Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Dolina Pięciu Stawów Polskich w kwietniu - zamiast krokusów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
2 kwietnia 2017 (niedziela) - w planach mieliśmy wyjazd do Doliny Chochołowskiej, wyjście na Trzydniowiański Wierch (a może i Kończysty, jakby czas i warunki pozwoliły) i zejście na Polanę Chochołowską, gdzie jak zwykle o tej porze nastąpił wysyp krokusów. Jednakże sygnały i zdjęcia, jakie się pojawiały w sobotę, że do Doliny Chochołowskiej spływają prawdziwe tłumy, skłoniły nas do zmiany koncepcji wycieczki. Ponieważ prognoza pogody była bardzo korzystna, nie chcieliśmy rezygnować z wyjazdu w góry, tylko raczej zmienić lokalizację. Padło na Dolinę Pięciu Stawów Polskich - brak krokusów, no i można dojechać przez Białkę Tatrzańską, z dala od chochołowskich korków.

Zima w pełni, mało ludzi, piękne widoki, cóż chcieć więcej

Więcej zdjęć i pełna relacja na moim blogu:

sebastianslota.blogspot.com - Dolina Pięciu Stawów Polskich w kwietniuSebastian Słota
Aż mnie dreszcze i ciary obleciały w00t, czy dobrze przeczytałem - schodziliście letnim szlakiem koło siklawy ?
Widać z tego że już się zapomina co się tam wydarzyło parę lat temu.
2 kwietnia w niedziele to ja byłem w Chochołowskiej i żadnych tam tłumów nie widziałem , z tym że z parkingu wyszliśmy przed 4 ok rano jeszcze nawet ciecia nie było.
Sebastian pochwal się jakim to aparatem robisz te zdjęcia do tego bloga, to jest lustrzanka - no chyba nie małpką ?
Tak, schodziliśmy koło Siklawy, chyba nie do końca letnim szlakiem, wydaje mi się, że nieco wyżej i bardziej po stoku niż pod Siklawą.
Ja też mam zasadę wczesnego wyjścia w góry, ale przed 4 rano to się raczej w Tatrach nie melduję - faktycznie idąc o tej porze jest pusto. Rok temu byłem na krokusach w Chochołowskiej - na Polanie byliśmy jakoś koło 7 rano i też było pusto, ale po południu zdecydowanie się zagęściło. Standardem naszych wycieczek (w Tatry i nie tylko) jest wyjazd z Krakowa o 5 rano.
Zdjęcia na bloga robię lustrzanką - Nikon D90.
Przekierowanie