Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat
Czekan - Wersja do druku

+- Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl/forum)
+-- Forum: Górskie tematy (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Sprzęt/odzież górska (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Temat: Czekan (/showthread.php?tid=1055)


Czekan - Luka3350 - 20-03-2008 01:18 PM

Ponieważ nie znalazlem tematu " Czekan " otwieram nowy .
Warto przedstawić swoje opinie o używanym przez nas sprzecie.

Ja używam Grivela Nepal.
Dlugośc styliska 66 cm . Cecha charakterystyczna -lekko wygięte stylisko. Jest to bardzo wygodne na stromych stokach bo zapobiega "przyczaśnieciu " ręki .
Z tego co wiem jst to jeden z bardziej popularnych czekanów do turystyki zimowej.
Jeśli mialbym wystawić mu opinię w skali 1-5 gdzie 5 jest bardzo dobrze - z czystym sumieniem wystawiam 5 i polecam ten sprzęt.
Cena okolo 220 pln -czyli calkiem przyzwoita.
Jest dobrze wyważony i nie za lekki ( jak np Petzl Snowwalker ) więc latwo nim operować w twardym podlożu ( nie odskakuje jak Petzl )
Oczywiście jest to czekan z przeznaczeniem do turystyki zimowej a nie do wspinu . Glowica typu B -czyli nie możemy zakladać stanowisk asekuracyjnych z tego czekana.


RE: CZEKAN - Pablo - 20-03-2008 01:33 PM

Luka3350 napisał(a):
... Glowica typu B -czyli nie możemy zakładać stanowisk asekuracyjnych z tego czekana.


da się Big Grin (w śniegu)

Ale na lód się nie nadaję hehhhh, za lekka ta szpilka

ps. Luka3350 zajebiaszcza fota http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c19f80f623cce922.html gratuluję, Ty strzelałeś??
pozdr


RE: CZEKAN - Luka3350 - 20-03-2008 01:40 PM

Fotka jest fajna ,ale to nie moje dzielo.
Przyznam ,że ją przegapilem i nawet nie wiem czy to Maciek czy Pawel "strzelal "


RE: CZEKAN - Stasiu - 20-03-2008 09:18 PM

Chcę dodać coś nieco. Długość styliska jest zawisła od postawy człowieka i ma być taka (nie jest to z mojej głowy) - trzymając głowicę czekanu w dłoni, ręka wolno opuszczona -> bodziec styliska ma dosięgać kostki nogi.


RE: CZEKAN - Luka3350 - 21-03-2008 12:47 PM

Stasiu ,ogólnie oczywiście tak.
Jest tylko jedna uwaga : jakie ma być przeznaczenie.
Bo jeśli potrzebujemy dziaby na wspin w stromym lub pionowym lodzie to tutaj będzie potrzebna techniczna dziaba o zupelnie innych parametrach ( a nawet nie jedna ) i dobór jest zupelnie inny.
Natomiast jeśli mówimy o turystyce górskiej to jak najbardziej masz rację. Ja uważam ,że przy moim wzroście 180 cm czekan 66 cm jest ok.
Co prawda jest trochę krótszy niż wg schematu " glowica-kostka" ale na stromym stoku lepszy jest krótszy.


RE: Czekan - Stasiu - 21-03-2008 07:10 PM

Oczywiście myślałem turystykę górską. Myślę, że większość forowiczów uprawia zwykłe wysokogórskie zimowe wędrówki. Lodowe wspinaczki to już inny parkiet.


RE: Czekan - dr.Etker - 22-03-2008 11:11 AM

Na podanych poniżej linkach:
budowa czekana i to co ważne przy zakupie-
http://www.mkudhomepage.yoyo.pl/index.php?/articles/show/40
sposób użycia-
http://www.mkudhomepage.yoyo.pl/index.php?/articles/show/46
Sam używam Black Diamond -model Raven( bez uchwytu gumowego na stylisku)- 65 cm)-cena c.a 290 zł
Lekki, wygodny uchwyt na głowicy.


