Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Spotkanie zima 2014 -> czyli usiądźmy do stołu :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z taką oto propozycją zimowego spotkania forumowego roku 2014 wychodzę: Big Grin

Dzień 1. (piątek)
Dojazd w Góry Stołowe w okolice Karłowa w godzinach rannych/przedpołudniowych. Jakaś krótka pętelka na rozruszanie - o np. przez Białe Skały i Skały Puchacza, a później wejście na Szczeliniec Wielki na nocleg w tamtejszym schronisku. Miejsca wolne są i na nas czekają.

Dzień 2. (sobota)
Jakaś dłuższa pętelka/trasa w okolicy. Okolice Szczelińca/Broumovske Steny/Radkowskie Skały itp. Coś wybierzemy w zależności od warunków pogodowych no i tych na szlaku. Może nas wreszcie choć trochę przysypie? innocent Nocleg chyba znowu na Szczelińcu choć ewentualnie można się przenieść do Pasterki.

Dzień 3. (niedziela)
Plan trochę zależny od tego czy wszyscy pomieścimy się do samochodów czy też nie. Generalnie obieramy jednak kierunek masywu Śnieżnika. Po drodze można podejść pod np. Skalne Grzyby no albo jakaś inna atrakcja. Ja się nie znam Big Grin W Górach Stołowych nigdy nie byłem Shy Jeśli nie wszyscy zabierzemy się do samochodu to też sobie poradzimy, komunikację publiczną na kierunek Międzygórze już sprawdziłem ok
Wychodzimy z Międzygórza do schroniska na Śnieżniku i tam nocleg.

Dzień 4. (poniedziałek)
Oczywiście Śnieżnik, no i niby z powrotem do Międzygórza, ale może tym razem przez Czarną Górę no i później odrobinę się cofnąć na przełęcz i dalej zielonym i niebieskim do samochodów.

Rozjazd Sad

Proponowany przeze mnie termin 7-10 luty. To na ten moment nie jest żadna ostateczne propozycja. Jeśli komuś chętnemu nie odpowiada to śmiało piszcie możemy go przesunąć. Niemniej chciałbym powiedzmy do następnego piątku wieczór (10.01.) ustalić ostateczny termin i zrobić wstępną rezerwację w schroniskach. Nie oznacza to oczywiście ostatecznej liczby osób, jednak późniejsze "dorezerwowanie" będzie uzależnione od wolnych miejsc w schroniskach.

Inne uwagi mile widziane.

Oczywiście zaproszenie kierowane zarówno do stałych bywalców jak i do nowych/nie stałych.

1. Pedro
1. Pedro
2. Stasiu

Termin mi odpowiada. ok
W sumie to tam z podkarpacia zawsze bylo mi daleko. Jak nie bedzie zadnych sztuk do zrobienia (znaczy sie pracy) to bym sie pisal.
Góry Stołowe są piękne. Byłem tam kiedyś - ale dawno.
Wstępnie deklaruję chęć uczestnictwa.
Ja tam nie pojadę bo nie mam wolnego ale mogę coś doradzić.
Jak jedziecie samochodami to polecam nocleg w pasterce można zostawić auto przy schronisku.
Parkingi pod Szczelińcem Wielkim są płatne wejście do schroniska jest jednokierunkowe i schodzi się z drugiej strony więc trzeba przechodzić cały Szczeliniec.
Z Pasterki do Karłowa niema daleko więc spokojnie na nogach i potem na Szczeliniec wejście jest schodami.
Co na waszym miejscu bym uwzględnił to kaplice czaszek warto odwiedzić i spróbować piwa zamkowego.
Dzięki za podpowiedzi. Może faktycznie lepiej jeden z noclegów zrobić w Pasterce. Cały czas się nad tym zastanawiam - a ciężko się zdecydować na coś jak się tam w ogóle nie było. To schronisko na Szczelińcu spodobało mi się natomiast pod kątem lokalizacji. O Pasterce jednak też już słyszałem pozytywa.

Odnośnie trasy przez Szczeliniec to jednak w zimie wygląda to trochę inaczej. Rozmawiałem z obsługą schroniska na Szczelińcu, jak się robi już rzeczywiście zimowo trasy przez Szczeliniec i Błędne Skały bywają zamykane. Tzn, może nie dosłownie ale nie ma biletów ale też i trasy nie są utrzymywane i mogą stanowić problem w przejściu. W takiej sytuacji pewnie ciężko mówić o jednokierunkowości.

O Kaplicy Czaszek nie słyszałem, ale weźmiemy i to pod uwagę.

1. Pedro
2. Stasiu
3. Swiru
4. Dr. Etker
Szczeliniec sami musicie się zastanowić, są fajne widoki z tarasów przy schronisku i jak na razie najlepsza gorąca czekolada jaką piłem.
Taki jest widok.

Wejście i zejście jest od strony Karłowa są obok siebie ale trzeba było przejść cały szlak zimą nie wiem.
Szlak nie jest trudny 99% wygląda tak.

Kaplica czaszek jest ciekawostką na skale europejską ale też nie każdy lubi takie widoki i dzieci nie wpuszczają.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaplica_Czaszek_w_Czermnej

Jak tylko chcecie to mogę zrobić wykaz ciekawych miejsc w okolicy które znam z tym że to nie będzie turystyka typowo górska.
Zawsze dobrze zobaczyć coś nowego i ciekawego. Niewątpliwie jednak będziemy się starali w większości spędzić czas górsko. Ewentualnie w dniu przyjazdu czy wyjazdu jeśli byłoby coś po drodze bądź prawie po drodze to można to ująć w plany.
Z przyczyn służbowych niestety muszę zrezygnować z planowanego wyjazdu. Przepraszam za rezygnację - szczególnie tych którzy się już zdecydowali Sad
Dla mnie szkoda, Sad jednak ja i tak w tym terminie pojadę w to albo w inne miejsce. Jedną zimową mini wyprawę muszę zaliczyć.
Czy ma ktoś dodatkową propozycję. Chętnie dołączę. Może być i Szczeliniec. Moja noga jeszcze tam nie była.
Taterkami albo Beskidami też nie pogardzę. Smile
Ja bym chętnie dołączył, ale deklarować się nie mogę, bliżej końca miesiąca będę wiedział coś więcej.
Będę czekał, czy ktoś czegoś nie wymyśli. Przy najgorszym sam sobie naordynuję jakąś wyprawę. Ja mam czas. Urlop sobie i tak zapewnię. Smile Będę czekał do końca miesiąca i potem zadecyduję.
Stasiu w Bieszczady przyjedź. W zimie jeszcze nie byłeś.
Big Grin
Tomaszu, trochę za daleko. 4 dni to mało. Jeden dzień jadę tam, drugi z powrotem i zostaną mi 2 na wędrowanie. Ale mogę coś bliżej. Bieszczady mam rezerwowane na jesień.
Witojcie Wink Jesli można jeszcze do Was zapukać i wyjazd nadal aktualny to ja ewentualnie się piszę. Mam w te strony obecnie rzut beretem, a myślę że i z wolnym nie będzie problemu. pzdr
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie