiorę się w sobie.

RE: Zmiany na forum - Pedro - 13-01-2011 05:01 PM

No ja tam topografią generalnie lubię się zajmować. Szczególnie w zimie kiedy mam więcej czasu, czyli mniej pracy w pracy Smile

Więc chyba można by spróbować z tematem.

Co? Jeszcze jacyś zainteresowani?

Sokół też sporo Tatr zna, no i okolic Śląskiego, Żywieckiego.

Co do Parysa to ja myślę, że nie tylko polską stronę ma w jednym paluszku.

RE: Zmiany na forum - Johny - 13-01-2011 05:10 PM

dzienciol313 napisał(a):
W związku z tym, iż każdy z nas choć trochę zna topografię Tatr czy też innych gór, a poza tym mamy tutaj kilku specjalistów w tej dziedzinie, to może warto byłoby stworzyć odpowiedni dział na forum. Zawierałby on zdjęcia z opisami panoram lub też pojedynczych szczytów. Z biegiem czasu stworzyłaby się niezła baza topograficzna, która byłaby ogromnym źródłem wiedzy. Co sądzicie o takim pomyśle?

Bardzo dobry pomysł, dużo jest osób, które robią dobre poglądowe zdjęcia, i na pewno wiedzą co na tych zdjęciach się znajdujeWink.
Z drugiej strony można przecież wrzucić panoramę, i jeśli nie jest się pewnym, poprosić kogoś o jej opisanie uhm
Warunkiem tego, żeby taki temat odpowiednio funkcjonował, powinno być przestrzeganie pewnych zasad, jak i odpowiednie pilnowanie porządku,. Tak po prostu, żeby syf się nie zrobił, czyli zdjęcie, panorama z opisanymi szczytami/przełęczami i tyle, bez zbędnego ot innocent
Moje zdanie na ten temat innocent

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 13-01-2011 05:37 PM

Może też bym coś wyciągnął ze swego archiwum. Dolomity, Dachstein i inne alpejskie ustrojstwa. Mogę też nasze Beskidy. Tylko, żeby ktoś to w jaką szatę ubrał.

RE: Zmiany na forum - Johny - 13-01-2011 06:05 PM

Coś bardzo fajnego znalazłem: http://www.alpen-panoramen.de/portfolio.php?id=9343225
Stasiu, z tego co się orientuję, to jest możliwość dodawania panoram i opisywania ich, oraz dodawania opisów do panoram innych użytkowników. Po najechaniu na Ubersicht wyświetlają się nazwy szczytów. Smile

RE: Zmiany na forum - Sokół - 13-01-2011 06:40 PM

Jasne, dobry pomysł. Ja mogę się zająć jakąś tam wyznaczoną częścią (wydaje mi się, że panoramki z opisami to już gdzieś był taki temat......http://www.gorskiswiat.pl/forum/showthread.php?tid=1724 Tam jest kilka moich panoramek, tych co ja wrzuciłem i tych "wyłudzonych".

Co do mnie - mogę zrobić panoramki z Beskidu Śląskiego, Żywieckiego ---- i jeśli ktoś mi podeśle zdjęcia do opisania - to mogę opisać co i jak widać ( w miarę wiedzy )

Tatrami niech się może zajmą lepsi, są tu przecież Znawcy.

RE: Zmiany na forum - PiotrekDz - 13-01-2011 06:44 PM

Johny napisał(a):
Warunkiem tego, żeby taki temat odpowiednio funkcjonował, powinno być przestrzeganie pewnych zasad, jak i odpowiednie pilnowanie porządku,. Tak po prostu, żeby syf się nie zrobił, czyli zdjęcie, panorama z opisanymi szczytami/przełęczami i tyle, bez zbędnego ot innocent
Moje zdanie na ten temat innocent

Słusznie, popieram wniosek.
Ewentualne uwagi jedynie w przypadku pojawienia się błędu w nazwie, oznaczeniu szczytu i.t.d.. Choć i to można załatwić przez PW.

RE: Zmiany na forum - Pedro - 13-01-2011 06:58 PM

Panoramki były ale tak naprawdę tam nie było porządku w tym wszystkim. A porządek da się zrobić, tylko muszą być osoby które pomogą w pilnowaniu porządku w poszczególnych tego typu działaniach. Za parę godzin ujawnię swój pomysł Smile

RE: Zmiany na forum - gosia3ek - 13-01-2011 07:00 PM

ja bym się tam mogła panoramami przy okazji pobawić - szczególnie z moich rejonów Smile

RE: Zmiany na forum - Johny - 13-01-2011 07:00 PM

Sokół napisał(a):
Jasne, dobry pomysł. Ja mogę się zająć jakąś tam wyznaczoną częścią (wydaje mi się, że panoramki z opisami to już gdzieś był taki temat......http://www.gorskiswiat.pl/forum/showthread.php?tid=1724 Tam jest kilka moich panoramek, tych co ja wrzuciłem i tych wyłudzonych.

Skoro jest temat, to nie ma sensu mnożyć, tylko prze-edytować go, zostawić co niezbędne, reszta out, i zmienić troszkę tytuł ok

RE: Zmiany na forum - Sokół - 13-01-2011 08:06 PM

Mój pomysł jest taki: utworzyć pokój "przewodnik" lub coś w tym stylu i tam segregować opisy i panoramy pasmami i szczytami, ale....

uprawnienia do pisania mają tylko wybrane osoby - i ludzie, którzy zrobią jakieś opracowanie, wysyłają materiały mailem do tych osób, które następnie są wprowadzane na forum jako post lub temat (do ugadania)

zapobiegnie to burdelowi w zapisie - nikt nie będzie mógł komentować i niepotrzebnie nabijać postów - bo nie o to w tym dziale będzie chodziło.

mało tego - wskutek póki co małej aktywności strony głównej - można na głownej walnąć jedynie odnośnik do "pokoju" i juz wszystko będzie grało

RE: Zmiany na forum - Johny - 13-01-2011 08:54 PM

Krótko, rzeczowo i na temat ok, za pomysł % innocent

RE: Zmiany na forum - Pedro - 13-01-2011 09:13 PM

Z WAŻNYCH OGŁOSZEŃ:
Od chwili obecnej zmieni się skład moderatorski. Ze względu na brak czasu Fazik i Pablo przynajmniej czasowo nie będą pełnić tej funkcji, jednak w tym miejscu chciałbym im mocno podziękować za wszystko co do tej pory dla forum zrobili. WIELKIE DZIĘKI.

Dzięki również i dla nowych osób, za to że zgodziły się wstępnie poświęcić swój czas i podziałać trochę dla GŚ - mam tutaj na myśli Maćka oraz PiotrkaDz.

Być może nie jest to ostateczna lista moderatorów, zobaczymy jakie będą potrzeby.

Sokół napisał(a):
Mój pomysł jest taki: utworzyć pokój "przewodnik" lub coś w tym stylu i tam segregować opisy i panoramy pasmami i szczytami, ale....

uprawnienia do pisania mają tylko wybrane osoby - i ludzie, którzy zrobią jakieś opracowanie, wysyłają materiały mailem do tych osób, które następnie są wprowadzane na forum jako post lub temat (do ugadania)

zapobiegnie to burdelowi w zapisie - nikt nie będzie mógł komentować i niepotrzebnie nabijać postów - bo nie o to w tym dziale będzie chodziło.

Otóż Sokół będzie to podobnie wyglądać jak mówisz. Plan w dodatku jest taki, żeby nie tylko w tym nowym wątku był zaprowadzony taki porządek, ale w większości działów aby wprowadzić pewną systematyczność. W dodatku według wstępnych optymistycznych zamierzeń chodzi o to aby treści pojawiające się na forum (poza off-topem) były na bieżąco kontrolowane przez konkretnych moderatorów bądź mnie.

Tak więc obecnie chcielibyśmy zmienić trochę sposób moderowania na forum, oraz to że każdy był od wszystkiego. Działy zostaną podzielone między moderatorów, a w nich postaramy się stworzyć coś w rodzaju przyklejonego spisu treści, który byłby na bieżąco aktualizowany (techniczna możliwość jego edycji wyłącznie przez moderatora).
Podział działów na moderatorów jest w końcowej fazie uzgodnień więc jeszcze nie ujawniam szczegółów.