RE: Czekan - Luka3350 - 25-03-2008 09:51 AM

I jeszcze jedno : Black Diamond -Raven jest bardzo ladny i ma ciekawą stylistykę ,co może nie jest najwazniejsze ,ale przyjemnie jak sprzęt ma fajny wygląd.


RE: Czekan - wielkiq - 14-05-2008 11:32 AM

Ważne też uwzględnić przy zakupie czekana możliwość otwarcia butelki z piwem przy chwilowym braku otwieracza na szlaku.
Nepal się nadaje do każdego rodzaju szkła


RE: Czekan - Pablo - 14-05-2008 12:44 PM

wielkiq idź do sklepu wcześniej, zanim się zabalsamujesz... zastanowisz się wtedy i weźmiesz napój w puszkach na szlak a czekanik zostanie w domciu (oczywiście jako podręczny otwieracz) Big Grin


RE: Czekan - Rycho - 14-05-2008 06:31 PM

w tym poście muszę przyznać rację mojemu bliskiemu kompanowi od wspólnych wojaży tzn Pablowi Smile
ps : nadrabiam jak mogę


RE: Czekan - mar.an - 05-10-2008 01:48 PM

dr.Etker napisał(a):
Sam używam Black Diamond -model Raven( bez uchwytu gumowego na stylisku)- 65 cm)-cena c.a 290 zł
Lekki, wygodny uchwyt na głowicy.


Też posiadam ten model i do turystyki górskiej jak najbardziej się on nadajeSmile


RE: Czekan - Sokół - 05-10-2008 02:01 PM

mam czekan Climbing Technology 65 cm. Bardzo fajnie się sprawdził w czerwcowych śniegach. Co będzie zimą - dopiero zobaczymy...


RE: Czekan - unknownman - 27-04-2009 01:09 PM

Sokole rozumiem, że już miałeś okazję przetestować czekan w zimowych warunkach. I jak się spisał? Domyślam się, że dobrze, ale może masz jakieś odczucia i uwagi co do niego.
Bo patrząc w bardzo odległą przyszłość widzę konieczność zakupu Smile


RE: Czekan - bober37 - 27-04-2009 01:18 PM

dr.Etker napisał(a):
Na podanych poniżej linkach:
budowa czekana i to co ważne przy zakupie-
http://www.mkudhomepage.yoyo.pl/index.php?/articles/show/40
sposób użycia-
http://www.mkudhomepage.yoyo.pl/index.php?/articles/show/46
Sam używam Black Diamond -model Raven( bez uchwytu gumowego na stylisku)- 65 cm)-cena c.a 290 zł
Lekki, wygodny uchwyt na głowicy.


Sprawdziliśmy Doktorze i to nie raz Twoj model i mój i to w srogich ciężkich warunkach i się nadają oba , a co do tych gumowych uchwytów to nie są do niczego potrzebne, przeszkadzają tylko jeżeli wspinamy się intensywnie używając go na stromym stoku, kupujcie więc bez tej smiesznej gumySmile))


RE: Czekan - Sokół - 27-04-2009 01:23 PM

unknownman napisał(a):
Sokole rozumiem, że już miałeś okazję przetestować czekan w zimowych warunkach. I jak się spisał? Domyślam się, że dobrze, ale może masz jakieś odczucia i uwagi co do niego.
Bo patrząc w bardzo odległą przyszłość widzę konieczność zakupu Smile



Ogólnie jestem z niego zadowolony, nie ma się do czego przyczepić. Choć spytaj Magdy.D.77. Nie pamiętam, co to było, ale bylo lżejsze o dobre 30% i fajnie leżało w łapie.
Miałem okazję raz przytrzymać. Nie wiem, jak się z nim oczywiście chodzi.


RE: Czekan - JakubUrsynów - 25-02-2013 11:18 AM

Pierwszy raz zamiast w Karkonosze pojechałem zimą w Tatry co zaowocowało tym, że dojrzałem do zakupu czekanaSmile
Pytanie mam takie- czy brać model z gumą na dole czy bez?
No i jak jest naprawdę z tą długością. Kolega pisze powyżej, żeby mierzyć metodą do kostki ale znalazłem wiele opinii, że jeśli mamy kijki a czekan ma być tylko do asekuracji na stromych podejściach to należy brać jak najkrótszy.
Chodzi oczywiście o czekan turystyczny.


