Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: obuwie w góry
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
zamierzam kupic jakies dobre trekingi na górskie wycieczki. nie jestem jakos biegły w temacie ale jedziemy wieksza ekipą i głupio tak nie miec pojecia Big Grin jakie powinny byc dobre, porzadne buty na takie wypady?
Kup sobie normalne buty górskie w byle jakim sklepie. Dopiero aż na poważnie będziesz chodził po górach, to sobie kup jakieś markowe. W sklepue Ci poradzą. Musisz więcej powiedzieć o warunkach, w jakich chcesz chodzić. Skalne chodniki czy glina, zima czy lato, dlugie dystanse w poziomie czy raczej wspinaczka.
...i kupuj po południu w dwóch parach skarpet...
Zgadzam sie ze Stasiu.. nie musza byc to buty z najwyzszej polki ale odpowiednio dobrze wyprofilowane dostosowane do podloza.. w dobrym sklepie sprzedawca ci doradzi Smile
Cześć wam.

Ja mam prośbę o poradę. Chodzi o piętki. Mam nowe cziruki, które już zdążyłam sobie rozchodzić, ale wciąż ocierają mnie piętki. Czeka mnie tydzień w Tatrach i zaczynam się martwić Sad

Czy macie jakiś sprawdzony sposób na to zjawisko?

Pozdrawiam, Tatiana.
Może sprawdzić sznurowanie, czy nie jest but za luźny i przesuwa się po pięcie. Może jednak nie są rozczłapane jeszcze? Polecam na wyjazd wyposażyć się w jakieś plastry, żeby wędrówki nie były udręką.
Ewentualnie zaopatrz się w podpiętki. Nieznaczne uniesienie stopy w bucie niekiedy pomaga.
siemka Smile witam
Wątek jednopstowców Big Grin
Myślicie że takie buty się sprawdzą?
https://st2.depositphotos.com/4804763/89...uction.jpg
Myślimy że to zwykłe buty które może się nie sprawdza.giggle
Na potańcówkę w górach na pewno tak. Big Grin Może jaki wspinacz będzie Tobą zauroczony, kiedy się w takich butach zaprezentujesz w schronisku. ok
No nie te ostatnie zajebiaszcze, jaka amortyzacja, można błysnąć na kasprowy. Smile
Hej! Ja od kilku sezonów jestem posiadaczką butów Nawat Kay Campusa. O ile na polskie góry latem są dobre, o tyle zimą już są trochę problematyczne. Problem pojawia się przy zakładaniu raków - oczywiście podeszwa jest zbyt miękka, więc przymierzam się do czegoś lepszej jakości z podeszwą twardą. Jeżeli chodzi o budżet, to myślę o kwocie do 800 zł. Czy jesteście w stanie polecić coś fajnego?
ja mam buty salomona bardzo dobre
Stron: 1 2
Przekierowanie