Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat
wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Wersja do druku

+- Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl/forum)
+-- Forum: Fotografia (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Forum: Zdjęcia górskie i nie tylko (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Temat: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! (/showthread.php?tid=1017)

wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Snieshka - 03-03-2008 10:53 PM

Doszlam do wniosku ze załoze nowy temat,gdzie bedziecie sie mogli pochwalic jak wygladaja oznaki wiosny w Waszym rejonie.
Zaczynam od otwarcia sezonu wspinaczkowego i paru zdjec moich znajomych, ktorzy juz od dawna nie mogli sie doczekac az poobijaja kolana i podzieraja dłonie o skały Smile a wszystko działo sie w piękna,słoneczna niedziele 24.02- Panowie powiedzieli, ze jeszcze nigdy w historii ich wspinania nie rozpoczynali sezonu w lutym.
[attachment=8628] hmmm....dobra, jakby tu wejść,pomyślmy razem...
Panowie ambitnie podchodząc do sprawy,naradzaja sie kto z ktorej strony atakuje
[attachment=8629] eee,chłopaki,ale tu wysoko...
[attachment=8630]spojrzcie na buty tego desperata...
[attachment=8631]yyy,w ktora to strone było....<szkoła zwijania liny>
[attachment=8632] do gory, do gory Smile
[attachment=8633]kolega o mały włos nie został bezpłodny....
[attachment=8634]aaaaaa, gdzie moja noga, jak ja teraz zejde ?!!!
[attachment=8635] a oto usatysfakcjonowane miny Panów,tuz po zakonczeniu wspinania sie,prawda ze widac ze szczesliwi? Smile

to tyle,a jutro zamieszcze obiecane zdjatka pieknej flory na Jurze Smile

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - paulina - 03-03-2008 11:35 PM

Ale Ty aparatka jesteś, uśmiałam się porządnie! Smile A ten kolega w tym nowym modelu butów wspinaczkowych, to rzeczywiście był zdesperowany Smile Smile Smile !
To czekamy na jutrzejsze zdjęcia Smile

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Snieshka - 04-03-2008 12:00 AM

z góry wybaczcie monotematyczność... ale uwielbiam robić zdjęcia przyrody,mam ich muuuultum Smile
A te fotki zrobiłam w środę (23.02) w Złotym Potoku- na Jurze w okolicach Bramy Twardowskiego i Źródeł Zygmunta- mam nadzieje ze coś Wam to mówi Smile
[attachment=8646] [attachment=8658]to samo tylko inne i troszkę bliżej Smile
[attachment=8648]moja mama nazywa to berberysem...proszę o trafna opinie naszego ogrodnika Smileczekamy...
[attachment=8649]i znów to samo tylko większe Smile
[attachment=8650] a teraz z zielonym czubkiem
[attachment=8651] a tu mech jak "wyciąga sie" w stronę słońca Smile
[attachment=8652] pozostałości z zeszłego roku,ale bardzo urokliwe
[attachment=8653] ale to była niespodzianka kiedy spotkałam tego Pana na drodze Smile
[attachment=8656]a tu inny mech Smile taki zielony Smile
[attachment=8657]aż wyciągał do mnie te swoje pręciki Smile prawdziwy model nieprawdaż ?

u mnie punkt północ Smile wiec obiecane jutro Smile

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Pablo - 04-03-2008 12:15 AM

Ale ładne zdjątka!!! Smile Jaką to maszyną robi sie takie fotki możesz zdradzić Rolleyes Pewnie jakiś canon Big Grin
pozdr

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Snieshka - 04-03-2008 12:35 AM

lecimy dalej, nie zanudzam ? Toungue
[attachment=8659] takie maluśkie Smile
[attachment=8660] jakieś straszny urok był w tym obgryzionym kwiatku...
[attachment=8661] a to tylko maluśki fragment lasku, w którym wyszukałam te wszystkie skarby
[attachment=8662]serio,nie wiem co to jest,ale ładne i takie zielone było....
[attachment=8663]znów maluch
[attachment=8664]i następny 'berberysek' <było ich naprawde wiele>
[attachment=8665]krzaczek na skałce
[attachment=8666] tak właśnie wygląda Brama Twardowskiego,znacie legende ?
[attachment=8667] pasieka, jedna z wielu Smile
[attachment=8668] ten sam mech co post wcześniej,tylko jakoś bardziej zielony Toungue

no to by było tak z grubsza na tyle Smile poczekajcie tylko jak pojadę znów do domu(czyt.na Jurę) i zaczną kwitnąc przylaszczki....bana mi dacie Toungue
albo jak wreszcie spotkamy sie na szlaku ,gwarantuje sesje każdego z Was Smile
pozdrawiam Śnieżkowo Smile