RE: Czekan - dr.Etker - 25-02-2013 12:07 PM

JakubUrsynów napisał(a):
Pierwszy raz zamiast w Karkonosze pojechałem zimą w Tatry co zaowocowało tym, że dojrzałem do zakupu czekanaSmile
Pytanie mam takie- czy brać model z gumą na dole czy bez?
No i jak jest naprawdę z tą długością. Kolega pisze powyżej, żeby mierzyć metodą do kostki ale znalazłem wiele opinii, że jeśli mamy kijki a czekan ma być tylko do asekuracji na stromych podejściach to należy brać jak najkrótszy.
Chodzi oczywiście o czekan turystyczny.

Sprawiasz wrażenie faceta niezdecydowanego jaki rodzaj turystyki - chcesz uprawiać. Wink
Jeśli zwykły- to tradycyjny czekan do kostki i bez gumy.


RE: Czekan - JakubUrsynów - 25-02-2013 12:48 PM

Zdecydowany jestem a i owszemSmile

Napisałem, że chodzi o czekan turystyczny. Czekany turystyczne są najczęściej w trzech długościach/model. Czekan który ja chcę kupić można dostać w długościach 58/66/74cm. Pytanie po którą radzicie sięgnąć i dlaczego? (wzrost 193 cm, taki 66 mam minimalnie nad kostką)
Guma czy bez - to samo pytanie.


RE: Czekan - dr.Etker - 25-02-2013 01:03 PM

JakubUrsynów napisał(a):
Czekan który ja chcę kupić można dostać w długościach 58/66/74cm. Pytanie po którą radzicie sięgnąć i dlaczego? (wzrost 193 cm, taki 66 mam minimalnie nad kostką)
Guma czy bez - to samo pytanie.

Dobra - niech to będzię czekan minimalnie powyżej kostki.Jesteś facet rosły(ok 193cm)- to niech to będzie 66cm.

A dlaczego bez gumy ? Ano lepiej i z mniejszymi oporami trzon czekana wchodzi w śnieg.
Używanie czekana turystycznego do bardziej specjalistycznych czynności jak . np. pokonywanie lodospadów czy drytooling to pomyłka i lepiej nie rób tego.
Stąd uchwyt gumowy Ci niepotrzebny.


RE: Czekan - JakubUrsynów - 25-02-2013 01:25 PM

dr.Etker napisał(a):
[quote=JakubUrsynów]
Czekan który ja chcę kupić można dostać w długościach 58/66/74cm. Pytanie po którą radzicie sięgnąć i dlaczego? (wzrost 193 cm, taki 66 mam minimalnie nad kostką)
Guma czy bez - to samo pytanie.

Dobra - niech to będzię czekan minimalnie powyżej kostki.Jesteś facet rosły(ok 193cm)- to niech to będzie 66cm.

Dzięki za odpowiedź, chociaż widzę że znowu nie do końca się zrozumieliśmySmile

Nie zamierzam w najbliższym czasie uprawiać wspinaczki lodowej/pokrewnych, ani tym bardziej używać czekana turystycznego jak narzędzi lodowych.

Chodzi mi o to, że zgodnie z moją wiedzą (wyprowadźcie z błędu jeśli się mylę), czekan turystyczny służy do:
-asekuracji (przy ześlizgnięciu)
-podpierania się
Słyszałem opinię, że za długie stylisko przeszkadza przy pierwszym ale za krótki uniemożliwia drugie.

A że forum jest m.in. po to żeby Ci co już wiedzą i znają radzili tym co jeszcze nie wiedzą to liczę na wyczerpujące odpowiedzi Smile


RE: Czekan - dr.Etker - 25-02-2013 01:37 PM

JakubUrsynów napisał(a):

dr.Etker napisał(a):
[quote=JakubUrsynów]
Czekan który ja chcę kupić można dostać w długościach 58/66/74cm. Pytanie po którą radzicie sięgnąć i dlaczego? (wzrost 193 cm, taki 66 mam minimalnie nad kostką)
Guma czy bez - to samo pytanie.