Powstanie nowy dział schroniska - pomysł Jarka121, który dostanie szczególne uprawnienia edycji aby móc go stworzyć.

Temat który dziś powstał odnośnie swego rodzaju przewodnika też pewnie będzie wymagał osoby go prowadzącej.

Tak więc zmian trochę się szykuje. Mam nadzieję, że trochę pozwoli to rozruszać forum, a jednocześnie w większym stopniu usystematyzować oraz wykorzystać więdzę tych wszystkich którzy czynnie się tutaj udzielali i mam nadzieję dalej się będą udzielać Smile

Strona główna cóż, pozostawia pewnie jeszcze sporo do życzenia. Aktualnie czekam na wyceny ze strony firm informatycznych ile kosztowałoby stworzenie systemu zarządzania treścią wg moich wytycznych.

Koniec ogłoszeń Cool

RE: Zmiany na forum - Pablo - 13-01-2011 09:48 PM

I ja dziękuje za dobrą współpracę, tak jak było widać mało mnie było ostatnimi czasy na forum, więc decyzja Admina jak najbardziej uzasadniona ok
Trzymam kciuki za nowych Moderatorów, spisujcie się dobrze panowie Wink

RE: Zmiany na forum - gosia3ek - 13-01-2011 09:48 PM

posypało się pomysłami i awansami Wink
dobra; Wodzu prowadź i takie tamBig Grin

hehe najpopularniejszy dziś wątek na forum Wink wszyscy czytająSmile

RE: Zmiany na forum - dzienciol313 - 13-01-2011 09:50 PM

Ciesze się, że mój pomysł znalazł poparcieSmile Co do kwestii organizacyjnej działu chyba wszystko zostało ustalone. Ważne teraz jest tylko to aby znalazły sie osoby chętne do dzielenia się swoją wiedzą, myslę, ze jeżeli każdy da od siebie jakąś fotkę z opisem, choćby z popularnego rejonu (bo i takie również są potrzebne) stworzy sie tutaj piękna "baza danych":)

RE: Zmiany na forum - Pedro - 13-01-2011 10:08 PM

Jednak nie koniec ogłoszeń innocent

Po wstępnej wymianie zdań z pomysłodawcą tematu, wygląda na to że Dziencioł mógłby się podjąć prowadzenia w takim temacie porządku. Sprawę mamy zatem chyba załatwioną.

RE: Zmiany na forum - dzienciol313 - 13-01-2011 11:49 PM

Jeżeli tylko nikt nie ma nic przeciwko, to niech tak będzie.

RE: Zmiany na forum - Pablo - 14-01-2011 09:27 PM

dzienciol313 napisał(a):
Jeżeli tylko nikt nie ma nic przeciwko, to niech tak będzie.

no to dajesz ok będziesz miał najciekawszy dział, proponuję jakiś system, nie tak, że raz z jednej strony Tatr potem gdzie indziej, tylko np. dolinami, otoczenie, po kolei całą grań i tak dalej.

RE: Zmiany na forum - Pedro - 14-01-2011 09:30 PM

Takie Pablo jest zamierzenie jeśli chodzi o system, trzeba wreszcie uporządkować te treści dotychczasowe a nad nowymi czuwać Smile

RE: Zmiany na forum - Sokół - 15-01-2011 12:30 PM

I kiedy coś zacznie się dziać w temacie? To znaczy jaki jest podział i co jest do roboty?

RE: Zmiany na forum - PiotrekDz - 15-01-2011 01:27 PM

Ja mam trochę panoram jak by kto potrzebował do opisu. Może coś się przyda tych moich wypstrykań.

RE: Zmiany na forum - Pedro - 15-01-2011 01:39 PM

Sokół zależy o który temat pytasz, "spisy treści" robią się już tylko że tak powiem za "zamkniętymi drzwiami".

Przewodnik jeszcze nie ruszył, jak wróci Dzięcioł to pomyślimy nad organizacją tego wszystkiego. Ty Sokół nie bądź taki gorączka Devil
Spokojnie, zdaję sobie sprawę że i Ty posiadasz mnóstwo zdjęć nadających się do niego. Więc pewnie i Ciebie się poprosi o takowe. Myślę też, że będziemy to robić po kolei np. dolinami, żeby nie zrobić sobie już na początku chaosu.

RE: Zmiany na forum - Sokół - 15-01-2011 10:41 PM

O, widzę, że coś sie posprzątało w Sudetach. No, no.... Coś się rusza.

Co do mojego udziału w tym wszystkim to nie do końca jest tak, jak Pedro napisałeś.
Jakiś czas temu napisałem co umiem i co mogę, ale nie zamierzam sie wpychać nigdzie na siłę.
Jeśli tylko zobaczę, że gdzieś się przydam, po prostu się przyłączę.

Ale fajnie, że coś się zaczyna dziać. Oby tak dalej.

RE: Zmiany na forum - Pedro - 15-01-2011 10:45 PM

Sokół napisał(a):
Jeśli tylko zobaczę, że gdzieś się przydam, po prostu się przyłączę.

No i bardzo fajnie ok
A o tym, że Twój wkład może być bardzo przydatny ja nie mam żadnych wątpliwości.

RE: Zmiany na forum - maciek - 15-01-2011 10:48 PM

Pedro napisał(a):
A o tym, że Twój wkład może być bardzo przydatny ja nie mam żadnych wątpliwości.

I ja tak myślę. Smile

RE: Zmiany na forum - jarek121 - 17-01-2011 08:02 AM

Hej,
Słuchajcie z tymi "informacjami" o Tatrach. Wiem, ze wiekszość kocha Tatry i jest z nimi w jakis sposób zwiazana. Tak jak ja Smile Ale inne pasma gór tez warto promować i je opisywać. Smile
Jest tu sporo osób, które co rusz łazikuje po Beskidach, Karkonoszach itd
Oczywiscie warto od Tatr zacząć, ale stopniowo kolejne partie uważam, że tez w podobny sposób warto opisać

RE: Zmiany na forum - PiotrekDz - 17-01-2011 08:32 AM

Sokół napisał(a):

A na dniach będzie w Beskidach.

RE: Zmiany na forum - Sokół - 17-01-2011 02:22 PM

jarek121 napisał(a):
Hej,
Słuchajcie z tymi "informacjami" o Tatrach. Wiem, ze wiekszość kocha Tatry i jest z nimi w jakis sposób zwiazana. Tak jak ja Smile Ale inne pasma gór tez warto promować i je opisywać. Smile
Jest tu sporo osób, które co rusz łazikuje po Beskidach, Karkonoszach itd
Oczywiscie warto od Tatr zacząć, ale stopniowo kolejne partie uważam, że tez w podobny sposób warto opisać

Do spóły z kimś chętnie coś zrobię. Mogę np. opisać panoramy z Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Czyjeś i swoje. Fajnie, żeby każdy się dołączył tam, gdzie czuje się mocny.

Podzielić można w ten sposób wszystkie pasma i jechać z tym koksem.

RE: Zmiany na forum - maciek - 17-01-2011 02:37 PM

PiotrekDz napisał(a):

Sokół napisał(a):

A na dniach będzie w Beskidach.

Inne działy też są porządkowane, ale cierpliwości. Trochę jest z tym roboty, a urlopu okolicznościowego na to konto nie chcą nikomu dać. Sad Wink

RE: Zmiany na forum - Łukasz - 17-01-2011 02:40 PM

A dobrze płacą ?

RE: Zmiany na forum - maciek - 17-01-2011 02:44 PM

uhm O, widzisz, nie pomyślałem o tym!

Muszę pogadać z Bartkiem o honorarium. Big Grin

(Chyba, że to ten bażant z "codziennych" )giggle

RE: Zmiany na forum - Łukasz - 17-01-2011 02:46 PM

Bo kolega PiotrekDz bierze 2 500 zł miesięcznie ( na rękę ).

RE: Zmiany na forum - maciek - 17-01-2011 02:54 PM

To ma razem 5000 zł.