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Snieshka - 04-03-2008 12:48 AM

Pablo, gratuluje,rzeczywiście strzelam wszystko Canonem,ale to nic szczególnego,na manualu dużo zdjęć robie i to daje efekty. Mam nadzieje że się podoba Smile

paulinko, kolega Łukasz-->ten od butów,rzeczywiście był zdesperowany,bo rozwaliły mu sie jego buty do wspinaczki<tak zapalenie się wspinał sezon wcześniej> i nie był przygotowany na to, ze w ogóle dotknie liny w dniu, w ktorym przyszlo mu rozpocząc sezon w butach trekkingowych Smile
oj,przydały sie on na Naszym Forum Smile Czasem mówi sie ze ma ADHD ale nie ma sie czym martwic, jest całkowicie bezpieczny,ręczę za to,czasem tylko objawia zbyt dużą dawką ruchliwości i poczucia humoruSmile
[attachment=8669] a o to dla przypomnienia jeszcze raz kolega Łukasz w jego "butach do wspinaczki" Smile

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Pablo - 04-03-2008 09:21 AM

Snieshka napisał(a):
Pablo, gratuluje,rzeczywiście strzelam wszystko Canonem,ale to nic szczególnego,na manualu dużo zdjęć robie i to daje efekty. Mam nadzieje że się podoba Smile

...

jest na to sposób Wink żeby stwierdzić jaki to sprzęt był, musisz się koniecznie stawić na bibę, to mnie nauczysz trochę tych manualnych ustawień, bo tez mam canona Big Grin , też chcę takie ładne zdjątka Rolleyes

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Agnieszka.S - 04-03-2008 09:57 AM

Koleżanko Snieshko-super fotki, piękne kolory, uwielbiam taką głębię ostrości..
Prosimy o więcej fotek do pooglądaniaWink

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Snieshka - 04-03-2008 12:05 PM

dziękuję bardzo :* jak tylko będę miała okazje strzelać fotki,to oczywiście będę sie z Wami nimi dzielić Smile
niech tylko pogoda sie poprawi Smile dziś mi napisali, ze na Jurze śnieg sypie,ciężko mi uwierzyć w to po pogodzie z zeszłego tygodnia kiedy robiłam zdjęcia.
Pablo, moja sztuka robienia zdjęć zaczęła sie od przeczytania instrukcji obsługi i setnych próbach błędu aż do skutku,chociaż czasem i tak strzelam nie tam gdzie trzeba Toungue może mam coś z oczami Toungue
[attachment=8673] tutaj mamy pięknie ukazany drugi plan Toungue

poza tym jeśli robie zdjęcia za pomocą danego profilu,to prawie nigdy nie stosuje ich zgodnie z ich przeznaczeniem,bo mi sie wiecznie coś nie podoba- np.nie robie zdjęć przyrody na profilu dla roślin chociaż pięknie uwydatnia kolory,bo nie można złapać pożądanej ostrości.
jak nie na tej imprezie,to na innej z cała pewnością Smile nie wybaczę sobie jeśli Was nie poznam osobiście i nie wychylimy browarka Smile
a jakiego masz Canona ?

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Pablo - 04-03-2008 01:04 PM

mam pałerszota sx Big Grin jakis tam nowy, kiedys miałem olympusa potem pożyczałem nikona Wink ... a co do zdjęć, to pewnie wybierasz ostrość punktowo (?) a nie wielosegmentowo, wtedy wychodzi takie tło ?