Dobra - niech to będzię czekan minimalnie powyżej kostki.Jesteś facet rosły(ok 193cm)- to niech to będzie 66cm.

Dzięki za odpowiedź, chociaż widzę że znowu nie do końca się zrozumieliśmySmile

Nie zamierzam w najbliższym czasie uprawiać wspinaczki lodowej/pokrewnych, ani tym bardziej używać czekana turystycznego jak narzędzi lodowych.

Chodzi mi o to, że zgodnie z moją wiedzą (wyprowadźcie z błędu jeśli się mylę), czekan turystyczny służy do:
-asekuracji (przy ześlizgnięciu)
-podpierania się
Słyszałem opinię, że za długie stylisko przeszkadza przy pierwszym ale za krótki uniemożliwia drugie.

A że forum jest m.in. po to żeby Ci co już wiedzą i znają radzili tym co jeszcze nie wiedzą to liczę na wyczerpujące odpowiedzi Smile

Może inaczej i po prostu.
a)Im podchodzisz stokiem śnieżnym o większym nastromieniu-tym czekan o mniejszej długości będzie bardziej użyteczny.
To chyba zrozumiałe.
Czekan może jak zauważyłeś w różnych sytuacjach służyć do asekuracji, do podparcia i do hamowania po locie w stosownym terenie
b) Żle słyszałeś, że za długie stylisko uniemożliwia wyhamowanie przy poślizgu na śniegu/lodzie.
c) Poniekąd dobór rodzaju( i długości) czekana jest ważny w kontekście drogi/trasy tatrzańskiej jaką zamierzasz się się udać.


Długość czekana - conti - 25-01-2016 09:16 PM

Chcę kupić czekan. Kiedyś czekan trzymany w dłoni, przy wyprostowanej sylwetce miał sięgać do kostki. Przeglądam masę porad w tym temacie i dochodzę do wniosku, że tendencja się zmienia. Nie wiem czy to firmy oszczędzają na materiale czy faktycznie tak jest lepiej. Teraz czekan ma sięgać do połowy łydki. Moje pytanie do praktyków brzmi:
Jak długi powinien być czekan?


RE: Długość czekana - szewczyczek - 25-01-2016 09:36 PM

To zależy po co Tobie czekan.
Ta dłuższa wersja, do kostki, jest lepsza gdy planujesz wycieczki raczej zachodniotatrzańskie, a czekan ma służyć jako podpórka dla ręki bliższej wznoszącego się stoku i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w razie upadku.
Wersja krótsza tyczy się raczej wędrowania po znaczniejszych stromiznach - jest poręczniejszy, zbyt długi może przeszkadzać.

Długi czekan może przeszkadzać również uczepiony przy plecaku, gdzie spędza zdecydowanie najwięcej czasu.


RE: Długość czekana - Stasiu - 25-01-2016 10:05 PM

Conti, nie zaśmiecaj nowymi tematami, kiedy dany temat był już raz przebierany:
http://www.gorskiswiat.pl/forum/showthread.php?tid=1055
Masz tu linka i nie trzeba się powtarzać.


RE: Czekan - Pablo - 25-01-2016 10:23 PM

Turystyczny czekan ogólnie zalecają teraz długość do cholewki buta.

Ale oldschoolowe czekany szturmowe też są fajne.
Choćby takie jak ma generał naczelnik.. nawet końcówka jak do nordic walkingu.



RE: Czekan - yoter - 26-01-2016 01:47 PM

Conti. Wszyscy ostatnio piszą (a piszą ci, co podobno się znają), że na niezbyt stromym stoku wystarczą kijki (bądź jeden kijek), a na bardziej stromym czekan, ale wtedy nie za długi. Tak jak napisałeś - do połowy łydki.
Może wyciągnij średnią. Big Grin


RE: Czekan - conti - 26-01-2016 01:59 PM

No właśnie chyba tak zrobię. Chyba kupię wypośrodkowany między połową łydki, a kostką. W pionowe ściany pionowo w górę nie wybieram się, wiadomo jednak, że nie będę używał czekana idąc po Gubałówce. Dlatego chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie coś wyśrodkowanego.


