Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: WYPRAWA GERLACH 03.05.2014
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Poszukuję jednej lub dwóch osób do wyprawy na Gerlach w dniu 03.05.2014r, koszt przewodnika ze sprzętem 500-550zł/os. Proszę o pilny kontakt pod numerem: 728489988
Powodzenia w poszukiwaniach,czasu mało zostało.ok
500-550 Zł. uhm To są koszta przewozu mojej osoby w Dolomity. A tam przerośniętych (darmowych) Gerlachów jest sporo. Pojadę na razie w Dolomity i poczekam na czas, kiedy na Gerlach będzie można darmowo. Smile Mam nadzieję, że się tego dożyję. innocent Nie lubię, kiedy ktoś lepszy uzurpuje sobie kupę kamieni dla siebie i jeszcze na tym chce zarobić.
I na dodatek 3.5. Słyszałem coś o załamaniu pogody. Lodowi Ogrodnicy mają w tym roku przyjść wcześniej.
Dlatego życzę temu komuś powodzenia,a dla mnie to po prostu darmowa reklama siakiegoś biura podróży.giggle
Byłam na Gerlachu z przewodnikiem (3-osoby).Z dojazdem ,z ubezpieczeniem i ze sprzętem cena była dużo niższa.No chyba,że jest to obliczone na dwie osoby.I ciekawe,czy dojazd w tym jest,czy trzeba jeszcze coś dorzucić?
Na bank na jedną osobę, ktos musi na tym interesie zarobić.giggle
Jestem tego samego zdania co Staś, w tych pieniądzach można po alpejkach połazić, a szczytów jest pełno. Dla mnie jest to bezsensu płacić tyle za wyjście na szczyt nie mając pewności czy siądzie pogoda bo chyba nie ma możliwości przesunięcia dnia wyjścia.
maka-a ja się z Wami nie zgodzę,bo jednak Gerlach jest najwyższy w Tatrach i dla każdego łażącego po górach być na nim jest wielkim zaszczytem i żadna alpejska góra tego nie zastąpi.Tylko z tą ceną kolega trochę przesadził.

urszula napisał(a):
maka-a ja się z Wami nie zgodzę,bo jednak Gerlach jest najwyższy w Tatrach i dla każdego łażącego po górach być na nim jest wielkim zaszczytem i żadna alpejska góra tego nie zastąpi.Tylko z tą ceną kolega trochę przesadził.

Też się zgadzam, taką kasę wolałbym wywalić by poprowadzić zaprzęg reniferów za kołem polarnym.ok

mirek- ja płaciłam ok.400 zł z groszami za wszystko i nie żałuję,ani jednej złotówki.
Ja po górach nie chodzę dla zaszczytów ciągnięty za sznurek tylko dla przyjemności obcowania z naturą. Ciekaw jestem czy "wyprawa" się odbędzie bo prognozy nie ciekawe.
maka-a ja lubię wejść na dwór królewski i polecam każdemu nie tylko dla zaszczytów...chociaż bardzo się z tego cieszę,wręcz jestem dumna,ze mogłam tam być.
No tak, na Gerlachu też bym chciał stanąć, ale nie za wszelką cenę i są jakieś granice. Biorę pod uwagę, że Słowacy takim sposobem regulują ilość turystów. Jednak i żal mi dawać 400 Zł. Nic przeciwko temu, kiedy bym płacił symboliczną cenę za wejście i starcie kawałek skały na Gerlachu swoimi zelówkami. Tylko nie wiem dlaczego miałbym płacić za coś, co potrafię sam wykonać. W Alpejkach też są przewodnicy i kto chce, to sobie wynajmuje a ten kto nie chce, ten chodzi sam. Nie widziałem tam nigdzie przewodników umierających z głodu. Ja się chyba tego już nie dożyję, ale przyjdą czasy, kiedy nie będzie śniegu na tych szerokościach geograficznych i nie będzie kasy z tych zimowych protegowanych odwiedzających Tatry. Wtedy będzie trzeba i tak zmienić całą politykę względem zwiedzania Tatr.
Nikt nikogo nie zmusza,żeby iść na Gerlach.Znam osobiście wielu,którym przewodnika nie potrzeba,no ale...I myślę,że żaden przewodnik nie będzie brał symbolicznej opłaty,za taką odpowiedzialność.Zresztą,żeby zrobić uprawnienia przewodnika IVBV,też to trochę kosztuje.Tak,że Stasiu skoro już to tak działa,wybór należy do Ciebie.Ja już wybrałam...nie narzekam,a wręcz przeciwnie polecam.Smile

Stasiu napisał(a):
ale przyjdą czasy, kiedy nie będzie śniegu na tych szerokościach geograficznych i nie będzie kasy z tych zimowych protegowanych odwiedzających Tatry. Wtedy będzie trzeba i tak zmienić całą politykę względem zwiedzania Tatr.

To będą czasy... drinki z parasolkami, plaże nad Wielickim Stawem...będziemy śpiewali. Cool
Aruba, Jamaica ooo I wanna take ya
To Tatra, Bahama come on pretty mama

Nie będzie źle. ok

Stron: 1 2
Przekierowanie