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Snieshka - 04-03-2008 02:06 PM

hehehe założe sie ze mowisz o PowerShocie SX 100 IS Smile
powiem Ci ze Twoja maszyna zrobisz bezproblemowo takie foty,prawdziwy kombajn za rozsądną cene,swietna maszyna do wszystkich typów zdjęc.
do robienia makro zdjec olej programy i rob zdjecia na Av i super makro do tego a ISO to juz od światła zależy,co ja CI bede opowiadac,sam wiesz najlepiej,aby uwydatnic kolory wybierz zdjecia robione w pochmurny dzien<mimo tego ze slonce swieci>-rozjasniaja zdjecia i dodaja barw i zielen jest zieleńsza Smilea segmentowośc lub punktowość to juz wedle uznania,mrówki na drzewie ładniej wygldaja punktowo a poniektore kwiaty segmentowo,zeby objac całość a nie tylko np.srodek.niby drobne triki i nic specjalnego ale efekty napewno przyniasą Smile

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Pablo - 04-03-2008 03:54 PM

Dzięki Smile sprawdzimy w terenie
pozdr

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Lorelei - 04-03-2008 07:38 PM

moja obserwacja wiosny zaczęła się już prawie miesiąc temu... można powiedzieć, ze w jednej z moich okolic, bo w Brukseli. Spędzałam tam weekend 8-10 lutego - i czułam się jakby był kwiecień! Cieplutko, słoneczko, nie musiałam nawet zapinać wiosennego płaszcza, a co odważniejsze jednostki poruszały się po ulicach w ubraniach z krótkim rękawem. jak ciężko było wracać do Polski...
Zatem trzy wybrane fotki z ponad 500 które podczas tamtego weekendu strzeliłam Smile
[attachment=8695] Po pierwsze - ptaszę wyjątkowo ruchliwe, które prześladowało mnie przez cały wyjazd - ale cóż to za miły, pięknie świergolący prześladowca Smile
[attachment=8696] po drugie - jak widać, można było już zacząć łapać mahoń Smile Leniwe, sobotnie przedpołudnie w Parku Leopolda.
[attachment=8697] Po trzecie - w niedzielę brukselczycy wylegli masowo do parków, urządzając sobie regularne pikniki. Piknik na początku lutego - o czym więcej marzyć? Smile

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - paulina - 04-03-2008 11:01 PM

Wiosnę faktycznie widać już nie tylko po obecnych tu i tam kwiatuszkach, ale choćby i po tym, że aktywność wykazują pszczółki, które zwykle oblatują się w połowie lutego, a teraz już nurkują w w krokusach w poszukiwaniu jedzonka Smile Wygłodniały po zimie... żeby po dwie wpychać się do jednego krokusa... Smile Poza tym nawet mój kocurek wyszedł z domowych pieleszy przywitać wiosnę, co się mu raczej nie zdarza!

[attachment=8707][attachment=8709][attachment=8710][attachment=8708][attachment=8711][attachment=8712]

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Snieshka - 04-03-2008 11:46 PM

paulinko,piekne,naprawde piekne fotki.
kocurek miał mine jakby go ta pszczolka urzadliła Smile
a ptaszek super,lubie zdjecia zwierzatek jak i roslinek wiec wszystko co zywe mnie zachwyca.
pozdrawiam

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - paulina - 05-03-2008 07:53 PM

Te zdjęcia niestety nie moje, dostałam je wczoraj pocztą prosto od rodziców, z Beskidów. Chcieli mi troszkę przybliżyć domek Smile Sądzę po nich, że tam wszystko jest już bardziej posunięte w rozwoju niż tu na połnocy Polski. W Toruniu wiosna jeszcze w powijakach. Smile
A co do kocurka... hmm... on zawsze ma taką skwaszoną minę Smile Toungue

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - paulina - 09-03-2008 12:21 PM

Kwiatki, kwiatuszki, pszczółki, bączki i muszki... wiosna budzi się do życia! Pokażę Wam jakie słodkie maleństwa, choć jeszcze bardzo nieporadne urodzily się nam w zeszłym tygodniu. Dzisiaj dostałam fotki.