RE: Czekan - PJack - 26-01-2016 02:03 PM

Na niezbyt stromym? czyli jakim?

Na oblodzonym stoku samymi kijkami się nie zatrzyma, rozpędzi się i po ptokach.

Conti - najlepiej to wypożycz sobie jakiś, poćwicz zjazdy i hamowanie. Po takim teście będziesz wiedział co kupić.


RE: Czekan - conti - 26-01-2016 05:48 PM

Dzięki Ci PJack Smile


RE: Czekan - Stasiu - 26-01-2016 06:05 PM

conti napisał(a):
No właśnie chyba tak zrobię. Chyba kupię wypośrodkowany między połową łydki, a kostką. W pionowe ściany pionowo w górę nie wybieram się, wiadomo jednak, że nie będę używał czekana idąc po Gubałówce. Dlatego chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie coś wyśrodkowanego.

Jak już raz pisałem. Na wolno opadniętej ręce trzymając w środku za głowę, wtedy szpica ma dotykać kostki. To jest przeciętna długość. Wcale nie jest taki długi. Na stromym stoku nie przeszkadza i na równiejszym nie trzeba się aż tak zginać.


RE: Czekan - conti - 26-01-2016 06:11 PM

No widzisz ile osób tyle opinii na ten temat. Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że przeczytam jednogłośną opinię. Zobaczę jak się rozwinie sytuacja. Albo zrobię tak jak PJacka napisał, albo głęboko przemyślę temat i wtedy podejmę ostateczną decyzję.
Dziękuję bardzo Wam wszystkim za podpowiedzi. Każda z nich dała mi do myślenia.


RE: Czekan - Pablo - 26-01-2016 07:37 PM

Może napisz na kiedy, do czego i gdzie chcesz go używać?
Wypożyczalnia to 20 pln za dobę.
Albo bierz taki jak Stasiu pisze, ew ciut krótszy.
Tu między innymi o czekanie https://www.youtube.com/watch?v=X59LVeWRip8


RE: Czekan - conti - 26-01-2016 09:49 PM

Pablo bardzo fajny link.


RE: Czekan - Stasiu - 26-01-2016 10:22 PM

conti napisał(a):
No widzisz ile osób tyle opinii na ten temat. Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że przeczytam jednogłośną opinię. Zobaczę jak się rozwinie sytuacja. Albo zrobię tak jak PJacka napisał, albo głęboko przemyślę temat i wtedy podejmę ostateczną decyzję.
Dziękuję bardzo Wam wszystkim za podpowiedzi. Każda z nich dała mi do myślenia.

No widzisz Conti. Tak zawsze jest. Gdzie jest 5 radców, tam jest 6 opinii. Toungue


RE: Czekan - conti - 27-01-2016 07:36 AM

No właśnie, jest tak jak mówisz. W Polsce jest takie powiedzenie, że gdzie dwóch Polaków, tam trzy partie Smile


RE: Czekan - Michał_DG - 05-01-2020 04:58 PM

Zastanawiam się nad czekanem.
Nie za bardzo wiem jaką firmę jak już wybrać.

Myślę czy czekam jest mi ogólnie potrzeby i będę go używał.
Głównie kręcę się po Beskidach. Jak dotąd nie był potrzebny.

Tak myślę czy jest sens na moje potrzeby.

Co do długości to skłaniam się do pół łydki.
Jak gdzieś czytałem to przy moim zaroście ok 50-60 cm.
Zależnie od długości tak i nóg ponoć.
Jak będzie potrzeba to się wykona pomiar.

Myślałem jak coś o używanym sprzęcie.
Szkoda trochę inwestować w sprzęt i nie korzystać.


RE: Czekan - TomaszRT - 05-01-2020 06:20 PM

Ale czekan w Beskidach to chyba tylko do samoobrony..
Big Grin


RE: Czekan - Michał_DG - 05-01-2020 06:44 PM

No też tak mi się wydaje że to przerost
formy nad treścią.

Jednak zapytać wolałem co by nie było.


