Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Wspinanie w Arco - wyjazdy wspinaczkowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej!Smile

Czy kiedykolwiek myślałeś o wspinaniu w Dolinie Sarca we Włoszech? Czy wiesz, że Arco i jego okolice to europejska mekka wspinaczkowa? W Arco odbywają się coroczne zawody wspinaczkowe o puchar świata we wspinaczce sportowej Rock Master World Cup. To miejsce żyje wspinaniem, co nie trudno zauważyć - gdziekolwiek nie spojrzysz, tam rozciągają się nieskończone połacie wapiennych skał i alpejskich rozmiarów ścian. Tu możesz znaleźć ogromną ilość zarówno skał z jednowyciągowymi drogami sportowymi, poprzez przepiękne, obite drogi wielowyciągowe (do 400m), aż po długie drogi tradowe o charakterze wielkościanowym (do 1000m). Tu znajdziesz wszystko, o czym tylko zamarzysz!
Wspinanie w Dolinie Sarca to nie tylko Arco i jego najbliższa okolica. W promieniu 15-45 min. drogi samochodem znajduje się multum spotów wspinaczkowych o bardzo urozmaiconym charakterze i rzeźbie skalnej: od technicznych, tarciowych płyt, poprzez pionowe, dobrze urzeźbione ściany, aż po groty i przewieszone, atletyczne drogi. Znajdziesz tu również dwa rejony, w których można się wspinać po...tufach!!! Tak, choć to nie Kalymnos, a i tak tufy są! Jest tu wspinanie w niemal każdym stopniu trudności, także każdy znajdzie coś dla siebie. A jeśli nie, to my znajdziemy dla niego to, czego chce Smile Jesteśmy lokalnymi wspinaczami mieszkającymi w Dolinie Sarca, możemy więc zaoferować Wam wiele ciekawych rejonów wspinaczkowych i dróg, również tych, których nie znajdziecie w żadnym przewodniku.

Kiedy się wspinać?

Dolina Sarca zawdzięcza swój specyficzny mikroklimat bliskości ogromnego, polodowcowego jeziora Garda. To właśnie dzięki niemu można się tu wspinać praktycznie przez cały rok. Słoneczne sektory są świetne na zimę, gdy termometr wskazuje 10 stopni Celsjusza. W słońcu temperatura jest zdecydowanie wyższa, a skała jest przyjemnie ciepła.
Latem jest tu bardzo ciepło, więc albo wspinamy się rano i popołudniu, uwzględniając włoską siestę w najgorętszych godzinach, albo jedziemy w zacienione rejony położone nieco wyżej nad poziomem morza.
Wiosną i jesienią, w zależności od nasłonecznienia, można wybierać między słonecznymi i zacienionymi sektorami, oraz tymi położonymi bliżej jeziora, bądź tymi wyżej.

Co oferujemy?

Oferujemy Wam tygodniowy pobyt wspinaczkowy w Dolinie Sarca. W cenę wliczony jest transport z/na lotnisko w Bergamo we Włoszech. Zakwaterowanie w 2-4 osobowych domkach z kuchnią i łazienką i wi-fi. Do Waszej dyspozycji jest również basen. Zapewniamy Wam sprzęt wspinaczkowy (lina, komplet ekspresów, HMS i przyrząd do asekuracji). Dobieramy Wam rejony wspinaczkowe zgodnie z Waszymi oczekiwaniami co do trudności i charakteru dróg. Codziennie zabieramy Was w inny rejon wspinaczkowy bądź na drogi wielowyciągowe (chyba, że któryś sektor szczególnie przypadnie Wam do gustu i będziecie chcieli spędzić w nim więcej czasu). Zakładając, że w ciągu tygodniowego pobytu będziecie chcieli spędzić na wspinaniu średnio 5 dni (do uzgodnienia), w dzień restowy oferujemy Wam półtoragodzinne zajęcia jogi oraz zwiedzanie miasteczka Arco. Zatem wszystko, poza biletami lotniczymi i posiłkami, jest wliczone w cenę. Posiłki możecie przygotowywać sobie we własnym zakresie korzystając z w pełni wyposażonej kuchni. Jeśli tylko będziecie chcieli, zaprowadzimy Was do najlepszej pizzerii w dolinie oraz na kultowe, włoskie lody.Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami oferty, zapraszam na stronę: http://www.marta-sokolowska.com/blog/wsp...ng-in-arco

Zapraszam serdecznie!
Powyższe zamieszczono po uzgodnieniu - dla zainteresowanych zapraszam do przeczytania i zapoznania się z ofertą i linkiem.
Zdjęcia okolicy są sukcesywnie dodawane na stronę podaną w linku. Przed chwilą pojawiły się kolejne. Zapraszam do oglądania Smile
Czesc MartaBig Grinok
Hejo!Wink
Nie wiem tylko, dlaczego się Marta nie zapisuje pod starą ksywką. Smile

Stasiu napisał(a):
Nie wiem tylko, dlaczego się Marta nie zapisuje pod starą ksywką. Smile


Chyba się domyślam o jaką Martę kaman.ok

Przekierowanie