RE: Zmiany na forum - Pedro - 17-01-2011 08:16 PM

Maciek pokey Urzędnikowi skarbowemu zdradzasz takie poufne informacje???
PiotrekDz to była tzw. szara strefa giggle

RE: Zmiany na forum - PiotrekDz - 17-01-2011 08:24 PM

Luzik Smile
Jak sam wiesz i Łukasz i Maciek mają błędne dane giggle

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 17-01-2011 08:35 PM

Aaaa, teraz się ujawniliście. Za wszystkim tym stoi bóg Mamon. Ja głupek myślałem jakie macie szlachetne zamiary. innocent

RE: Zmiany na forum - PiotrekDz - 17-01-2011 08:37 PM

No kas blink
Szlachetny będę jak w Lotto wygram giggle

RE: Zmiany na forum - maciek - 17-01-2011 08:38 PM

Pedro napisał(a):
Maciek pokey Urzędnikowi skarbowemu zdradzasz takie poufne informacje???

Jaaaa??? Big Grin Ja tylko obliczyłem, że skoro Piotrek dostaje na rękę 2500, to na dwie (bo ma dwie) ma 5000 zł. Wink To chyba logiczne, nie?

RE: Zmiany na forum - paaulo - 17-01-2011 09:00 PM

Łał, widzę że szanse na bana wzrosły. Wink
Gratuluję nowym modom. ok

RE: Zmiany na forum - maciek - 17-01-2011 09:03 PM

Paweł! Smile Tobie ban z mojej strony nie grozi. Big Grin

Choćby nie wiem co!!! Big Grin

RE: Zmiany na forum - Johny - 17-01-2011 09:40 PM

Ależ tu słodko Toungue giggle

RE: Zmiany na forum - Sokół - 17-01-2011 09:47 PM

T.A.M. się szerzy!

Towarzystwo Adorowania Moderatorów

( Devil hehehe )

RE: Zmiany na forum - gosia3ek - 17-01-2011 10:06 PM

wypłaty?? 2500 na rękę?? to czemu ja kurde tu od roku za darmo Devil Big Grin
Panowie, do roboty się brać a nie słodzić (to mówię ja, ModzinaBig Grin )

RE: Zmiany na forum - Mallaidh - 17-01-2011 10:27 PM

Sokół napisał(a):
Do spóły z kimś chętnie coś zrobię. Mogę np. opisać panoramy z Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Czyjeś i swoje. Fajnie, żeby każdy się dołączył tam, gdzie czuje się mocny.

Ja oczywiście mogę się dołożyć, prócz Sądeckiego mogę podziałać w tematach od Gorców po Bieszczady.

Teraz mamy na forum nowy system - zamodyzm Smile

RE: Zmiany na forum - PiotrekDz - 17-01-2011 10:37 PM

gosia3ek napisał(a):
wypłaty?? 2500 na rękę?? to czemu ja kurde tu od roku za darmo Devil Big Grin

Może zapomniałaś o tym drugim koncie uhm
Smile

RE: Zmiany na forum - tomtur - 26-01-2011 08:30 PM

Uważam ze relacje z bib forumowych powinny byc w jednym wątku,przeciez biby to najlepsza integracja forumowiczów Smile

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 26-01-2011 09:00 PM

tomtur napisał(a):
Uważam ze relacje z bib forumowych powinny byc w jednym wątku,przeciez biby to najlepsza integracja forumowiczów Smile

Chyba to jest praca dla Piotrka. Ten jest ostatnio moderatorem od ustawianiagiggle

RE: Zmiany na forum - Mallaidh - 26-01-2011 10:02 PM

To całkiem dobry pomysł!

RE: Zmiany na forum - lucyna - 26-01-2011 10:16 PM

Mallaidh napisał(a):

Sokół napisał(a):

Ja oczywiście mogę się dołożyć, prócz Sądeckiego mogę podziałać w tematach od Gorców po Bieszczady.

W chwili obecnej czuję dosłownie wstręt do for internetowych ale o ile znam życie niedługo mi to przejdzie. O ile będę miała stuprocentową pewność, że trolle nie zniszczą czyjejś pracy to chcę w to wejść ale w ograniczonej formie.Oczywiście, o ile będę Wam potrzebna. Jestem do Waszej dyspozycji: Bieszczady, Beskid Niski i ich pogórza plus historia i przyroda Karpat. Za mną jest potężna biblioteka więc w razie jakiś wątpliwości lub gdy będzie trzeba poszukać lub zweryfikować informacje służę swoją pomocą. Podjęliście się czegoś co w wersji forumowej jest nie do zrealizowania, w każdym bądź razie mi się nie udało. Życzę więc Wam powodzenia i trzymam kciuki.

RE: Zmiany na forum - Pedro - 27-01-2011 12:24 AM

Dzięki Lucyna za propozycję. Oczywiście będziemy pamiętać i pewnie z chęcią skorzystamy z kilku porad ok
Mam nadzieję, że nie zabraknie nam chęci i motywacji aby realizować ten na pewno dobry pomysł o dokładnych opisach topograficznych różnych pasm górskich Smile

RE: Zmiany na forum - PiotrekDz - 27-01-2011 06:54 AM

Stasiu napisał(a):

tomtur napisał(a):

Chyba to jest praca dla Piotrka. Ten jest ostatnio moderatorem od ustawianiagiggle

Spoko, wydzielę osobno relacje z bib. Te w dziale o Beskidach (bo w sudetach chyba nie było uhm)

RE: Zmiany na forum - Łukasz - 27-01-2011 06:59 AM

Pedro napisał(a):
Dzięki Lucyna za propozycję. Oczywiście będziemy pamiętać i pewnie z chęcią skorzystamy z kilku porad ok
Mam nadzieję, że nie zabraknie nam chęci i motywacji aby realizować ten na pewno dobry pomysł o dokładnych opisach topograficznych różnych pasm górskich Smile

Jak również nie zabraknie mitycznych troli internetowych męczących Lucynę Wink. Albo dających Jej sens internetowego życia Wink

RE: Zmiany na forum - lucyna - 27-01-2011 07:41 AM

Pedro napisał(a):

Z miłą chęcią poczytam. Sama wezmę się też do roboty. Pamiętam też o tym, że mam popracować nad ścieżkami edukacyjnymi. Zabiorę się zaraz tzn. dokończę opis słowackiej ścieżki im. Mirosława Polieszczuka. Sprawie mi to trudność, gdyż muszę przetłumaczyć słowacki przewodnik.

RE: Zmiany na forum - maciek - 27-01-2011 09:11 AM

PiotrekDz napisał(a):
Spoko, wydzielę osobno relacje z bib. Te w dziale o Beskidach (bo w sudetach chyba nie było uhm)

Były. Smile

http://www.gorskiswiat.pl/forum/showthread.php?tid=738&page=1

http://www.gorskiswiat.pl/forum/showthread.php?tid=1487&page=1

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 27-01-2011 09:51 PM

lucyna napisał(a):
(...)Sprawie mi to trudność, gdyż muszę przetłumaczyć słowacki przewodnik.

Ja ze słowackim nie mam problemu innocent

RE: Zmiany na forum - lucyna - 27-01-2011 11:00 PM

Stasiu napisał(a):

lucyna napisał(a):
(...)Sprawie mi to trudność, gdyż muszę przetłumaczyć słowacki przewodnik.

Ja ze słowackim nie mam problemu innocent

Szczęśliwyś, aż zazdroszczę. Ciągle borykam się z problemami, szczególnie jeżeli tekst jest popularno-naukowy. Post dokończyłam ale nie wiem co to balvan. Rzeźba? Figura?

RE: Zmiany na forum - Johny - 01-02-2011 09:35 PM

No, i w końcu naoczne dowody zmian! Świetna robota dziencioł313, Pedro ok, zabieram się do lektury Smile

RE: Zmiany na forum - rafi86 - 12-09-2011 08:59 AM

a shoutboksa nie dałoby się zrobić?? myślę, że to nie głupi pomysł..