RE: Czekan - szewczyczek - 05-01-2020 06:55 PM

I w Zachodnich Tatrach w znacznej mierze wędruje przypięty do plecaka, choć jak kto weźmie do ręki to może się czasem w pojedynczych miejscach lepiej czuć. Raczej Ci się nie przyda.


RE: Czekan - Michał_DG - 05-01-2020 07:01 PM

Czyli jak nie wybieram się w Tatry, a na razie
nie planuje to nie ma co się pchać w wydatki.

Jeśli jednak kiedyś zmienił zdanie to na czym się
skupić?


RE: Czekan - TomaszRT - 05-01-2020 07:15 PM

Na tym, żeby był lekki, niedrogi i nie za długi..


RE: Czekan - szewczyczek - 05-01-2020 07:23 PM

https://www.skalnik.pl/zestaw-czekan-alpin-tour-light-nuptse-evo-polautomat?gclid=Cj0KCQiAr8bwBRD4ARIsAHa4YyKZfiJlIBHqFvTMVQIeyeoNYcXS3HiiWisqqwu7FyPUCt7dxB_vWpcaAo2 2EALw_wcB

Możecie z Otto na spółę kupić. Tanio wyjdzieBig Grin

Edit: dopiero zauważyłem, że to nie raki koszykowe.


RE: Czekan - Michał_DG - 05-01-2020 07:30 PM

Też to oglądałem taki zestaw bym przygarnął.
Po z tym towar nie dostępny jest.

Pisałem do Skalnika czy mają dostępny zestaw
z rękami koszykówki.


RE: Czekan - szewczyczek - 05-01-2020 07:34 PM

Taki zestaw raki nuptse i czekan Alpin Tour tylko normalny, nie Light, był bardzo popularny kiedyś.


RE: Czekan - Michał_DG - 05-01-2020 07:40 PM

Możliwe i pewnie tak było.
Sądzę że na moje potrzeby
byłby ok a kiedyś tam
najwyżej syn by go dostał na początek


RE: Czekan - Stasiu - 05-01-2020 11:16 PM

Michał, jak byś czytał cały temat, to byś wiedział jak długi. Podpowiem. Trzymając czekan za głowę z opuszczoną ręką, szpikulec ma dotykać kostki. Smile


RE: Czekan - Michał_DG - 06-01-2020 10:09 AM

Czytałem o tym i kiedyś tak stosowali.
Teraz polecają aby czekam był do
połowy łydki. Czytałem opisy oglądałem
poglądowe fortki.
Sądzę że to już raczej jak co komu pasuję.


RE: Czekan - Stasiu - 06-01-2020 11:02 AM

Jak trawersujesz stok, to jeszcze dobrze, ale jak idziesz na krechę to może być trochę niewygodnie. I jak idziesz po płaskim to już wogóle nieprzyjemne.


RE: Czekan - Michał_DG - 06-01-2020 11:29 AM

Tak czytałem o tym.
Wyjaśniali to w ten sposób że w takich
sytuacjach czekan zastępują kije i już.


RE: Czekan - TomaszRT - 06-01-2020 11:31 AM

Stasiu, a czekan na płaskim to w jakim celu?


RE: Czekan - Pablo - 06-01-2020 12:47 PM

TomaszRT napisał(a):
Stasiu, a czekan na płaskim to w jakim celu?


Obronnym Toungue Big Grin

Ale pewnie chodziło o poziomy, np pozioma grań.


RE: Czekan - Stasiu - 06-01-2020 03:22 PM

TomaszRT napisał(a):
Stasiu, a czekan na płaskim to w jakim celu?

Zawsze jest tak, że profil naszego drałowania jest zmienny. Lubię się zawsze o coś opierać. Kiedy akurat mi wychodzi 100 m po płaskim, to mi się niechce wyciągać kijki. A krótki czekan akurat się niewygodnie bambela na ręce i człowiek ma tendencję opierać się o niego jak stara babka.


RE: Czekan - tratina - 06-01-2020 03:31 PM

Uwielbiam czytać te Wasze posty, jedna z moich ulubionych wesołych lektur... ;P
"A krótki czekan akurat się niewygodnie bambela na ręce..." Big Grin


RE: Czekan - Reinhold - 06-01-2020 04:42 PM

szewczyczek napisał(a):
Taki zestaw raki nuptse i czekan Alpin Tour tylko normalny, nie Light, był bardzo popularny kiedyś.