[attachment=8790][attachment=8791][attachment=8792]
A to ich mamy, gdy jeszcze same były malutkie- to zdjęcie zrobiłam wiosną 2 lata temu. [attachment=8793]

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Agnieszka.S - 09-03-2008 02:06 PM

Ale kochane!Smile

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Gandzia1 - 11-03-2008 10:04 AM

Piękne fotki tej wiosny ach!

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Snieshka - 12-03-2008 11:07 AM

a ja tak na szybko,zamieszcze jeszcze fotki, autorstwa Amosa- zamieszczam je jako wyzwanie,bo pewnie bedzie narzekał mi tu, ze mogł zamiescic przeciez ładniejsze zdjecia- wiec? czekamy Smile
[attachment=8842][attachment=8843]
[attachment=8844][attachment=8846]
[attachment=8845] a ten kociak to TV Kot- kot sąsiada,ktory stołuje sie u Amosa na tarasie i ogląda TV przed okno-stad nazwa Smile

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - spoko - 12-03-2008 12:43 PM

A u mnie dzisiaj pojawiły sie pierwsze zakwitłe żółte krokusy
Z rana był drobny deszczyk ale teraz zrobiło się ciepło .
Trochę przesadzam niektóre młode drzewka -świerki i jodły .(nasadziłem je w ubiegłym roku gdzie bądż dosyć dużo tak na wszelki wypadek gdyby sie nie wszystkie przyjęły, kilka przemarzło i niektóre z tych co się przyjęły przesadzam już na stałe miejsce) i rozsadzam kwiaty wieloletnie (begonie)
Szkoda ,że nie mam aparatuSad

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - paulina - 12-03-2008 02:59 PM

Cóż Spoko, nie wiem, nie wiem... kiedy Ty to wszystko nadrobisz... ale musisz nam kiedyś pokzać ten Twój tegoroczny ogródek. Teraz chwilowo Ci wybaczamy, ale nie wykręcisz się od tego... ja o zdjęciach będę pamiętać Big Grin  Toungue ! Pozdrawiam serdecznie. Smile Niech Ci tam wszystko rośnie jak należy i cieszy oczy ogrodnika Smile Big Grin

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - amos - 12-03-2008 08:57 PM

hehehe, Snieshka, Ty SmykuSmile
dobra, nie bede narzekalToungue

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Snieshka - 12-03-2008 10:21 PM

eee,Ty miałes nie narzekać,tylko zdjecia wklejać.

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Snieshka - 23-03-2008 06:24 PM

pozwoliłąm sobie tu wrzucic troche fotek z mojego dzisjeszego spaceru po Krakowie, jak wspominalam w Codziennych Rozmówkach, poszłam sobie na Kopiec zeby poszukać Tatr,ale nie dały mi sie wypatrzec,nad Krakowem słońce,a w gorach chmury Sad
Mimo tego,wycieczke moge spokojnie określić jako bardzo udana, troszke wiało i miałam słaba wene fotograficzną,ale nie było tak źle. Zapraszam do wspolnego spaceru raz jeszcze- tym razem fotograficznie Smile
Zaczynamy....

[attachment=9231] przypomnienie dla tych do juz dawno Wawelu nie widzieli
[attachment=9232]szach czy mat ? Zdjęcie robione z daleka zeby Pana nie rozpraszać...
[attachment=9233] jedna para z miliona ptactwa nad Wisłą
[attachment=9234]Kopiec Piłsudskiego widziany z Kopca Kościuszki- sorry za jakość,ale dość daleko to było....
[attachment=9235] no z gór to by na tyle było :/
[attachment=9236] nowy sposób na wypoczynek w Krakowie- uwalasz sie plecami na kopcu i podziwiasz krajobraz...dobry sposob na opalenizne
[attachment=9237][attachment=9238] [attachment=9239]
jakbym jakiegoś makro nie zrobiła i tu nie wrzuciła,to nie była bym sobą....

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Snieshka - 23-03-2008 06:35 PM

[attachment=9240] no to wracamy....gdzieżbym sie tam cisła przez te tłumy...wole zaciszne krzaczki i boczne scieżki, gdzie makro polowanie trwało dalej....
zaczniemy od uroczych badylków
[attachment=9242] [attachment=9241] [attachment=9243]

to dla mnie wielkanoc...