RE: Zmiany na forum - Pedro - 05-12-2011 08:44 PM

Od chwili obecnej następuje zmiana w składzie moderatorskim.
Decyzję o rezygnacji z funkcji moderatora podjął PiotrekDz. Uważam, że to duża strata - ale naturalnie szanuję taką decyzję. W tym miejscu chciałbym podziękować Piotrkowi za cały poświęcony czas a jednocześnie zapewnić, że w razie zmiany decyzji w przyszłości moderatorem zawsze może zostać ponownie Smile

Dzięki Piotrek!

RE: Zmiany na forum - Mallaidh - 06-12-2011 03:48 PM

Dziękujemy za dobrą robotę.

RE: Zmiany na forum - Łukasz - 06-12-2011 03:58 PM

Anielski orszak niech ...

RE: Zmiany na forum - PiotrekDz - 06-12-2011 04:28 PM

Robota lekka, nie męcząca więc niech się ktoś do Pedra zgłosi.

Orszaku nie trzeba, nie wyprowadzam do innego pokoju (czyt. na inne forum) Toungue

RE: Zmiany na forum - Mallaidh - 06-12-2011 05:45 PM

PiotrekDz napisał(a):
Robota lekka, nie męcząca więc niech się ktoś do Pedra zgłosi.

Ile brutto? uhm

RE: Zmiany na forum - rafi86 - 07-12-2011 09:14 AM

tysiąc"czysta"(nie żołądkowa)osiemdziesiątsześć

RE: Zmiany na forum - gosia3ek - 20-03-2012 08:00 PM

Z przyczyn osobistych podjęłam w dniu dzisiejszym decyzję o rezygnacji z pełnienia funkcji moderatora.

Dziękuję Wam za te kilka lat i do zobaczenia na szlaku!!

RE: Zmiany na forum - mirek - 20-03-2012 08:06 PM

Szkoda oj szkoda, już mamy nastepny wakat.A chętnych brakuje?giggle

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 20-03-2012 08:24 PM

Jak jest napisane: Żniwo obfite, ale kosiarzy mało.

RE: Zmiany na forum - dr.Etker - 20-03-2012 08:25 PM

Dzięki Gosia3ek. Smile

mirek napisał(a):

Hyde Park jest niemoderowany i daje sobie radę. Smile ok
http://wspinanie.pl/forum/index.php

RE: Zmiany na forum - Piotr A. - 20-03-2012 08:28 PM

gosia3ek napisał(a):
Z przyczyn osobistych podjęłam w dniu dzisiejszym decyzję o rezygnacji z pełnienia funkcji moderatora.

Dziękuję Wam za te kilka lat i do zobaczenia na szlaku!!

Dziękuje i powodzenia życzę.Smile

RE: Zmiany na forum - mirek - 21-03-2012 08:24 AM

dr.Etker napisał(a):
Dzięki Gosia3ek. Smile

mirek napisał(a):

321 w góry też nie ma moderatora i mają takie teksty
http://www.321gory.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=4597&highlight=wiosna+idzie+ch**++dup%EA+narciarzom

RE: Zmiany na forum - Pablo - 21-03-2012 01:43 PM

Ooooo się dzieje, zmiany zmiany zmiany... to chyba przez tą wiosnę uhm

RE: Zmiany na forum - yoter - 22-03-2012 04:04 PM

... powodzenia Gosiaczku!!! (Ale chyba będziesz jako szary członek na GŚ bywać?)

RE: Zmiany na forum - lucyna - 23-03-2012 07:42 AM

mirek napisał(a):

dr.Etker napisał(a):
Dzięki Gosia3ek. Smile

mirek napisał(a):

321 w góry też nie ma moderatora i mają takie teksty
http://www.321gory.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=4597&highlight=wiosna+idzie+ch**++dup%EA+narciarzom

Eeee tam, są moderatorzy, są admini. Mnie zbanowało trzech adminów jednocześnie. To specyficzne forum, tam nauczyłam się gardzić ludźmi, do tej pory na widok wyliczanki czuję niesmak.

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 23-03-2012 06:47 PM

lucyna napisał(a):
(...)Eeee tam, są moderatorzy, są admini. Mnie zbanowało trzech adminów jednocześnie. To specyficzne forum, tam nauczyłam się gardzić ludźmi, do tej pory na widok wyliczanki czuję niesmak.

Widzę, że umiesz dobrze brzdękać na nerwach. Ciekawe zióło z Ciebie. Musiałaś komuś nadepnąć na kurze oko. giggle No i pamiętaj - są ludzie dobrzy i są ludzie źli. Nie trzeba wszyskich wrzucać do jednego worka.

RE: Zmiany na forum - lucyna - 23-03-2012 07:32 PM

Niezłe ziółko, w porównaniu z innymi jestem łagodnym trollem jak baranek. Każde forum jest inne, każde forum tworzą bowiem inni ludzie. Jestem na ponad 20, przeważnie brykam na naukowych i popularno-naukowcy. Na dwóch jestem zbanowana, na godnej pogardy wyliczance i na turystyce gorskiej, którą nadal darzę dużą dozą sympatii. Czasami podczytuję. Fora mają lepsze i gorsze okresy w swojej wirtualnej przestrzeni. W chwili obecnej na wyżyny wybiło się http://beskid-niski.pl/forum/ , polecam z całego serca. Zauważyłam jedno, fora przeżywają regres, coraz niej jest wpisów, dyskusje toczy kilka osób. Być może jest to ich zmierzch.

RE: Zmiany na forum - dr.Etker - 23-03-2012 08:12 PM

Dla wrażliwych polecam dws.
Administracja po zbóju( z dziewięciu ? uhm), moderacja na najwyższym poziomie( ze trzydziestu ?) , a każdy chętny (może prawie każdy) by udzielić ostrzeżenia za nagminne błędy w interpunkcji...... w przypadku recydywy-urlopu można dostąpić. Big Grin Big Grin Big Grin
A poza tym jeśli kto lubi historię... ok
http://www.dws.org.pl/

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 23-03-2012 08:37 PM

lucyna napisał(a):
(...) Zauważyłam jedno, fora przeżywają regres, coraz niej jest wpisów, dyskusje toczy kilka osób. Być może jest to ich zmierzch.

Ja bym nie był tak pesymistycznie nastawiony. Ile razy można wartościowo opisywać wyjsćie na Babią albo inny kopczyk? uhm No i frekwencja chodzenia w góry jest o wiele mniejsza niż logowanie się na forum. Człowiek z początku ma dostatek amunicji i często strzela. Z czasem zaczyna jej brakować a dostawy nie są aż takie częste. Problem jest też w nowo przybyłych. Są to raczej osobniki, które chcą przeczytać jaką relację albo nabyć trochę górskiej wiedzy. Mało jest takich, żeby pofatygowali się wypocić jaką relację. Sporo kiedyś aktywnych poszło sobie inną drogą. Takie już życie. Rozpoczyna się nowy sezon i to może trochę rozprądzi krew w naszy forumowych żyłach. Dla mnie jednak pisanie na forum to dopiero pierwszy "level". Ten następny, o wiele trudniejszy, jest we wspólnym wędrowaniu i spotkaniach. Tego nie przebije żadna relacja. ok

RE: Zmiany na forum - mirek - 23-03-2012 08:37 PM

dr.Etker napisał(a):
Administracja po zbóju( z dziewięciu ? uhm), moderacja na najwyższym poziomie( ze trzydziestu ?) , a każdy chętny (może prawie każdy) by udzielić ostrzeżenia za nagminne błędy w interpunkcji...... w przypadku recydywy-urlopu można dostąpić. Big Grin Big Grin Big Grin

Od niedawna tam jestem, Włóczykij mnie zwą.A i na IOH też,jako mirek.Świetne fora,sporo się ciekawych rzeczy dowiedziałem.

RE: Zmiany na forum - dr.Etker - 23-03-2012 08:43 PM

mirek napisał(a):

dr.Etker napisał(a):

Od niedawna tam jestem, Włóczykij mnie zwą.A i na IOH też,jako mirek.Świetne fora,sporo się ciekawych rzeczy dowiedziałem.

