Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Ogródkowo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej .utworzyłem taki wątek ponieważ myslę ,że wielu na tym forum ma takie dodatkowe hobby ogródkowe
Napiszcie coś o swoim ogródku ,dołączcie zdjęcia .Może coś interesującego z waszego ogródka byłoby  natchnieniem dla mnie... .
A oto parę zdjęc z mojego ogrodu
[attachment=5639][attachment=5640]

spoko napisał(a):
Hej .utworzyłem taki wątek ponieważ myslę ,że wielu na tym forum ma takie dodatkowe hobby ogródkowe

To niezły pomysł Spoko!

Sama lubię ogródkować. A na jesieni jest sporo roboty przy ogrodzie.
Trzeba wszystko posprzątać, zebrać plony, na jesieni też siejemy trochę zboża na grządkach po plonach, wyrośnięte fajnie wygląda zimą -jak świeża wiosenna trawa.
Mamy założone trzy skalniaki górskie, z roślinnością występującą w Tatrach przez cały rok coś tam kwitnie - moja połowa się tym zajmuję
-chociaż przez internet trochę to zaniedbał.
Zdjęcia jakieś gdzieś mam, muszę poprosić połowę to je zamieści.
W ostatnią sobotę właśnie porządkowałam ogród, powycinałam słoneczniki, zebrałam kabaczki i nawet malin jeszcze trochą pojadłam, znalazłam podgrzybka i dwa koźlarze czerwone przy grządkach z aksamitkami. Oczywiście rosną obok drzewa bo bez drzew nie ma grzybów: sosny, brzozy, kosówki i inne.
Ogród dla mnie to wypoczynek, praca a  przede wszystkim rozrywka.

Gandzia .Chętnie bym obejrzał te Wasze skalniaki.może znajdzie się jakie zdjęcie?
A u mnie na wiosnę wspaniale kwitnie floks skalny tworząc urocze dywany
[attachment=5830][attachment=5831]
Znalazłam jakaś płytkę jest skalniak i kwiaty z ogrodu:
-znacie te kwiaty -spotykamy je w górach kto je opisze?
A to typowo ogrodowe : róża, " pykacz", dalie i kwiat kaktusa -królowa jednej nocy
A żeby temat trochę odświeżyć parę zdjątek z ogrodka (lato zeszłego roku) W tej chwili ta część trochę bardziej zagospodarowana
[attachment=6609][attachment=6610]
Fajnie ,że odświżyłeś ogródkowo.
Ogród latem jest jak oaza na pustyni.
Widzę ,że stokrotki Ci w trawniku kwitną. Jak to się robi?

Gandzia1 napisał(a):
Fajnie ,że odświżyłeś ogródkowo.
Ogród latem jest jak oaza na pustyni.
Widzę ,że stokrotki Ci w trawniku kwitną. Jak to się robi?

To tajemnica glebyToungue
Ale w trawie przez cały wiosenno-letni sezon jakieś kwiaty bujnie rosną począwszy od mleczy poprzez nie wiadomo mi jakie a na stokrotkach skończywszy .Chciałbym tu widziec jeszcze jakies krokusy czy pierwiosnki .Może kiedyś będą .Dzięki Gandzia za odpowiedź .Dobry temat dla przeciwwagi białej zimyToungue

Zrobiliśmy dziś kilka zdjęć naszych drzewek.Jak będę mogła to zamieszczę.

spoko napisał(a):
To tajemnica glebyToungue
Ale w trawie przez cały wiosenno-letni sezon jakieś kwiaty bujnie rosną począwszy od  mleczy poprzez nie wiadomo mi jakie a na stokrotkach skończywszy .

Stokrotki kwitnące widzieliśmy wśród traw i w połowie października ostatnio-przy Drodze nad ŁąkamiSmile
Zapewne drugi kwiat tego rokuRolleyes
W naszym ogrodzie typowe prace dla listopada-porządkowe i grabienie liści.Shy

Czas grabienia liści powoli dobiega końca, jeszcze ostatnie koszenie trawnika-przed zimą zostało .
Kilka zdjęć z jesiennego ogrodu .Może mała zagadka dendrologiczna ?Co to za drzewa ? (Dość znane- w stanie naturalnym nie występują w Europie)(fot 2 i 3 -razem).
Sobota-dobry czas na prace ogrodowe.Ułożyłem 20 metrowy odcinek drenażu, oczyściłem z liści i ziemi orynnowanie, na trawniku znowu wiosna zawitała (kolejne zgrabianie liści).Starczy jak na jeden dzień-czas na piwoCool
Skoro wiosna idzie, w ogródku prace trzeba będzie rozpocząć, wrzucam kilka pomysłów z mojego beskidzkiego podwórka. U nas stok jest północny, a zatem stromy i idealny do tworzenia różnego rodzaju skalniaków, rabat i tarasów.

[attachment=8555][attachment=8556][attachment=8557][attachment=8558][attachment=8559]
[attachment=8560][attachment=8561][attachment=8562][attachment=8563][attachment=8564]
W ramach żartu pokażę Wam jeszcze inną część mojego ogródka, który najpiękniejszy jest wiosną, gdy zakwitają tysiące mleczy (królik ma radochę Smile ) albo latem gdy pojawiają się tu kopki z sianem. Smile

[attachment=8566][attachment=8565]
Wiesz Paulina bardzo śliczny i oryginalny ten Wasz ogródek .Myślę ,że się będziemy wymieniać częściej doświadczeniami ogródkowymi .Lokalizacja wspaniała.Ja też mam ogródek o ekspozycji północnej chociaż wolałbym bardziej do słońca.
Ehhh .... dużo tu na forum ogródkowiczówSmile

sam dorzucę ze swojego ogródka trochę zdjęć ale w lecie no i muszę pożyczyć cyfrówkę
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie