Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: prawie na Kopę Kondracką zimą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W listopadzie przyszła do nas zima, w górach zrobiło się biało, co w ostatnich latach było rzadkością o tej porze roku. Postanowiliśmy zażyć trochę zimowych klimatów i wybrać się zimową wycieczkę w Tatry. Jako że w listopadzie dzień krótki, trzeba było zaplanować ?w miarę? krótką wycieczkę. Na cel wędrówki wybraliśmy Kopę Kondracką w masywie Czerwonych Wierchów niebieskim szlakiem od Kuźnic poprzez Dolinę Kondratową i Przełęcz Kondracką (pod Giewontem). Zakładaliśmy, że na Przełęcz Kondracką powinniśmy dotrzeć, a dalej się zobaczy ? w zależności od warunków. Spakowaliśmy kijki i raki i w drogę!
O ile do Przełęczy Kondrackiej była świetna pogoda, to podczas podejścia na samą Kopę otoczenie się zmieniło, z sielanki wpadliśmy w podmuchy wiatru wiejącego na grani. Wiało bardzo mocno, z grani zawiewał śnieg, sceneria momentalnie zrobiła się bardziej ?himalajska?. Po krótkiej naradzie postanowiliśmy podejść tylko pod taką górkę położoną mniej więcej w połowie drogi na Kopę Kondracką, z której powinny być lepsze widoki i potem wrócić na dół.
Sceneria na grani była jak na jakimś ośmiotysięczniku, a nie w Tatrach. Doszliśmy na planowane miejsce, a potem zeszliśmy na dół.
Wycieczka była bardzo udana, pomimo braku wyjścia na Kopę Kondracką. Wrażenia widokowe były wspaniałe, zima w górach bajeczna. Nie zawsze trzeba dojść do celu, żeby wrócić zadowolonym. W końcu po górach chodzi się dla wrażeń, a nie dla kilometrów i metrów podejść.

Pełna relacja z wycieczki i dużo więcej zdjęć na moim blogu:

sebastianslota.blogspot.com - prawie na Kopę Kondracką

Sebastian Słota
Widoki piękne. Jak poprawię formę to pomyślę o takim
wypadzie zimowym.

SebastianSłota napisał(a):
W końcu po górach chodzi się dla wrażeń, a nie dla kilometrów i metrów podejść.

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Smile

Zdjęcia robisz bardzo fajne i klimatyczne. Masz świetne pomysły na ujęcia. Z przyjemnością zapoznałem się z Twoim dorobkiem na blogu.
Gratuluję pomysłów. Smile

Przekierowanie