Dokładnie. ok

RE: Zmiany na forum - lucyna - 23-03-2012 09:46 PM

Kapral lucyna beata melduje się. Tylko nie pytajcie mnie co ja tam robię. Tego sama nie wiem.
Moje ulubione to http://www.historycy.org na ploteczki przy kawie wpadam na http://forum.historia.org.pl/

RE: Zmiany na forum - dr.Etker - 23-03-2012 10:10 PM

lucyna napisał(a):
Kapral lucyna beata melduje się. Tylko nie pytajcie mnie co ja tam robię. Tego sama nie wiem.
Moje ulubione to http://www.historycy.org na ploteczki przy kawie wpadam na http://forum.historia.org.pl/

Spocznij !
Mam nieco wyższy stopień -stąd uwaga . Big Grin Big Grin Big Grin
Ja lubię dws-choć ostatnio tam nie piszę. Są ważniejsze sprawy w życiu-np. spożycie serków na Filipce. Wink

RE: Zmiany na forum - lucyna - 24-03-2012 07:31 AM

Aj tam, aj tam. Nie ma ważniejszych spraw niż fora. Smile)))
Na pewno nie jakieś tam góry i pagóry Toungue
Z ciekawych for polecam nasze http://www.bieszczadzkieforum.pl

RE: Zmiany na forum - Łukasz - 24-03-2012 10:10 AM

Lucyna przestań się publicznie umartwiać jak to źli ludzie Cię męczą. Życie to nie internet.

RE: Zmiany na forum - lucyna - 24-03-2012 10:45 AM

Hmm, a gdzież to ja się umartwiam? Hę? Jest dobrze albo i lepiej. Wykopany Skibicki z forum bieszczadzkiego, pewnej przewodniczce nie udało się wszcząć awantury na bekidzkim forum, a na tym ostatnim mój święty wątek jest bardzo popularny http://beskid-niski.pl/forum/viewtopic.php?f=8&t=3893&start=450 przemienił się w przewodnik po książkach i regionie, czyta go bardzo wielu ludzi, nawet z USA i Kanady, bieszczadzkie forum nam zaskoczyło, na forach historycznych jestem bez mała hołubiona itd.
Jest dobrze i nie wyobrażam sobie, że może być lepiej.

Poza tym zawsze należy być od czego uzależnionym, tak dla zdrowia psychicznego. Nie ćpam, nie piję, no czasem zdarza mi się zgrzeszyć, nie palę, po górach chodzę i zawodowo. Padło na uzależnienie od for i dobrze mi z tym Smile))

RE: Zmiany na forum - Pedro - 23-07-2012 09:45 PM

Forum "Dyskusje na górskie tematy" został dzisiaj podzielony na kilka różnych grup w zależności od tematyki danego wątku. Nie wiem czy jest to optymalny podział - jeśli mielibyście jakieś sugestie to z chęcią posłucham.

Wiem, że widać duże dysproporcje pomiędzy poszczególnymi grupami. Z wyłączeniem tematów ogólnych, Tatry bezsprzecznie królują na tym forum (nie dotyczy relacji). Może dzięki osobnym grupom tematów rozwiną się również dyskusje z tych pozostałych... Lucyna pewnie zajmie się trochę tą bieszczadzką częścią.

Może i znajdzie się jaki zapaleniec sudecki, który by trochę rozruszał tematykę swojego rejonu? Smile

RE: Zmiany na forum - lucyna - 24-07-2012 05:36 AM

Się robi.
Moim zdaniem zmiany są dobre, forum stało się bardziej czytelne, łatwiej będzie znaleźć informację, a i ranga Bieszczadów wzrosła Smile))

RE: Zmiany na forum - Łukasz - 24-07-2012 06:09 AM

Poproszę wyjebać z Forum tego renifera. To zwykły spamer.

RE: Zmiany na forum - Pedro - 24-07-2012 06:17 AM

Dziękuję za delikatną sugestię. Tak też prawdopodobnie będzie Panie Łukasz, chyba że o dziwo dojdzie do zmiany nicku.

RE: Zmiany na forum - Pedro - 26-11-2015 08:01 PM

W związku z prawdziwą plagą kont zakładanych na GŚ w celach reklamowych - linkowania innych stron (głównie w sygnaturze), od chwili obecnej nie ma możliwości dodawania sygnatury. Dotychczasowe sygnatury nie ulegają zmianie. Jeśli komuś zależałoby na zmianie sygnatury na inną proszę o kontakt. Usunięcie sygnatury jest dalej możliwe przez każdego.

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 26-11-2015 08:08 PM

I tak niczego nie rozumiem.Shy

RE: Zmiany na forum - Pedro - 26-11-2015 08:27 PM

Ilość nowych zarejestrowanych użytkowników dochodzi ostatnio do 20 na dobę, nie mam zamiaru udostępniać GŚ jako powszechnej, publicznej platformy spamersko-reklamowej. Zresztą wielka liczba linków zewnętrznych, spamerskich może negatywnie wpływać na pozycję GŚ w google.

W związku z powyższym dodatkowo zostało obecnie usunięte pole "strona www" w profilu użytkownika, a pola "skąd" i "zainteresowania" dostały ograniczoną długość. Dotychczasowe wpisy "skąd" i "zainteresowania" nie zostały skrócone.

Niestety taką rzeczywistość zafundowali nam internetowi spamerzy. Myślę jednak, że te pola nie były kluczowe dla działalności forum Smile

RE: Zmiany na forum - hemlighet - 26-11-2015 08:40 PM

Hm - ciekawe więc czy moje rodzinne Czechowice-Dziedzice zmieściłyby się w nowych limitach Big Grin Na pocztowych druczkach zawsze brakowało mi kratek Toungue

A tak na serio, to dobry pomysł, ilość spamu i reklam wszelkiej maści w internecie jest przerażająca...

RE: Zmiany na forum - Pedro - 26-11-2015 08:44 PM

hemlighet napisał(a):
Hm - ciekawe więc czy moje rodzinne Czechowice-Dziedzice zmieściłyby się w nowych limitach Big Grin

Chyba by się nie zmieściły Smile
No ale zawsze mogłabyś je zamieścić "po znajomościach" Toungue

RE: Zmiany na forum - hemlighet - 26-11-2015 08:58 PM

Pedro napisał(a):
Chyba by się nie zmieściły Smile
No ale zawsze mogłabyś je zamieścić "po znajomościach" Toungue

Mówisz... Ale w sumie to jakoś szczególnie mi nie zależy, żeby się tymi Czechowicami chwalić Toungue

RE: Zmiany na forum - Pedro - 26-11-2015 09:07 PM

Patriotyzm lokalny to widzę, że nie jest to motto Twojego życia Wink

RE: Zmiany na forum - szewczyczek - 26-11-2015 10:56 PM

A miałem zmienić stopkę na "Mały Książę"...
Nie pytaj dlaczegoSmile

Dobry ruch Panieok

RE: Zmiany na forum - hemlighet - 26-11-2015 10:56 PM

Pedro napisał(a):
Patriotyzm lokalny to widzę, że nie jest to motto Twojego życia Wink

Właśnie powiem Ci, że jest, tylko trochę szerzej rozumiany - jak też widać w moim "skąd" Rolleyes

No ale ale - chyba off topic się zrobił Shy

RE: Zmiany na forum - Pedro - 04-12-2018 06:53 AM

W związku z coraz bardziej przestarzałą wersją naszego forum, zostały podjęte kroki aby tchnąć trochę nowego życia w skrypt przede wszystkim pod kątem funkcjonalności. Mam tutaj na myśli łatwiejsze zamieszczanie postów że zdjęciami, większe wsparcie dla użytkowania forum z poziomu telefonów komórkowych. Być może jakieś zmiany w wyglądzie choć to jest kwestia którą pozostawiam na koniec. Jeśli będzie taka wola, będziemy mogli również otworzyć wątek na styl codziennych jednak z ograniczonym dostępem. Dostęp ten byłby możliwy dla stałych forumowiczów, jednak nie byłby to automat jak w codziennych że każdy zalogowany może być ich uczestnikiem. Będę na bieżąco informować o postępach prac. Jeśli wszystko pójdzie po myśli zmiany powinny nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni.

