Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat
Orla Perć - obecne warunki - Wersja do druku

+- Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl/forum)
+-- Forum: Górskie tematy (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Pytania i porady przed wyjściem w góry (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Temat: Orla Perć - obecne warunki (/showthread.php?tid=134)


Orla Perć - obecne warunki - małaMI - 07-11-2006 11:04 AM

Tak się zastanawiam czy jeszcze teraz jest przystępna dla średnio wprawnego turysty? Kogoś kto łazikował po niej tylko w lecie?
A może jeśli nie cały odcinek, to jakaś jego część?
Z góry dzięki za odpowiedź Smile


RE: Orla Perć - Pedro - 07-11-2006 11:57 AM

Obecnie w wyższych partiach Tatr występują warunki już typowo zimowe. Oblodzenia, śnieg (I stopień zagrożenia lawinowego), na chwilę obecną gęsta mgła. Dodając jeszcze do tego że Orla Perć to najtrudniejszy szlak znakowany w Tatrach, to stanowczo odradzam wyjścia w wyższe partie Tatr (nie tylko w rejon Orlej Perci), a jednocześnie pozdrawiam Smile


RE: Orla Perć - Sylwester - 07-11-2006 12:02 PM

Co to znaczy przystępna? Teraz jest po opadach śniegu, śnieg na pewno nie jest ubity, a więc może być sypki i przepastny, jak dysponujesz rakietami to możesz podejśc na przełęcze, ew. zamierzyć się troszeczkę np od Krzyżnego w kierunku Skrajnego, ale to wszystko musisz zweryfikować na miejscu - pogadać popatrzeć, poczytać, uważać i mądrze wybrać. Zimą również można robić graniówki - tyle, że trzeba wtedy  inaczej /niż bezśniegowo/ do tego wszystkiego sie zabrać - a mój post wcale nie stoi w przeciwieństwie do tego co napisał Pedro, pzdr.


RE: Orla Perć - obecne warunki - małaMI - 07-11-2006 12:14 PM

Dzięki za odpowiedzi (wybaczcie że paminęłam zasade najpierw poszukaj a jak nie znajdziesz to pytaj)
Pozdrawiam serdecznie Smile


RE: Orla Perć - obecne warunki - Sylwester - 07-11-2006 12:16 PM

pominęłaś inna zasadę: pokaż i przedstaw się - a potem gadaj ...


RE: Orla Perć - obecne warunki - małaMI - 07-11-2006 01:08 PM

Oj, teraz to już się czerwienię ze wstydu :/
By się zrehabilitować:
Witam serdecznie Smile
Jak każdego sprowadza mnie tutaj umiłowanie do gór, które dopiero w tym roku osiągnęło swoje epogeum Wink Wcześniejsze wyjazdy to były jednodniowe wyjścia w górki (zawsze Beskidy) z rodzinką i pewnie poniekąd pragnienie samodzielności, a w większej mierze ucieczki od szarych, nudnych ulic Śląska (dokładniej okolic Katowic) sprawiło, że w końcu zdecydowałam się wyjechać sama i zacząć jakiś ciekawszy rozdział w swoim życiu.
Odbyłam troszkę wycieczek w Beskidy, poznałam kilku ciekawych ludzi i tak z jednym z takich łazików wybrałam się po raz pierwszy w Tatry!!
Ahhh, był to wielki dzień! Piękno i ogrom Tatr wywarły na mnie niesamowite wrażenie, łańcuchy, klamry, fantastyczne głazy i widoki z góry zapierające dech w piersiach! Jeszcze teraz przypominając sobie tamte chwile czuję jak mocno biło serducho Smile To wszystko sprawiło że ciągle mam w głowie tatrzańskie krajobrazy.
Na tą stronkę trafiłam właśnie dzięki tamtej pamiętnej wędrówce Smile Stojąc na szczycie Świnicy, wypatrując przejaśnień we mgle w towarzystwie kilku innych osób, których drogi tutaj się spotkały zaczęły się rozmowy no i poznałam (choć to pewnie za wiele powiedziane) "Pedro" Smile który podał ten adres mojemu koledze Big Grin Po powrocie oczywiście od razu mnie tu przywiało z ciekawości, no i tak już od tamtej pory sobie tutaj zaglądam, choć dopiero dziś się zalogowałam.
Uwielbiam przeglądać zdjęcia z wypraw zamieszczone tutaj (bo i to nie byle jakie fotki) i czytać opisy, przynajmniej tak zaspokajam swoją tęsknotę do gór.
Jeśli chodzi o pokazanie się to tutaj http://www.gorskiswiat.pl/szlaki/trasa20/duze.php?zdjecie=31
to w niebieskim tam na górze to ja Toungue
Jeszcze raz pozdrawiam i życzę miłego dzionka Smile
/Ania/

