Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat
Gulasz kociołkowy - Wersja do druku

+- Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl/forum)
+-- Forum: Wyprawy, relacje, opisy (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Forum: Planowane wyprawy, wieści z gór, relacje tematyczne (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Temat: Gulasz kociołkowy (/showthread.php?tid=10702)

Gulasz kociołkowy - Stasiu - 15-06-2021 06:32 PM

Dzisiaj domówiłem z Edkiem miejsce kolejnego gotowania kociołkowego gulaszu. Będzie to 4 lipca 2021 na Kolibiskach. Kto chce, niech przyjedzie. Ja na Kolibiskach będę od 3 do 5 lipca. Rano 5 jajecznica. Może obok gulaszu będzie i rojberka. uhm Spanie tak, jak znają Szewczyk i Fazik w zeszłym roku lub do domu. Toungue

RE: Gulasz kociołkowy - szewczyczek - 15-06-2021 09:01 PM

O ile wolno nam pojechać, prawdopodobnie przyjedziemyok z wersją powrotu do domu.
Rojberkę kiedy byś robił?

RE: Gulasz kociołkowy - Fazik - 16-06-2021 03:52 AM

Ja jak zwykle, jak będę w domu to postaram się być.

RE: Gulasz kociołkowy - Stasiu - 16-06-2021 08:04 AM

szewczyczek napisał(a):
O ile wolno nam pojechać, prawdopodobnie przyjedziemyok z wersją powrotu do domu.

Może z rojberką się trochę zagalopowałem. Oboje robić wraz, to chyba sporo. Toungue

RE: Gulasz kociołkowy - szewczyczek - 16-06-2021 08:06 AM

A niech Ci będzie, ważne, żebym się załapał na jakieś krojenieToungue

RE: Gulasz kociołkowy - TomaszRT - 16-06-2021 10:07 AM

Da się normalnie wjechać do Republiki Czeskiej?

RE: Gulasz kociołkowy - mirek - 16-06-2021 10:57 AM

TomaszRT napisał(a):
Da się normalnie wjechać do Republiki Czeskiej?

Wjechać i owszem, gorzej z powrotem.Bez kwitu mogą być kłopoty.

RE: Gulasz kociołkowy - TomaszRT - 16-06-2021 11:42 AM

Czyli lepiej z buta przez M.Stożek.

RE: Gulasz kociołkowy - szewczyczek - 16-06-2021 12:09 PM

To nie dobrze, przez szlak nie damy rady:/

RE: Gulasz kociołkowy - tomtur - 16-06-2021 01:23 PM

A jaki kwit potrzebujemy

RE: Gulasz kociołkowy - mirek - 16-06-2021 03:26 PM

tomtur napisał(a):
A jaki kwit potrzebujemy

A taki; Co z powrotem do Polski?

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego osoby wjeżdżające do Polski są zobowiązane do 10 dniowej kwarantanny. Są jednak wyjątki. Z kwarantanny zwolnione są osoby wjeżdżające do Polski z krajów strefy Schengen, które mają wykonany pełen cykl szczepień preparatem zarejestrowanym w Unii Europejskiej. Z kwarantanny zwolnione są także osoby posiadające negatywny wynik testu.

RE: Gulasz kociołkowy - Stasiu - 16-06-2021 06:46 PM

Akurat w wieczornych wiadomościach ČT podawali, że znów jest kolejne rozwolnienie w przypadku przekraczania granicy. Konkretnie nie wiem jakie. Ja bym był dobrej myśli i poczekał na lipiec. Nie ma sensu planować z teraźniejszymi warunkami na początek lipca.

RE: Gulasz kociołkowy - mirek - 16-06-2021 06:52 PM

3-5 lipiec ? Hmm szkoda, wpadłbym choć powąchać dym z ogniska.

RE: Gulasz kociołkowy - szewczyczek - 17-06-2021 10:33 AM

Ok, to czekamy na informacje.
Dla nas za wczesny etap, żebyśmy mogli pójść szlakiem.
Tylko dojazd wchodzi w grę.

RE: Gulasz kociołkowy - Stasiu - 17-06-2021 12:54 PM

szewczyczek napisał(a):
(...)

Jak by mnie kto zwinął już w piątek do południa, to bym zrobił rojberkę w piątek, gulasz w sobotę i rano w niedzielę jajecznicę. Taki to plan maksimum. Każdy może sobie wybrać. Smile

RE: Gulasz kociołkowy - szewczyczek - 17-06-2021 01:36 PM

Jak się okaże, że można nam się do Ciebie wybrać to będziemy wybierać.