RE: Zmiany na forum - tomtur - 04-12-2018 08:13 AM

I bardzo dobrze działaj Bartek

RE: Zmiany na forum - Fazik - 04-12-2018 08:37 AM

Popieram ok

RE: Zmiany na forum - hemlighet - 04-12-2018 02:10 PM

Brzmi super Smile

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 04-12-2018 06:27 PM

Jestem w oczekiwaniu. Może to forum trochę do przodu nakopnie. Smile

RE: Zmiany na forum - tratina - 04-12-2018 08:26 PM

to świetnie! Wink czekamy i trzymamy kciuki ok

RE: Zmiany na forum - włodarz - 06-12-2018 07:58 PM

Pedro napisał(a):
...Jeśli będzie taka wola, będziemy mogli również otworzyć wątek na styl codziennych jednak z ograniczonym dostępem. Dostęp ten byłby możliwy dla stałych forumowiczów, jednak nie byłby to automat jak w codziennych że każdy zalogowany może być ich uczestnikiem...

To znakomity pomysł, ale jeszcze lepszym jest zrobić forum zamknięte, z dostępem tylko dla stasia i przyjaciół. Po co Wam nowi forumowicze.
Jeszcze jedna korzyść będzie taka, że nie będą się tu pojawiać tacy, "którzy strony GŚ wykorzystują tylko do profanacji swoich osobistych stron".

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 06-12-2018 08:11 PM

Panie Włodarz, to, że ja osobiście bojkotuję pana pasożytnicze posty, to nie znaczy, że możesz się ocierać o moich przyjaciół. Nie rozumiem też tego, że administrator coś proponuje a pan atakuje właśnie mnie. W tym przypadku ja w tym nie maczałem swoje palce. Co do nowych forumowiczów jestem tylko za tymi, co forum GŚ im coś przynosi i nie tych co wykorzystują GŚ wyłącznie dla swych korzyści.

RE: Zmiany na forum - Fazik - 06-12-2018 08:36 PM

Panie Włodarz, pańskie posty na forum, forum górskim na którym piszemy i wymieniamy się serdecznym i mocno osobistym doznaniem tyczącym gór i obcowaniem z nimi najlepiej wspólnie z przyjaciółmi są absolutnie niczym innym jak wyłącznie wstawki linków do własnych stron na których piszesz pan o własnym postrzeganiu świata, forum nie należy do tego typu publikacji, już od dawna wkurzało mnie takie podejście do NASZEGO FORUM kogoś kto bardziej promuje siebie niż dzieli się z forumowiczami i bardzo ale to BARDZO pana proszę o nie obrażanie najbardziej zasłużonego człowieka udzielającego się od dawna na forum jak i integrującego naszą małą społeczność poza nim w realu, mam oczywiście na myśli szanownego Stanisława Stasiem zwanym.
Nikt Cię o zdanie nie pyta więc, z całym szacunkiem:

SPADAJ NA DZEWO cIULU!!!

RE: Zmiany na forum - włodarz - 06-12-2018 08:48 PM

Panie Fazik jeszcze nigdy, na żadnym forum, nie spotkałem się z takim chamstwem jakie Pan tu zaprezentował.
Mam nadzieję, że jest Pan wyjątkiem w tej społeczności.
Edit
I oczekuję przeprosin.

RE: Zmiany na forum - włodarz - 06-12-2018 08:58 PM

Panie Stasiu, gdzie Pan widzi te moje rzekome korzyści? Dzielę się z forumowiczami moim widzeniem gór i tyle. Woli Pan pustki w dziale Sudety?
A dlaczego akurat Pana przywołałem w moim wcześniejszym poście? No cóż, ma Pan spory wpływ na innych forumowiczów. Post niejakiego Fazika dobitnie o tym świadczy. A administrator wyraźnie napisał: " Jeśli będzie taka wola... " (forumowiczów w domyśle).

RE: Zmiany na forum - TomaszRT - 06-12-2018 09:23 PM

Po co zaczynasz zadymę? Nudzi Ci się?

RE: Zmiany na forum - szewczyczek - 06-12-2018 09:33 PM

Ale tu chodzi przecież o jeden wątek - obecne "codzienne", które są niemal nie związane z górami. Z rzadka ktoś wrzuci tzw. "świeżą bułeczkę" z wycieczki i tyle. Reszta forum pozostaje z dostępem dla wszystkich bez zmian.

RE: Zmiany na forum - Pedro - 06-12-2018 09:35 PM

włodarz napisał(a):

Pedro napisał(a):
...Jeśli będzie taka wola, będziemy mogli również otworzyć wątek na styl codziennych jednak z ograniczonym dostępem. Dostęp ten byłby możliwy dla stałych forumowiczów, jednak nie byłby to automat jak w codziennych że każdy zalogowany może być ich uczestnikiem...

To znakomity pomysł, ale jeszcze lepszym jest zrobić forum zamknięte, z dostępem tylko dla stasia i przyjaciół. Po co Wam nowi forumowicze.
Jeszcze jedna korzyść będzie taka, że nie będą się tu pojawiać tacy, "którzy strony GŚ wykorzystują tylko do profanacji swoich osobistych stron".

Witam Panie Włodarz. To ja może zapytam tak. A cóż w tym dziwnego, że osoby które się poznały osobiście, wielokrotnie bywały wspólnie w górach - że oni chcą czasem napisać coś pomiędzy sobą prywatnie? Mieć jeden taki wątek? Móc napisać w taki sposób aby wujek google tego nie indeksował? W taki sposób aby każdy kto zakłada konto po to tylko aby coś zareklamować tego nie widział? Nawet nie było napisanych zasad a już krytyka. A może dla każdego kto chciałby być częścią społeczności dając coś również od siebie byłoby to dostępne? No ale lepiej od razu wyrazić swoje żale tak po prostu, z prywatnymi wycieczkami do innych.

No ale jak się tutaj jest tylko po to żeby linki wstawiać do swojej strony... Żeby winić ludzi za to że poznali się wcześniej niż "ja" tutaj dotarłem... A czasem wystarczy wejść, przywitać się, popatrzeć jakie są zasady i starać się do nich dostosować... I było by świetnie. Wszyscy co tutaj obecnie regularnie pisują przez to przeszli. Forum naprawdę nie jest zamknięte dla nikogo. No ale teraz to faktycznie już Ci raczej będzie ciężko o to.

RE: Zmiany na forum - Fazik - 06-12-2018 09:37 PM

TomaszRT napisał(a):
Po co zaczynasz zadymę? Nudzi Ci się?

Masz rację, nie warto. przepraszam.
Jednak wkurzony o atak na Stasia niezmiennie pozostaję pokey

Btw.: fotki masz waszmość fajne.

RE: Zmiany na forum - yoter - 06-12-2018 09:56 PM

włodarz napisał(a):
ma Pan spory wpływ na innych forumowiczów.

Pan też może mieć wpływ. Tylko trzeba się postarać. Ale jak pisał Pedro - teraz będzie ciężko.

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 06-12-2018 11:02 PM

włodarz napisał(a):
Panie Stasiu, gdzie Pan widzi te moje rzekome korzyści? Dzielę się z forumowiczami moim widzeniem gór i tyle. Woli Pan pustki w dziale Sudety?
A dlaczego akurat Pana przywołałem w moim wcześniejszym poście? No cóż, ma Pan spory wpływ na innych forumowiczów. Post niejakiego Fazika dobitnie o tym świadczy. A administrator wyraźnie napisał: " Jeśli będzie taka wola... " (forumowiczów w domyśle).