Z tego co można zaobserwować w Tatrach to nic się w tej kwestii nie zmieniło. Szacowałbym, że Raki CT albo czekan Alpin Tour posiada jakieś 70% turystów. Są po prostu najtańsze i dziwię się że inne, bardziej renomowane firmy nie wypuściły na polski rynek przynajmniej jakiegoś modelu czekana w tej samej cenie, pewnie nieźle by na tym wyszły.


RE: Czekan - TomaszRT - 06-01-2020 08:16 PM

Stasiu napisał(a):
A krótki czekan akurat się niewygodnie bambela na ręce i człowiek ma tendencję opierać się o niego jak stara babka.


Albo dziadek..
Big Grin

Na kolejny okrągły jubileusz dostaniesz od nas w prezencie taki czekan..
Big Grin

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0030/4044/4451/products/PHL_PIG20065_ice_axe_GRIVEL_200_cm65_cover_1400x.png?v=1560766828


RE: Czekan - szewczyczek - 06-01-2020 09:12 PM

TomaszRT napisał(a):

Stasiu napisał(a):
A krótki czekan akurat się niewygodnie bambela na ręce i człowiek ma tendencję opierać się o niego jak stara babka.


...

Na kolejny okrągły jubileusz dostaniesz od nas w prezencie taki czekan..
Big Grin


A jak Filipki nie ogarniesz to taki:

https://nowiny24.pl/turysci-na-rysach-czekan-z-drutu-zbrojeniowego-rekawice-robocze-i-gumiaki-zdjecia/ga/13896936/zd/33945602]https://nowiny24.pl/turysci-na-rysach-czekan-z-drutu-zbrojeniowego-rekawice-robocze-i-gumiaki-zdjecia/ga/13896936/zd/33945602


RE: Czekan - Stasiu - 06-01-2020 09:15 PM

Wy sobie sami takie podarujcie. Mnie wystsrczy taki, jaki mam. Ten mnie przeżyje.


RE: Czekan - OTTO - 09-02-2020 02:26 PM

A co sądzicie o tym czekacie dla amatora
Jakiej długości wybrać czekan prze wzroście 176 cm ?
https://www.skalnik.pl/czekan-alpin-tour-climbing-technology-666026


RE: Czekan - Stasiu - 09-02-2020 02:57 PM

OTTO napisał(a):
A co sądzicie o tym czekacie dla amatora
Jakiej długości wybrać czekan prze wzroście 176 cm ?
https://www.skalnik.pl/czekan-alpin-tour-climbing-technology-666026


Przeczytaj post nr 47 i następne.
Co do jakości, to dla amatora wystarczy normalny, który Ci się podoba. Podstawa, to nauczyć się na nim hamować, kiedy (nie daj Boże) zaczniemy zjeżdżać i też wytrzymał w całości.


RE: Czekan - szewczyczek - 09-02-2020 05:42 PM

OTTO napisał(a):
A co sądzicie o tym czekacie dla amatora
...
https://www.skalnik.pl/czekan-alpin-tour-climbing-technology-666026


Chyba tylko o tym była mowaSmile


RE: Czekan - OTTO - 09-02-2020 08:26 PM

szewczyczek napisał(a):
https://www.skalnik.pl/zestaw-czekan-alpin-tour-light-nuptse-evo-polautomat?gclid=Cj0KCQiAr8bwBRD4ARIsAHa4YyKZfiJlIBHqFvTMVQIeyeoNYcXS3HiiWisqqwu7FyPUCt7dxB_vWpcaAo2 2EALw_wcB

Możecie z Otto na spółę kupić. Tanio wyjdzieBig Grin

Edit: dopiero zauważyłem, że to nie raki koszykowe.