Uff się rozpisałam Toungue


RE: Orla Perć - obecne warunki - Sylwester - 07-11-2006 01:14 PM

Witaj małaMI, a to ci dopiero Pedro's - hehe


RE: Orla Perć - obecne warunki - małaMI - 07-11-2006 01:15 PM

No widzisz, reklamuje się kiedy tylko może Wink


RE: Orla Perć - obecne warunki - Pedro - 07-11-2006 03:56 PM

Witaj, witaj - dosłownie zszokowałaś mnie tą informacją że to Ty Wink
No to teraz nieźle to wygląda - chodze po górach i krzycze żem Górski Świat Wink No wbrew pozorom nie jest to tak jednak do końca, może jedna osoba na 10 moich wycieczek dowiaduje się że mam taką stronkę jak Górski Świat, ale miło że Cię w ten sposób wciągnąłem na forum, jak widać pewne spotkania w górach są niesamowite Smile
Oczywiście pamiętam Was na szczycie Świnicy - okrutnie zimno było wtedy, a widoczności prawie wogóle. Jednak i chodzenie w takich warunkach ma swój urok. A tak przy okazji gdzie wtedy poszliście dalej (poza tym że w stronę Kasprowego) ? Bo z tego co pamiętam rozdzieliliśmy się na Świnickiej Przełęczy Smile
Najlepsze pozdrowienia Smile


RE: Orla Perć - obecne warunki - spoko - 07-11-2006 04:26 PM

No,no,no . Jakie nagłe zaskakujące zwroty akcji. Sląsk jak widać górą.
Pozdrawiam Anię vel małaMIWink


RE: Orla Perć - obecne warunki - Fazik - 07-11-2006 07:28 PM

małaMI witam na forum!! fajne takie spotkanie w górach a między innymi dzięki temu teraz jesteś z nami, świat jest mały, tak trochę na marginesie co do twojego zapisu osobowego mamy dział "przedstaw się" ale to już zrobiłaś, nie wstydz się SkądTyMieszkasz i wieku, pisałem o tym w w/w dziale, fajnie jest wiedzieć gdzie kto mieszka, CHORZÓW, pozdrawiam.


RE: Orla Perć - obecne warunki - Danusia - 07-11-2006 10:32 PM

małaMI Gliwice też Cię witają :-)


RE: Orla Perć - obecne warunki - Montenegro - 08-11-2006 08:01 AM

Hehe widzę, że tu sami swoi. Witam Cię małaMi. Ruda Śląska też Cię gorąco wita na okręcie płynącym przez góry Smile!!!


RE: Orla Perć - obecne warunki - małaMI - 08-11-2006 08:39 AM

Cześć wszystkim
dzięki za powitanie Danusiu, Faziku, Spoko, Montenegro Smile
Faziku: ja mieszkam bardzo blisko normalnie na rzut beretem bo w Michałkowicach. A Chorzów jest mi bardzo dobrze znany tam się urodziłam, mieszkałam, uczyłam a teraz jeżdżę w odwiedziny do babci Toungue więc podaj adres a ja się wproszę na kawę No i jeszcze jedno: mam za sobą 21 wiosenek
Oj Pedro, teraz to się wypierasz a wtedy byś nam ulotki jeszcze wcisnął gdybyś mógł Wink Big Grin
Widzę że faktycznie coś pamiętasz to bardzo miło. Tamtego dnia z kumplem poszliśmy przez Kasprowy (w schronisku coś strasznego, tłumy niesamowite, hałas jak na meczu :/ ) i Suche Czuby (okropne wietrzysko, pierwszy raz miałam wtedy okazję toczyć walkę z wiatrem o każdy kolejny krok i oddech, myślałam że mnie zdmuchnie a kolega jeszcze mnie wkręcał opowiadając że są znane takie przypadki zdmuchnięcia Big Grin ) do Przełęczy pod Kondracką Kopą skąd zeszliśmy do schroniska na Hali Kondratowej (bardzo przyjazne schronisko, mili ludzie, przystępne ceny no i prysznic za darmo ). I tak oto minął mój pierwszy, przełomowy dzień w Tatrach ah, miło sobie tak powspominać


RE: Orla Perć - obecne warunki - Montenegro - 08-11-2006 08:43 AM

MałaMi ja też mam 21 wiosenk. No to trzebaby było jakąś wyprawę w Tatry strzelić na przywitanie Smile.


RE: Orla Perć - obecne warunki - małaMI - 08-11-2006 08:57 AM

No to kiedy jedziemy Big Grin


RE: Orla Perć - obecne warunki - Montenegro - 08-11-2006 09:00 AM

Najlepiej w czasie 23.12. - 30.12 albo lipiec 2007 Big Grin


RE: Orla Perć - obecne warunki - małaMI - 08-11-2006 09:16 AM

no ok, uwielbiam sporty zimowe, pozjeżdżamy sobie na hmmm.. "jabłuszkach" (żeby brzydko nie powiedzieć) Wink


RE:  Orla Perć - obecne warunki - Olka - 14-01-2007 12:34 AM

małaMI napisał(a):
no ok, uwielbiam sporty zimowe, pozjeżdżamy sobie na hmmm.. "jabłuszkach" (żeby brzydko nie powiedzieć)  Wink


znaczy się: pupozjazdy Wink