RE: Gulasz kociołkowy - Pablo - 17-06-2021 02:06 PM

Wojtek, w jakiejś formie (nie orientowałem się w jakiej) zaświadczenie o przebytej chorobie i wiedziesz normalnie ok

RE: Gulasz kociołkowy - szewczyczek - 17-06-2021 02:20 PM

Mam tylko przebytą chorobę, ale bez zaświadczenia...

RE: Gulasz kociołkowy - Stasiu - 17-06-2021 07:37 PM

szewczyczek napisał(a):
Jak się okaże, że można nam się do Ciebie wybrać to będziemy wybierać.

Wojtek, ze względu na waszą sytuację, możesz być wszystkie trzy dni z dojeżdżaniem. giggle Co do rojberki, to trzeba pamiętać, że ja muszę dwa dni do przodu nałożyć mięsiwo. W tym przypadku nawet trzy, ponieważ planuję jechać do Edka też we wtorek, żeby zamówić prowiant i ewentualnie nałożyć mięsiwo do rojberki.

RE: Gulasz kociołkowy - Stasiu - 25-06-2021 09:32 PM

Polska jest w zielonej sferze i dlatego do CZ można wjechać bez ograniczeń. ok Trzeba tylko pamiętać, że do zakwaterowania, odwiedzin gospody, kina, basenów i tym podobnych jest potrzebne spełnienie 1 z 3 (szczepienie, przejdziona choroba lub test). U Edka nam to nie grozi. giggle
Powrót do Polski nie wiem. Sami musicie sobie sprawdzić. Ja muszę z wjazdem do Polski spełnić 1 z 3 warunków (na razie).

RE: Gulasz kociołkowy - Stasiu - 01-07-2021 12:32 PM

Plan dla mnie jest taki, że w okolicy Kolibisk będę operował od piątku do niedzieli. W sobotę główny punkt programu - gulasz kociołkowy. Nocleg? Coś się znajdzie. Smile Krzaczory, wiata. uhm

RE: Gulasz kociołkowy - szewczyczek - 01-07-2021 01:24 PM

Powrót do Polski obecnie może kończyć się kwarantanną. Sąsiadka po delegacji teraz jest na kwarantannie. Niestety nie możemy sobie na to pozwolić, w drugiej połowie lata coś organizuj to wpadniemy, po drugich szczepieniach będziemy mieli paszport.

RE: Gulasz kociołkowy - Stasiu - 01-07-2021 05:08 PM

Następnym razem to zrobię na Małym Stożku. Tylko kto nam będzie "czepowane" nosił od Edka. giggle Kolejny plan to dopiero listopad na Hajence.
Szkoda. Gulasz zjedzą miejscowi.

RE: Gulasz kociołkowy - Stasiu - 05-07-2021 04:38 PM

No i minęło. Gulasz zjedzony, kultura na 102, Tomtur znów duszą towarzystwa, ale tym razem nie forumowego giggle (na pewno opowie wrażenia przy okazji kolejnej biby Wink )Mieciur zaskoczył swoimi odwiedzinami i też chyba coś sobie z tej imprezy odniósł.
Impreza była raczej kulturowa, gdzie obrazki się zbytnio nie robiły (Tomaszu, szkoda, że nie zrobiliśmy zdjęcia z nieforumowej obsady).
Dwa kultowe zdjęcia:
[attachment=90243] - Tomtur pilnuje gulaszu i zarówno pozdrawia wszystkich co zostali w domu
[attachment=90244] - Mieciur na tle Chaty na Filipce (kto inny na to ma Smile )

RE: Gulasz kociołkowy - Stasiu - 09-07-2021 06:30 PM

Tomaszu, dzisiaj zrobiłem zdjęcie pani komendant, która niemal i nas postawiła na baczność komendą: "Letní tábore, pozor!" (Obozie letni, baczność!). Smile
[attachment=90248]
To jest ta pani w prawo. U Edka byli wszyscy dorośli. Myślałe, że będą starsi. Dobrze, że są jacyś co dziatwę umią postawić do pozycji pionowej. Jutro jadą śpiewacy do domu. ok

RE: Gulasz kociołkowy - szewczyczek - 09-07-2021 09:13 PM

To kiedy ten sierpniowy kociołek?Smile

RE: Gulasz kociołkowy - Stasiu - 09-07-2021 10:14 PM

Teraz kolej na rojberkę. Termin jeszcze nie jest ustalony. Może będzie i tajny, żeby się wszyscy nie zwalili na głowę. Wink

RE: Gulasz kociołkowy - szewczyczek - 10-07-2021 05:38 AM

Rojberka równie chętnieok