Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Lipcowo przez góry
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! Po zakupie plecaka (40 litrów, oby starczyło) i butów przez moją lubą, zaczęliśmy planować trasę.

Nasza wędrówka nie będzie należeć do rodzaju specjalnie ambitnych, takie rzeczy raczej wolę w asyście mojego znajomego zwiedzać, który góry zna jak własną kieszeń. Dla kobiety z lękiem wysokości Szpiglasowa i tak była super osiągnięciem.
Prosiłbym Was drodzy forumowicze o jakieś wskazówki dotyczące trasy lub noclegu ;-)

Trasa na dziś:

Gronik->Dolina Miętusia->Małołączniak->Czerwone->Świnicka przełęcz->Dwoiśniak->Murowaniec i tutaj nocleg

Murowaniec->Czarny Staw->Murowaniec -> Krzyżne -> Piątka (posiłek i przerwa) -> Świstówka -> Moko z przerwą -> Czarny Staw (jak starczy czasu) i Palenica.

Wyjazd pod koniec lipca.
Plan ambitny, ale do przejścia. Wszystko pada i stoi na pogodzie. No i trzeba mieć zaklepany nocleg na Murowańcu.
Jak to weekend to dzwoń po nocleg jeszcze dziś, bo raczej będziesz musiał plan zmienićSmile
Jak Stasiu napisał, jak będzie pogoda - do przejścia. Wydaje mi się że Czarny Staw pod Rysami odpuścicie, jak będzie gorąco. Ale to zawsze do zadecydowaniaSmile
Ojoj, już teraz o nocleg? Tego się nie spodziewałem, póki co zdaje się że są miejsca jak wczoraj patrzyłem. Plan był taki żeby ten nocleg zaklepac w czerwcu, żeby dostosować pracę pod to.

Inna sprawa że nocleg nie musi wypadac w weekend ale dzięki za wskazówkę :-) Chciałem wziąć karimate ale w Murowańcu o dziwo nie udostępniają podłogi, szkoda Smile
Podłogi nie ma i wygonią Cię z Murowańca jak nie będziesz miał rezerwacji. W czerwcu o weekendzie zapomnij, w tygodniu to nie wiem, ale raczej powinno być wszystko zarezerwowane.

Przy planie, jaki obrałeś, nie możesz też liczyć na ich "miejsca buforowe", bo po nie trzeba rano przyjść.

Cytat:
Ojoj, już teraz o nocleg? Tego się nie spodziewałem, póki co zdaje się że są miejsca jak wczoraj patrzyłem. Plan był taki żeby ten nocleg zaklepac w czerwcu, żeby dostosować pracę pod to.

Na to co mają na stronie nie ma co patrzeć, trzeba wysłać maila z zapytaniem. Ja osobiście dwa miesiące temu chciałem zarezerwować termin pięciodniowy w murowańcu na wrzesień i nie było miejsc. Powiedzieli mi, że trzeba rok wcześniej rezerwować Sad

Właśnie dzwoniłem, zarezerwowana jedna noc. Do wyboru był tylko pokoj 6 lub 10 osobowy. Udało się Wink Oczywiście w środku tygodnia, w weekend nie ma co liczyć pewnie Wink
To i tak w porządkuWink
Przekierowanie