Nawet mnie cieszy, że mam krytyka na swoją osobę. Chociaż nie będę miał nos do góry, nie narosną mi skrzydła i będę stąpał po ziemi. Szkoda, że jestem widziany jako człowiek, który ma wpływ. To nie jest moim celem na tutejszym forum. Chcę się tylko podzielić swoimi doświadczeniami, sporo piszę ponieważ tak to czuję, że mam tak robić. Jestem za tym, co powiedział Pedro we swym poście wyżej. Sporo tutejszych forumowiczów zna się osobiście i nie jest wskazane, żeby niektóre rzeczy były publicznie prezentowane. Jak znam internetowe życie, nie wszyscy internauci są ludźmi sprzyjającymi. Przejście do drugiej i całkiem otwartej platformy, to jest decyzji na wspólne dreptanie po górach, kosztuje nowicjusza sporo odwagi i większość nie czuje takiego zapotrzebowania.
Panie Włodarz, wcale nie mam nic przeciwko zajęciu luki w dziale Sudetów (ładne góry). Krytykuję tylko złe wykonanie, może i zbyt twardo, ale tak to mam na sercu. Jak by tak wszyscy się odkazywali na swoje strony Internetowe, to by forum szybko zanikło i potem by z tego i tak nic nie było.
A tak na marginesie. Też mam na koncie pełno tematów, gdzie się staram wypełnić pustą lukę i czuję, że nie jest ze strony ostatnich forumowiczów zbytnie zainteresowanie. Jednak to mnie nie odradza od pisania.

RE: Zmiany na forum - grabarz - 07-12-2018 05:47 AM

I w takich sytuacjach zawsze był Łukasz, a teraz jak go potrzeba ... gdzie jesteś Lukaszu ? Potrzebujemy twoich mądrych i wysublimowanych słów na rozluźnienie dość napiętej atmosfery Boxing

Początki bywają trudne, coś o tym wiem Big Grin Ale tutaj ewidentnie pan włodarz nie ma na celu troski o innych forumowiczów gdyż Ci go zupełnie nie interesują, interesuje pana tylko wstawienie kolejnego linka ... Przykro mi, ale tak to widzę niestety.
Według mnie (po jakimś czasie obserwacji) każde forum to jest towarzystwo wzajemnej adoracji, ale inaczej się nie da, tak to samo postępuje innocent

RE: Zmiany na forum - szewczyczek - 07-12-2018 04:14 PM

Warto dodać, że użytkownicy tego forum, którzy się na nim poznali, dość często w różnych okolicznościach się spotykają. To nie jest tylko internetowe forum.

RE: Zmiany na forum - hemlighet - 07-12-2018 06:50 PM

A co właściwie w tym złego, że się lubimy i widać, że jesteśmy zżyci? GŚ nie jest zamknięty na nowych, wręcz przeciwnie, ja też kiedyś byłam nowa i zostałam bardzo ciepło przyjęta. Wystarczy wyrazić chęć poznania reszty forumowiczów. Jeśli się oczywiście ma na to ochotę. A jeśli się nie ma, to o co pretensje?

Jak Włodarz potrzebuje forum, gdzie krytyka i burzliwe dyskusje grają pierwsze skrzypce - to raczej nie jest GŚ. Owszem, takie tematy też się tu zdarzają (jak widać Toungue), nie zawsze wszyscy mają jednakowe zdanie. Ale ogólnie to to forum słynie właśnie z przyjaznej atmosfery, co osobiście uważam za jego zaletę, a nie wadę. Od opierniczania to mam ewentualnie szefa w pracy Wink

RE: Zmiany na forum - Bruno Ochocki - 07-12-2018 08:55 PM

Ja bardzo nie lubię dramy na forach. Zgadzam się z Hemli i totalnie podzielam wyrażone przez Nią poglądy. To forum jest jedynym, na którym się zarejestrowałem i coś popisałem - właśnie dzięki przyjaznej atmosferze, chociaż faktycznie, Wasze silne więzi mogą być dla wielu nowych barierą.

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 07-12-2018 09:07 PM

Wiesz Bruno i tutaj jest problem. Chcemy być otwarci dla nowych i nie dajemy rady pomóc, żeby do nas nie bali się dołączyć. Nawet byśmy potrzebowali nowe twarze. Wink Jednak sporo forumowiczów nie chce się integrować i wystarczy im napisać relację lub zapytać się o radę.

RE: Zmiany na forum - Bruno Ochocki - 07-12-2018 09:30 PM

Tak, rozumiem. Łatwiej tym, co mają dystans do siebie i faktycznie mają coś ciekawego do powiedzeniaSmile

Plusem sytuacji, o której piszesz, jest klimat forum. Trochę taki schroniskowo - domowy. Chyba znalazłem tylko jedno o podobnej atmosferze. Co kto lubi.

RE: Zmiany na forum - włodarz - 08-12-2018 06:43 PM

Miła atmosfera na forum, powiadacie.
Napiszę Wam jak ja to widzę. Przyszedłem na forum, przywitałem się, odpowiedziało mi dwóch forumowiczów i w porządku.
Zamieściłem pierwszą relację i pierwszą reakcją było: "Nie będę czytał, bo tu jest link do strony." Wymieniliśmy kilka zdań i sądziłem, że się dogadaliśmy.
Potem umieszczałem następne relacje i nic, cisza jak w kościele po śmierci organisty. Też w porządku, żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo napisać komentarz lub tego komentarza nie pisać. Swoją dezaprobatę dla tej formy relacji wyraził jeden użytkownik a zastosowali się właściwie wszyscy. Przyznacie, że to nie buduje miłej atmosfery, ale ja takie postępowanie rozumiem.
(Tak na marginesie. Przy rejestracji wyraziłem zgodę na przestrzeganie pewnych reguł i tego się trzymam. Gdyby tam była jakaś wzmianka, że na tym forum nie wolno zamieszczać relacji z linkiem do własnej strony albo, że forumowicze lubią takich relacji to ja bym się tu nie rejestrował i wszyscy byliby zadowoleni).
Wracając do tematu.
Odezwałem się w tym wątku podając propozycję rozwoju forum sugerując przy tym, że będzie tak jak zadecyduje Stasiu. No i otrzymałem odpowiedzi o krytykowaniu, obrażaniu, pasożytnictwie, promowaniu własnej osoby, wykorzystywaniu forum. Tak, to było bardzo budujące.
A mistrzostwem dobrych manier i jakże wysokiej kultury osobistej wykazał się niejaki Fazik.

Tu zwracam się do administratora o usunięcie obrażającego mnie postu Fazika.

Było też kilka odpowiedzi utrzymanych w normalnym tonie, tyle, że dotyczyły one kwestii osobistego poznawania się forumowiczów, spotykania się w świecie rzeczywistym. Ja wcale nie poruszałem tego tematu i nie wiem dlaczego ktoś mógłby pomyśleć, że ja taką formę kontaktów krytykuję czy też uznaję za niewłaściwą. Jestem jak najbardziej za.
Pytanie, czy ja bym chciał z kimś z tego forum wspólnie powędrować po górach, nie wiem. Nie było jakoś okazji nawiązania z kimś z forum jakiejś nici sympatii.
Wiem natomiast, że z kilkoma użytkownikami na pewno w góry bym nie poszedł po takim "przyjęciu".

RE: Zmiany na forum - TomaszRT - 08-12-2018 06:55 PM

Ja.. Ja.. Ja..

Wbrew temu co Ci się wydaje, świat a w szczególności to forum nie kręci się wokół Ciebie..

Gospodarz tego forum zapowiedział jego modernizację i poddał pod rozwagę nową opcję.. i nagle ni z tego ni z owego wpadasz Ty z pretensjami.. i wielce zdziwiony reakcją jaką wywołałeś..

RE: Zmiany na forum - Stasiu - 08-12-2018 07:22 PM

włodarz napisał(a):
(?)
Wracając do tematu.
Odezwałem się w tym wątku podając propozycję rozwoju forum sugerując przy tym, że będzie tak jak zadecyduje Stasiu. No i otrzymałem odpowiedzi o krytykowaniu, obrażaniu, pasożytnictwie, promowaniu własnej osoby, wykorzystywaniu forum. Tak, to było bardzo budujące. (...)

Chciałbym przeprosić pana Włodarza za to, że kiedy sugerował, że zawsze jest po mojemu, ja nieodpowiednio się zachowałem i otworzyłem buzię. Sob
Co do innych zdań tego posta - bez komentarza. shut up

RE: Zmiany na forum - Fazik - 08-12-2018 07:43 PM

Prosił pan o przeprosiny, były. Amen.

