Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: jaka pogoda na Babiej w maju
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Chciałem zapytać, jakiej pogody mogę się spodziewać na Babiej górze początkiem maja, jest szansa że nie będzie śniegu?
Raczej mała szansa,nawet w maju w osłoniętych i wyższych partiach góry znajdzie się śnieg,wszystko zależy od kwietniowej aury.Tu masz link do kamery z Zawoi na Diablaka. http://www.skywindows.net/camera/365
Szlak będzie na pewno przetarty ok
Początek maja... innocent
No szlak na pewno przetarty,o ile w ostatniej chwili nie dołoży śniegu,a na Babiej jak wszystkim wiadomo wszystko możliwe.Wszak ma ksywkę Królowa Niepogody.

grabarz napisał(a):
Witam. Chciałem zapytać, jakiej pogody mogę się spodziewać na Babiej górze początkiem maja, jest szansa że nie będzie śniegu?

Grabarz cenie sobie Twoje poczucie humoru. Jaka będzie pogoda jutro to mogę powiedzieć. Jaka będzie w następny weekend to juz mogę tylko przypuszczać. Jaka będzie w maju to wiedzą może jacyś prorocy, ale tutaj takich nie ma. Nawet Ci od fochu tego nie wiedzą. Na Babiej może być początek maja pełna wiosna lub jeszcze pełne zimowe warunki. Żebym jednak nie był taki przemądrzały - słyszałem przepowiednie, że druga połowa kwietnia ma mieć nawet do 20 stopni. Co dalej , nie wiem.

Ja pytam o wasze doświadczenia?, jak byliście kiedyś w maju (bo może ktoś był?) To był śnieg, czy nie? Proste....?
Odpowiedź faktycznie nie jest prosta w tym czasie. Do Twojego pytania powrócimy na tydzień przed początkiem maja.

grabarz napisał(a):
Ja pytam o wasze doświadczenia?, jak byliście kiedyś w maju (bo może ktoś był?) To był śnieg, czy nie? Proste....?

Może być, może nie być.

Dla porównania powiem, że kiedyś na początku września chodziłem po kolana w śniegu w Tatrach, a rok później w tym samym czasie, opalałem się na graniach w krótkim rękawku.
Podobnie może być w niższych górach: Np. Masyw Śnieżnika rok temu w maju był śnieżny, a wcześniej było bez śniegu.

No nic, dzięki za odpowiedzi, choć niewiele mi pomogły ;-)

grabarz napisał(a):
No nic, dzięki za odpowiedzi, choć niewiele mi pomogły ;-)

Przykro nam,Sad A w totka grasz?ok

Zagrał sobie w proroka: Początek maja będzie ciepły. W adolonach do 20 stopni, na Babiej do 10 stopni. Śnieg będzie powoli topniał. Jednak na suche szlaki nie ma co liczyć. Nie można wykluczyć, że niebo będzie zachmurzone i pojawią się przelotne opady. Do plecaka trzeba zapanować zimowe rzeczy tj. Kurtka, czapka, rękawice. Buty zimowe, żadne tenisówki, ponieważ śnieg będzie twardy, z południa będzie topniał. Na Babiej w takim okresie jest raczej zimowo, niż wiosennej. Zasada - raczej nosić, niż się prosić. Wolę zrzucić zbędne rzeczy, niż by mi miało brakować i wyglądać jak "zmokła kura".
Grabarz, przepraszam, że Cię nie zadowolę, ale więcej już z siebie nie dam.Shy
Bo nikt z siebie więcej nie da,chyba raczej nikt.Stan szlaków na Babiej nawet w maju może zmienić się przez kilka godzin.Nawet w maju.

mirek napisał(a):
No szlak na pewno przetarty,o ile w ostatniej chwili nie dołoży śniegu,a na Babiej jak wszystkim wiadomo wszystko możliwe.Wszak ma ksywkę Królowa Niepogody.


Można próbować prorokować, ale nie tędy droga. Myślę, że Mirek w zacytowanym poście odpowiedział bardzo dokładnie na Twoje pytanie. Nie uzyskasz odpowiedzi jak będzie. Możesz dowiedzieć się jak było. Ale to jak było rok czy dwa lub trzy lata temu nie znaczy, że w tym roku będzie tak samo.
Babia jest jak kobieta, czyli bardzo kapryśna i zmienna.

Conti lepiej bym tego nie ujął.
Chce iść na wschód słońca, ale przełoże to na inny czas..... jeszcze raz dzięki.
Stron: 1 2
Przekierowanie