[attachment=9244] [attachment=9245][attachment=9246]

wesoły, słoneczny akcent na koniec
[attachment=9247] [attachment=9248]

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Sylwester - 23-03-2008 06:40 PM

Piękne zdjęcia, gratulacje za świąteczną aktywność.

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Snieshka - 23-03-2008 06:46 PM

[attachment=9249] heeheheh,a ta fote trzasnęłam z 2m w dziurze od płotu Toungue
[attachment=9250] pewnie u połowy z Was rośnie to na placu Smile

[attachment=9251] strasznie mi sie spodoba, moze koś z Was wie co to za Anioł ?

nie wiem co by tu jeszcze wybrac,nie chce Was zanudzac samymi kwiatkami czy badylamiSmile
Jak sie jeszcze gdzies wybiore,to sie pochwale Smile mam nadzieje, ze bede miec troszke lepsze natchnienie niz dzis.
Pozdrawiam wieczornie Smile

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - dr.Etker - 23-03-2008 07:00 PM

Snieshka napisał(a):
strasznie mi sie spodoba, moze koś z Was wie co to za Anioł ?

Jak z mieczem gorejącym-to zapewne Archanioł Michał (m.inn od Wołodyjowskiego)Rolleyes
Piękne badylki i inne elementy krajobrazuRolleyes - znać wiosna idzie...Smile
Pozdrawiam

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Snieshka - 23-03-2008 07:11 PM

Dzieki Sylwek Smile

dr.Etker napisał(a):
Jak z mieczem gorejącym-to zapewne Archanioł Michał...

dobrze wiedziec, tak mi sie wydawało, bo u siebie na Jurze tez mamy pomnik Anioła i jak byk pisze ze to Archanioł Michał,ktory strzeze bram klasztoru, a tu ani tabliczki ani nic,ludzi sie pytałam i nikt pojecia nie miał co to za Anioł,myslalam ze moze jakis "brat" Michała- Gabiriel albo Rafael Smile dodam ze znalazłam go na cmentarzu w okolicach Kopca.

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Gandzia1 - 23-03-2008 07:54 PM

Ładne fotki i widzę ,że u Ciebie wiosna na całego pewnie o jakieś dwa tygodnie prędzej wegetacja ruszyła.

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - paulina - 23-03-2008 08:06 PM

Snieshko, u Ciebie w Krakowie całkiem wiosennie! Na północy to ostra zima ostatnio chwyciła... brrr, jest bardziej zimowo niż wiosennie. Pozdrawiam i wklejaj tu te Twoje, jak mówisz, badylki i inne... ToungueBig Grin

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Snieshka - 23-03-2008 08:33 PM

hehehe,dziekuje za zachete Smile skoro moje patyczki i kwiatuszki sie podobaja to pewnie ze bede wklejac Smile
nio w krakowie dosc wiosennie musze przyznac,dzis bylo bardzo cieplo ale troszke wietrznie,dlatego kiepsko bylo robic zdjecia,bo mi sie wszystko kiwało przed obiektywem i nie nadążałam pstrykac na ostro Smile
Poza tym jak popatrzyłam na park,to trawka juz wszedzie zielona i drzewka takze,az sie zyc chce ja ksie widzi troszke zieleni Smile
Pozdrawiam Smile

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - amos - 30-03-2008 04:59 PM

Ponieważ Lorelei prosiła więc wrzucam kilka fotek pscułek i kfiatkof Toungue
wszystko to rośnie na moim placu. Jak znajdę później czas to wrzucę jeszcze kilka badylkow Wink

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - Lorelei - 30-03-2008 05:07 PM

dzięki Smile Smile Smile Smile Smile Smile Big Grin

uwielbiam kolor krokusów, normalnie napatrzeć się na to nie mogę Big Grin takie to wiosenne... Smile

RE: wiosna,wiosna,wiosna ach to Ty ! - dzienciol313 - 17-04-2008 04:37 PM

Ja również dzisiaj wybrałem się na spacer, do sadu dziadka...Big Grin (na 4 fotce kwitnące czereśnie,już nie mogę sie doczekać ich pysznych owocówBig Grin )