RE: Zmiany na forum - tomtur - 08-12-2018 08:24 PM

Czy twoje posty panie włodarzu nie sa czytane wydaje mi się ze na pewno są to skąd takie jak mi sie wydaje nie docenienie na około 5000 zarejestrowanych jedna opinia Cię tak ubodła uhm

RE: Zmiany na forum - szewczyczek - 08-12-2018 08:37 PM

włodarz napisał(a):
...
Zamieściłem pierwszą relację i pierwszą reakcją było...

Zamieściłeś jakąś relację? Kiedy?Smile
Panie Włodarz, prowadzę bloga o górach. Relacje na forum wstawiam w formie tekstu i zdjęć, linku u mnie nie znajdziesz. Też możesz tak zamieścić relację. Zależy tylko po co to robisz.

RE: Zmiany na forum - Bruno Ochocki - 08-12-2018 11:59 PM

włodarz napisał(a):
Tu zwracam się do administratora o usunięcie obrażającego mnie postu Fazika.

To już nie Pana Fazika?Wink

Tak na poważnie, jeżeli tworzy się teksty - od notki na bloga, przez eseje, na postach kończąc, trzeba być gotowym na różne reakcje. Kogoś to może wzruszy, może się rozpęta ostra dyskusja, a może nikogo to nie zainteresuje. Cóż, takie życie. Nie zadowolimy wszystkich, po co dręczyć tym siebie? Więcej dystansu życzę!

Co do zmian, bardzo podoba mi się pomysł dotyczący uaktualnienia oprawy graficznej - trochę ciekawej grafiki mogłoby się przydać.

RE: Zmiany na forum - włodarz - 09-12-2018 01:23 PM

szewczyczek napisał(a):
...Panie Włodarz, prowadzę bloga o górach. Relacje na forum wstawiam w formie tekstu i zdjęć, linku u mnie nie znajdziesz. Też możesz tak zamieścić relację...

To wyobraź sobie, że wstajesz w środku nocy, pokonujesz autem kilkadziesiąt kilometrów, pracujesz osiem godzin i wracasz do domu. Jesz obiad i jest około 17:00. Około 20:00 warto położyć się spać, bo musisz wstać o 4:00. Zostaje Ci trzy godziny na dom, rodzinę. Chwilę chcesz poświęcić własnej stronie w necie a ciekawi Cię też co nowego na forach górskich. Czyż nie jest dla ciebie cenną każda minuta z tak krótkiego czasu?
Właśnie dlatego zamieszczam zdjęcie i link do swojej strony.

RE: Zmiany na forum - szewczyczek - 09-12-2018 02:19 PM

Myślisz że tylko Ty pracujesz? Że inni użytkownicy nie mają rodziny?
TomaszRT już zauważył, że Ty tylko "ja" i "ja".

Zależy Ci tylko na wyświetleniach swojej strony więc się tutaj reklamujesz.

RE: Zmiany na forum - grizzly - 09-12-2018 03:51 PM

Wlodarz masz chorobe (sickness) computerowa. Ja osobiscie uzywam computer dla zabawy. Czy mi ktos odpisze czy nie to tym sie nie przejmuje. Wiem ze moje wiadomosci w przyszlosci okaza sie dobre dla niektorych podroznych i przegladajac moje relacje moga sobie planowac wyskok. Ja ogladam takze wielu innych zdjecia z ich wyskokow i nie wpisuje opinie. A ty sie tak naciales na innych uzytkownikow ze kazdy musi wpisywac jakies cos pod twoim zdjeciem. Wielu jest na tym forum przez wiele lat i oni maja wielkie personalne znajomosci. Dlatego wiekszosci rozmow dochodzi na forum przez z nich. A takze maja wielkie gorskie experience gdzie spominaja swoje wyskoki a mlodzi jak ty powinni siedziec z podkulonymi uszami i sluchac i uczyc sie od nich. Jezeli ci przeszkadza ze ciebie nie witaja z otwartymi rekami to zakmij gorskie forum i nie zagladaj tam. Jezeli nie mozesz tego zrobic to masz chorobe , porozmawiaj sobie z psychiatra.

RE: Zmiany na forum - wiolcia97 - 09-12-2018 04:24 PM

Bruno Ochocki napisał(a):

To już nie Pana Fazika?Wink

Po tak grubiańskim wpisie z jego strony , to teraz będzie Pan Burak. Big Grin
Kierowcy tirów nigdy nie słynęli z elokwencji Shy

RE: Zmiany na forum - włodarz - 09-12-2018 04:32 PM

szewczyczek napisał(a):
Myślisz że tylko Ty pracujesz? Że inni użytkownicy nie mają rodziny?
TomaszRT już zauważył, że Ty tylko "ja" i "ja".
Zależy Ci tylko na wyświetleniach swojej strony więc się tutaj reklamujesz.

No to zdemaskowałeś mnie. Klikasz link do mojej strony a tam ja, ja, ja.
Na co piątym zdjęciu ja. Ja na podejściu, ja na szczycie, ja na skałce. Tu podskoczyłem, tu zrobiłem jaskółkę, tu zjadłem, tu wypiłem a tu słuchałem śpiewu ptaków. No i jeszcze ja w plenerze, ja na rowerze, wszystko o mnie. A góry? No są, gdzieś tam w tle.

grizzly napisał(a):
... A takze maja wielkie gorskie experience gdzie spominaja swoje wyskoki a mlodzi jak ty powinni siedziec z podkulonymi uszami i sluchac i uczyc sie od nich....
Jezeli ci przeszkadza ze ciebie nie witaja z otwartymi rekami to zakmij gorskie forum i nie zagladaj tam.

Tak właśnie podejrzewałem. Tu działa jakieś bractwo wtajemniczonych i nowi użytkownicy muszą przejść nowicjat, termin czy jak to zwał.
Tylko, że ja za stary jestem na takie zabawy, więc chyba posłucham twojej dobrej rady i dam sobie spokój z tym dziwnym forum.

RE: Zmiany na forum - Pablo - 09-12-2018 05:47 PM

Wracając do tego co istotne w tym temacie...

Fajnie by było móc wrzucić zdjęcie z telefonu bez wcześniejszej edycji/zmniejszania, gdyby robiło to za nas "forum", do swego wymaganego maksymalnego możliwego rozmiaru uhm

RE: Zmiany na forum - Pedro - 09-12-2018 07:07 PM

Pablo napisał(a):
Wracając do tego co istotne w tym temacie...

Fajnie by było móc wrzucić zdjęcie z telefonu bez wcześniejszej edycji/zmniejszania, gdyby robiło to za nas "forum", do swego wymaganego maksymalnego możliwego rozmiaru uhm

To będzie jeden z priorytetów podczas zmian. Mnie również to denerwuje że obecnie tak nie można innocent

RE: Zmiany na forum - Reinhold - 09-12-2018 10:45 PM

Kilka postów z tego wątku można by przenieść do działu 'wycieczek osobistych'Big Grin

Jeżeli chodzi o linki do blogów na forum, to osobiście nie mam nic przeciwko, tak długo jak na tych stronach znajdują się same relacje (górskie) i nie ma tam reklam lub wpisów sponsorowanych. Inna sprawa, że do fragmentów takiej relacji trudniej jest się odnieść w wątku z zamieszczonym linkiem, ponieważ cały tekst znajduje się na innej stronie.

Skoro już o relacjach z wypadów mowa, czy jest możliwe zmodyfikowanie przeglądania zamieszczanych zdjęć? Np. tak, żeby kliknięciu jednego można było scrollować (lub przesuwać strzałkami) do następnych.

RE: Zmiany na forum - Pedro - 09-12-2018 10:57 PM

Reinhold napisał(a):
Skoro już o relacjach z wypadów mowa, czy jest możliwe zmodyfikowanie przeglądania zamieszczanych zdjęć? Np. tak, żeby kliknięciu jednego można było scrollować (lub przesuwać strzałkami) do następnych.

Bardzo by się to przydało. Nie chcę potwierdzać bez upewnienia się w możliwościach nowego skryptu. Sprawdzę i odpowiem. Jednak to już nie dzisiaj.

RE: Zmiany na forum - szewczyczek - 10-12-2018 07:35 AM

To jest dobry pomysł. Nam na bloggerze przestało to działać (nazywa się to chyba widok live view) i mamy tak jak na forum.