Podkusiłeś mnie, chyba wezmę w komplecie Wink


RE: Czekan - Pablo - 10-02-2020 03:29 PM

OTTO napisał(a):

szewczyczek napisał(a):
https://www.skalnik.pl/zestaw-czekan-alpin-tour-light-nuptse-evo-polautomat?gclid=Cj0KCQiAr8bwBRD4ARIsAHa4YyKZfiJlIBHqFvTMVQIeyeoNYcXS3HiiWisqqwu7FyPUCt7dxB_vWpcaAo2 2EALw_wcB

Możecie z Otto na spółę kupić. Tanio wyjdzieBig Grin

Edit: dopiero zauważyłem, że to nie raki koszykowe.


Podkusiłeś mnie, chyba wezmę w komplecie Wink


To są półautomaty do odpowiednich butów.


RE: Czekan - OTTO - 10-02-2020 07:32 PM

Dzięki Smile


RE: Czekan - Fazik - 10-02-2020 08:06 PM

OTTO, Oddam "kilof" za Dużą flaszkę Smile
[attachment=86542][attachment=86543][attachment=86544]
70 cm, 880 gram. mało używany.

Mam teraz Climbing technology Alpin Tour Plus, 60 cm.
https://8a.pl/czekan-turystyczny-climbing-technology-alpin-tour-plus
Czekan nie zastępuje kijków i na opak.


RE: Czekan - OTTO - 10-02-2020 08:23 PM

A ten z linka też masz do opylenia ?


RE: Czekan - Fazik - 10-02-2020 08:47 PM

OTTO napisał(a):
A ten z linka też masz do opylenia ?


No jak... Jak mam nowy a stary do oddania to jak...


RE: Czekan - OTTO - 10-02-2020 09:12 PM

Aaaa tym drugim to się chwalisz Smile


RE: Czekan - szewczyczek - 10-02-2020 10:06 PM

W tamtym linku pisałem, że to nie są koszykowe raki.
Taki zestaw był parę lat temu popularny, tylko stal w rakach jaśniej malowali
https://www.skalnik.pl/zestaw-czekan-alpin-tour-raki-nuptse-evo?gclid=Cj0KCQiAm4TyBRDgARIsAOU75spDNyqHoLW-vkLQk_hJD5tUdsYFii3ExT9SxwJcS9phlCLn3yzcf4saAgzcEALw_wcB


RE: Czekan - Pablo - 16-02-2020 06:40 PM

OTTO napisał(a):
Aaaa tym drugim to się chwalisz Smile


Big Gringigglelaugh

Fazik, może spróbuj oddać do sklepu gdzie kupiłeś jak mało używany innocent

A może już do muzeum uhm


RE: Czekan - Fazik - 16-02-2020 07:48 PM

Pablo napisał(a):

OTTO napisał(a):
Aaaa tym drugim to się chwalisz Smile


Big Gringigglelaugh

Fazik, może spróbuj oddać do sklepu gdzie kupiłeś jak mało używany innocent

A może już do muzeum uhm


Okazywam jaki mam, czym tu się chwalić?
Stary jest darowany, nadal będzie zbierał kuż w piwnicy, chyba że ktoś będzie chętny zakupu ale na żadnym Allegro czy coś raczej nie wystawię.


RE: Czekan - Pablo - 16-02-2020 08:08 PM

Fazik napisał(a):
Okazywam jaki mam, czym tu się chwalić?
Stary jest darowany, nadal będzie zbierał kuż w piwnicy...


No tak CT, masz rację z tym chwaleniem.

Ale zamiast się kurzyć w piwnicy, fajnie by wyglądał jako jakiś wystrój w schronisku, jak stare narty itp, albo w takim klimatycznym barze, np do otwierania browarów ok


RE: Czekan - TomaszRT - 17-02-2020 06:21 PM

Jak sobie kupimy Filipkę, to tam powiesimy..
Big Grin


RE: Czekan - Fazik - 17-02-2020 06:31 PM

No to go trzymam.


RE: Czekan - piotrtalikos - 19-02-2020 09:03 AM

Panowie a doradzicie jakieś czekany do 300 zł ?


RE: Czekan - OTTO - 19-02-2020 02:07 PM

Fazik, oglądałem wczoraj film o zdobyciu Mount Everest przez polaków 40 lat temu i Wielicki miał taki czekano-kilof a ten Twój. Smile